Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Cairns (Queensland)

Ubytování Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns je oblíbené turistické město v australském státě Queensland a mnoho lidí z celého světa přijíždí každý rok navštívit tuto oblast. Tento region nabízí velké množství zajímavých turistických atrakcí, jako jsou Velký bariérový útes, deštné pralesy Daintree a mnoho dalších přírodních krás.

Protože Cairns je velmi živé město a je oblíbené mezi turisty, existuje tu široká škála možností ubytování. V této oblasti se nacházejí kempy, hostelové pokoje, hotelová ubytování a privátní byty, z nichž každé nabízí jiný typ zážitku.

Cestovatelé s omezeným rozpočtem si mohou vybrat levnější hostelové pokoje a kempy, které nabízejí účinné a přístupné ubytování. Hostely zde nabízejí společné pokoje, jako jsou ubytování pro jednu osobu, stylové pokoje, nebo některé z lůžkových místností.

Podobně, kempy nabízejí velmi nízké ceny, což se hodí pro turisty, kteří chtějí utratit co nejnižší cenu za své cestování. Kempy nabízejí základní vybavení, jako je toalety, sprchy a možnost vaření.

Pro návštěvníky, kteří hledají trochu více pohodlí, existuje v Cairns také mnoho hotelů. Tyto hotely nabízejí různé úrovně pohodlí a vybavení, včetně některých luxusních ubytování s výhledem na oceán a bazénovými terasami.

Pokud plánujete delší dobu v Cairns, tak existuje také možnost pronajmout si privátní byt, což je mezi cestovateli velmi populární. Pronajímání bytu v Cairns se může zdát trochu dražší, ale má to mnoho výhod. Tyto ubytování vám nabízejí vlastní kuchyň, sociální zařízení a žijete zde jako vlastník domu.

Nezáleží na tom, jaký styl cestování máte rádi, v Cairns existuje možnost ubytování, které vyhovuje každému. Od backpackerských hostelů a kempů až po luxusní hotely a byty, Cairns nabízí řadu ubytování pro všechny typy cestovatelů.


Dovolená Austrálie Cairns (Queensland)


Austrálie je pro mnoho lidí vysněnou dovolenou. Tato obrovská země nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a jedinečnou flóru a faunu. Jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších turistických cílů v Austrálii je Cairns, hlavní město Queenslandu. Tento přímořský ráj nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí, které udělají z tvojí dovolené nezapomenutelný zážitek.

Cairns, nacházející se na severovýchodním pobřeží Austrálie, je vstupní branou do Velkého bariérového útesu, který je jednou z největších lákadel oblasti. Tato korálová bariéra je na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí úžasný potápěčský a šnorchlovací zážitek. Můžete se vydat na organizované výlety lodí nebo vyzkoušet potápění s láhví. Pozorování podmořského života je něco, co si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Dalším lákadlem v okolí Cairns je deštný prales Daintree, nejstarší prales na světě. Tato nepřístupná oblast je domovem mnoha ohrožených druhů, včetně klokana konžského a zakrslého australského krokodýla. Můžete se vydat na procházku po stezkách Průchodu Mossman nebo se projet na kurzu v korunách stromů. Během putování pralesem si také odborníci rádi povykládají o unikátní flóře a fauně této oblasti.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalin a dobrodružství, je tu také možnost se vydat na rafťařskou expedici po řece Tully. Tato divoce tekoucí řeka nabízí vzrušující zážitek a panoramatické výhledy na okolní krajinu. Soutěžte s přáteli nebo rodinou o nejlepší techniku řízení rafy a buďte připraveni na vlnobití a prudké peřeje.

Pokud hledáte něco trochu klidnějšího, vydejte se na výlet na ostrov Fitzroy, který leží asi 45 minut plavbou od Cairns. Tento tropický ostrov nabízí krásné pláže, jemný bílý písek a tyrkysově modré vody. Můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo se vydat na šnorchlování a pozorování korálových útesů.

Cairns samotný je také příjemné město s bohatou historií a živým kulturním životem. Zajděte do regionálního muzea, kde se dozvíte více o původních obyvatelích Austrálie a historii regionu. Prozkoumejte místní tržnici a ochutnejte čerstvé ovoce a zeleninu, mořské plody a tradiční australské speciality.

Cairns je také oblíbeným místem pro milovníky vodních sportů. Můžete se vydat na surfování, rybaření nebo vodáckou turistiku. Existuje také možnost pronajmout si jachtu a prozkoumat okolní ostrovy a laguny.

Dovolená v Cairns je ideální pro ty, kteří si přejí objevovat krásy australského pobřeží a vychutnat si jedinečné dobrodružství. Bez ohledu na to, zda preferujete potápění na Velkém bariérovém útesu, procházky po pralese nebo adrenalinové sporty, Cairns nabízí něco pro každého. Takže co ještě čekáte? Naplánujte svou dovolenou v Austrálii a objevte kouzlo Cairns!


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Cairns (Queensland)


Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Cairns?
Odpověď: V Cairns je velké množství aktivit, nejpopulárnější z nich jsou potápěčské výlety na Velký bariérový útes, procházky po tropických deštných lesích, návštěva Tjapukai Aboriginal Cultural Park, expedice na fjord Daintree a mnoho dalších.

Dotaz: Jak se dostat z letiště do centra města Cairns?
Odpověď: Z letiště Cairns se do centra města dá dostat buď taxi, nebo autobusem. Taxi vás vyjde asi na 25 až 30 dolarů a cesta do centra města zabere zhruba 10 až 15 minut. Autobusové spoje jsou také k dispozici a jsou levnější, asi na 5 až 8 dolarů, ale cesta do centra může trvat déle.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Cairns?
Odpověď: Cairns sám o sobě nemá žádné pláže, ale v blízkosti jsou některé z nejkrásnějších pláží Austrálie, včetně pláže Palm Cove, Trinity Beach a Ellis Beach.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Cairns?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Cairns je od května do října, kdy je zde suché a slunné počasí. V období od listopadu do dubna je mnohem vlhčí a deštivější, takže návštěva může být méně příjemná.

Dotaz: Jak se dostat na Velký bariérový útes z Cairns?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Velký bariérový útes z Cairns, je zorganizovat si potápěčský výlet nebo výlet s brýlemi a šnorchlem s jednou z mnoha turistických společností. Tyto výlety trvají obvykle několik hodin a zahrnují dopravu na a z Velkého bariérového útesu, obvykle z přístavu Cairns.


Letenka Austrálie Cairns (Queensland)


Cestování do Austrálie je snem mnoha lidí a cílem mnoha dobrodružných turistů. Jedno z nejoblíbenějších míst na turistické mapě Austrálie je Cairns, hlavní město Queenslandu. Leží na severovýchodě Austrálie a je obklopený tropickým deštným pralesem a Korálovým mořem. Cairns je skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání Great Barrier Reef, jednoho z největších korálových útesů na světě.

Cesta do Cairns je snadná, a to díky dobře spojenému letišti, které má přímá spojení s mnoha místy po celém světě. Letenky do Cairns jsou dostupné z řady mezinárodních destinací, včetně Evropy, Severní Ameriky a Asie. Díky konkurenci mezi leteckými společnostmi, mohou cestovatelé nalézt výhodné nabídky na letenky, čímž se z cesty do Austrálie stává cenově dostupnější a dosažitelnější. Z Evropy lze do Cairns letět s přestupem v Dubaji nebo jiných důležitých letištích ve světových metropolích.

Po příletu do Cairns budete překvapeni neuvěřitelnou krásou tohoto kraje. Můžete poznávat čarokrásné pláže s jemným bílým pískem a teplou vodou. Pro milovníky vodních sportů je Cairns rájem, protože nabízí širokou škálu aktivit, jako je potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření a surfování.

Ale to nejlepší přichází až s možností prozkoumat Great Barrier Reef. To je úžasným ekosystémem, který hostí tisíce druhů korálů a ryb, včetně nádherných pestrých druhů. Můžete se setkat s různými mořskými živočichy, jako jsou želvy, rejnoci a mnoho dalších fascinujících tvorů.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a poznat australské deštné pralesy, Cairns je vstupní branou k destinacím jako Daintree Rainforest a Cape Tribulation. Tato neuvěřitelná místa nabízejí opravdovou dávku dobrodružství. Můžete si projít vysokými stromy deštného pralesa, toulkat se po stezkách, pozorovat místní živočichy a prozkoumat vodopády a krásné scenérie.

Cestování do Cairns také nabízí možnost poznávat místní kulturu a zvyky. Lidé z Queenslandu jsou velmi přátelští a otevření. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni a ochutnat exotické ovoce, kterým je Austrálie také proslulá.

Závěrem lze říci, že cesta do Cairns, Queenslandu, je nezapomenutelným dobrodružstvím. Ponořte se do přírody, objevte úchvatné korálové útesy, užijte si adrenalinové sporty a vychutnejte si neskutečně krásná místa. Pokud hledáte dovolenou plnou přírodního divadla, adrenalinu a zážitků, Cairns je pro vás to pravé místo.


Počasí Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns je malebné město v australském Queenslandu, které je známé svým tropickým klimatem a nádhernými přírodními scenériemi. Díky své poloze na severním pobřeží Queenslandu Cairns často nabízí počasí, které láká turisty z celého světa.

Počasí v Cairns je charakteristické vysokými teplotami a vlhkostí po většinu roku. Celkově je zde subtropické klima s obdobím sucha a obdobím dešťů. Průměrné teploty se pohybují od 23 °C v červenci až po 31 °C v lednu, s minimálními teplotami kolem 18-20 °C během zimy. Vzdušná vlhkost je zde vysoká, s průměrnou vlhkostí kolem 80 %.

Období sucha nastává během australského zimního období, od května do října. Veškeré srážky během těchto měsíců jsou minimální a teploty zůstávají příjemné. Mnoho turistů preferuje tuto dobu v roce pro návštěvu Cairns, protože teploty nejsou tak extrémně vysoké.

Na druhou stranu období dešťů začíná v listopadu a trvá až do dubna. Toto období je charakterizováno vyššími teplotami a pravidelnými dešti, které jsou občas doprovázeny bouřemi. Srážkové úhrny jsou v této době výrazné a mohou dosáhnout až 2000 mm za rok.

Dešťové lesy v okolí Cairns jsou jedinečným přírodním klenotem, který vzkvétá během období dešťů. Právě tehdy mají návštěvníci možnost spatřit neuvěřitelné kvetoucí rostliny a živočichy, které ožívají ve vlhkém prostředí. Proto i přes občasné deštivé dny je toto období také vyhledávané turisty.

Cairns je také významným výchozím bodem pro objevování Velkého bariérového útesu, který je jednou z hlavních turistických atrakcí v této oblasti. I když je možné navštívit tento úžasný útes po celý rok, velkým důvodem, proč turisté přijíždějí právě do Cairns, je snaha vyhnout se obdobím cyklonů, které se vyskytují od listopadu do dubna.

V každém případě, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Cairns, mějte se na paměti, že město nabízí spoustu zajímavých aktivit a atrakcí, které jistě vydají pevný kloub vaší návštěvy v Queenslandu.

Australie je zemí s rozmanitým klimatem a přírodními podmínkami a Cairns je určitě jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky