Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Himara

Dovolená Albánie Himara


Albánie je jednou z méně známých turistických destinací v Evropě, ale nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii. Jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu, je město Himara.

Himara se nachází na jihu Albánie a je obklopena nádhernými horskými kopci a křišťálově čistým mořem Jónského moře. Město je známé svými malebnými plážemi, malebnými vesnicemi a historickými památkami. Himara také nabízí několik možností ubytování, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce a moře, Himara je ideálním místem. Má několik krásných pláží, které jsou obklopeny impozantními skalami a mají jemný zlatý písek. Pláže v Himare jsou čisté a relativně klidné, což z nich činí dokonalé místo pro relaxaci a odpočinek.

Pokud preferujete aktivnější dovolenou, ve městě a jeho okolí je mnoho možností k výletům a dobrodružství. Můžete si půjčit kajak a prozkoumat okolní zátoky a jeskyně, nebo se vydat na horské túry a obdivovat úchvatný výhled na město a moře. Himara také nabízí skvělé podmínky pro potápění, takže pokud se zajímáte o podvodní svět, nebudete zklamáni.

Himara má také velmi bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit starobylou pevnost, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. V historickém centru města najdete také několik starobylých kostelů a klášterů, které stojí za návštěvu.

Místní kuchyně v Himare je také nepřehlédnutelnou součástí pobytu v tomto městě. Albánská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej a různé druhy sýrů. Existuje mnoho útulných restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat tradiční albánská jídla a pokrmy.

Jednou z nejlepších věcí, které dělat v Himare, je procházka po malebné pobřežní promenádě a obdivovat krásu okolní krajiny. Můžete si také užít západ slunce na pláži a pozorovat, jak slunce klesá za horizont.

V Himare se nachází také několik malých trhů a obchodů, kde můžete zakoupit suvenýry a místní produkty. Albánie je známá pro své vysoce kvalitní ručně vyráběné produkty, jako jsou keramika, šperky a textilie.

Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou, která nabízí kombinaci nádherných pláž, fascinující historie a krásnou přírodu, Himara v Albánii je skvělou volbou. Toto malebné město vás okouzlí svou pohostinností, krásou a bohatou kulturou. Zažijte jedinečnou dovolenou v Himare a odvezte si domů nezapomenutelné zážitky.


Počasí Albánie Himara


Albánie, země bohatá na historii a krásnou přírodu, se pyšní také svým úchvatným počasím. Jedno z nejpopulárnějších letovisek v této zemi je Himara, která je známá svými nádhernými plážemi a malebným prostředím. Při návštěvě Himary je počasí samozřejmě jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují zážitek z dovolené.

Himara se nachází na albánské riviéře, kde je klima Středomořského typu. To znamená, že zde panují teplá léta a mírné zimy. Letní teploty se pohybují kolem 30 °C, což je ideální pro utíkání od horkého létě. Mořská voda je také velmi příjemná na koupání, s teplotou dosahující až 26 °C. Teplo je doprovázeno slunečním svitem, který Himaru obklopuje po většinu roku.

Zimy v Himari jsou mírné a teploty zřídka klesají pod 10 °C. Místní horstvo poskytuje ochranu před studenými větry a díky tomu je Himara příjemným místem pro zimní relaxaci. Pokud se rádi vyhýbáte přelidněným destinacím, je zimní období v Himare ideální volbou.

Jaro a podzim jsou také nádherným obdobím, kdy se počasí v Himare zmírňuje. Teploty se pohybují kolem 20 °C a noci jsou chladnější, což přispívá k romantické atmosféře. Tato období jsou vhodná pro procházky, fotografování krásných výhledů a prozkoumávání okolní přírody.

Je však třeba zdůraznit, že příroda je někdy nevyzpytatelná a počasí se může rychle měnit. V Himare se mohou vyskytnout i přeháňky nebo bouřky, které však obvykle netrvají dlouho a brzy se rozptýlí. Místní lidé jsou zvyklí na toto počasí a turistům vždy rádi poradí, jak se na něj připravit.

Vzhledem k příjemnému klimatu a nízké hladině srážek je Himara dokonalým místem pro každého, kdo si přeje strávit dovolenou u moře s krásným počasím. Od června do září je Himara plná turistů, kteří si užívají teplého slunce a osvěžujícího moře, zatímco v ostatních měsících je zde klidnější a relaxačnější atmosféra.

Himara v Albánii nabízí jedinečnou kombinaci nádherné přírody, bohaté historie a samozřejmě úžasného počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento klenot Albánie, můžete se těšit na skvělý pobyt a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Albánie Himara


Albánie je jednou z nejkrásnějších zemí Balkánského poloostrova a nabízí návštěvníkům stovky malebných pláží, úchvatné horské kraje a fascinující historii. Himara, nacházející se na albánském pobřeží Jónského moře, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti díky svému krásnému ubytování a neuvěřitelnému prostředí.

Himara, známá také jako "Albánská Riviéra", je unikátním městem s bohatou historií a nádherným pobřežním výhledem. Je jedním z nejlépe dochovaných přímořských letovisek na Albánské Riviéře a stala se oblíbeným místem pro turisty z celého světa.

Ubytování v Himare je rozmanité a vyhovuje různým typům cestovatelů. Na výběr tu máte mezi tradičními albánskými domy, rodinnými penziony, luxusními hotely a moderními apartmány. Nejvíce se však Himara vyznačuje svými krásnými ubytovacími zařízeními přímo na pláži.

Místní rodiny otevřely své domy a vytvořily z nich útulné penziony, kde můžete zažít pravou albánskou pohostinnost. Tyto přístavní penziony často nabízejí výhled na moře a pláže jsou vzdálené jen pár kroků od dveří vašeho pokoje. Můžete si tak užívat zvuků vln, relaxovat pod sluncem a prozkoumávat okolí pěší procházkou.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, jsou zde moderní hotely s prvotřídním servisem. Tyto hotely vám poskytnou veškeré pohodlí, které si při dovolené můžete přát, včetně bazénů, wellness center a vynikajících restaurací s tradičními albánskými jídly.

Pokud jste do Himary přijeli s větší skupinou lidí nebo preferujete samostatnost, můžete si pronajmout moderní apartmány. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám soukromí a volnost během vaší dovolené. Mnohé z nich mají také nádherný výhled na moře a terasy, kde si můžete užívat skvělého výhledu.

Himara se díky svému umístění stává ideálním výchozím bodem pro poznávání celého regionu jižní Albánie. Můžete navštívit starobylá města, jako je například Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a procházet úžasnými písečnými plážemi, které jsou opředeny legendami a mýty.

Celkově vzato, ubytování v Himare vám poskytne jedinečnou příležitost zažít neuvěřitelný pobyt na tomto malebném albaňském pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete rodinné penziony, luxusní hotely, nebo moderní apartmány, Himara vám nabídne vysoce kvalitní a nezapomenutelné ubytování.


Letenka Albánie Himara


Albánie je stále oblíbenější destinací turistů, kteří hledají krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou historii. A mezi všemi krásami, které Albánie nabízí, se nachází město Himara.

Himara je malebné městečko na jihu Albánie, které se nachází na břehu Jónského moře. Proslulý je především svými nádhernými plážemi, krásnou přírodou a bohatou historií. Letenka Albánie Himara vám umožní objevit jedno z nejkrásnějších míst Albánie.

Turisté se do Himary nejčastěji dostávají z letiště v Tirani, což je hlavním městem Albánie. Let trvá zhruba jednu hodinu a letenky na tuhle trasu bývají poměrně dostupné. Pokud nejste fanouškem letadel, můžete Himaru navštívit i autobusem nebo autem, ale tento způsob dopravy bývá časově náročnější.

Himara je ideálním místem pro dovolenou na pláži. Nabízí tolik krásných pláží, že si každý najde tu svoji. Nejznámější jsou pláže Gjipe, Porto Palermo, Livadhi Beach a Jale Beach. Pláže jsou čisté a ne příliš přeplněné, což umocňuje pocit relaxace a uvolnění.

Nicméně Himara nenabízí jen lenošení na pláži. Město a okolí mají bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout při historické procházce v pevnosti Himara nebo v pevnosti Porto Palermo. Dalšími zajímavými místy jsou i archeologické naleziště Butrint a město Saranda.

Kromě toho, že je Himara ideálním místem pro dovolenou, je to i skvělé místo pro ochutnání místní kuchyně. Albánie je známá pro své lahodné speciality a v Himare najdete spoustu míst, kde si můžete pochutnat na místních delikatesách, jako jsou například bakllavë (sladkost z listového těsta s ořechy) nebo tave Kosi (tradiční jídlo z jehněčího masa).

V Himare si můžete také užít noční život. Město je plné barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a DJ´s. Pokud máte chuť na snídani, je zde také spousta kaváren, které nabízejí skvělé kávy a čerstvé pečivo.

Vzhledem k tomu, že Albánie stále nabízí relativně levné ceny, je Himara skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní dovolenou za rozumnou cenu. Letenka Albánie Himara je vstupenkou do nádherného místa, plného přírodních krás, historie, kultury a zábavy. Nečekejte a zarezervujte si letenky do Himary, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Himary?
Nejlépe je cestovat autobusem nebo autem. Existují pravidelné autobusové spoje z Tirany, Vlory a Sarandy.

2) Co vidět a dělat v Himare?
Himara nabízí krásné pláže, malebné přístav a historické památky, jako je Kastro Himare a kostel sv. Marie. Můžete si také užít restaurace a bary podél pobřeží.

3) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Himary?
Nejlepší čas na návštěvu je od června do září, kdy je teplota příjemná a pláže jsou otevřené.

4) Kde se dá dobře najíst v Himare?
Existuje mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni a čerstvé mořské plody. Některé z nejlepších možností jsou restaurace nebo bary u pláže Llamani nebo restaurace Kalaja e Drinoit nad zámkem Kastro Himare.

5) Kam se asi nejčastěji jezdí na výlet z Himary?
Mnoho turistů navštěvuje blízkou pláž Gjipe nebo se vydávají na výlet do Národního parku Butrint nebo do Gjirokastry, kde se nacházejí další historické památky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky