Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)

Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


1. Co je Zorats Karer (Země kamenných obelisků)?
Zorats Karer je starověká megalitická lokalita v Arménii, která se skládá z řady kamenných obelisků, známých také jako karahundž. Původ těchto obelisků zůstává neznámý, ale se spekuluje, že sloužily astronomickým nebo náboženským účelům.

2. Kde se nachází Zorats Karer?
Zorats Karer se nachází v provincii Syunik v jižní části Arménie, nedaleko města Sisian.

3. Jaké jsou rozměry obelisků v Zorats Karer?
Obelisky v Zorats Karer dosahují výšky až 3,5 metru a váží až několik tun. Jsou vystaveny ve tvaru kruhu, který má průměr kolem 40 metrů.

4. Kdy byly obelisky v Zorats Karer postaveny?
Přesný stáří obelisků v Zorats Karer není známo, ale odhaduje se, že pocházejí z doby kolem 3 500 př. n. l.

5. Jakým účelům mohly obelisky v Zorats Karer sloužit?
Existuje několik teorií o účelu obelisků v Zorats Karer. Jedna z teorií naznačuje, že sloužily jako astronomické observatoře nebo kalendáře pro sledování pohybu hvězd. Další teorie tvrdí, že obelisky byly spojeny s náboženstvím a měly rituální či spirituální význam.

6. Jaké další archeologické objevy byly učiněny v okolí Zorats Karer?
V okolí Zorats Karer byly objeveny další archeologické památky, jako například starověké hroby a kopce, které mohou být spojeny s rituály nebo pohřebními obřady.

7. Je možné navštívit Zorats Karer?
Ano, Zorats Karer je otevřená veřejnosti a turisté mohou tuto historickou lokalitu navštívit. Je zde také malé muzeum, které poskytuje další informace o Zorats Karer a jeho historii.

8. Jak se dostanu do Zorats Karer?
Zorats Karer je přístupná automobilem. Nejbližším větším městem je Sisian, odkud je možné si pronajmout auto nebo využít místní dopravu. Od Sisianu je to k Zorats Karer asi 3 kilometry.

9. Je v okolí Zorats Karer možné najít ubytování a stravování?
V Sisianu a okolních oblastech je k dispozici několik možností ubytování a restaurací. Turisté mohou vybrat mezi různými variantami, včetně hotelů, penzionů a venkovských turistických domů.

10. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Zorats Karer?
Nejlepší doba na návštěvu Zorats Karer je obvykle na jaře a na podzim, kdy je příjemné počasí a méně turistů. V létě může být horko, zatímco v zimě mohou být podmínky ztížené kvůli sněhu a ledu.


Počasí Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Arménie je jednou z těch zemí, které se mohou pyšnit nejen svou bohatou historií, ale také svou překrásnou krajinou a unikátními geologickými útvary. Jedním z nich je Zorats Karer, což v arménštině znamená "kameny druidů". Tato mystická lokalita je známá také jako "Země kamenných obelisků" a nachází se v oblasti Syunik, ve východní části Arménie.

Zorats Karer je zostatky starověkého megalitického komplexu, který se skládá z přibližně 200 až 223 obecně známých kamenů. Tyto kamenné obelisky mají různé tvary a velikosti, a jejich stáří se odhaduje na přibližně 3 800 až 5 500 let. Mohlo by se zdát, že jde o prostý shluk kamenných sloupů, ale většina badatelů souhlasí s tím, že Zorats Karer má astronomický význam.

Mnoho obelisků je symetricky rozmístěno a je spojeno s astronomickými jevy. Mnozí věří, že zdejší kamenné sloupy sloužily jako primitivní observatoř, která byla používána k pozorování noční oblohy a sledování pohybu hvězd a planet. Některé obelisky jsou umístěny přesně při západu slunce a mají také vyryté stopy, které označují letní a zimní slunovrat. To dokazuje, že Zorats Karer byl důležitým místem pro starověké astronomické pozorování a měl významnou roli v rámci kultovních činností místních obyvatel.

Další teorie tvrdí, že Zorats Karer byl používán jako starověký kalendář nebo dokonce jako místo posvátných obřadů. Existuje mnoho navrhovaných interpretací účelu a funkce tohoto megalitického komplexu, ale jeho plný význam zůstává zahalen tajemstvím.

Návštěvníci z celého světa jsou fascinováni tímto tajemným a magickým místem. Zorats Karer je jedinečným způsobem propojen s arménskou historií a kulturou. Kamenné obelisky jsou předmětem zájmu nejen archeologů a historiků, ale také astrologů a lidí, kteří se zajímají o dávné civilizace a jejich náboženské a spirituální praktiky.

Kromě toho, že je Zorats Karer zemí kamenných obelisků, je to také nádherné místo obklopené malebnou krajinou Arménie. Návštěvníci mají možnost procházet se mezi těmito starodávnými kamennými sloupy a ponořit se do atmosféry minulosti. Odbočka ze známého turistického trhu v Syunik má také informační tabule, které přinášejí podrobnější informace o historii a významu Zorats Karer.

Pokud plánujete navštívit Arménii, nezapomeňte si vyhradit čas a navštívit tento pozoruhodný geologický úkaz. Zorats Karer je nejen fascinující místo, které vás vezme na cestu do minulosti, ale také symbolem vzkříšení a hrdosti arménského lidu.


Ubytování Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Země kamenných obelisků – Zorats Karer

Pokud se vydáte na cestu do Arménie, jistě nesmíte vynechat jedinečné místo známé pod názvem Zorats Karer, neboli Země kamenných obelisků. Nachází se v jihozápadní části země, v regionu Syunik, nedaleko od vesnice Karahunge. Zde se stáčí čas a přenese vás do minulosti, když budete obdivovat tajemnou kamennou krajinu.

Zorats Karer je archeologické naleziště, které se skládá z obrovských kamenných sloupů, jež byly postaveny už před tisíci lety. Tito kamenní obelisky mají podobnou formu jako britský Stonehenge nebo francouzský Carnac, a proto jsou hojně srovnávány. Vysoké megalitické sloupy tvořené bloky andezitu nebo bazaltu vytvářejí dojmem velké moci a tajemnosti.

Přesná doba vzniku nebo účel Zorats Karer nejsou dodnes zcela jasně objasněny. Archeologové se však přiklánějí k teorii, že sloužil jako astronomický kalendář nebo místo, kde se konaly obřady a rituály. Existuje také hypotéza, že toto místo sloužilo jako hrobka pro významné osoby. Místní domorodci věří, že Zorats Karer byl zanechán starými bohy nebo dokonce mimozemšťany a je považován za duchovně posvátné místo.

Působivost tohoto místa spočívá nejen v obeliscích, ale také ve zvláštním energetickém poli, které je zde cítit. Návštěvníci Zorats Karer často popisují zvláštní pocit klidu a harmonie, který je zde přítomen. Místní lidé věří, že tato energie má léčivé účinky a přitahuje mnoho lidí hledajících duševní a fyzickou rovnováhu.

Samotný okruh Zorats Karer je dlouhý přibližně 120 metrů a nejvyšší sloup dosahuje výšky kolem 3,5 metru. Je velmi fascinující pozorovat tyto starodávné stavební prvky a představovat si, jak byly obrovské kamenné bloky přemístěny a umístěny tak precizně.

Pokud se chystáte navštívit Zorats Karer, doporučuje se vyrazit ráno nebo večer, kdy je zde klid a možnost prozkoumat toto místo v soukromí. Ačkoli neexistují oficiální ubytovací zařízení poblíž samotného Zorats Karer, v okolí se nachází několik vesnic a penzionů, které nabízejí možnost přenocování. Je však důležité se na ubytování domluvit předem, protože tato oblast není příliš turisticky vyvinutá.

Zorats Karer je skutečně fascinující a magické místo, které vás okouzlí svou nevšední atmosférou. Navštěva tohoto archeologického naleziště vás přenese do dávných dob a umožní vám prozkoumat tajemství minulosti.


Dovolená Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Arménie je zemí s bohatou historií a mnoha zajímavými památkami. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Zorats Karer, známý také jako Země kamenných obelisků.

Zorats Karer se nachází v jižní části Arménie, nedaleko od města Sisian. Jedná se o jedno z největších kamenných archeologických nalezišť na světě. Skládá se ze 223 obrovských monolitických sloupů, které jsou uspořádány do několika kruhů a liniových formací. Tyto obelisky jsou vyrobeny z pískovce a mají různé tvary a velikosti.

Přesné datum vzniku Zorats Karer není známo, ale vědci odhadují, že byly postaveny před více než 7 000 lety. Existuje několik teorií o účelu těchto obelisků. Někteří tvrdí, že sloužily jako astronomický kalendář nebo monumentální hrobky, zatímco jiní se domnívají, že mohly být součástí náboženských obřadů.

Procházka mezi těmito kamennými obelisky je nezapomenutelným zážitkem. Jejich majestátní vzhled a přítomnost v této odlehlé krajině působí dojmem tajemna a záhadnosti. Navštívit Zorats Karer je jako procházka časem, která nás přenáší do dávných dob a upoutá každého, kdo má zájem o historii.

Okolí Zorats Karer je také plné dalších historických památek. Blízko se nachází další významné místo - vodní přehradní nádrž Karahunj, která sloužila jako zásobárna vody v minulých dobách. V této oblasti jsou také dochovány starověké hrobky a náhrobky, které poskytují další pohled na minulost této oblasti.

Pro turisty je Zorats Karer oblíbenou atrakcí. Mnoho zájezdů, které se zaměřují na historické a archeologické památky, zahrnuje tento fascinující komplex mezi své zastávky. Arménská vláda také poskytla finance na obnovu a ochranu tohoto místa, aby bylo zachováno pro budoucí generace.

Pokud plánujete dovolenou v Arménii, rozhodně nezapomeňte navštívit Zorats Karer. Tento unikátní archeologický komplex nabízí nejen pohled do minulosti, ale také možnost zažít krásu arménské krajiny. Přírodní scenérie, která ho obklopuje, je dojemná a dodává místu další vrstvu magie.

Zorats Karer, Země kamenných obelisků, je důkazem bohaté historie a kultury Arménie. Je to místo, které nás uchvátí svou mystikou a dodá nám pocit pokoje a úžasu. Pokud máte rádi archeologii a historii, nebo jenom toužíte po unikátním a tajemném zážitku, navštivte tuto ohromující památku a objevte krásy Arménie.


Letenka Arménie Zorats Karer (Země kamenných obelisků)


Pokud máte rádi tajemná místa a starobylé památky, rozhodně byste měli navštívit Zorats Karer, též známou jako Země kamenných obelisků, nacházející se v Arménii.

Zorats Karer je starověké archeologické naleziště, které se nachází v regionu Syunik, nedaleko města Sisian. Toto mystické místo vám nabízí nevšední zážitek, který zůstane na vaší paměti navždy.

Původně se předpokládalo, že kamenné obelisky vznikly v období bronzovém, ale díky nedávným výzkumům se datování posunulo o několik tisíc let zpět, do doby neolitu. Zorats Karer patří k nejstarším archeologickým nalezištím v Arménii a pravděpodobně i na celém Kavkaze.

Zorats Karer je složen z těžkých kamenných kruhů, které jsou umístěny v kruhovém uspořádání. Celkem se zde nachází přes 200 kamenných obelisků, které jsou přibližně o výšce 1,5 až 2,8 metru. Některé z těchto kamenů jsou zdobené rytinami a zvláštními značkami, zatímco jiné jsou hladké a zpracované do kulového tvaru.

Existují různé spekulace o tom, jak a proč byly kamenné obelisky vytvořeny. Někteří vědci věří, že obelisky byly používány jako sluneční kalendář, zatímco jiní spekulují o náboženském významu místa. Existuje dokonce i teorie, že obelisky byly postaveny jako pozemní anténa pro komunikaci s vesmírem.

Kromě své historické a archeologické hodnoty nabízí Zorats Karer i nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu. Zdejší klid a ticho vám umožní ponořit se do zvláštní atmosféry a prožít neuvěřitelný zážitek.

Pokud se plánujete vydat do Arménie, Zorats Karer by měla být na vašem seznamu míst, které musíte navštívit. Letenka do Arménie není drahá a nabízí možnost objevovat nejen Zorats Karer, ale i mnoho dalších starobylých památek této země, jako například klášter Tatev či chrám svatého Šalomouna. Navštívit Arménii znamená prožít neopakovatelnou zkušenost a poznat jedinečnou kulturu a historii této země.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky