Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Angola Sumbe

Dovolená Angola Sumbe


Angola je země plná krásné přírody a kulturního bohatství, které stojí za to objevovat. Mezi nejvíce návštěvními místy této afriky země je i Sumbe - přístavní město na pobřeží Atlantiku. Pokud plánujete letní dovolenou, může být Angolské Sumbe to pravé místo pro vás.

Sumbe nabízí nejen pohádkové pláže, ale také mnoho možností k zábavě a poznání. Město má bohatou historii spojenou s portugalskou koloniální érou a je tedy plné kulturních památek a zajímavostí. Mezi hlavní turistické atrakce Sumbe patří například katedrála svatého Josefa, muzeum ochrany přírody a Muzeum bojovníků za nezávislost.

Nejlepší čas na návštěvu Sumbe je v letním období. V této době je teplota příjemná až horká, mořská voda má příjemnou teplotu a turistické aktivity jsou v plném proudu. Pokud se rozhodnete cestovat do Sumbe, můžete se těšit na báječné hotely a restaurace, které nabízejí skvělou gastronomii.

Nenechte si ujít i návštěvu města Kissama, které se nachází asi 150 km od Sumbe. Toto město je spojeno s národním parkem Kissama, který je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin.

Přestože Angola má dlouhou historii konfliktů, bezpečnostní situace se zlepšila a cestování do této země je bezpečné. Jednou z nejdůležitějších věcí při cestování do Angoly je však obstarání platného víza.

Celkově lze říci, že Sumbe v Angole není jen krásné a exotické místo, ale také mnoho víc. Pokud hledáte dovolenou u moře plnou kulturního poznání, Sumbe je pro vás to pravé. Nechte se unést krásami této africké země a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Angola Sumbe


Angola Sumbe je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na africkém kontinentě. Zajímavostí tohoto města je fakt, že je hlavním městem provincie Cuanza Sul a nachází se na úpatí pohoří Bico do Fogo. Díky své poloze můžete zde obdivovat krásné výhledy na zelené hory a Novou pláž, která je jednou z nejkrásnějších pláží v celé Angole. Pokud tedy plánujete svou další dovolenou v Africe, Určitě byste měli zvážit letenku do Sumbe, Angoly.

Letenky do Sumbe jsou snadno dostupné a dnes je můžete najít na internetu. Nejlepší doba pro návštěvu Sumbe je od prosince do března, kdy je počasí nejlepší a nejsušší. Během této doby si můžete užít krásné pláže a aktivní dovolenou, jako je surfování, šnorchlování nebo plachtění na lodích.

Jedním z hlavních turistických cílů v Sumbe je Národní park Quiçama, který se nachází jen 75 km od města. Tento park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, levharti, buvoli, a mnoho dalších. Můžete zde také vidět vzácné druhy ptáků a krásné rostliny.

Pro ty, kteří se zajímají o historii, by se neměli vyhnout návštěvě Kostela Nossa Senhora do Montserrat. Tento kostel je jedním z nejstarších kostelů v Angole a má úchvatné umělecké dílo a architekturu. Při návštěvě tohoto místa se můžete také projít po okolních ulicích, kde naleznete mnoho dalších historických budov a obchodů s řemesly.

Sumbe je také známé pro svou gastronomii, kde máte možnost ochutnat mnoho tradičních jídel, jako je Moamba de Galinha, který je vařený s kuřecím masem, palmovým olejem, zeleninou a okra. Další specialita, kterou byste měli ochutnat během Vaší návštěvy Sumbe, je Bobó de Camarão, který je připraven z krevet, kokosového mléka a palmového oleje.

V Sumbe si můžete užít mnoho zajímavých aktivit a vidět mnoho úchvatných výhledů. Takže, jestliže máte chuť objevovat krásy Afriky, zvažte letenku do Sumbe, Angoly a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Angola Sumbe


Angola je nejenom zemí s fascinující historií a bohatou kulturou, ale také místem, kde můžete zažít nezapomenutelné dovolené. Pokud se chystáte na cestu do angolského města Sumbe, pravděpodobně hledáte tipy na ubytování. Zde je přehled několika možností, které můžete zvážit.

1. Hotel Kwanza
Hotel Kwanza se nachází v samém srdci města Sumbe a nabízí svým hostům komfortní a moderní ubytování. K dispozici jsou jedno- až čtyřlůžkové pokoje, z nichž každý je vybaven klimatizací, televizí a minibarem. Hotelový personál je velmi přátelský a ochotný a vždy se snaží vyjít vstříc potřebám svých hostů. Mezi další výhody patří vybavená kuchyň, restaurace a parkování přímo u hotelu.

2. Hotel Jardim
Pokud hledáte ubytování v klidnější části města, může být Hotel Jardim tou správnou volbou. Nachází se v zelené oáze uprostřed města, a přestože je blízko centra, nabízí svým hostům klidnou a relaxační atmosféru. Hotel je ideální pro ty, kteří hledají klid a ticho, ale nechtějí se vzdát pohodlí a moderních vybavení. K dispozici jsou jedno- až třílůžkové pokoje a apartmány. Hotelová restaurace nabízí široký výběr místních specialit.

3. Pensão Ondaka
Pokud se chystáte na cestu s omezeným rozpočtem, Pensão Ondaka může být ideálním řešením. Nabízí základní, ale útulné pokoje za přijatelnou cenu. Vybavení je jednoduché, ale funkční a všechny pokoje mají k dispozici vlastní sociální zařízení. Pensão Ondaka se nachází ve východní části města a je ideálním výchozím bodem pro prozkoumávání okolí Sumbe. V blízkosti se nachází řada místních obchodů, kde lze nakoupit základní potraviny a další zboží.

4. Guesthouse Sankova
Guesthouse Sankova nabízí svým hostům klidné a útulné prostředí, které je ideální pro odpočinek a relaxaci. Nachází se v centru města a nabízí jedno- až třílůžkové pokoje s klimatizací a vlastním sociálním zařízením. Hosté mohou využít společenskou místnost s televizí a posezením nebo se vydat na procházku do nedalekého parku. Guesthouse Sankova je také ideálním místem pro setkání s místními lidmi a poznávání angolské kultury.

V nejlepších ubytováních Sumbe se budete cítit jako doma - a to ať už jste na cestách při dovolené nebo služební cestě. Vyberte si to správné ubytování pro Vás a užijte si pobyt v tomto fascinujícím městě v Angole.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Sumbe


1. Jak se v Angola jmenuje největší město?
- Největší město v Angole je Luanda.

2. Jaká je největší řeka v Angole?
- Největší řeka v Angole je řeka Kwanza.

3. Jaký je oficiální jazyk v Angole?
- Oficiálním jazykem v Angole je portugalština.

4. Která měna se používá v Angole?
- Měnou v Angole je angolský kwanza.

5. Jaká je angolská kuchyně?
- Angolská kuchyně je ovlivněna portugalskou a africkou kuchyní. Typické pokrmy zahrnují rýži, fazole, ryby, maso a různé druhy zeleniny.

6. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Sumbe?
- Sumbe je známé svými krásnými plážemi, jako například pláž Sumbe nebo Benguela Beach. Mezi další zajímavá místa v okolí patří národní park Quiçama, Soyo Municipal Market a Sumbe Cathedral.

7. Jak je počasí v Sumbe?
- Sumbe má tropické klima s výrazným deštivým obdobím od listopadu do dubna a suchým obdobím od května do října. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia.

8. Jaké jsou dopravní možnosti v Sumbe?
- V Sumbe jsou k dispozici autobusové a taxiové služby pro veřejnou dopravu. Mezinárodní letiště Sumbe slouží jako přístupový bod pro leteckou dopravu.

9. Kdají se konají největší festivaly v Sumbe?
- Největší festivaly v Sumbe jsou obvykle oslavou nezávislosti Angoly dne 11. listopadu a Den míru dne 4. dubna.

10. Kam byste doporučili vyrazit na výlet z Sumbe?
- Z Sumbe je možné podniknout výlety do okolních národních parků, jako je například národní park Quiçama, kde můžete pozorovat divokou zvěř, jako jsou sloni a buvoli. Navštívit můžete také blízké pláže a historická města, jako je Benguela.


Počasí Angola Sumbe


Angola leží na západním pobřeží Afriky a je známá svým pestrobarevným kulturním dědictvím a překrásnou přírodní scenérií. Jedním z nejvtipnějších aspektů při navštěvě země Angoly je její různorodé klima, které se liší od regionu k regionu. Sumbe, hlavní město provincie Kwanza Sul, není výjimkou.

Sumbe leží na pobřeží, což znamená, že je ovlivněno Atlantským oceánem. To má vliv na jeho stavbu klimatu, stavu moře a teplotách v průběhu roku. Sumbe má mírně suché a vlhké podnebí, s obdobím dešťů a sucha.

Období dešťů v Sumbe trvá od listopadu do dubna. Během těchto měsíců jsou srážky vyšší a mohou být časté. Průměrné měsíční srážky se pohybují kolem 80-100 mm. Teploty v tomto období kolísají mezi 23-27 stupni Celsia. Toto období je ideální pro zemědělství a zeleně, zatímco výskyt dešťových lesů a vodopádů může být pozoruhodný.

Naopak období sucha v Sumbe přichází od května do října. Během těchto měsíců je množství srážek daleko nižší a běží jen sporadicky. Průměrné teploty se pohybují kolem 18-22 stupňů Celsia. V tomto období se mořská voda ocitá ve své nejchladnější teplotě a může být těžší si užít pláže. Nicméně, pokud plánujete cestu do Sumbe během tohoto období, můžete se uniknou tlakým turistickým davům a zažít klid a ticho.

Celkově řečeno, Sumbe má příjemné počasí po většinu roku. K dispozici jsou mírné teploty, což z něj činí oblíbenou destinaci pro turisty. Nezapomeňte však, že počasí může být nevyzpytatelné a změnit se v krátkém časovém období. Doporučuje se proto sledovat předpovědi počasí a připravit se na neočekávané změny.

Sumbe v Angole je fascinující destinace, kterou byste neměli vynechat. Bude to ideální místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a neobvyklé cestovatelské zkušenosti. Ať už se rozhodnete navštívit v období dešťů nebo sucha, jistě budete chtít strávit svůj čas podnikáním výletů a pozorováním úžasného přírodního bohatství, které Sumbe a Angola mají nabídnout.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky