Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Argentina El Chalten

Letenka Argentina El Chalten


El Chaltén, známé jako národní hory Argentiny, je malé město nacházející se v provincii Santa Cruz. Je obklopeno ohromujícími horskými vrcholy a je známé jako výchozí bod pro turisty, kteří se chtějí vydat do Patagonie. Jednou z nejlepších možností, jak se dostat do tohoto malebného města, je pořídit si letenku do Argentiny.

El Chaltén je známé svými úchvatnými krajinami, které lákají milovníky outdoorových aktivit. Tato oblast je domovem mnoha horských štítů, včetně legendárního Mount Fitz Roy. Tento vrchol přitahuje horolezce z celého světa a nabízí fantastické výhledy na okolní krajinu.

Turisté mohou také vyzkoušet různé treky a pěší túry, které vedou k nádherným vodopádům a ledovcovým jezerům. El Chaltén je také vstupní branou do Národního parku Los Glaciares, který je jedinečným přírodním zázemím s obrovskými ledovci a ledovcovými jezery. Pro ty, kteří mají zájem o lezení na ledovcích, je tedy tento region skutečným rájem.

Cesta do El Chalténu začíná z města El Calafate, které je domovem mezinárodního letiště. Letenky do El Calafate jsou snadno dostupné a létají sem letecké společnosti z mnoha hlavních argentinských měst, včetně Buenos Aires. Po příletu do El Calafate můžete využít různé přepravní možnosti, jako jsou autobusy nebo pronájem automobilu, aby se dostali do El Chalténu, které je vzdálené asi 220 km.

Letenky do Argentiny mohou být zakoupeny online nebo prostřednictvím cestovních kanceláří. Obvykle je nejlepší si letenku rezervovat předem, zejména pokud cestujete během hlavní turistické sezóny, která trvá od listopadu do března. Během této doby je El Chaltén velmi populární destinací a může být obtížné najít volné ubytování a dostat se sem bez předchozí rezervace.

Při plánování své cesty do El Chalténu nezapomeňte zahrnout do svého itineráře čas na prozkoumání oblasti. Ujistěte se, že máte dostatek času na procházky po národním parku Los Glaciares a vychutnejte si horské panoráma, které vás obklopuje.

El Chaltén je skutečným pokladem Patagonie a každý, kdo se sem vypraví, bude zaplaven nádhernou přírodou a krásou této části světa. Nechte se unést vším, co má tento region nabídnout, a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v jižní části Argentiny.


Dovolená Argentina El Chalten


Argentina je země s mnoha překrásnými turistickými atrakcemi a jedním z nich je i město El Chaltén. Toto malebné městečko se nachází v provincii Santa Cruz v Patagonii a je známé především svou polohou v národním parku Los Glaciares.

El Chaltén je rájem pro příznivce outdoorových aktivit, zejména horolezců a turistů, kteří si rádi užívají krásné horské scenérie. Jeho největší atrakcí jsou nedotčená příroda, neuvěřitelně modrá jezera, velkolepé ledovce a majestátní vrcholky And. Můžete si zde vychutnat pohled na očarující horu Fitz Roy, která je známá svou jedinečnou skalnatou siluetou.

Turistické stezky v okolí El Chalténu jsou výborně značené a nabízejí různé možnosti pro všechny úrovně fyzické kondice. Pokud jste začátečník, můžete si vybrat kratší a snadnější trasy, které vám přesto poskytnou nezapomenutelné zážitky. Pro zkušenější turisty jsou tu náročnější výstupy na vrcholky hor či delší treky přes národní park Los Glaciares.

Kromě turistiky je v El Chalténu také možnost vyzkoušet si jiné outdoorové aktivity, jako je například jízda na koni nebo rybaření v jezerech. Máte-li rádi adrenalinové sporty, můžete se vrhnout na rafting na řece Río de las Vueltas.

El Chaltén nabízí také příjemné ubytování v podobě hotelů, hostinců a kempů. Město samo o sobě je malé, ale poskytuje vše potřebné pro cestovatele, jako jsou malé obchůdky, restaurace a kavárny.

Nejvhodnější období pro návštěvu El Chalténu je od října do dubna, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírnější. V zimě se tu místy může vyskytovat silný vítr a nízké teploty, což může ovlivnit některé aktivity.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, nádherné přírody a úžasných výhledů, pak je Argentina a město El Chaltén ideální destinací pro vás. Při návštěvě tohoto malebného městečka si odnesete spoustu nezapomenutelných zážitků a vzpomínek.


Počasí Argentina El Chalten


Argentina je známá svou malebnou krajinou, a jednou z nejživějších a nejzajímavějších oblastí této země je město El Chalten. Toto malé horské město se nachází v jižní části Argentiny v provincii Santa Cruz a je známé jako brána do národního parku Los Glaciares.

Jednou z největších přírodních atrakcí v El Chalten je masivní hora Mount Fitz Roy, která dominuje nad okolní krajinou. Pro milovníky horolezectví a trekkingu je tato hora skutečným rájem. Region El Chalten je známý svými nádhernými turistickými trasami, které vedou okolo ledovců, jezer a vodopádů.

El Chalten se nachází v extrémě suché oblasti Patagonie, kterou ovlivňuje studený oceánský proud. Klima v této oblasti je vlhké, v zimě je zde často chladno až mrazivě a v létě je zde příjemně teplé. Nejlepší čas k návštěvě El Chalten je na jaře (říjen-listopad) a na podzim (březen-duben), kdy je zde příjemně teplé a málo srážek.

Teplota v El Chalten se pohybuje mezi 10 a 20 stupni Celsia v létě, kdy jsou dny dlouhé a slunečné. V zimě, která zde trvá od června do srpna, jsou teploty často pod nulou a sníh není vzácností. I přes chladné teploty v zimě je ale El Chalten oblíbeným místem pro horolezce a lyžaře, kteří sem přijíždějí vyhledat adrenalinové zážitky.

Srážky v El Chalten jsou rovnoměrně rozložené po celý rok, ačkoli v zimě jsou častější. Nejvíce srážek zde spadne v průběhu jara a podzimu. Vzhledem k tomu, že se nachází v horském regionu, může být počasí v El Chalten velmi proměnlivé. To znamená, že je důležité být připravený na rychlé změny počasí a ochránit se před nebezpečnými podmínkami.

Večery v El Chalten jsou často velmi chladné, a proto je vhodné mít s sebou dostatek teplých oblečení. Deštník zde nebude moc platný, protože vítr je v této oblasti častý a silný. Místní obyvatelé a turisté doporučují nést s sebou kvalitní outdoorové oblečení, které je odolné vůči povětrnostním podmínkám.

Celkově lze říci, že počasí v El Chalten je pro dobrodružné turisty ideální. Bez ohledu na roční dobu je zde vždy co objevovat a počasí přispívá k jedinečnosti tohoto krásného horského města.


Ubytování Argentina El Chalten


Argentina El Chalten: Krásný kousek Patagonie s mnoha možnostmi ubytování

Pokud hledáte destinaci v Argentině, kde můžete prožít skvělou dovolenou s rodinou či s přáteli, tak byste určitě měli zvážit návštěvu městečka El Chalten. Nachází se v provincii Santa Cruz v Patagonii, poblíž hory Fitz Roy, která láká turisty z celého světa.

El Chalten je malé město se řadí k nejmladším sídlům v Argentině a vzniklo až v roce 1985. Mimo jiné je to také jedno z nejizolovanějších měst v Argentině, a tak nabízí turistům zcela jedinečnou zkušenost.

Místní krajina El Chalten je úchvatná – najdete tu malebná jezera, řeky, hory a ledovce, což umožňuje mnoho outdoorových aktivit, jako jsou tůry, horolezectví, turistika a lyžování. Díky tomu toto město navštěvují turisté po celý rok.

Při plánování cesty do El Chalten je zásadní vybrat si správné ubytování. Podle vašich preferencí a požadavků můžete vybírat mezi hotelem, hostelů, apartmány, chatami a kempy.

Pokud byste chtěli pohodlí a luxus, tak se můžete rozhodnout pro hotel. Argentina El Chalten má velký výběr hotelů, od luxusních až po méně nákladné. Mezi nejznámější hotely patří Los Cerros Boutique Hotel & Spa, Hostal Cruz del Sur nebo Vientos del Sur.

Pokud cestujete s rodinou a hledáte cenově dostupné ubytování, můžete využít nabídky chat a apartmánů. Většina chat a apartmánů v El Chalten se nachází v blízkosti centra města a nabízejí venkovní grilování a terasy s velmi hezkým výhledem na okolní hory.

V El Chalten jsou k dispozici i hostely, které si oblíbili zejména mladí turisté. Hostely nabízejí různé typy pokojů od sdílených ložnic až po soukromé. Mezi nejpopulárnější hostely patří La Comarca Hostel, Rancho Grande nebo Hostel Kaulem.

Kempy jsou nejlepší volbou pro turisty, kteří hledají přirozenější zážitek. Kempy se nacházejí v blízkosti nejkrásnějších hor a řek města El Chalten. Kempy například doporučujeme u místního jezera Lago del Desierto, kde můžete užít krásné výhledy.

V závislosti na velikosti vaší skupiny a cíli vaší cesty, můžete si vybrat, jak spořit nebo utrácet vaše peníze na ubytování. Navštívit Argentina El Chalten, je to zážitek, o kterém rozhodně nebudete litovat, protože nabízí celou řadu aktivit a příležitostí pro návštěvníky nejrůznějších věkových kategorií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Chalten


1. Jak se dostat do El Chaltenu z Buenos Aires?
Odpověď: Existuje několik možností, včetně letu do El Calafate a poté autobusem do El Chaltenu, nebo také možností vlakového spojení či pronájmu auta.

2. Jak dlouho trvá cesta z Buenos Aires do El Chaltenu?
Odpověď: Let z Buenos Aires do El Calafate trvá přibližně 3 hodiny. Poté ještě autobusem trvá asi 3-4 hodiny do El Chaltenu.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v El Chaltenu?
Odpověď: V El Chaltenu je možnost trekovat kudykoliv, ale nejpopulárnějšími atrakcemi jsou Fitz Roy Mountain a ledovec Cerro Torre. Dalšími aktivitami jsou například pěší turistika, horská kola, rybaření a skalní lezení.

4. Jaké je vhodné oblečení a vybavení při návštěvě El Chaltenu?
Odpověď: Doporučuje se přinést kvalitní pohorky, lehké a teplé vrstvy oblečení, včetně nepromokavé bundy a kalhot, termálního prádla, rukavic a čepice. Důležité je také mít batoh na vodu, jídlo, ochranu proti slunci a mapu turistických tras.

5. Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu El Chaltenu?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu El Chaltenu je od listopadu do března, kdy je tepleji a méně pravděpodobné deště. Důležité si ale uvědomit, že počasí v této oblasti může být velmi proměnlivé a příchod sněhu může ovlivnit turistické aktivity.

6. Jak dlouho bych měl zůstat v El Chaltenu?
Odpověď: Doporučuje se zůstat minimálně 2-3 dny, abyste měli dostatek času na prozkoumání turistických tras a atrakcí v okolí. Pokud plánujete více trekingů, můžete zůstat až týden.

7. Existují v El Chaltenu možnosti ubytování a stravování?
Odpověď: Ano, v El Chaltenu najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostelu a kempů. Co se týče stravování, najdete zde také různé restaurace a kavárny, které nabízejí místní speciality.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v El Chaltenu?
Odpověď: Ve městě je doprava převážně pěší. Existují také lokální autobusy, které vás mohou odvézt na začátek některých turistických tras. Pronájem auta je také možný, ale treking trasy obvykle nejsou dostupné automobilem.

9. Má El Chalten bankomaty nebo směnárny?
Odpověď: El Chalten má jen omezené možnosti směny peněz a je zde jen několik bankomatů. Doporučuje se mít s sebou dostatečné množství hotovosti, zejména pokud plánujete pobýt delší dobu.

10. Jaké jsou bezpečnostní opatření v El Chaltenu?
Odpověď: El Chalten je obecně bezpečné místo, ale je vždy důležité přijmout standardní bezpečnostní opatření, jako například udržování očního kontaktu s vašimi věcmi, zamykání dveří a okének vašeho ubytování a udržování si věcí na očích během turistických tras.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky