Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Argentina Purmamarca

Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Purmamarca


Q: Jaké aktivity můžu dělat v Purmamarca?
A: V Purmamarca můžete navštívit Množství místních trhů, pěšky vyzkoušet nádhernou říční krajinnou trasu, prohlédnout si starobylé inkoustové horské kresby a projít se historickým centrem města.

Q: Kde se nachází Purmamarca?
A: Purmamarca se nachází v severozápadní Argentině v provincii Jujuy, asi 65 km severně od města San Salvador de Jujuy.

Q: Jaké jsou nejlepší restaurace v Purmamarca?
A: Mezi nejlepší restaurace v Purmamarca patří El Mirador, Paacha Restaurant & Bar, Mirador del Virrey a Café La Posta.

Q: Jaké jsou nejlepší hotely v Purmamarca?
A: Mezi nejlepší hotely v Purmamarca patří Casa de Adobe, Hotel El Manantial del Silencio, Marqués de Tojo Hotel a Casa del Sol.

Q: Jak se dostat z letiště v Jujuy do Purmamarca?
A: Nejbližší letiště je letiště v Jujuy, a odtud je to asi hodinu a půl jízdy po silnici přes malé vesnice k Purmamarca. Můžete si pronajmout auto nebo si objednat taxi na letišti.

Q: Jaké jsou nejlepší památky v Purmamarca?
A: Mezi nejlepší památky v Purmamarca patří Cerro de los Siete Colores, Río Grande Canyon, Plaza 9 de Julio a Paseo de los Colorados.

Q: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Purmamarca?
A: Nejlepší doba pro návštěvu Purmamarca je od května do září, kdy je sucho a teploty jsou mírné. V letních měsících (prosinec až únor) mohou být teploty velmi vysoké.


Počasí Argentina Purmamarca


Argentina Purmamarca, jedno z nejkrásnějších měst v severní Argentině, je proslulé svým úchvatným počasím a neuvěřitelnými přírodními scenériemi. Leží v nadmořské výšce 2 192 metrů nad mořem a je obklopeno nádhernou horou Cerro de los Siete Colores (Hora sedmi barev), která dodává městu jeho charakteristický a nezapomenutelný vzhled.

Purmamarca je malé město s přibližně 2 500 obyvateli, které je známé svými tradičními adobe (hliněnými) domy a ručně vyrobenými výrobky ze slámy a keramiky. Úžasné počasí a seznam přírodních krás tohoto regionu jsou živým důkazem toho, proč je Purmamarca tak přitažlivé pro turisty z celého světa.

Podnebí v Purmamarce je kontinentální suché, s vlivem And. Letní měsíce (od prosince do února) jsou teplé a suché, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. Noční teploty v těchto měsících mohou klesnout na pohodlných 10-15 °C, což znamená, že se doporučuje nosit teplejší oblečení na noc. Deštivé dny jsou v této době vzácné, což vám umožní plně si užít venkovní aktivity a prozkoumat okolní přírodu.

Zimní období (od června do srpna) je chladnější, s průměrnými teplotami okolo 15 °C. Noční teploty mohou klesnout pod bod mrazu, čímž se zvyšuje šance na sněhové srážky a vytváření okouzlující krajiny pokryté sněhem. V tomto období můžete zažít neuvěřitelnou krásu hory Cerro de los Siete Colores v kontrastu se zasněženým pozadím.

Každý roční období v Purmamarce nabízí své jedinečné kouzlo. Jaro (září a říjen) a podzim (duben a květen) jsou mírné s příjemnými teplotami kolem 20-25 °C. Tato období jsou také vhodná k návštěvě města, kdy se můžete vydat na turisticky atraktivní místa, jako je nedaleká Salinas Grandes (Velké solné pláně) nebo Quebrada de Humahuaca (údolí řeky Humahuaca) a obdivovat přírodní krásy a historické památky.

Zkrátka a dobře, počasí v Purmamarce je příznivé a umožňuje vám plánovat a využít svou cestu ve víru přírody a kultury. Ať už jste fanouškem horkého počasí a jasného nebe, nebo se toužíte pokochat sněhem a vychutnat si chladnější klima, Purmamarca je pro vás ideálním cílem. Nezapomeňte si však vzít s sebou dostatek ochrany proti slunci, jak slunce může být velmi silné kvůli vyšší nadmořské výšce. Připravte se a odjeďte objevovat neuvěřitelnou krásu a jedinečné počasí v Argentině Purmamarca!


Dovolená Argentina Purmamarca


Argentina je známá jako země, kde se nachází mnoho přírodních krás a Purmamarca je jedním z nejkrásnějších destinací v zemi. Tento malý historický městeček, které se nachází v provincii Jujuy, je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít neuvěřitelnou kombinaci přírodních zázraků a kulturní bohatství.

Purmamarca se nachází v údolí Quebrada de Humahuaca, které obklopují vysoké hory a horské řetězce. Ve městě samotném najdete mnoho tradičních budov, které jsou postaveny z místních kamenných cihel a barvy, které se pohybují od bílé až po ostružinovou. Nejvýraznější stavbou ve městě je určitě kostel Santa Rosa de Lima, který se nachází uprostřed náměstí.

Největší atrakcí však jsou okolní hory, které vytvářejí úchvatné krajiny. Nejoblíbenější horou je Cerro de los Siete Colores (Hora sedmi barev). Tato hora se ukazuje v celé své kráse z města a rozprostírá se do všech směrů, což je nádherné pro pozorování z různých úhlů. Dalšími přírodními atrakcemi, které stojí za návštěvu, jsou Salinas Grandes, velké solné nádrže, kde se můžete projít po bílé křehké kůře soli.

V Purmamarca nejsou žádné velké hotely ani luxusní resorty, ale spousta malých domů a hostinců, kde se můžete ubytovat, aby splnily vaše potřeby během dovolené. Lidé v Purmamarca jsou nádherní a přátelští a v souvislosti s tím je i místní jídlo vynikající. Tradiční argentinská jídla, jako jsou různé steaky a empanadas, jsou místním obyvatelům velmi oblíbená.

Purmamarca je ideálním místem pro ty, kteří chtějí chillnout a užívat si přírodní krásy, a zároveň nalézt spoustu kulturních, historických a místních zážitků. To všechno dělá z Purmamarca perfektní cíl pro dovolenou, zejména pokud jste do amatérské turistiky. Zkrátka, pokud plánujete cestu do argentinského Anděla, neměli byste si nechat ujít tuto nádhernou a autentickou destinaci.


Ubytování Argentina Purmamarca


Argentina nabízí návštěvníkům po celý rok nádherné přírodní scenérie, z nichž jednou z nejkrásnějších jsou argentinské Andy. A těsně pod horami se nachází idylická vesnička Purmamarca, kde se můžete ubytovat a užít si neobyčejné okouzlení tohoto místa.

Purmamarca se nachází v severozápadní části Argentiny a je součástí Jujuy provincie. Tento malebný městečko je lemováno Andami a má jedinečnou atmosféru a specifické horské klima. To je důvod, proč Purmamarca nabízí skvělé možnosti pro turisty, kteří si chtějí vyzkoušet turistiku, horskou cyklistiku nebo pro ty, kteří touží po tichu a klidu.

Purmamarca má mnoho nabídek ubytování. Většinou se ale jedná o luxusní hotely a penziony s bohatými službami. Pokud však hledáte ubytování na rozpočet, tak Purmamarca nabízí několik levnějších hotelů, kde se můžete ubytovat a zároveň si užít tuto krásnou oblast.

Jeden z nejlevnějších hotelů je "El Mirador del Hornocal", který má velkou oblast pro relaxaci. V hotelu jsou k dispozici jednoduché a vkusně zařízené pokoje s výhledem na Andes. Všechny pokoje mají koupelnu a k dispozici je zde Wi-Fi připojení. Součástí hotelu je také venkovní bazén, kde se můžete osvěžit po náročném dni.

Dalším levnějším ubytováním v Purmamarca je "Inti Zen Hotel". Tento hotel nabízí typicky argentinský styl ubytování s kamennými zdmi a dřevěnými prvky. Pokoje jsou jednoduché, ale vkusně zařízené a bez klimatizace. Tento hotel má vlastní restauraci a bar, kde si můžete vychutnat širokou škálu argentinských specialit.

Purmamarca je místo, které vážíme si kvůli jeho jedinečné přírodní kráse. Když se rozhodnete navštívit Purmamarca, využijte příležitosti a uchovávejte toto místo takové, jaké je. Zvolte tedy ekologický hotel a podporujte udržitelný cestovní ruch, aby Purmamarca zůstala krásnou a zdravou.


Letenka Argentina Purmamarca


Argentinská vesnice Purmamarca se nachází v provincii Jujuy, v blízkosti pohraničí s Chile. Tato malebná destinace je známá svou úchvatnou přírodou a kulturním bohatstvím, které ji činí populárním cílem turistů ze všech koutů světa.

Jedním z největších lákadel Purmamarcy je Kámen sedmi barev, známý také pod názvem Cerro de los Siete Colores. Tento unikátní horizontální vrstvený skalní útvar nabízí dohromady sedm různě barevných odstínů, které se mění v různých denních dobách. Pohled na tento přírodní umělecký kousek je neskutečně ohromující a fotografie tohoto místa jsou oblíbenými suvenýry pro turisty.

Další atrakcí Purmamarcy je historický centrum města, které si uchovává koloniální atmosféru ze 17. století. Stavby s bílými fasádami a rudými střechami tvoří malebnou panoramatickou scénu podél hlavní ulice, která je plná obchodů, restaurací a tržiště, kde je možné ochutnat místní speciality. Zdejší tradiční tržiště nabízí ručně vyráběné suvenýry, keramiku a textilní výrobky, které jsou typické pro region.

Okolí Purmamarcy je také bohaté na přírodní krásy. Cestování do okolních horských oblastí nabízí úchvatné výhledy na Andské hřebeny a jezero Salinas Grandes. Jezero se nachází ve výšce přes 3400 metrů nad mořem a je známé svými rozsáhlými solnými plochami, které vytvářejí téměř nekonečnou bílou krajinu. Přírodní krása jezera a okolních hor je neuvěřitelná a nabízí nezapomenutelnou kulisu pro fotografie.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Purmamarca ideálním výchozím bodem pro pěší túry, horské výlety a jízdu na koni. Prozkoumat okolní krajinu a objevit skryté údolí a zářící vodopády přináší jedinečný zážitek z přírody.

Aby se dostali do Purmamarcy, mohou turisté využít letiště ve městě Jujuy, které je asi 70 kilometrů od vesnice. Většina návštěvníků využívá také autobusové spoje, které jezdí pravidelně mezi městy v oblasti a poskytují cenově dostupné a pohodlné spojení s Purmamarcou.

Letenka do Argentiny a cesta do Purmamarcy je dobrodružstvím plným přírodních krás, fascinující kultury a historie. Tato jedinečná destinace je opravdu kouzelným rájem na jihoamerickém kontinentu a stojí za to ji navštívit prozkoumat všechno, co nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky