Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bangladéš Bangladesh National Zoo

Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Bangladesh National Zoo


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Bangladesh National Zoo:

1. Kde se nachází Bangladesh National Zoo?
Bangladesh National Zoo se nachází v Dháce, hlavním městě Bangladéše.

2. Jaký je vstupní poplatek do Bangladesh National Zoo?
Vstupní poplatek do Bangladesh National Zoo se pohybuje mezi 50 a 100 taka (BDT) za osobu v závislosti na věku.

3. Kdy je Bangladesh National Zoo otevřený?
Bangladesh National Zoo je otevřený každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

4. Jaká zvířata lze vidět v Bangladesh National Zoo?
V Bangladesh National Zoo lze vidět různé druhy zvířat, včetně tygrů, lva, žiraf, slonů, opic, krokodýlů a mnoho dalších.

5. Mohu stravovat ve vnitřku zoo?
Ano, vnitřek Bangladeského národního zvěřince nabízí několik možností stravování, včetně kaváren a stánků s občerstvením.

6. Je možné si pronajmout vozík pro děti v zoo?
Ano, v Bangladeské národní zoo je možné si pronajmout vozíky pro děti, které se pohybují po celém areálu.

7. Existuje nějaký program pro vzdělávání ve zvěřinci?
Ano, Bangladesh National Zoo nabízí programy pro vzdělávání ve formě prohlídek a edukačních aktivit, které pomáhají návštěvníkům získat více informací o životním prostředí a ochraně druhů.

8. Je pro fotografování platba?
Ano, pro fotografování ve zvěřinci se platí malý poplatek, který umožňuje návštěvníkům fotografovat zvířata.

9. Je povoleno krmení zvířat v zoo?
Ne, návštěvníci nejsou povoleni krmit zvířata. Zoo se snaží zajistit zdraví a bezpečí zvířat, a proto je krmení omezeno na kvalifikované chovatele.

10. Je možné se dostat do zoo veřejnou dopravou?
Ano, veřejná doprava, včetně autobusů a rikš, vede přímo ke vstupu do Bangladesh National Zoo.


Ubytování Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je známý svými exotickými destinacemi, fascinujícími památkami a bohatou kulturou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro navštívení je Bangladéšská národní zoo. Tato zoo se nachází v Dháce, hlavním městě Bangladéše, a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek prostřednictvím svého pestrého zvířecího světa.

Bangladéšská národní zoo byla založena v roce 1974 a od té doby se stala jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí země. Základním cílem této zoo je zachování biodiverzity Bangladéše a vzdělávání veřejnosti o ochraně životního prostředí.

Zoo se rozkládá na ploše přes 37 hektarů a hostí více než 2 000 zvířat různých druhů. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět ohrožená a vzácná zvířata, která nejsou běžně dostupná jinde. Mezi hlavní taháky zoo patří bengálský tygr, indický slon, nosorožec indický, levhart, luskouni, žirafy, klokani a mnoho dalších.

Národní zoo se snaží poskytnout zvířatům přírodní prostředí co nejblíže skutečnosti. Zvířata jsou chována ve vyhlídkách, které jsou navrženy tak, aby jim poskytovaly dostatek prostoru a pohodlí. Zároveň jsou lidem umožněny dobré podmínky k pozorování těchto ohromujících tvorů.

Pro návštěvníky, kteří se zajímají o vzdělávání, je v rámci zoo k dispozici muzeum přírody a informační centrum. Zde můžou návštěvníci získat další informace o fauně a flóře Bangladéše, stejně jako se dozvědět o úsilí, které zoo vyvíjí v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje.

Zoo se snaží také edukovat veřejnost o významu ochrany chovaných zvířat a environmentálních otázkách. Pro své návštěvníky pořádá různé workshopy, prezentace a vzdělávací programy.

Bangladéšská národní zoo je významným faktorem rozvoje cestovního ruchu v zemi. Dává návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat a poznat bohatství přírody Bangladéše. Zároveň přispívá k ochraně a zachování mnoha druhů, které jsou v dnešní době ohroženy.

Pro ty, kteří se nacházejí v Dháce, je návštěva Bangladéšské národní zoo zážitkem, který by neměli vynechat. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem zvířat nebo pouze obdivovatelem přírody, tato zoo nabízí něco pro každého. Přijďte a objevte bohatství bangladéšského zvířecího království a zanechte své srdce v tomto úžasném místě.


Letenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéšská národní zoo – Rajshahi

Bangladéš, země ležící v jižní Asii, může pochlubit mnoha turistickými atrakcemi a zajímavými místy. Jedním z nich je i národní zoo v Rajshahi, která se nachází v severozápadní části země. Tato zoo, známá také jako Bangladéšská národní samičí kangaroo zoo, je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů zvířat.

Zoo byla založena v roce 1974 a od té doby se stala jednou z hlavních přírodních a turistických atrakcí v Bangladéši. Nachází se na rozloze více než 4,5 hektaru a hostí kolem 450 zvířat různých druhů. Mnoho z těchto druhů je zde chováno a pěstováno jako součást úsilí o zachování ohrožených druhů ve spolupráci s mezinárodními organizacemi a výzkumnými centry.

Zvířata v zoo zahrnují tygry, lvy, slony, nosorožce, klokany, žirafy, pštrosy, opice, krokodýly a mnoho dalších. Každý druh je pečlivě vybrán a chován za účelem vzdělávání a zvýšení povědomí o přírodní rozmanitosti a její ochrany. Zoo také hraje důležitou roli v boji proti nelegálnímu obchodu se zvířaty a ochraně ohrožených živočišných druhů.

Návštěvníci zoo mají možnost si prohlédnout zvířata z blízkosti, pozorovat jejich chování a učit se o specifických potřebách různých druhů. Zoo také nabízí různé vzdělávací programy pro děti, které jim pomáhají porozumět důležitosti ochrany přírody a ohrožených druhů.

V areálu národní zoo se nachází také velké venkovní hřiště, kde si děti mohou hrát a vychutnávat si svůj čas. K dispozici jsou také různé stánky s občerstvením a suvenýry. Návštěvníci mají možnost si koupit upomínkové předměty jako plyšové zvířátka, trička nebo keramické figurky, které připomínají jejich zážitek z návštěvy v zoo.

Bangladéšská národní zoo v Rajshahi je skvělým místem pro rodinný výlet nebo relaxaci po náročném dni. Návštěvníci mají možnost se blíže seznámit s fascinujícím světem zvířat a zároveň přispět k ochraně ohrožených druhů. Přírodní bohatství a diversita živočichů, které tato zoo nabízí, dělá z ní jedno z nejpopulárnějších turistických míst v Bangladéši.

Pokud se budete vydat do Bangladéše, nezapomeňte navštívit národní zoo v Rajshahi. Tato úžasná atrakce nabízí jedinečné zážitky a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na živočišný svět a snahu o jeho ochranu.


Počasí Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je země, která se nachází v jižní Asii a přitahuje své návštěvníky nádhernými památkami a zvířetníky. Jedním z těchto zvířetníků je národní zoo v Bangladéši. Toto místo je populární mezi místními obyvateli i turisty, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby si prohlédli různé druhy zvířat. Nicméně, jaký je stav počasí v této oblasti a jak to ovlivňuje národní zoo v Bangladéši?

Bangladéš patří k zemím s mírným tropickým podnebím, což znamená, že zdejší klima je poměrně horké a vlhké. Průměrná teplota v Bangladéši se pohybuje kolem 26-29 stupňů Celzia a vlhkost vzduchu je vysoká. Tyto faktory ovlivňují jednotlivé druhy zvířat, které jsou v národní zoo umístěny. Některé druhy mohou být náchylnější k vysoké teplotě a vlhkosti, zatímco jiné druhy by mohly mít menší potíže.

V národní zoo v Bangladéši se nachází různé druhy zvířat, včetně různých druhů ptáků, savců a plazů. Například chovají zde slony, lvy, tygry, různé druhy opic, jezevce, medvědy a mnoho dalších zvířat. Jak jsme již zmínili, každý druh má jiné nároky na klimatické podmínky a péči.

Národní zoo v Bangladéši se snaží držet své zvířata v co nejzdravějších podmínkách a zajistit jim vhodné prostředí podle jejich potřeb. V tomto ohledu je důležité, aby se do zvířecích útočišť dostávala dostatečná světelnost, teplota, vzduchový proud a vyhovující potrava. Tyto faktory jsou důležité pro zdraví a pohodu zvířat.

Díky svému umístění má Bangladéš několik období dešťů, a to od června do září a od listopadu do února. Během těchto měsíců mohou být v národní zoo vyloučeny některé aktivity a prohlídky, protože déšť může být narušující pro zvířata a návštěvníky. Tyto období jsou obvykle velmi vlhká a mohou být pro turisty náročné.

Celkově lze říci, že klima a počasí mohou ovlivnit život zvířat v národní zoo v Bangladéši. Nicméně, díky proaktivnímu přístupu zoo vůči péči o zvířata, jsou zdejší zvířata držena v co nejvyšší kvalitě podmínek. Pokud plánujete návštěvu národní zoo v Bangladéši, doporučujeme vám zkontrolovat aktuální informace o počasí, aby vaše cesta byla co nejpříjemnější.


Dovolená Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je asi jednou z nejzapomenutějších turistických destinací světa. Pro mnoho lidí západního světa představuje zemi fyzicky náročnou a plnou kontrastů. Má však mnoho zajímavých míst k návštěvě a jedno z nich je národní zoologická zahrada v Dháce.

Národní zoologická zahrada Bangladéše se rozprostírá na ploše 186 akrů a nachází se asi 16 kilometrů od centra Dháky. Zahrada byla otevřena v roce 1974 a dnes zde žije kolem 2000 zvířat různých druhů.

Mezi nejvíce zajímavé obyvatele této zoologické zahrady patří bengálský tygr, krokodýl gaviál a další druhy plazů, různé druhy dravců, vodní ptáci, kriticky ohrožený bahulinský nosorožec, indický slon, hroch, zebry, kozy, koně, antilopy a mnoho dalších druhů zvířat.

Tato zoologická zahrada podporuje také chov ohrožených druhů jako je třeba bengálský tygr a černý medvěd.

Zoo také funguje jako výzkumné a vzdělávací centrum, kde se lidé mohou dozvědět více o zvířatech a jejich přirozenému prostředí. Jsou zde konány přednášky a semináře a také se zde organizují výlety pro školy.

Turisté z celého světa navštěvují národní zoologickou zahradu v Bangladéši, aby si prohlédli nespočet různých druhů zvířat, které jinde v jejich domovských zemích nemají šanci vidět.

Návštěva Bangladéše může být pro řadu lidí pedagogicky i emocionálně velmi cenným zážitkem. Dovolená v této zemi nabízí mnoho příležitostí k objevování nových kultur, jídla a zázemí.

Opravdu doporučuji, abyste v návštěvě Bangladéše nevynechali návštěvu národní zoologické zahrady. Může to být nezapomenutelný zážitek, zejména pro milovníky přírody a zvířat.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky