Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Andorra Jezero Engolasters

Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Jezero Engolasters


1. Kde se nachází jezero Engolasters v Andoře?
Odpověď: Jezero Engolasters se nachází v jihozápadní části Andorry, nedaleko hlavního města Andorra la Vella.

2. Jak se dostanu k jezeru Engolasters?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Engolasters, je autem. Z Andorry la Vella se musíte vydat na silnici CG-2 směrem na jihovýchod, a pak odbočit na CG-1 směrem na vesnici Encamp. Následujte značky vedoucí k jezeru.

3. Je jezero Engolasters vhodné pro koupání?
Odpověď: Ano, jezero Engolasters je vhodné pro koupání. Voda je klidná a čistá, a teploty v létě mohou dosahovat až 22°C. Je zde také pláž, kde si můžete lehnout a opalovat se.

4. Kolikrát jezero Engolasters ročně navštíví turisté?
Odpověď: Přesné statistiky návštěvnosti jezera Engolasters nejsou k dispozici, ale je to jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Andoře. V létě sem často přijíždějí turisté, aby se koupali nebo si užili piknik u jezera.

5. Jsou v okolí jezera Engolasters turistické stezky?
Odpověď: Ano, v okolí jezera Engolasters jsou různé turistické stezky. Můžete si vybrat kratší procházku kolem jezera, nebo se vydat na delší výlet do okolních hor.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu jezera Engolasters?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu jezera Engolasters je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a vhodné pro koupání. V létě je také méně srážek, což znamená, že jezero bude jasnější a krásnější.

7. Existují v okolí jezera Engolasters restaurace nebo kavárny?
Odpověď: Ano, v blízkosti jezera Engolasters se nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na místních specialitách. Můžete si také s sebou vzít piknik a využít jednu z mnoha piknikových ploch v okolí jezera.

8. Je povolený vodní sport na jezeře Engolasters?
Odpověď: Ano, na jezeře Engolasters je povolený vodní sport. Lidé si zde mohou pronajmout kajaky, paddleboardy nebo čluny. Jezero je také vhodné pro rybolov.

9. Existují ubytovací možnosti v okolí jezera Engolasters?
Odpověď: Ano, v okolí jezera Engolasters najdete několik hotelů a apartmánů, které nabízejí ubytování pro turisty. Průměrná cena za noc se pohybuje kolem 80-120 EUR.

10. Jaké další atrakce se nachází v blízkosti jezera Engolasters?
Odpověď: V blízkosti jezera Engolasters se nachází například Sant Miquel d'Engolasters, malá románská kaple z 12. století. Je zde také možnost vydat se na turistickou trasu Camí dels Meners, která vede přes krásné horské scenérie.


Dovolená Andorra Jezero Engolasters


Andorra leží v Pyrenejských horách a je známá především jako skvělé lyžařské středisko. Avšak Andorra nabízí mnohem víc než jen lyžování v zimním období. Jedním z velmi populárních turistických cílů je Jezero Engolasters.

Jezero Engolasters se nachází v blízkosti hlavního města Andorry - Andorra la Vella. Má rozlohu přibližně 25 hektarů a hloubku 38 metrů. Jezero je umělého původu a bylo vytvořeno v roce 1971 spojením tří menších jezer.

Jezero Engolasters je turistickou atrakcí zejména v letním období. Okolí jezera nabízí různé aktivity pro turisty. Nejlepší způsob, jak začít den u jezera, je procházka po břehu nebo cyklistická cesta, která obklopuje celé jezero. K dispozici jsou také desítky turistických tras různé délky a náročnosti vedoucích kolem jezera a do Andorrských hor.

Pro milovníky vodních sportů je jezero Engolasters ideálním místem pro kanoistiku a jiné vodní aktivity. V jezeře se můžete také osvěžit a užít si den na pláži, kde se můžete opalovat, relaxovat a užívat si výhledu na okolní hory.

Na vrcholu kopce nad jezerem se nachází malá kaple sv. Michala. Tento kostelík z 12. století je fascinující a nabízí bohatou historii této oblasti Andorry.

Jezero Engolasters je také výchozím bodem pro pěší túry do hor Appenniny. K dispozici jsou horolezecké trasy, které vystoupají až do výšky 2 942 metrů nad mořem, tedy na nejvyšší vrchol Andorry - Coma Pedrosa.

Pokud plánujete návštěvu Andorry, nezapomeňte navštívit Jezero Engolasters. Toto krásné místo nabízí krásné výhledy na Pyreneje a množství aktivit, zejména pro milovníky přírody.


Letenka Andorra Jezero Engolasters


Andorra je malebná krajina ležící v srdci Pyrenejského poloostrova mezi Francií a Španělskem. Ačkoliv se jedná o nejmenší země v Evropě, nabízí svým návštěvníkům širokou škálu aktivit a krásnou přírodu. Jedním z mnoha malebných míst, které si můžete v Andoře užít, je Jezero Engolasters.

Jezero Engolasters se nachází v hornaté oblasti Andorry, asi 6 kilometrů od hlavního města Andorra la Vella. Toto umělé jezero bylo vybudováno v roce 1980 na stejnojmenné řece Engolasters, která pramení v okolí Pico de Engolasters. Díky své nadmořské výšce přesahující 1 600 metrů je jezero obklopeno nádhernými horskými vrcholy a zářivě zelenou přírodou.

Pro návštěvníky jezera Engolasters je tu spousta věcí, které si mohou užít. Kolem jezera vede okružní turistická stezka, která vám umožní projít se kolem celého jezera a obdivovat jeho krásu z různých úhlů. Tato stezka je také velmi oblíbená mezi cyklisty, kteří sem přijíždějí vyjet si na horském kole.

Mezi další aktivity, které si můžete v jezeře Engolasters vyzkoušet, patří například rybaření. Jezero je bohaté na pstruhy a další druhy ryb, což je činí ideálním místem pro rybáře, kteří chtějí strávit den na klidném a krásném místě.

Kromě toho můžete v jezeře Engolasters sportovat vodní aktivity, jako je paddleboarding nebo kanoistika. Především v teplých letních dnech je to skvělý způsob, jak se osvěžit a užít si krásné přírody okolo jezera.

Pokud se budete chtít vydat na výlet kolem jezera Engolasters, můžete se vydat na pěší túru na nedalekou horu Pico de Engolasters. Na vrcholu hory si užijete úchvatné výhledy na jezero a okolní krajinu.

Letecká doprava do Andorry je jedním z nejrychlejších způsobů, jak se dostat do této malebné země a zažít krásy jezera Engolasters. Letenka z různých destinací ve Španělsku nebo Francii vás dopraví do nedalekého letiště La Seu d'Urgell v Katalánsku, odkud si můžete vzít pohodlné spojení do Andorry.

Andorra a její jezero Engolasters nabízejí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a krásné přírodní scenérie. Bez ohledu na to, jestli si přijdete projít okolo jezera nebo si zde užijete různé vodní a sportovní aktivity, je toto místo určitě jedno z těch, které byste měli v Andoře navštívit.


Počasí Andorra Jezero Engolasters


Andorra, malá země na Pyrenejském poloostrově, je známá svými krásnými horskými krajinami a národními parky. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Andoře je Jezero Engolasters.

Jezero Engolasters je umělá vodní nádrž, postavená na řece Valira d'Orient, která je zdrojem pitné vody pro město Escaldes-Engordany. Má 1,2 km délku a 40 metrů hloubku. V létě se zde můžete plavit na lodičkách a v zimě se z něj stává krásné zimní středisko.

Počasí v Engolasters je ovlivněno jeho výškou, která je 1 616 metrů nad mořem. V létě jsou teploty v Engolasters velmi příjemné a průměrná teplota v červenci a srpnu je kolem 20 stupňů Celsia. V noci mohou být teploty chladnější a když fouká vítr, může být chladnější i během dne. V zimě je Engolasters oblíbeným místem pro lyžování a snowboarding. Průměrná teplota v prosinci a lednu je kolem -2 stupňů Celsia. Během zimy může být hustá mlha a omezená viditelnost, ale když svítí slunce, je to nádherné místo pro lyžování.

Když se chystáte na návštěvu Engolasters, měli byste zkontrolovat předpověď počasí, protože počasí může být nevypočitatelné a může se rychle změnit. Je dobré mít s sebou nějaké ochranné oblečení a obuv, protože během dne může být různé počasí a může být chladno a vlhko.

Celkově je Engolasters krásné místo, které stojí za návštěvu v každém ročním období. Ať už hledáte krásné horské scenérie a turistiku v létě nebo zimní sporty a zábavu v zimě, Engolasters vám nabídne nádhernou dovolenou.


Ubytování Andorra Jezero Engolasters


Andorra, malý horský stát v Pyrenejích, je pro mnoho turistů oblíbenou destinací pro zimní sporty, dovolenou v přírodě a výlety na horském kole. A pokud hledáte příjemné místo k ubytování v Andoře, Jezero Engolasters je skvělou volbou.

Jezero Engolasters se nachází ve výšce 1 616 metrů nad mořem a je jedním z nejkrásnějších přírodních krás Andorry. Jeho okolí je obklopeno majestátnými horami, které poskytují úchvatné scenérie a příležitosti k turistice a různým outdoorovým aktivitám.

Pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v přírodě, Engolasters je ideálním místem k ubytování. Okolní hory nabízejí možnosti turistiky, horského kola a pěší turistiky. Existuje zde také mnoho stezek vhodných pro výlety s rodinou, které vás zavedou do malebných horských dolin a k vodopádům.

Navštívit jezero Engolasters je také jedinečným zážitkem. Za dobrého počasí se jeho hladina třpytí v odlesku slunce a nabízí nádherné výhledy. Můžete si pronajmout kajaku nebo paddleboard a vydat se na vodní dobrodružství, nebo prostě sedět na břehu a rovnou se potěšit výjimečnou atmosférou místa.

K dispozici je také pláž a několik restaurací a kaváren, které nabízejí lahodné místní speciality. Pro milovníky historie je rovněž nedaleko jezera zámek Engolasters, který je otevřen veřejnosti. Tento středověký hrad nabízí informace o historii Andorry a pohled z jeho věže je děsivě krásný.

V Jezero Engolasters je k dispozici také ubytování ve formě hotelů a apartmánů. Mnoho z nich nabízí výhled na jezero a hory a jsou vybaveny moderním komfortem, abyste si zde mohli užít pohodlí a relaxaci. Pokud preferujete rustikálnější zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v některé z okolních horských chat.

Je důležité mít na paměti, že Engolasters se nachází přibližně 2 km od hlavního města Andorry la Vella, takže budete mít snadný přístup k veškerým obchodům, restauracím a dalším turistickým atrakcím, které město nabízí.

Pokud tedy hledáte místo k ubytování v Andoře, které kombinuje přírodní krásu, výhledy a relaxační atmosféru, Engolasters je správnou volbou. Bude vám poskytovat skvělou základnu pro vaše dobrodružství v horách a zároveň vám umožní užívat si klid a pohodu přírody.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky