Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Butrint

Letenka Albánie Butrint


Butrint je starobylé město na jihu Albánie, které přitahuje turisty z celého světa. Mnozí z nich se chtějí do Albánie dostat co nejrychleji a za co nejnižší cenu, a tak se ptají, jestli existuje letenka do Albánie přímo do Butrintu.

Bohužel, letiště v Butrintu neexistuje. Všechny lety do Albánie přistávají na mezinárodním letišti v Tiraně, hlavním městě Albánie. Letiště se nachází asi 120 kilometrů od Butrintu a na místě lze najít dopravní spojení do různých částí země.

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Tiraně do Butrintu, je najmout si auto, abyste mohli svobodně cestovat po celé zemi. V Albánii se nachází mnoho společností, které pronajímají vozidla, a většina z nich si může být pronajata přímo na letišti.

Existují také autobusové a vlakové spoje z Tiraně do Butrintu. Autobusy each vlaky odjíždějí z hlavního autobusového nádraží v Tiraně, a jeho koncovou větví je pak Sarandë, což je nejbližší větší město k Butrintu. Můžete také využít taxík nebo si pronajmout soukromý transfer.

Přestože nepřistávají žádné lety přímo do Butrintu, můžete si tuto krásnou destinaci stále užít. Přiletět do Albánie a objevit její kouzlo je jedinečný zážitek, který stojí za to. Takže neváhejte a rezervujte si letenky do Tiraně a vydejte se na cestu za dobrodružstvím do Butrintu.


Dovolená Albánie Butrint


Albánie nabízí mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedno z takových míst je Butrint - starověké archeologické naleziště, které se nachází na jihu Albánie u pobřeží Jónského moře.

Butrint byl kdysi mocné a vlivné řecké město, které leželo na významné obchodní cestě mezi Středomořím a východním Balkánem. Později se stal římským městem a získal na významu jako centrum křesťanské víry. V období stěhování národů byl Butrint obsazen Ostrogóty, Byzantskou říší, Benátskou republikou a Osmany.

V dnešní době se Butrint pyšní statusem Unesco, díky svému uchování dokonalého spojení antických a středověkých památek. Toto archeologické naleziště je jedním z nejlépe zachovalých antických měst v celé Evropě.

Při návštěvě Butrintu se můžete projít pečlivě restaurovanými uličkami, pozorovat památky, které jsou staré až 2500 let, a ponořit se do historie, která se v tomto místě odehrála. Můžete vidět antické divadlo, které sloužilo k představení řeckých tragédií, chrámy, paláce a lázně, které sloužily k rituálům a pohřebním ceremoniím.

Na samém vrcholu Butrintu se nachází jedna z nejvýraznějších památek, hrad, který nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Po prohlídce památek si můžete odpočinout v jedné z restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni a výhled na moře.

Butrint je ideální destinací pro ty, kteří se chtějí ponořit do historie a užít si dovolenou na pobřeží. Můžete se projít po plážích, navštívit okolní vesnice a zajít do místních obchodů.

Pokud chcete zažít zajímavou dovolenou plnou památek a krásného pobřeží, měli byste navštívit Butrint v Albánii. Je to místo, které vám zaručeně zanechá krásné vzpomínky.


Ubytování Albánie Butrint


Albánie je země bohatá na krásné přírodní scenérie, fascinující historii a neuvěřitelně pohostinné lidi. Pokud plánujete cestu do Albánie, určitě byste si neměli nechat ujít navštívení města Butrint. To nabízí mnoho zajímavých památek a atrakcí, a proto se stalo oblíbeným turistickým cílem. Pokud se chystáte navštívit Butrint, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou budete muset zvážit, je vhodné ubytování.

Butrint nabízí mnoho možností pro ubytování. Můžete si vybrat mezi módními hotely, alkiovými apartmány nebo pokoji v soukromých domech. V závislosti na vašich potřebách a financích, si určitě najdete vhodné ubytování pro vaši dovolenou.

Hotel Butrinti je velmi populární volbou mezi turisty. Hotel se nachází na břehu jezera Butrint, což znamená, že můžete vychutnat nádherný výhled na jezero. Hotel má velmi pohodlné pokoje, které jsou vybaveny vším, co potřebujete k relaxaci. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční albánská jídla. Hotel Butrinti nabízí svým hostům výborný servis a přátelskou atmosféru.

Jeden z nejrozšířenějších typů ubytování v Butrintu jsou apartmány. Máte-li rádi soukromí a chcete se cítit jako doma, můžete si pronajmout apartmán. Apartmány v Butrintu jsou obvykle méně nákladné než pokoje v hotelech. Kromě toho mají apartmány větší prostor a také kuchyňku, kde si můžete vařit své oblíbené jídlo.

Hosté, kteří hledají něco stylového, mohou zvolit ubytování v alkiových domech. Tyto domy obvykle nabízejí jedinečné ubytování s tradiční albánskou architekturou a výhledem na moře. Většina alkiových domů je soukromých a patří místním obyvatelům. Tyto domy nabízejí pohodlné ubytování pro turisty, kteří hledají privátní a pohostinnou atmosféru.

Pokud jste cestovatelé na rozpočet, můžete vždy najít ubytování v soukromých domech v Butrintu. Tyto domy jsou nejlevnější možností a nabízejí vám jedinečný zážitek, jak žijí místní lidé. Tyto domy nejsou velmi luxusní, ale nabízejí základní pohodlí a jsou perfektní pro turisty, kteří se chtějí potkat s místními lidmi a poznat jejich kulturu.

Výběr správného ubytování v Butrintu je důležitým krokem pro každého turistu. Musíte zohlednit své preference a rozpočet. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, můžete si být jisti, že vaše dovolená v Butrintu bude nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Butrint


1. Co je Butrint?

Butrint je archeologická lokalita a národní park v Albánii, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v zemi.

2. Kde se nachází Butrint?

Butrint se nachází v jižní Albánii, poblíž města Saranda a nedaleko hranic s Řeckem. Je situován na poloostrově a obklopen jezery a močály.

3. Jaké jsou hlavní památky v Butrintu?

Mezi nejvýznamnější památky v Butrintu patří antické divadlo, baptisterium, románská bazilika, akropole a starobylé hradby. Také zde naleznete několik římských lázní, chrámů a dalších archeologických pozůstatků.

4. Jaké je vstupné do Butrintu?

Vstupné do Butrintu se liší v závislosti na sezóně. Obecně jsou ceny vstupného pro dospělé v rozmezí 700 - 1000 albánských leků (přibližně 5 - 8 eur) a pro děti je vstup zdarma.

5. Jak se dostanu do Butrintu z města Saranda?

Nejběžnější způsob, jak se dostat do Butrintu z města Saranda, je autobusem. Autobusy jezdí pravidelně z centra města do Butrintu. Také se můžete dostat na místo taxíkem, pronajmout si auto nebo využít organizovaného zájezdu.

6. Kolik času je třeba si prohlédnout Butrint?

Doporučuje se strávit v Butrintu alespoň půl dne, abyste mohli naplno prozkoumat všechny památky a projít se po celém archeologickém parku. Můžete si také vyhradit více času, pokud jste archeologickými nalezišti nadšení.

7. Otevírací doba Butrintu

Butrint je otevřen každý den v roce s výjimkou některých svátků. Obvyklé otevírací hodiny jsou od 8:00 do 19:00, avšak v závislosti na sezóně se mohou lišit. Doporučuje se se před návštěvou informovat o aktuálních otevíracích hodinách.

8. Je potřeba si s sebou vzít průvodce do Butrintu?

I když není povinné, může být užitečné si vzít průvodce, který vám poskytne více informací o historii a významu jednotlivých památek v Butrintu. Také si můžete zakoupit tištěný průvodce nebo si stáhnout aplikaci, která obsahuje informace a mapu archeologického parku.


Počasí Albánie Butrint


Butrint, situovaný v jižní Albánii, je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve Středomoří. Bývalé řecké a římské město se nachází na poloostrově, který se rozkládá na břehu Jónského moře. To znamená, že počasí Butrintu má charakteristické rysy jihovýchodního Středomoří, kde jsou letní podnebí horká a suchá a zimy jsou mírné a vlhké.

Letní měsíce v Butrintu (červen, červenec, srpen a září) jsou nejteplejší období roku, kdy teploty dosahují průměrně 29 °C. V nejteplejších dnech však mohou teploty překročit hranici 35 °C. Stejně jako v jiných jižních částech Albánie, také v Butrintu se vyskytují horké větry, které zvyšují pocit horka. Sucho letního počasí není však tak intenzivní jako v některých jiných oblastech jihovýchodního Středomoří. V létě je zde obvykle střední vlhkost vzduchu, což způsobuje, že odpolední bouřky a srážky nejsou vzácností.

Podzim a jaro jsou pro Butrint obdobím mírného počasí. V těchto měsících jsou teploty příjemné a stále je dostatek slunce, aby návštěvníci mohli užít si krásné pláže. V zimních měsících (prosinec, leden a únor) je počasí v Butrintu chladnější a vlhké, s průměrnými teplotami od 10 do 15 °C. V lednu a únoru mohou teploty klesnout až pod bod mrazu. V zimě však stále prší a obloha je zatažená.

Chcete-li navštívit Butrint, nejlepší čas je v období od května do října. V tomto období jsou teploty příjemné a počasí je stabilní. Ale i v těchto měsících můžete očekávat občasnou bouřku a s délkou dne se může měnit i teplota vody v moři.

Celkově je počasí v Butrintu docela příjemné, ale pod vlivem pohoří, které se nachází za západním úbočím města, se může měnit během dne. Návštěvníci by měli být připraveni na možné výkyvy teplot a srážek, zejména v létě. Ať už se jedná o plážovou dovolenou nebo o archeologickou exkurzi, Butrint určitě stojí za návštěvu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky