Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Pishat e Butrintit

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Pishat e Butrintit


1. Jak se dostat z letiště v Tiraně do Pishat e Butrintit?

Nejlepší výchozím bodem je pronájem auta, ale je možné také využít taxi služby nebo autobusovou linku z Tiraně na Corfu, která má zastávku v Butrinti.

2. Jakou měnu používají v Albánii a lze platit kartou?

V Albánii se používá albaňský lek. Většina míst přijímá platby kartami, ale běžné hotovostní platby jsou stále většinou přijímány.

3. Kdy je nejlepší období k návštěvě Pishat e Butrintit?

Nejlepší období k návštěvě Pishat e Butrintit je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a průměrné denní teploty se pohybují mezi 25 a 30 °C.

4. Můžu si v Albánii půjčit auto?

Ano, v Albánii je možné si půjčit auto u místních půjčoven a mezinárodních společností. Musíte však být starší 21 let a mít řidičský průkaz platný nejméně jeden rok.

5. Jak se chovat v Albánii jako turista?

Je důležité respektovat místní zvyky a kulturu. Nosit slušné oblečení a věnovat pozornost náboženským a kulturním zvyklostem je důležité. Měli byste také být opatrní, zejména v noci, a udržovat si majetek na bezpečném místě.

6. Je v Albánii bezpečno cestovat?

Ano, Albánie je obecně bezpečná země. Nicméně, je důležité být opatrný a vyhnout se rizikovým oblastem, zejména v noci. Turisté by také měli být opatrní na kapesní krádeže a na to, kde ukládají svůj majetek.

7. Jaké jsou nejlepší pláže poblíž Pishat e Butrintit?

Nejblíže Pishat e Butrintit jsou pláže na pobřeží jihovýchodní Albánie, např. pláže v Sarandě, Ksamilu nebo Livadhi. Všechny tyto pláže jsou velmi krásné a ideální pro koupání a relaxaci.

8. Jaký je vstup na archeologickou oblast Butrint?

Vstup na Butrint stojí 700 leků (odhadem 5 EUR) pro dospělé osoby. Děti a studenti mají vstup zdarma.

9. Je v Albánii dostupná Wi-Fi?

V Albánii lze najít mnoho veřejných Wi-Fi hotspotů v kavárnách, restauracích a na letištích. Nicméně, kvalita připojení může být proměnlivá v závislosti na místě a čase.

10. Jaký druh jídla se v Albánii podává?

Albánie je známa pro svou tradiční kuchyni, která je ovlivněná balkánskou kuchyní. Nejoblíbenější jídla jsou například pljeskavice, jehněčí a skopové maso, ovocná šťáva a sladkosti jako baklava.


Počasí Albánie Pishat e Butrintit


Albánie je malá středomořská země nacházející se v jihovýchodní Evropě. Má rozmanité a pestré počasí, které často ovlivňuje klimatické podmínky v regionu, zejména na pobřeží Jaderského moře a devadesáti kilometrů vzdáleném řeckém poloostrově Pishat e Butrintit.

Pishat e Butrintit, jehož historie sahá až do doby starořeckého města Butrint, je proslulé svou překrásnou a nedotčenou přírodou. Jeho poloze na úpatí Vlora hory poskytuje nádherný výhled na Jaderské moře a zelenou krajinu. Počasí na Pishat e Butrintit je typicky středomořské, s teplými léty a mírnými zimami.

Léto v Albánii a na Pishat e Butrintit je obvykle teplé a slunečné, s průměrnou teplotou kolem 30 °C. V tomto období přiláká krásné pláže především turisty, kteří si chtějí užít sluneční koupání. Mořská voda je v létě velmi příjemně teplá, s teplotou přesahující 25 °C. Ideální podmínky pro vodní sporty a potápění.

Podzim na Pishat e Butrintit je mírný, s teplotami kolem 20 °C. To je ideální období pro ty, kteří si přejí vyhnout se letnímu horku a chtějí si užít klidnou dovolenou. Toto období je známé pro své nádherné západy slunce, které zasahují do moře a vytvářejí kouzelnou atmosféru.

Zima na Pishat e Butrintit je mírná a deštivá, s průměrnou teplotou okolo 12 °C. Oblasti v okolí hory mohou být pokryty sněhem, což je vzácný jev v této části Albánie. V zimě můžete využít možností horské turistiky a pěších túr v přírodě.

Jaro je na Pishat e Butrintit krásné a kvetoucí. Teploty se pohybují kolem 15 °C a příroda nabízí nádherné květiny a barevné zelené kopce. Toto období je také vhodné pro turisty, kteří se chtějí vyhnout hlavní turistické sezóně a užít si Albánii v klidném prostředí.

Vzhledem k poloze Albánie a Pishat e Butrintit v blízkosti Jaderského moře se tam může vyskytnout několik dní s hustou mlhou. To může snížit viditelnost a ovlivnit plánované aktivity. Doporučuje se sledovat místní předpovědi počasí a být připraven na případné změny.

Celkově lze říci, že počasí na Pishat e Butrintit je příjemné a středomořské, ať již se jedná o teplé léto, mírný podzim, mírnou zimu nebo krásné jaro. Každé období nabízí určité kouzlo, které láká turisty k návštěvě této krásné oblasti Albánie.


Dovolená Albánie Pishat e Butrintit


Albánie, země v jihovýchodní Evropě, je stále více populární destinací pro letní dovolenou. Její krásné pláže, poutavá historie a nádherná příroda přitahují turisty z celého světa. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa v zemi patří i archeologická lokalita Butrint, která nabízí jedinečný pohled do minulosti a zároveň překrásnou přírodu.

Butrint, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází v jihozápadní Albánii, nedaleko města Sarandë, které je populární turistické středisko. Archeologické naleziště spolu s národním parkem zabírá rozlohu přibližně 9 000 hektarů. Právě díky své jedinečnosti a historickému významu je Butrint jednou z nejnavštěvovanějších památek v zemi.

Historie Butrintu sahá až do doby před 7. stoletím př. n. l., kdy zde bylo řecké osídlení. Mnohé civilizace v průběhu staletí přispěly k jeho rozvoji a obohacení. Butrint byl v minulosti pod vlivem Římské říše, Byzantské říše, Benátské republiky a Osmanské říše. Každá z těchto kultur zanechala svůj unikátní otisk v podobě památek a budov.

Při prohlídce této historické lokality můžete spatřit zbytky starořeckého divadla, ruiny římského fóra, katedrálu, mešitu a mnoho dalších staveb. Nejimpozantnější stavbou je však amfiteátr, jedno z největších na Balkáně, který se stal symbolem Butrintu. Při pohledu na tyto památky nemůžete nevzpomenout na slavnou minulost místa a na její vliv na vývoj celého regionu.

Přestože archeologická lokalita nabízí jedinečný pohled do minulosti, přírodní krása Butrintu je stejně ohromující. Park je obklopen bujnou vegetací, jezery a bažinami, které poskytují útočiště pro mnoho ohrožených druhů živočichů a rostlin. Je to také vynikající místo pro pozorování ptáků, a tak se sem často sjíždějí ornitologové a přírodovědci.

Pokud tedy plánujete navštívit Albánii a hledáte místo, které kombinuje historii a přírodu, pak je Butrint tou pravou volbou. Několik hodin strávených na tomto úchvatném místě vám poskytne nádherný zážitek a řadu nezapomenutelných fotografií. Připravte se na procházku v minulosti a zažijte kouzlo Albánie.


Ubytování Albánie Pishat e Butrintit


Albánie je jednou z nejkrásnějších zemí ve střední Evropě, která láká nejen svými nádhernými plážemi a horskými krajinami, ale také bohatou historií a kulturním dědictvím. Jednou z nejnavštěvovanějších destinací v této zemi je Butrint, starověké město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro turisty, kteří si chtějí vychutnat autentickou atmosféru tohoto historického místa, je ideálním ubytováním Pishat e Butrintit. Tento malý přímořský resort se nachází jen pár minut chůze od Butrintu a nabízí návštěvníkům pohodlné a stylové ubytování.

Pishat e Butrintit má k dispozici různé typy ubytování, které vyhovují potřebám každého hosta. Od komfortních pokojů až po prostorné apartmány s výhledem na moře, tento resort je skvělou volbou pro rodiny, páry i jednotlivce.

Každý pokoj je zařízen tak, aby hosté měli pocit domova. Moderní vybavení zahrnuje televizi, klimatizaci, vlastní koupelnu a WiFi připojení. Apartmány mají navíc také malý kuchyňský kout, kde si hosté mohou sami připravit jídlo. Pokoje jsou prostorné a elegantní, s pohodlným nábytkem a příjemným designem.

Pishat e Butrintit také nabízí svým hostům širokou škálu služeb a vybavení. K dispozici je restaurace, kde se podávají tradiční albaňské pokrmy i mezinárodní speciality. V letních měsících můžete relaxovat u bazénu s výhledem na moře nebo se vypravit na krátkou procházku k nedaleké pláži. Resort také poskytuje parkovací místo a transfer z letiště na vyžádání.

Jedním z hlavních lákadel ubytování Pishat e Butrintit je jeho poloha. Mnoho turistů sem přichází hlavně kvůli navštívení starověkého města Butrint. Tento archeologický skvost je svědkem několika tisíc let historie a nabízí fantastickou možnost prozkoumat zbytky chrámů, divadel a dalších starověkých staveb. Navíc, okolní přírodní rezervace a jezero Butrint jsou domovem pro mnoho druhů volně žijících zvířat a rostlin, což vytváří úchvatnou kulisu pro ty, kdo chtějí užít si přírodu.

Věřím, že Pishat e Butrintit je skvělým ubytováním pro ty, kdo chtějí objevovat krásy Albánie a zároveň si užívat pohodlí a relaxaci. Návštěva tohoto malého resortu vám umožní poznat Butrint a jeho okolí z blízka a zažít autentickou atmosféru tohoto nádherného regionu.


Letenka Albánie Pishat e Butrintit


Albánie je země bohatá na historická a přírodní bohatství, která láká turisty z celého světa. Jedno z nejvýznamnějších míst pro návštěvníky je oblast Butrinti, která se nachází nedaleko města Sarandë. V tomto článku se podíváme na jedinečnou letenku - "Pishat e Butrintit".

"Pishat e Butrintit" je letenka, která umožňuje turistům vstup do Národního parku Butrint. Tato oblast byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO pro svou historickou a archeologickou hodnotu. Letenka je v podstatě vstupenkou, která platí po omezenou dobu a umožňuje turistům objevit jedinečnou krásu parku Butrint.

Národní park Butrint se nachází na jižním pobřeží Albánie a je domovem mnoha historických a archeologických památek. Zahrnuje rozsáhlou římskou vykopávku, která je jednou z největších a nejlépe zachovalých v celé Evropě. Turisté mohou spatřit ruiny, které pocházejí z různých období od helénského až po byzantské a osmanské. V parku se nachází také mnoho starověkých chrámů, divadel a dalších staveb, které vypovídají o historii této oblasti.

Letenka "Pishat e Butrintit" je nejen vstupenkou do Národního parku, ale také zahrnuje průvodce, který vás provede touto fascinující oblastí. Průvodce má hluboké znalosti historie Butrinti a bude vám poskytovat informace o každé zastávce a památce, které navštívíte. Během procházky se dozvíte zajímavosti o starověkém životě, kultuře a zvyklostech, které tvořily historii Butrinti.

"Pishat e Butrintit" je cenově dostupná a je možné ji zakoupit na pokladně nebo online před návštěvou Národního parku. Cena letenky zahrnuje nejen vstup do parku a průvodce, ale také další benefity, jako je používání turistických tras, piknikových prostor a možnost občerstvení v místních kavárnách a restauracích.

Navštívit Národní park Butrint a využít letenku "Pishat e Butrintit" je jedinečná zážitek, který nelze opomenout při návštěvě Albánie. Kombinace fascinující historie, nádherné přírody a pohostinných místních lidí vytváří dokonalý mix pro každého turistu.

Takže, pokud plánujete navštívit Albánii, nezapomeňte si zakoupit letenku "Pishat e Butrintit" a ponořte se do bohatých dějin Butrinti a jeho okolí. Budete překvapeni tím, jaké poklady a krásy tato oblast skrývá.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky