Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bangladéš Shat Gombuj Mosque

Počasí Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš, oficiálně Bengálská republika, se nachází v jižní Asii a je obklopen částmi Indie, Myanmaru a Bengalského zálivu. Země je známá především svou bohatou historií a kulturním dědictvím, které zahrnuje mnoho významných historických památek, jako je například Shat Gombuj Mosque.

Shat Gombuj Mosque, také nazývaná Sixty Dome Mosque, se nachází v městě Bagerhat, které je známé jako UNESCO Světové kulturní dědictví. Tato mešita byla postavena v 15. století sultánem Nasirem al-Dinem Mahmudem Shahem, který vládl regionu.

Shat Gombuj Mosque je obklopena velkým nádvořím, které je obklopeno zdmi a dvěma branami. Mešita má šest kupolí a její střední kupole má průměr přes 81 stop. Celkový počet sloupů je 77, a to vše je postaveno z místní cihlové výroby. Mešita byla postavena v jihovýchodní stylu a představuje značný přínos k islámské architektuře.

Pokud se podíváme na klima Bangladéše, tak je to velmi teplá země s vlhkým monzunovým podnebím. Monsunové období trvá od června do září. Během této doby Bangladéš zažívá silné deště a cyklony. Kromě monzunového období je země většinou suchá a slunečná, s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia.

Návštěva Bangladéše a Shat Gombuj Mosque je považována za velký zážitek. Návštěvníci mohou vidět archeologický klenot v historickém městě, které je stále velmi živé a plné barvitých trhů. Kromě toho mohou cestovatelé ochutnat místní gastronomii, jako je rýže s curry, samosy nebo masové guláše.

Všechny tyto faktory ukazují na to, že Bangladéš je úžasnou destinací plnou historie, kultury a krásné architektury. Shat Gombuj Mosque je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších historických zámků této země, který stojí za návštěvu. Ať už máte zájem o historii, kulturu nebo gastronomii, Bangladéš má pro každého něco k nabídnutí.


Ubytování Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je zemí bohatou na historické a kulturní památky. Jedna z nejvýznamnějších z nich je Shat Gombuj Mosque, která se nachází ve městě Bagerhat v jižní části země. Tato mešita představuje vzácný příklad muslimské architektury a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Shat Gombuj Mosque, česky známá jako Mešita s šedesáti kupolemi, byla postavena bengálským sultánem svou Ahmedem v období mezi lety 1442 a 1459. Je to jedna z největších a nejstarších mešit v Bangladéši. Mešita je vybudována na obrovském hranolovém fundamentu a její architektura je velmi podobná maďaskému stylu stavby.

Shat Gombuj Mosque je známá svými impozantními kupolemi, kterých je celkem šedesát. Ty jsou rovnoměrně rozložené po celém liniímoubí, čímž vytvářejí jedinečný a ohromující pohled. Samotné kupole jsou vyrobeny z porcelánu a zdobené keramickými dlaždicemi. Původně byly všechny kupole pokryty zelenou glazurou, která připomínala barvu moře. Bohužel, mnoho z nich bylo zničeno časem a přírodními živly.

Na rozdíl od typických mešit, Shat Gombuj Mosque nemá minaret. Namísto toho jsou čtyři hlavní oblouky postavené na každém z čtyř rohů areálu, který pozvolna stoupá směrem k hlavní mešitě. Celkový design mešity je tak koncipován, aby byl přizpůsoben tropickému podnebí a přírodním katastrofám, jako jsou zemětřesení či cyklóny.

Interiér mešity je nádherně zdoben množstvím keramických dlaždic, které tvoří geometrické vzory a nadčasové náboženské výjevy. Stěny jsou rovněž zdobeny různými vyřezávanými vzory a kovovými zábradlími. Hlavní modlitební síň je obklopena dalšími menšími místnostmi, které slouží jako prostor pro ukládání knih a jako zázemí pro místní muslimy. Celý areál je obklopen zdí a zdoben vstupní branou.

Shat Gombuj Mosque je důležitou zastávkou pro turisty a historiky umění z celého světa, kteří chtějí uvidět její jedinečnou architekturu a historickou hodnotu. Navštěvování mešity je stále povoleno a návštěvníci mají možnost si prohlédnout celý komplex, včetně vnitřních prostor a vyhlídky z okolního parku.

Shat Gombuj Mosque je skvělým příkladem toho, jak historické památky Bangladéše mají co nabídnout. Je to místo, kde se snoubí náboženská víra, architektonická krása a historická hodnota. Návštěva tohoto místa je nejenom důležitá pro turismus v regionu, ale také slouží jako připomínka bohatého kulturního dědictví Bangladéše.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Dotaz: Co je to Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Odpověď: Bangladéš Shat Gombuj Mosque je mešita nacházející se ve městě Bagerhat v Bangladéši. Je to historická stavba z 15. století, která byla postavena muslimským sultanem Nasirem ud-Dinem Mahmudem.

Dotaz: Kde se Bangladéš Shat Gombuj Mosque nachází?
Odpověď: Bangladéš Shat Gombuj Mosque se nachází ve městě Bagerhat v Bangladéši, asi 200 km jižně od Dháky.

Dotaz: Jaký je historický význam Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Odpověď: Bangladéš Shat Gombuj Mosque je významnou historickou stavbou, která je považována za jednu z nejvýznamnějších mešit v Bangladéši. Byla postavena v období, kdy byl region ovládán muslimskými sultány a sloužila jako centrum pro modlitby a pro šíření islámu. Dnes je Bangladéš Shat Gombuj Mosque považována za důležitý národní památník zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dotaz: Jaká je architektura Bangladéš Shat Gombuj Mosque?
Odpověď: Bangladéš Shat Gombuj Mosque má charakteristickou architekturu, která je typická pro období, ve kterém byla postavena. Stavba je tvořena několika adresně umístěnými střechami, které jsou podpírány sloupy. Celá stavba je postavena z kamene a cihel a je zdobená různými vzory a ornamenty.

Dotaz: Je Bangladéš Shat Gombuj Mosque otevřená pro veřejnost?
Odpověď: Ano, Bangladéš Shat Gombuj Mosque je otevřena pro veřejnost. Nicméně, jako u většiny historických památek, jsou návštěvníci povinni dodržovat pravidla a směrnice, které se týkají chování uvnitř památky.


Dovolená Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je zemí s bohatou historií a kulturou. Mezi nejvýznamnější památky patří Shat Gombuj Mosque, což je impozantní mešita v městě Bagerhat.

Shat Gombuj Mosque, známá také jako Shait Gambuj Masjid, byla postavena v 15. století sultánem Nasiremuddinem Mahmudem Shahem. Mešita je jedním z nejvýznamnějších a nejvelkolepějších stavebních děl Bangladéše.

Mešita Shat Gombuj byla vybudována na čtvercovém základu a je založena na 77 masivních sloupech z kamene a cihel. Celá stavba je pokryta červenými kachlíky, které dodávají mešitě zvláštní kouzlo a charakteristický vzhled.

Mešita je vysoká na 10 metrů a má pět vstupů, z nichž hlavní vstup je zdobený různými geometrickými a rostlinnými motivy. Uvnitř mešity je velký prostor pro věřící, kde se konají náboženské obřady a modlitby.

Mezi další zajímavé prvky mešity patří kamenné chodníky a vodní kanály, které slouží k udržování místa chladného a příjemného i v horkých letních měsících.

Shat Gombuj Mosque byla prohlášena za Světové dědictví UNESCO v roce 1985 díky svému významu pro islámskou architekturu a jako příklad mimořádně dokonalého designu. Také patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v Bangladéši.

Kromě náboženských obřadů se v mešitě také konají kulturní a společenské akce, jako jsou například přednášky, semináře a výstavy.

Pokud plánujete návštěvu Bangladéše, návštěva Shat Gombuj Mosque by neměla chybět na vašem seznamu míst k vidění. Tato krásná mešita nabízí neuvěřitelný pohled na islámskou architekturu a historické dědictví této země.


Letenka Bangladéš Shat Gombuj Mosque


Bangladéš je zemí bohatou na krásné a historické památky, a jednou z nich je Shat Gombuj Mosque. Tato impozantní mešita, která se nachází v Bagerhatu, je jednou z nejvýznamnějších islámských památek v zemi.

Shat Gombuj Mosque, také známá jako Sixty Dome Mosque, byla postavena Sultanem Khanem Jélálím v roce 1442. Její neobvyklý název pochází z počtu kupolí, kterých je přesně šedesát. Vypadá to, že mešita má mnohem více kupolí, ale skutečnost je taková, že některé z nich jsou jen ornamentální.

Jednou z největších zajímavostí této mešity je její architektura. Shat Gombuj Mosque je postavena z červené cihly, s intrikátními reliéfy a detaily na fasádě. Její velkolepý vzhled a precizní řemeslné práce ukazují na rozkvět období sultánů v Bangladéši.

Mešita má tři haly a dvě galerie, včetně míst probožství pro muže a ženy. Uvnitř je výjev s mramorovými sloupky a dřevěným vyřezáváním, který zdobí stěny a stropy. Zajímavé je také to, že na marním místě mešity se nachází akumulační nádrž pro svatou vodu, která slouží jako zásobárna vody pro bohoslužby.

Shat Gombuj Mosque je jednou z nejlépe zachovaných památek ze sultánského období a byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1985. Je to důležitá turistická atrakce a zároveň je stále využívána místními obyvateli pro modlitby. Během slavnosti jako je Eid, se sem sjíždějí tisíce věřících, aby oslavovali.

Navštívení Shat Gombuj Mosque je jedinečný zážitek. Pokud se sem vydáte, budete ohromeni jejím krásným vzhledem a atmosférou místa. Tato architektonická perla z Bangladéše nám připomíná bohatou historii a dědictví země.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky