Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Crooked Island a Long Cay

Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island a Long Cay


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Baham, konkrétně Crooked Island a Long Cay, mohou být:

Dotaz 1: Jak se dostanu na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Crooked Island a Long Cay, je letecky. Existují pravidelné letecké spoje z hlavního města Baham Nassau a i z jiných ostrovů v Bahamách.

Dotaz 2: Kolik trvá let na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Let na Crooked Island a Long Cay závisí na vaší polohě a zda máte přestupy. V případě, že letíte přímo z Nassau, let trvá přibližně 1 hodinu.

Dotaz 3: Jaké aktivity můžu na Crooked Island a Long Cay podniknout?

Odpověď: Na Crooked Island a Long Cay můžete podniknout různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování, rybaření, jízdy na kajaku, procházek po pláži a pozorování volně žijících živočichů.

Dotaz 4: Kde se dá ubytovat na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Na Crooked Island a Long Cay se nachází několik menších hotelů, penzionů a chalup k pronájmu. Doporučuje se však rezervovat ubytování předem, protože nabídka je omezená.

Dotaz 5: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Crooked Island a Long Cay je v období od prosince do dubna, kdy je tam suché a slunečné počasí. V této době je také menší riziko hurikánů.

Dotaz 6: Jaké jsou hlavní atrakce na Crooked Island a Long Cay?

Odpověď: Mezi hlavní atrakce na Crooked Island a Long Cay patří návštěva přírodní rezervace Bird Rock, prozkoumávání skrytých pláží a krásného korálového útesu, a relaxace na místních plážích.

Dotaz 7: Existuje na Crooked Island a Long Cay veřejná doprava?

Odpověď: Veřejná doprava na Crooked Island a Long Cay je omezená. Doporučuje se pronajmout si auto, které se dá využít pro cestování po ostrově.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Baham, konkrétně Crooked Island a Long Cay. Samozřejmě se může jednat o individuální případy, a proto je vhodné se před cestou informovat o aktuální situaci a podmínkách na daných ostrovech.


Letenka Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou jednou z nejkrásnějších a nejatraktivnějších tropických destinací na světě. Tato karibská perla nabízí návštěvníkům bílé písečné pláže, tyrkysové moře a úchvatné podmořské scenérie. Mezi nejznámější ostrovy Baham patří Crooked Island a Long Cay, které jsou skutečnými skrytými poklady této souostroví.

Crooked Island, známý také jako Isla Larga, se nachází na západ od hlavního ostrova Bahamy a je považován za jedno z nejméně obydlených míst na Bahamách. Ostrov je obklopen korálovými útesy a je domovem mnoha druhů tropických ryb, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Pláže na Crooked Island mají bílý písek a průzračnou vodu, která vybízí k lenošení u moře a opalování.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí na Crooked Island je Landrail Point, známý také jako Bird Rock, kde můžete pozorovat různé druhy ptáků, včetně kroužkolímců, kvásků a pelikánů. Pro milovníky historie je tu také ruiny historického majáku z 19. století, který dříve sloužil jako navigační bod pro lodě plující kolem.

Dalším okouzlujícím ostrovem na Bahamách je Long Cay, který se nachází na jihovýchod od hlavního ostrova. Tento ostrov nabízí úžasné možnosti pro potápění a šnorchlování, díky své bohaté korálové bariéře a různým druhům tropických ryb. Můžete objevovat útesy, jeskyně a potápět se do hloubek, které skrývají tajemství podmořského života.

Na Long Cay také najdete úžasné písčité pláže, které jsou oázou klidu a relaxace. Ostrov je ideální pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové dovolené, daleko od přeplněných turistických center. Můžete si zde užít malebné procházky po pláži, sbírat mušle, nebo se jen vyhřívat na slunci s panoramatem tyrkysového moře jako pozadím.

Pro přírodovědce a milovníky exotické flóry a fauny je Naacionální park Castle Island na Long Cay ideálním místem k návštěvě. Tento park je domovem mnoha ohrožených druhů ptáků, rostlin a suchozemských živočichů, které můžete obdivovat při procházce po stezkách parku. Tato přírodní rezervace je snem pro obdivovatele divokého života a nabízí jedinečný pohled na biodiverzitu Bahamských ostrovů.

Pokud hledáte skutečně unikátní a nepřeplněné místo na svých dovolených, pak je Crooked Island a Long Cay na Bahamách tím pravým pro vás. Tyto ostrovy nabízejí krásné pláže, úžasné podmořské scenérie a klidný prostředí, které umožní opravdový únik od každodenního shonu. Přijděte a objevte krásu těchto karibských skvostů sami.


Dovolená Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Tento souostroví, nacházející se v Karibiku, nabízí neuvěřitelné pláže, křišťálově čisté vody a mnoho jiných přitažlivých míst k návštěvě. Mezi tyto místa patří také ostrovy Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na jihovýchodě Baham a je ideálním místem pro milovníky rybaření a šnorchlování. Ostrov je relativně malý, měří pouze 48 km², ale nabízí krásnou přírodu a působivé pláže. Nejslavnějšími plážemi jsou French Wells Beach a Colonel Hill Beach, obě dvě jsou však horského charakteru a nejsou v zálivu. Crooked Island je také oblíbeným místem pro rybáře. Ti zde mohou chytit mnoho druhů ryb, včetně mahi-mahi, tuny, wahoo, sailfish a dalších.

Dalším ostrovem, který můžete navštívit během své prázdnin na Bahamách, je Long Cay. Tento malý ostrov se nachází na severu souostroví a nabízí jedinečný pohled na mělké přírodní laguny plné života. Díky těmto lagunám je toto místo ideální pro milovníky šnorchlování a potápění. Dále se zde můžete projít po krásných plážích, jako je například Hogan Bay Beach, kde se můžete slunit a užívat si krásné křišťálově čisté vody.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí naučit více o místním životě na Bahamách, jsou k dispozici muzea. Na Long Cay najdete Museum of Long Cay, které ukazuje historii ostrova a jeho obyvatel. Na Crooked Island najdete muzeum, které vám představí podrobnější historii Baham a místní lidí. Kromě muzeí se zde nacházejí také památky jako Crooked Island Lighthouse, který byl postaven v roce 1876 a je jednou z nejvýznamnějších památek ostrova.

Kromě těchto přírodních krás a historických památek nabízejí ostrovy Crooked Island a Long Cay také mnoho sportovních aktivit, jako je například golf. K dispozici je zde také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a pořádat večírky s přáteli a rodinou.

V obou těchto ostrovech najdete mnoho ubytovacích možností, jako jsou hotely, apartmány a vily. Pokud se vám líbí klid a pohoda, můžete si rezervovat menší privátní ubytování, jako jsou bungalovy na pláži nebo malé soukromé vily.

Celkově jsou Crooked Island a Long Cay skvělým místem, kde si můžete užít krásné pláže, aktivní dovolenou a kde se snadno zrelaxujete. Pokud hledáte místo s neuvěřitelnou přírodou, krásnými výhledy a skvělým jídlem, jsou tyto ostrovy pro vás tou správnou volbou.


Počasí Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou nádherným rájem s bělostnými plážemi, tyrkysovým mořem a překrásnými ostrovy. Crooked Island a Long Cay jsou dvěma z těchto ostrovů, které stojí za návštěvu. Tyto ostrovy jsou pro své krásné pláže a malebné scenérie velmi oblíbené turisty.

Crooked Island se nachází na jihozápadě Baham a je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou. Ostrov představuje ideální destinaci pro ty turisty, kteří se chtějí vyhnout turistickým davům. Na ostrově se vyskytuje spousta zajímavých turistických atrakcí, jako jsou pláně a písčité duny. Tyto zajímavé místa jsou velmi oblíbení turisty, kteří se chtějí nejen opalovat, ale také prozkoumat okolní krajinu.

Long Cay je druhým ostrovem, který stojí za návštěvu. Ostrov se nachází v severovýchodním Bahamách a je jednou z nejlepších turistických destinací. Long Cay disponuje bílými písečnými plážemi, které jsou ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si slunce. Ostrov je vhodný pro různé typy turistů – od rodin s dětmi až po páry, kteří hledají romantickou atmosféru. Všechny tyto turisty zajisté nadchne klid a mír, který tento ostrov nabízí.

Co se týče počasí na těchto ostrovech, panuje zde tropické klima, které se liší podle ročního období. Nejlepší čas na návštěvu Baham a těchto dvou ostrovů je v období od listopadu do května. V těchto měsících panuje příjemné počasí, které umožňuje plánovat turistické aktivity a užít si krásné pláže. V období od června do října se na ostrovech vyskytují větší srážky a časté bouřky. Tyto bouřky jsou zpravidla krátké a intenzivní, ale mohou ovlivnit turistické plány.

V každém případě je návštěva ostrovů Crooked Island a Long Cay nezapomenutelným zážitkem. Krásné bílé pláže, jasně modré moře a klid, který zde panuje, představují ideální prostředí pro relaxaci a zkrácení si dlouhých víkendů. Pokud toužíte po exotické dovolené, pak vám ostrovy Crooked Island a Long Cay nabízejí vše, co k tomu patří. Stačí jen zabalit si plavky a vyrazit do nekonečného Karibiku.


Ubytování Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou posledním místem, na kterém byste chtěli přemýšlet o ubytování. Většina turistů se přichází na Bahamy pouze příjemně pobavit a být v plné pohodě. Pokud však zvažujete navštívit Bahamy Crooked Island a Long Cay nebo alespoň zde utratit nějaký čas, může být vaše volba ubytování trochu složitější.

Crooked Island je malý a neobydlený korálový ostrov, přesto je známý kvůli svým dlouhým plážím a nádherným výhledům. Základní ubytování poskytuje Crooked Island Lodge. Nachází se na krásné malé pláži a nabízí několik malých bungalovů. Ty jsou vybaveny všemi nezbytnostmi pro vás a vaši rodinu, včetně klimatizace a televize.

Další možností na Crooked Island je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou velmi pohodlné a většinou se nacházejí v blízkosti pláže nebo dokonce přímo na pláži. Tyto pronájmy jsou ideální pro skupiny nebo velké rodiny, protože některé domy nabízejí až 6 ložnic.

Long Cay je menší ostrov poblíž Crooked Island, ale nabízí stejné krásné výhledy a pláže. Zatímco ubytování na Long Cay je omezené, turisté zde mohou najít pohodlné a skvěle vybavené chaty. Tyto chatek podobají bungalovům v Crooked Island Lodge, ale je možné si pronajmout celý dům, což se může hodit pro větší skupiny.

Další možností na Long Cay je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou vybavené moderním vybavením a nacházejí se v těsné blízkosti pláže. Tyto domy jsou ideální pro větší rodiny nebo skupiny přátel, protože mohou ubytovat až 10 osob.

Celkově je ubytování na Bahamách Crooked Island a Long Cay jednoduché a pohodlné. Pokud hledáte relaxaci a klid, bude tato místa ideální pro vás. Bez ohledu na to, zda si zvolíte bungalovy, chaty nebo pronajaté domy, budete mít zaručený krásný pobyt a mnoho nezapomenutelných zážitků.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky