Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Národní park Llogara

Letenka Albánie Národní park Llogara


Albánie je země plná překrásných přírodních zákoutí a jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších z nich je Národní park Llogara. Tento park, nacházející se v jihozápadní části země, je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů pro přírodovědce i nadšence do dobrodružství.

Národní park Llogara, pojmenovaný po okolní horou Llogara, byl založen v roce 1966 a zaujímá rozlohu přibližně 101,4 km². Park leží vítán v pohoří Dinara a je značně členitý, s hlubokými údolími, strmými horskými hřebeny a řadou vodopádů. Díky svému geografickému umístění je park domovem řady vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Tato rozmanitá a pestrá biodiverzita činí Národní park Llogara neuvěřitelně atraktivním pro návštěvníky. Park je obklopen rozsáhlými lesy, ve kterých roste mnoho stromů, včetně dubů, borovic, buků a jalovců. Tyto lesy poskytují útočiště pro mnoho vzácných druhů ptáků, jako jsou orel královský, sup bělohlavý či tetřev hlušec.

Pro turisty jsou v parku k dispozici různé turistické trasy, které vede přes nádhernou horskou krajinu a nabízí panoramatické výhledy na okolní pohoří a Jaderské moře. Nejznámější z těchto tras je Silnička Llogara, která je oblíbená mezi cyklisty a motocyklovými nadšenci. Silnička se vine po překrásném horském hřebeni a nabízí úchvatné výhledy na pobřeží a moře.

Pro ty, kdo preferují zvířata, je tu také možnost exkurze na pozorování divokých zvířat v parku. Místní průvodci vás provedou lesy a pomohou vám identifikovat a sledovat vzácné druhy ptáků a jiných zvířat, které zde žijí. Zažijete nádherný pocit, když si budete moci v přírodě spatřit divokého tetřeva nebo orla.

Národní park Llogara nabízí také ubytovací kapacity pro ty, kdo chtějí zůstat v parku déle. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a turistických rekreačních zařízení, které nabízejí komfortní a pohodlné ubytování. Po náročném dni stráveném v přírodě si zde můžete odpočinout a vychutnat si klid a atmosféru prostředí.

Národní park Llogara je pro každého příznivcem přírody a dobrodružství jedinečným místem, které stojí za návštěvu. Při procházkách krajinou parku se budete cítit jako ve skutečném ráji na Zemi. Nechte se fascinovat jeho krásou a rozmanitostí a prozkoumejte jedno z nejúchvatnějších přírodních zákoutí Albánie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Llogara


Q: Jak se dostanu do Albánie Národního parku Llogara?
A: Mezinárodní letiště v Tiraně je nejbližším mezinárodním letištěm k Národnímu parku Llogara. Poté můžete cestovat autobusem nebo taxi do parku. Rovněž je možné se do parku dostat po silnici, pokud cestujete z blízkých měst jako Himara nebo Vlora.

Q: Jaké jsou hlavní atrakce v Albánie Národním parku Llogara?
A: Mezi hlavní atrakce v Národním parku Llogara patří krásné horské scenérie, rozmanitá fauna a flóra, turistické stezky, vyhlídkové body s panoramatickými výhledy na Albánskou riviéru a Jónské moře, historické bunkry z dob komunistického režimu. V parku se také nachází řada restaurací a kempů.

Q: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Albánie Národního parku Llogara?
A: Nejlepší doba k návštěvě Národního parku Llogara je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a příjemné. V létě (červenec a srpen) může být velmi horko, zejména v nižších oblastech parku.

Q: Jaká je vstupní poplatek do Albánie Národního parku Llogara?
A: Momentálně neexistuje žádný vstupní poplatek do Národního parku Llogara.

Q: Jsou v Albánie Národním parku Llogara k dispozici ubytovací zařízení?
A: Ano, v parku se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a kempy. Je doporučeno předem rezervovat si ubytování, zejména v hlavní turistické sezóně.

Q: Mohu v Albánie Národním parku Llogara tábořit?
A: Ano, táboření je dovoleno v určených oblastech a kempování je také možné v kempu v parku.

Q: Jaké aktivity je možné v Albánie Národním parku Llogara?
A: V parku je možné provádět různé aktivity, jako jsou turistika, horská cyklistika, pikniky, pozorování ptáků a výlety do okolních vesnic.

Q: Můžu si vzít domácí zvíře do Albánie Národního parku Llogara?
A: Ano, domácí zvířata jsou v parku povolena, ale musí být držena na vodítku a majitelé jsou odpovědní za jejich jednání.

Q: Kde se nachází infocentrum Albánie Národního parku Llogara?
A: Infocentrum parku se nachází poblíž hlavní silnice v blízkosti vstupu do parku. Tam můžete získat další informace o parku, mapy a průvodce.

Q: Jak dlouho trvá obvyklá návštěva Albánie Národního parku Llogara?
A: Délka návštěvy parku závisí na aktivitách, které plánujete provádět. Obvykle se zde stráví jeden nebo dva dny, ale někteří lidé volí i delší pobyt, zejména pokud chtějí prozkoumat park více hlouběji.


Počasí Albánie Národní park Llogara


Albánie je země bohatá na překrásné přírodní scenérie a fascinující místa k návštěvě. Jedním z nich je také Národní park Llogara, který se nachází na území jihovýchodní Albánie, nedaleko albánského pobřeží Jónského moře. Tento národní park je zásadním centrem biodiverzity a je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny.

Jedním z prvků, který činí Národní park Llogara tak fascinujícím, je jeho jedinečné počasí. Obklopený horskými hřebeny, park vytváří mikroklima, které se výrazně liší od zbytku země. V této oblasti se střetávají vzdušné hmoty z Jónského moře a z vnitrozemí, což vytváří rozmanitost a kontrasty počasí.

Léto v Národním parku Llogara je příjemně teplé, se slunečnými a suchými dny. Teploty dosahují průměrných hodnot okolo 25 °C, avšak ve vyšších nadmořských výškách se může chladněji o několik stupňů. Místní obyvatelé a turisté mají možnost relaxovat na plážích Jónského moře a užívat si slunečního svitu. Obzvláště výhledy na moře z horského hřebene jsou nádherné a stojí za zhlédnutí.

Podzim v parku je nádherný, s hojným výskytem žlutých, oranžových a červených odstínů listí, které dává národnímu parku rozmanitý a malebný vzhled. Klima je mírné a vlhké, ačkoli jsou teploty nižší. Je to ideální čas pro pěší turistiku nebo procházky po některých z vyhrazených turistických stezek, které nabízejí impozantní výhledy na okolní krajinu.

Zima v Národním parku Llogara je krásná, s hlubokým sněhem a nízkými teplotami. Oblast přitahuje lyžaře a snowboardisty, kteří se těší na sjezdovky, které nabízejí výzvu pro všechny úrovně zručnosti. Sněhem pokryté hory a lesy vytvářejí magickou atmosféru a umožňují návštěvníkům vnímat krásu alpské scenérie.

Jaro je v parku Llogara časem probouzení přírody, kdy se vzduch naplňuje vůní kvetoucích květin a obrovské množství druhů ptáků se vrací z migrace. Teploty se postupně zvyšují, což umožňuje turistům objevovat krásu a jedinečnost přírody.

Národní park Llogara je jedním z nejkrásnějších míst v Albánii, které si zaslouží pozornost nejen kvůli svému přírodnímu bohatství, ale také kvůli fascinujícímu počasí, které zde panuje. Bez ohledu na roční období nabízí park návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a pohledy na nezapomenutelnou krajinu a okolní scenérie.


Dovolená Albánie Národní park Llogara


Albánie je překrásnou zemí s bohatou historií a krásnou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je Národní park Llogara, který se nachází na jihu země, nedaleko albánského pobřeží.

Národní park Llogara je jedním z největších chráněných území v Albánii. Rozkládá se na ploše téměř 10 000 hektarů a nabízí návštěvníkům překrásnou scenérii horských vrcholků, údolí, lesů a skalnatých svahů. Park je také domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů, což ho činí ideálním cílem pro milovníky přírody a turisty.

Hlavní atrakcí parku je horský hřeben Llogara, který se tyčí nad okolní krajinou a nabízí úchvatné výhledy na okolní horizont. Pro milovníky adrenalinových sportů je zde možnost vyzkoušet si paragliding a zalétat se nad údolími a lesy parku.

Národní park Llogara je také ideálním místem pro turisty, kteří si chtějí odpočinout od rušného městského života a strávit čas v přírodě. Park je vybaven mnoha turistickými stezkami, které vedou kolem malebných skalnatých útesů, vodopádů a malebných horských jezer. Pokud máte rádi pěší turistiku, můžete si vybrat z řady tras a objevovat krásy albánského venkova.

Pro ty, kteří mají rádi plážovou atmosféru, je zde také možnost se vydat k nedalekému pobřeží Jónského moře. Pláže jsou zde krásné a nedotčené, s azurově modrou vodou a jemným pískem. Po dni stráveném na pláži si pak můžete dopřát výbornou albánskou kuchyni v jedné z místních restaurací.

Návštěva Národního parku Llogara je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají dovolenou, která kombinuje přírodu, adrenalinové aktivity a odpočinek na pláži. Albánie je stále ještě nedoceněnou turistickou destinací, ale Národní park Llogara je skvělým důvodem, proč ji objevit. Takže pokud hledáte dovolenou mimo běžné turistické trasy, neváhejte a vydejte se do Albánie a objevte její přírodní krásy v Národním parku Llogara.


Ubytování Albánie Národní park Llogara


Albánie je země plná krásných přírodních scenérií a Národní park Llogara je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších. Park se rozkládá na ploše téměř 10 000 ha, podél Albánských hor a v blízkosti Jaderského moře. V parku můžete vidět velkou diverzitu rostlin a živočichů, které Albánie nabízí.

Pokud se chystáte navštívit park, můžete si vybrat z několika možností ubytování. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a bude se vám líbit, jak se mnohé z nich přizpůsobily okolí a zapadají do přírodní krajiny.

Hotel Llogara View je ideální pro všechny ty, kteří chtějí mít krásný výhled na Jaderské moře. Hotel nabízí prostorné pokoje, restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality a bazén, kde se můžete osvěžit během horkého dne.

Další možností je hotel Llogara Tourist Village, který nabízí ubytování v apartmánech se samostatnými koupelnami a kuchyňkami. Tento hotel se nachází uprostřed parku a nabízí fantastické pohledy na okolní hory a lesy.

Pokud hledáte něco více rustikálního a přirozeného, potom se můžete rozhodnout pro kempování. V parku jsou k dispozici určená místa pro stanování, kde můžete najít klid a ticho, které potřebujete během pobytu v přírodě.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, v Národním parku Llogara se můžete těšit na spoustu aktivit, které vám nabídne. Mezi ty nejoblíbenější patří pěší túry po okolních horách, cyklistické výlety a možnost pozorovat zvířata v přírodním prostředí. Zkrátka, Llogara je perfektním místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a krásy Albánie v klidu a pohodě.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky