Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Long Island

Dovolená Bahamy Long Island


Bahamy jsou oblíbenou destinací pro dovolenou a mezi nimi se nachází ostrov Long Island. Tento ostrov je jednou z méně známých částí Baham a nabízí návštěvníkům klidné a přírodní prostředí, které je ideální pro relaxaci a odpočinek.

Long Island se nachází asi 265 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Baham Nassau a je zhruba 130 kilometrů dlouhý. Ostrov je známý svými nekonečnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovými vodami, které lákají turisty z celého světa. Tyto pláže jsou ideální pro opalování, procházky po břehu nebo vodní sporty jako potápění, šnorchlování či rybaření.

Přestože Long Island není tak turisticky přeplněný jako jiné části Baham, nabízí své návštěvníkům širokou škálu aktivity. Zajímavostí tohoto ostrova je jeho geografie, která zahrnuje poloostrov s vysokými útesy a také nádherný korálový útes. Tato oblast je domovem mnoha druhů korálů a tropických ryb, což dělá z tohoto místa skvělé místo pro potápění a šnorchlování.

Ve vnitrozemí ostrova najdete mnoho přírodních zázraků. Mezi nejznámější patří Dean's Blue Hole, což je nejhlubší známá modrá díra na světě. Tento přírodní úkaz je oblíbeným cílem pro potápěče, kteří se rádi potápějí do hloubek a objevují podmořské krásy. Na ostrově jsou také překrásné sopky a slané bažiny, které lákají přírodovědce a ornitology, protože jsou domovem mnoha druhů ptáků.

Kromě přírodní krásy nabízí Long Island také možnost vychutnat si místní kulturu a gastronomii. Můžete navštívit různé festivaly, které se konají po celý rok, a ochutnat tradiční bahamská jídla jako jsou kašovité pokrmy s rybou nebo krevetami, grilované maso a tropické plody.

Navštěvovat Bahamy Long Island je zážitkem samotným o sobě. Ostrov nabízí nádhernou přírodu, bohatou faunu a možnost poznat místní kulturu. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, které není přeplněné turisty, ale přesto nabízí všechny atrakce a pohodlí, které hledáte, pak je Long Island na Bahamách tou správnou volbou. Bude to dovolená, kterou nezapomenete a na kterou budete rádi vzpomínat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Long Island


Dotazy a odpovědi týkající se Baham Long Island mohou zahrnovat:

1. Jak se dostanu na Long Island na Bahamách?
Odpověď: Nejrychlejším způsobem je letecky se dostat z hlavního města Nassau na Bahamách, kde je mezinárodní letiště.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Long Islandu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Long Islandu je během období od listopadu do dubna, kdy je počasí příjemné a teplé.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Long Islandu?
Odpověď: Long Island je známý svými krásnými plážemi, turisticky nejvíce navštěvovanými jsou Dean's Blue Hole, Cape Santa Maria Beach a Gordon's Beach. Dalšími atrakcemi jsou historické památky, jako je zřícenina Christopher Columbus Monument a indiánské skalní kresby.

4. Jaké aktivity a vodní sporty mohu na Long Islandu vykonávat?
Odpověď: Na Long Islandu je možné se věnovat šnorchlování, potápění, rybaření, plachtění, kajakování a jízdě na skútrech. Příroda a podmořský svět jsou zde nádherné, takže je ideální místo pro aktivní trávení času venku.

5. Kde se mohu ubytovat na Long Islandu?
Odpověď: Na Long Islandu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně resortů, hotelů, chat a vinných sklepů. Mezi populárními ubytovacími zařízeními patří Stella Maris Resort Club, Cape Santa Maria Beach Resort a Gems At Paradise.

6. Jaká je místní kuchyně na Long Islandu?
Odpověď: Místní kuchyně na Long Islandu je ovlivněna zejména mořskými plody a čerstvým ovocem a zeleninou. Mezi oblíbené pokrmy patří conch salad (salát z koníka), grouper (ryba v rodině okounovitých) a bahamská guava dort.

7. Jaká je místní kultura na Long Islandu?
Odpověď: Místní kultura na Long Islandu je ovlivněna africkými, anglickými a americkými tradicemi. Místní obyvatelé jsou známí svou pohostinností a veselým charakterem.

8. Existují na Long Islandu nějaké možnosti pro výlety mimo pláže?
Odpověď: Ano, na Long Islandu je možné navštívit mnoho památek a historických míst. Například můžete navštívit zříceninu Cartright's, kde si můžete prohlédnout staré plantáže, nebo můžete navštívit kostel St Paul's Anglican Church, který je jedním z nejstarších kostelů na Bahamách.


Počasí Bahamy Long Island


Bahamy jsou známé svou slunečnou tropickou klimou, ale jaké počasí lze očekávat na Long Islandu? Tento ostrov nabízí mnoho krásných pláží, přírodních rezervací a mnoho dalších příležitostí k prozkoumání. Je však důležité vědět, jaké počasí lze očekávat, aby se plánování vaší dovolené mohlo lépe přizpůsobit.

Mezi listopadem a květnem je na ostrově Long Island nejvyšší sezóna a v té době je počasí velmi příjemné. Denní teploty se pohybují v rozmezí 25-30 stupňů Celsia a noční teploty klesají na asi 18-21 stupňů Celsia. Voda je teplová, s teplotami kolem 25-27 stupňů Celsia. Tuto dobu tedy považujeme za nejideálnější na plážový pobyt a další aktivity na slunci.

Mezi červnem a zářím se teploty stále drží vysoko, ale s vyšší vlhkostí, což může být méně pohodlné pro turisty. Tento období je také časté pro tropické bouře a hurikány, takže návštěvníci by měli být informováni a sledovat předpovědi počasí během svého pobytu.

Od října do listopadu se na Long Islandu obecně vyskytuje méně turistů, protože je to období s vyššími srážkami. Teploty klesají na 21 až 26 stupňů Celsia, s nočními teplotami klesajícími na 15-18 stupňů Celsia. Voda se ochlazuje na kolem 23-25 stupňů Celsia, takže plavání může být těžší.

Celkově lze říci, že nejideálnější čas na návštěvu Long Islandu je mezi listopadem a květnem, kdy je počasí nejstabilnější a nejpříjemnější. Nicméně, pokud se rozhodnete navštívit během léta nebo na podzim a setkáte se s deštěm nebo bouřemi, neztrácejte naději. Někdy je deštivé počasí během Vaší dovolené méně obyčejné a může poskytnout i krásný zážitek. No a při strmých vlnách můžete vyzkoušet adrenalinovější zážitek při surfování.

Pokud plánujete návštěvu Long Islandu, nezapomeňte sledovat aktuální předpovědi počasí a vybrat si vhodnou sezonu pro Vaši cestu. Za každého počasí se však budete moci těšit na krásné pláže, mořskou přírodu a relaxaci jako nikde jinde na světě.


Ubytování Bahamy Long Island


Bahamy jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, a to díky svému krásnému pobřeží a zázemí pro turisty. Long Island patří mezi nejdelší Bahamské ostrovy a nabízí krásné pláže, divokou přírodu a bohatou historii.

Ubytování na Long Islandu zahrnuje řadu možností pro každého turistu. V nabídce jsou hotely, apartmány, vily, bungalovy a rekreační domy. Ceny se mohou lišit v závislosti na místě ubytování a období, ve kterém cestujete.

Pro turisty hledající luxusní ubytování jsou tu nádherné hotely. Tyto hotely nabízejí moderní vybavení, restaurace, bary, bazény, pláže a další vynikající služby. V běžných hotelech jsou k dispozici pokojové služby a možnost úklidu.

Pokud cestujete s rodinou nebo větší skupinou, doporučujeme si pronajmout rekreační dům nebo vilu. Tyto budovy nabízejí mnohem větší prostor a soukromí. Rekreační domy jsou skvělé pro ty, kteří chtějí zažít život na Bahamách a užít si místní atmosféru. Vily jsou pak tou správnou volbou pro ty, kteří hledají ubytování s větším komfortem.

Další volbou jsou apartmány a bungalovy, které jsou cenově dostupnější než luxusní hotely. Tyto ubytování jsou ideální pro páry nebo jednotlivce, kteří chtějí strávit čas na pláži či objevovat ostrov.

Celkově lze říci, že ubytování v Bahamách Long Island je dobrá volba pro každého turistu a lze si vybrat mezi různými možnostmi. Záleží jen na vašich preferencích a požadavcích na ubytování. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel či skromný bungalov, užijete si zde krásné pobřeží a přírodu Baham.


Letenka Bahamy Long Island


Bahamy jsou zemí, která láká návštěvníky z celého světa svými krásnými plážemi, tyrkysově modrou vodou a tropickým prostředím. Mezi těmito ostrovy se nachází neustálý raj pro dovolenkové hledače, což z nich činí jednu z nejoblíbenějších turistických destinací. Jedním z těchto ohromujících ostrovů je Long Island, který nabízí úžasný dovolenkový zážitek v Karibském moři.

Svůj název získal Long Island díky svému tvaru - úzkému a protáhlému tvaru, který se táhne na východnězápadním směru. Tato osamocená destinace se nachází na jihovýchodě Baham, nedaleko od širší masy země v atlantickém oceánu. I přesto, že Long Island není mezi turisty tak známý, jako třeba Nassau nebo Grand Bahama, je zde spousta věcí, které stojí za to objevit.

Představitelé Long Islandu hrdě tvrdí, že mají nejkrásnější pláže na Bahamách. A není divu, s množstvím bílého písku a azurové vody jsou zde pláže skutečně ohromující. Bailey Town, hlavní město Long Islandu, je jednou z mnoha obcí na ostrově, která se může pochlubit úchvatnými plážemi, které získají srdce návštěvníků. Lidé se sem sjíždějí, aby si vychutnali dokonalý slunečný den, plavali ve vodě a podnikali potápěčské výlety do úžasných korálových útesů.

Přední atrakcí Long Islandu je však Dean's Blue Hole, který je nejhlubším známým modrým výsypkem na světě a nachází se v Cape Santa Maria, na jihozápadním pobřeží. Modrá díra je podvodní propast, která svým návštěvníkům nabízí doslova fascinující pohled na podmořský svět a je oblíbeným místem pro milovníky potápění. Tato propast se skládá z překrásně tyrkysové vody a je obklopená rozmanitým množstvím mořských organismů.

Dalším zajímavým místem, které není ve všech průvodcích uvedeno, je Hamilton's Cave, která je nejdelší jeskynní systém v celých Bahamách. Tato jeskyně je známá díky svým kamenným útvary, podzemním řekám a podzemním jezerům. Návštěva této fascinující jeskyně propůjčí dovolené na Bahamách jedinečný zážitek.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a únik ze všedního života, je zde islandský klid a klidná atmosféra, která Long Island charakterizuje. V kombinaci s jeho neuvěřitelně krásnou přírodou a krystalicky čistými plážemi se stává Long Island ideálním útočištěm pro milovníky přírodních krás.

Snadný přístup na Long Island je možný letecky. Existují řady letů z hlavního ostrova Nassau, které slouží cestujícím v jejich objevování této nezapomenutelné destinace. Letenky na Long Island jsou často dostupné za přijatelné ceny, což z něj činí dostupnou destinaci i pro cestovatele s menším rozpočtem.

Long Island na Bahamách není jen krásný ostrov s úchvatnými plážemi a přírodními divy, ale také destinace, která nabízí jedinečný zážitek a odpočinek. Pro ty, kteří touží po dovolené nabitou krásnými krajinami a klidem mimo ruch a shon turistických oblastí, je Long Island bezpochyby ideální volbou.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky