Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Sydney (New South Wales)

Dovolená Austrálie Sydney (New South Wales)


Dovolená v Sydney, Austrálii (New South Wales)

Sydney je světově proslulé město ležící v Austrálii, které nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže a dechberoucí přírodní scenérie, ale také bohatou historii a vynikající gastronomické zážitky. Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, Sydney je pro vás to pravé místo.

Jednou z největších atrakcí Sydney je jeho ikonický symbol - Sydney Opera House. Toto futuristické a architektonicky ohromující místo je povinnou zastávkou pro každého návštěvníka tohoto města. Můžete se rozhodnout pro prohlídku zákulisí a objevování tajemství tohoto divadelního komplexu, či se zúčastnit jednoho z mnoha koncertů nebo operních představení, které se zde konají.

Dalším ikonickým místem je Sydney Harbour Bridge, známý také jako "Koathi


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Sydney (New South Wales)


1. Jaký je hlavní město Austrálie?
Hlavním městem Austrálie je Canberra.

2. Jaké je největší město v Austrálii?
Největším městem v Austrálii je Sydney.

3. Kde se nachází Sydney?
Sydney se nachází v Novém Jižním Walesu, východně od Austrálie.

4. Jaká je populace Sydney?
Podle odhadů ze roku 2021 žije ve městě Sydney přibližně 5,5 milionu lidí.

5. Jaký je časový posun v Sydney?
Sydney se nachází v časové zóně Australian Eastern Standard Time (AEST), která je UTC +10.

6. Jaké jsou typické teploty v Sydney?
Teploty v Sydney se pohybují v letním období mezi 20-30 °C a v zimním období mezi 8-18 °C.

7. Jaké jsou nejznámější atrakce v Sydney?
Mezi nejznámější atrakce v Sydney patří Opera House, most Harbour Bridge, pláže jako Bondi Beach a Darling Harbour.

8. Jak se dostanu do Sydney letadlem?
Do Sydney se dá dostat letecky přes mezinárodní letiště Kingsford Smith Airport, které je největším letištěm v Austrálii.

9. Jaká je místní měna v Sydney?
Místní měnou v Sydney i v celé Austrálii je australský dolar (AUD).

10. Jaká je předpokládaná doba trvání letu z České republiky do Sydney?
Předpokládaná doba trvání letu z České republiky do Sydney se pohybuje přibližně mezi 20-24 hodinami v závislosti na přestupech a trasě letu.


Počasí Austrálie Sydney (New South Wales)


Sydney, hlavní město australského státu Nový Jižní Wales, se pyšní svým jedinečným a příjemným klimatem. Tato oblast je známá svými teplými lety a mírnými zimami, což poskytuje ideální podmínky pro celoroční venkovní aktivity.

Sydney zažívá roční období opačně než země severní polokoule, což znamená, že letní měsíce jsou od prosince do února, zatímco zima nastává od června do srpna. Průměrná letní teplota se pohybuje mezi 25-30 °C, s občasnými vrcholovými teplotami až kolem 40 °C. Tato teplota spolu s vyšší vlhkostí může být příjemná pro milovníky slunění a aktivit na pláži.

Naopak zimní měsíce v Sydney nabízejí mírné počasí s průměrnými teplotami mezi 8-17 °C. Teploty však mohou klesnout i pod bod mrazu v horských oblastech. Sydney je známé také svými občasnými dešti, které se vyskytují převážně v letních měsících. Tyto deštivé období většinou krátce trvají a vychlazují horké letní dny.

Ať už navštívíte Sydney během léta nebo zimy, mějte na paměti, že počasí zde může být občas nepředvídatelné. Může se zdát, že počasí se rychle mění, proto je dobré být připraven na různé klimatické podmínky a mít s sebou vhodné oblečení.

Klíčovým faktorem pro počasí v Sydney je Pacifický oceán. Teplé vody oceánu ovlivňují místní klima a vytvářejí příjemné podmínky pro rekreační aktivity. Pláže jsou oblíbeným místem pro místní obyvatele i turisty, kteří si zde mohou užívat slunečního záření a teplých vod. V létě se Sydney stává oblastí s mnoha surfery, kteří využívají přívalových vln.

Celkově vzato, Sydney v Novém Jižním Walesu je místem s příjemným klimatem a ideálními podmínkami pro venkovní aktivity. Při plánování návštěvy města si pamatujte na sezónní rozdíly a připravte se na různé počasí. Ať už se rozhodnete navštívit slavnou Operu v příjemném letním počasí nebo vychutnat si procházku po pláži v mírných zimních teplotách, Sydney vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Austrálie Sydney (New South Wales)


Austrálie Sydney (New South Wales) se říká město s nejkrásnějším přístavem na světě a není divu. Sydney je světově proslulá turistická destinace, kterou každoročně navštěvují tisíce turistů. Pokud patříte mezi ně a chystáte se do Sydney, určitě vás bude zajímat, jaké možnosti ubytování zde máte.

Jako tradiční turistické město najdete v Sydney širokou paletu ubytování od hostelu až po luxusní hotely. Výběr závisí na vašem rozpočtu, potřebách a preferencích.

Nejlevnějším způsobem ubytování jsou hostely. V Sydney najdete mnoho hostelu v centru města, kde cena za nocleh začíná od 20 AUD za osobu v dormitáři. Hostely jsou ideálním řešením pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří chtějí poznat město a zapojit se do společného života v hostelu.

Další možností je pronajmout si byt nebo pokoj přes Airbnb. Nabídka ubytování je široká, ať už hledáte byt v centru města nebo v blízkosti pláže. Cena za pronájem bytu se pohybuje od 80 AUD na noc.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, Sydney nabízí mnoho možností od mezinárodních řetězců hotelů až po butikové hotely. Pokaždé skvělou volbou je třeba legendární Opera House. Zde najdete luxusní pokoje s výhledem na přístav. Cena za noc začíná od 600 AUD.

Dalšími luxusními hotely v Sydney jsou například Shangri-La Hotel, Four Seasons Hotel Sydney nebo The Langham, Sydney. Tyto hotely nabízejí luxusní ubytování, vynikající služby a fantastický výhled na město.

Samozřejmě se můžete rozhodnout pro ubytování mimo centrum města, například v okolních venkovských oblastech. Tyto oblasti nabízejí klidnou atmosféru a jsou ideálním místem k relaxaci.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování, Sydney je místo, kde si určitě užijete. Být v Sydney znamená být v centru dění, které nabízí nekonečné možnosti zábavy, kultury a vzdělávání. S touhou prozkoumat to nejlepší z Austrálie Sydney (New South Wales) se určitě nebudete nudit.


Letenka Austrálie Sydney (New South Wales)


Austrálie Sydney (New South Wales) - Místo nekonečných příležitostí a neuvěřitelné krásy

Pokud toužíte po dobrodružství a cestování do exotických destinací, není pochyb o tom, že Austrálie by měla být na vašem seznamu. A zavede-li vás vaše cesta do Sydney, měli byste se připravit na neuvěřitelně vzrušující a nezapomenutelný zážitek.

Sydney je hlavním městem a největším městem Austrálie, nacházejícím se v regionu New South Wales. Jeho malebné přístavní město je známé svými ikonickými památkami, jako je Opera v Sydney, která je jednou z nejznámějších moderních stavbou na světě. Přístav v Sydney je také domovem pro ikonickou plachtící loď Sydney Opera House, která se snadno stala symbolem města.

Kromě svých kulturních a historických pokladů nabízí Sydney také nádherné pláže s azurově modrou vodou a neporovnatelnou atmosférou. Bondi Beach je například známá po celém světě pro své vlny, které lákají surfaře z celého světa. Pokud jste fanoušci surfování, nemůžete si dovolit vynechat tuto příležitost!

Jestliže jste více do přírody a outdoorových aktivit, Sydney vám nikdy nepřestane překvapovat. Místem, které byste měli navštívit, je národní park Blue Mountains, který leží přibližně hodinu jízdy od centra města. Tento nádherný a rozlehlý národní park je známý svými erozními útvary, vodopády a malebnými výhledy.

Sydney je také rájem pro milovníky gastronomie. Jeho ulice jsou plné kaváren, restaurací a trhů nabízejících širokou škálu světových kuchyní. Pokud si chcete vychutnat pravé australské speciality, nemůžete si nechat ujít kangura nebo krokodýla.

A co památky? Kromě Sydney Opera House najdete v Sydney také ikonický most v Sydney, který je známý svou obloukovou konstrukcí a nabízí skvělé výhledy na město. Australské muzeum, Taronga Zoo a Botanická zahrada Sydney jsou dalšími zajímavými místy, které stojí za to navštívit.

Cesta do Sydney je snadná díky přítomnosti mezinárodního letiště Sydney, které se nachází jen krátkou cestou od centra města. Existuje mnoho leteckých společností nabízejících letenky do Sydney za přijatelné ceny, takže si můžete naplánovat svou cestu snadno a rychle.

Austrálie Sydney (New South Wales) je jedním z těch míst, které rozhodně stojí za to navštívit. Jeho rozmanitost, krása a nekonečné příležitosti nabízejí zážitek, který nemá obdoby. Nenechte si ujít možnost prozkoumat tento kousek ráje na zemi a být v úžasu z jeho jedinečného kouzla.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky