Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Azerbajdžán Národní park Altyaghach

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Altyaghach


1) Jak se dostanu do Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Park se nachází asi 50 kilometrů severovýchodně od Baku, hlavního města Azerbajdžánu. Můžete se tam dostat automobilem nebo místním dopravním spojem z Baku.

2) Kolik stojí vstup do Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma. Nicméně, pokud budete chtít využít služeb průvodce, existují za to poplatky.

3) Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku Altyaghach?
Odpověď: V parku si můžete užít pěší turistiku, kempování, pozorování volně žijících zvířat, fotografování, pikniky a jízdu na kole. Park nabízí také několik tras a stezek pro pěší turistiku různé obtížnosti.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Délka prohlídky závisí na vašich zájmech a aktivitách, které si vyberete. Obecně se doporučuje strávit v parku celý den, abyste mohli vidět co nejvíce z jeho krás.

5) Jaké druhy zvířat mohu v parku očekávat?
Odpověď: Národní park Altyaghach je známý svou rozmanitostí volně žijících zvířat, včetně medvědů, vlků, divokých kotat, lišek a mnoha ptáků. Můžete také narazit na vzácné a ohrožené druhy jako je například kulíšek stepní, ariš a mnoho dalších.

6) Můžu v parku kempovat?
Odpověď: Ano, v parku je povoleno kempování. Existují stanoviště, kde si můžete postavit stan a strávit noc v přírodě. Nicméně, musíte dodržovat přírodní zákony a zásady ekologického chování.

7) Existuje nějaká restaurace nebo občerstvení v parku?
Odpověď: V parku jsou k dispozici restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití. Můžete si také vzít vlastní piknikový koš s sebou a stolovat na jednom z mnoha piknikových míst v parku.

8) Je povoleno lovit nebo sbírat rostliny v Národním parku Altyaghach?
Odpověď: Ne, lovení a sběr rostlin v parku jsou přísně zakázány. Park je chráněným územím, které se snaží ochránit přírodu a zachovat biodiverzitu. Je tedy důležité respektovat tyto zákony a nepoškozovat životní prostředí.

9) Existují průvodci, kteří mohou poskytnout prohlídky Národního parku Altyaghach?
Odpověď: Ano, v parku jsou dostupní průvodci, kteří vám mohou poskytnout prohlídku parku a zajímavé informace o jeho ekosystému a historii. Můžete se o to informovat na informačním centru parku nebo se domluvit předem.

10) Kdy je nejlepší doba navštívit Národní park Altyaghach?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě parku je obvykle jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a příroda je v plné kráse. V létě může být horko, zatímco v zimě může být park zasněžený. V každém případě je důležité se předem informovat o aktuálních podmínkách a počasích.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán je bohatý na přírodní krásy a je domovem mnoha národních parků. Jedním z nejznámějších a nejzachovalejších parků v zemi je Národní park Altyaghach.

Park Altyaghach se nachází na jihu Azerbajdžánu, nedaleko od hranic s Íránem. Byl založen v roce 2004 a rozkládá se na ploše více než 11 tisíc hektarů. Jeho název v překladu znamená "Deset lesů", což odkazuje na množství různých druhů stromů, které zde rostou.

Park Altyaghach je známý svou bohatou biodiverzitou. Vyskytuje se zde více než 300 druhů rostlin, více než 30 druhů savců a více než 100 druhů ptáků. Mezi nejznámější obyvatele parku patří perličkový orel, levhart perský, srnec karabašský a bobr evropský. Park nabízí ideální prostředí pro pozorování a studium těchto vzácných druhů.

Jednou z největších atrakcí Národního parku Altyaghach je vodopád Gilehsoyu. Tento okouzlující vodopád, který padá z výšky 24 metrů, je jedním z největších v Azerbajdžánu a přitahuje mnoho turistů každý rok. V blízkosti vodopádu se nachází také několik piknikových míst, kde si návštěvníci mohou odpočinout, popíjet místní čaj a obdivovat krásu okolní přírody.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Altyaghach, můžete si vybrat z různých možností ubytování. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Mnoho z těchto zařízení je situováno v malebných prostředích, které umožňují návštěvníkům těšit se z krásného výhledu na okolní lesy a kopce.

Další možností ubytování v blízkosti parku je táboření. Národní park Altyaghach poskytuje několik vyhrazených tábořišť, kde můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami. Tato možnost je oblíbená zejména mezi dobrodružnými turisty, kteří chtějí zažít přírodu alespoň na jednu noc.

Během pobytu v Azerbajdžánu byste neměli vynechat návštěvu Národního parku Altyaghach. Tento park vám poskytne nezapomenutelné zážitky a přiblíží vám bohatství a krásu azerbajdžánské přírody. Ať už se rozhodnete přenocovat v jednom z místních hotelů nebo si vybrat táboření, budete mít příležitost prozkoumat park v plné síle a užít si všechny jeho krásy.


Počasí Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Azerbajdžán, země se směsicí karpatských lesů, stepí a polopouští, hostí řadu přírodních krás. Jednou z nejvýznamnějších lokalit v zemi je Národní park Altyaghach, který se nachází na západě země, nedaleko kaspického moře.

Národní park Altyaghach se rozkládá na ploše až 11 117 hektarů a je jedním z největších chráněných území v Azerbajdžánu. Byl založen v roce 2004 s cílem ochrany a zachování přírodní rozmanitosti regionu. Park je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat, včetně vzácného kavkazského leoparda, který je státem uznávaným symbolem parku.

Klima v Národním parku Altyaghach je typické pro region Kavkazu. Na jaře a na podzim zde panuje příjemné počasí s mírnými teplotami a mírným výskytem srážek. V letních měsících však může být velmi horko, teploty často přesahují 30 °C. Zimy jsou mírné, se sněžením a teplotami okolo 0 °C. Nejvhodnější období pro návštěvu parku je jaro a podzim, kdy není příliš horko a příroda kvete ve své plné kráse.

Národní park Altyaghach se pyšní nejen pestrým a unikátním ekosystémem, ale také impozantním geologickým bohatstvím. Park je známý svými vápencovými jeskyněmi, které jsou domovem mnoha netopýrů. Můžete se vydat na procházku po zelených stepích, rozlehlých karpatských lesích či se věnovat pozorování ptáků. Národní park je oblíbenou destinací pro milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít klidného odpočinku v nádherném prostředí.

Vzhledem k nadmořské výšce a klimatickým podmínkám park nabízí pestrou paletu rostlinných druhů. Domyšleno je zde několik desítek druhů stromů a mnoho vzácných a ohrožených rostlin, které zde rostou jen v malém počtu. Typická pro park je také přítomnost mnoha endemických druhů, které zde žijí pouze v této lokalitě.

Národní park Altyaghach je rájem pro milovníky přírody a ochranu životního prostředí. Od svého založení se park stal důležitým faktorem v ochraně přírody v Azerbajdžánu. Zdejší ekosystém je již několik desetiletí pod ochranou a proto zde lze vidět mnoho unikátních druhů zvířat a rostlin.

Pokud máte rádi přírodu a jste ochotni strávit čas v krásném prostředí plném divokých zvířat a vzácných rostlin, Národní park Altyaghach je pro vás tou správnou volbou. Nechte se okouzlit pestrostí a krásou azerbajdžánské přírody a objevte jednu z nejvýznamnějších přírodních lokalit v zemi.


Dovolená Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Pokud hledáte zemi, která nabízí krásnou krajinu, bohatou historii a fascinující kulturu, rozhodně byste měli zvážit návštěvu Azerbajdžánu. Jedním z hlavních turistických cílů v této zemi je národní park Altyaghach.

Národní park Altyaghach se nachází v severozápadní části Azerbajdžánu a je jedním z největších přírodních rezervací v zemi. Byl vyhlášen v roce 1987 a svou rozlohou přesahuje 50 000 hektarů. Jeho hlavním cílem je ochrana unikátních ekosystémů a biodiverzity, které lze v této oblasti nalézt.

Park je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Mezi nejvýznamnější patří například želva nádherná, přástevník středozemní, volavka bílá či orlovec říční. Národní park Altyaghach je také přírodním hájením pro mnoho endemických druhů, které se vyskytují pouze v této části Azerbajdžánu.

Pokud se vydáte na výlet do národního parku Altyaghach, můžete očekávat úchvatné scenérie. Rozmanitá krajina zahrnuje hory, lesy, louky a vodní toky. Centrální část parku je známá jako Gara Göl, což znamená "černé jezero". Tato oblast je turisty oblíbená zejména díky své krásné přírodní scenérii. Je zde možné podnikat pěší túry, jezdit na kole nebo si užívat pikniků ve volné přírodě.

Národní park Altyaghach je také bohatý na historii. V jeho blízkosti se nachází několik archeologických nalezišť, která svědčí o dlouhé historii této oblasti. Například v blízkosti parku se nachází oblast Nakhchivan Tepesi, kde archeologové objevili pozůstatky osady z doby bronzové. Tato historická lokalita poskytuje informace o životě a kultuře starověkých obyvatel Azerbajdžánu.

Kromě toho, že nabízí úžasné přírodní a historické zážitky, návštěva národního parku Altyaghach také nabízí možnost ochutnat tradiční azerbajdžánskou kuchyni. V oblasti okolo parku se nachází několik měst a vesnic, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je pilaf s jehněčím masem, kebab nebo baklava.

Vzhledem k tomu, že se národní park Altyaghach nachází na severozápadě Azerbajdžánu, je snadno dostupný jak z Baku, hlavního města země, tak i z dalších okolních měst. Existuje zde mnoho organizovaných zájezdů a turistických tras, které vám umožní objevovat a prozkoumávat všechny krásy tohoto úžasného přírodního parku.

Národní park Altyaghach je jistě jedním z nejatraktivnějších turistických cílů Azerbajdžánu. Jeho krásná příroda, bohatá historie a možnosti pro outdoorové aktivity ho činí ideálním místem pro dovolenou. Takže pokud hledáte jedinečné zážitky a chcete prozkoumat krásné kouty světa, Azerbajdžán a jeho národní park Altyaghach by mohly být tou správnou volbou pro vás.


Letenka Azerbajdžán Národní park Altyaghach


Národní park Altyaghach se nachází v západní části Azerbajdžánu a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat přírodní krásy tohoto regionu. Pokud hledáte dobrodružství a zároveň si chcete užít nádhernou krajinu, zvažte návštěvu tohoto parku.

Letenky do Azerbajdžánu jsou dnes velmi dostupné, takže se nemusíte obávat finanční zátěže. Poté co přistál ve městě Baku, můžete vyrazit směrem k Národnímu parku Altyaghach.

Park se rozkládá na ploše více než 11 tisíc hektarů a nabízí bohatou mozaiku přírodních prostředí, od horských lesů a roklin až po stepi a bažiny. Nejvyšší bod parku je vrchol Kichik Bazar Dagi, který dosahuje výšky 2 253 metrů nad mořem.

V rámci parku lze vidět mnoho druhů zvířat a rostlin. Mezi nejzajímavější patří především kavkašský tur, levhart kavkazský, medvěd hnědý a mnoho dalších druhů ptáků a zvířat.

Park nabízí také mnoho turistických aktivit. Mezi nejpopulárnější patří turistika, horská kola, trekking, rybolov, koupání v jezerech a řekách parku, ale také sběr lesních plodů. V zimě se turisté mohou těšit na lyžování a cestování na sněžnicích.

Jednou z nejvíce navštěvovaných oblastí parku pro turisty je jezero Göygöl, které se nachází asi 30 kilometrů od města Ganja. Jezero je omýváno krásnými horami, a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Další zajímavou částí parku je rokly Kyamikli a Kichikli. Tyto rokly jsou známé svými strmými skalními stěnami a prudkými vodopády.

Návštěva Národního parku Altyaghach nabízí jedinečnou příležitost zažít krásy přírody Azerbajdžánu. Díky dostupnosti letenek do Baku si můžete snadno naplánovat svou vlastní dovolenou a objevit krásy tohoto regionu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky