Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Barbados Andromeda Botanic Gardens

Nejčastější dotazy a odpovědi Barbados Andromeda Botanic Gardens


1. Jak se dostanu do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Barbados Andromeda Botanic Gardens se nachází v obci Bathsheba na východním pobřeží Barbadosu. Můžete se tam dostat autem, taxíkem nebo místním autobusem.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Barbados Andromeda Botanic Gardens je otevřen každý den od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupné do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Vstupné do Barbados Andromeda Botanic Gardens je 30 barbadoských dolarů pro dospělé a 15 barbadoských dolarů pro děti do 12 let.

4. Jak dlouho obvykle trvá návštěva Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Návštěva Barbados Andromeda Botanic Gardens obvykle trvá zhruba 1-2 hodiny, protože rozloha zahrady není příliš velká.

5. Je nutné si rezervovat vstupenky předem do Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Rezervace vstupenek předem není nutná. Můžete je zakoupit přímo na místě.

6. Můžu se ve zahradách procházet samostatně nebo je nutné mít průvodce?
Odpověď: Můžete se ve zahradách procházet samostatně. Nicméně je k dispozici také možnost si najmout průvodce, který vám poskytne podrobné informace o rostlinách a zahradě.

7. Je v Barbados Andromeda Botanic Gardens něco k jídlu nebo pití?
Odpověď: Ano, v zahradě je k dispozici kavárna, kde si můžete odpočinout a posedět při kávě nebo občerstvení.

8. Je volný přístup pro děti a kočárky v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Ano, děti i kočárky jsou v zahradách vítány. Nicméně je potřeba dávat pozor na terén, který může být místy nerovný.

9. Existují nějaké speciální události nebo prohlídky, které se konají v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Ano, zahrady pořádají různé speciální události a prohlídky, jako jsou například workshopové aktivity, fotografické prohlídky nebo tematické výstavy. Doporučujeme se informovat o aktuálním programu před vaší návštěvou.

10. Je toaleta k dispozici v Barbados Andromeda Botanic Gardens?
Odpověď: Ano, v zahradách je veřejná toaleta k dispozici pro návštěvníky.


Dovolená Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados, karibský ostrov plný krásy a exotických zážitků, je známý svými nádhernými plážemi a průzračným mořem. Ale pokud jste milovníkem přírody a rostlin, pak byste měli navštívit Andromeda Botanic Gardens - opravdu oázu vystoupení rostlinného království.

Andromeda Botanic Gardens se nachází v přírodním parku v paroží tropického deštného lesa na východním pobřeží Barbadosu. Tento impozantní zahradní komplex je domovem nejrůznějších druhů rostlin z celého světa. Byl založen v roce 1954 paní Iris Bannochieovou, vášnivou nadšenkyní zahradničení a sběratelkou rostlin.

V Andromeda Botanic Gardens si můžete vychutnat procházku v klidném a relaxačním prostředí. Tato botanická zahrada se skládá ze čtyř různých úrovní, které nabízejí různé pohledy na úchvatné rostlinné království. Ocitnete se v cestě plné opulentní zelené vegetace, kvetoucích stromů a barevných květin. Jemný zvuk padání vody z fontán a vodopádů vytváří posvátnou atmosféru.

V Andromeda Botanic Gardens si můžete prohlédnout mnoho vzácných a ohrožených druhů rostlin, z nichž některé jsou endemické pouze pro Barbados. Různé druhy orchidejí, bromélií, exotických stromů a palmy jsou volně rozmístěny po celém komplexu zahrady. Některé rostliny mají fascinující květy a jiné mají zajímavé tvary nebo vůně.

Mezi nejvýznamnější rostliny, které najdete v Andromeda Botanic Gardens, patří například Okurka barbadoská (Coccoloba barbadensis), která je endemická pro Barbados a je ohroženým druhem. Další vzácnou rostlinou je Barbadoska (Barbados elatus), což je endemická dřevina, která je symbolem ostrova Barbados. Můžete se také potkat s banánovníkem pseudostromovým (Ravenala madagascariensis), známým také jako "cestovatelova palmová" kvůli charakteristickým listům, které vypadají, jako by cestovaly dole po kmínku.

Andromeda Botanic Gardens nenabízejí jen nádherný výhled na rostliny, ale také příležitost k relaxaci a odpočinku. V zahradě najdete různá posezení a terasy, kde si můžete odpočinout a obdivovat krásu přírody.

Pokud jste milovníkem ptáků, je Andromeda Botanic Gardens také rájem pro pozorování ptáků. Mnoho druhů ptáků včetně kolibríků, barbadoských duduků a perliček, najdete tady. Můžete se těšit na pozorování těchto krásných tvorů, jak dokonale harmonizují s přírodou.

Pokud navštívíte Barbados, nezapomeňte věnovat aspoň pár hodin k návštěvě Andromeda Botanic Gardens. Tato zahrada vám poskytne jedinečný pohled na rozmanitost rostlinného království a nabídne vám zážitek plný klidu a krásy.


Letenka Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados je karibský ostrov plný krásných pláží, přírodních památek a exotických zahrad. Jednou z nejvýznamnějších přírodních atrakcí je Andromeda Botanic Gardens, která je svým krásným prostředím a pestrostí rostlin jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí turistů i místních obyvatel.

Andromeda Botanic Gardens se nachází v oblasti Bathsheba, na severovýchodním pobřeží ostrova. Byly založeny v roce 1954 paní Iris Bannochie, botaničkou a vášnivou sběratelkou rostlin. Tato unikátní zahrada se rozkládá na ploše více než 2 hektarů a v současné době je spravována Barbados National Trust.

Jednou z největších atrakcí Andromeda Botanic Gardens je bezpochyby jejich pestrost rostlin. Zahrada patří k nejbohatším botanickým zahradám v Karibiku a potěší oči návštěvníků rozmanitostí květin a stromů. Zde můžete spatřit více než 600 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a unikátní. Rostliny jsou rozděleny do různých sekcí podle svého původu a charakteru, například exotické plodiny, bambusové háje, palmy, kapradiny a další.

Dalším lákadlem Andromeda Botanic Gardens je panoramatický výhled na okolní krajinu a oceán. Rostliny jsou vkusně rozmístěny s ohledem na terén, což vytváří malebné scenérie a představuje ideální prostředí pro odpočinek a relaxaci. Kromě toho zde najdete také pěší stezky a potůčky, které dodávají zahradě ještě více půvabu.

Andromeda Botanic Gardens je také domovem mnoha druhů ptáků a dalších zvířat, což z ní činí ideální místo pro pozorování volně žijících živočichů. Pokud máte rádi ornitologii, zahrada vám nabízí jedinečnou příležitost spatřit vzácné druhy ptáků a naslouchat jejich zpěvu.

Navštívit Andromeda Botanic Gardens je nejen zážitek pro milovníky přírody, ale také příležitost poznat více o flóře a fauně Barbadosu. Zahrada je otevřena pro veřejnost po většinu roku a nabízí průvodce, kteří vám pomohou objevit a pochopit všechny krásy, které zde najdete.

Pokud plánujete návštěvu Barbadosu, nezapomeňte zařadit návštěvu Andromeda Botanic Gardens do svého plánu. Tato jedinečná zahrada vám přinese nezapomenutelné zážitky a zanechá vám hluboký dojem o bohatství a kráse přírody na tomto karibském ostrově.


Počasí Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados, jedna z nejkrásnějších karibských destinací, je domovem mnoha překrásných přírodních pokladů. A jedním z nejznámějších a fascinujících míst na ostrově je Andromeda Botanic Gardens. Tato úchvatná botanická zahrada je nejen útočištěm pro bohatou flóru a faunu, ale také přináší jedinečný pohled na místní počasí.

Když navštívíte Barbados, nemůžete se vyhnout horkým teplotám, které vládnou po většinu roku. Ostrov je chráněn od přímého dopadu hurikánů, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky slunečného počasí. Během letních měsíců se teplota pohybuje kolem 30 °C a moře je krásně teplé. To je čas, kdy můžete v Andromeda Botanic Gardens objevit květinové ráje a okouzlující rostliny ve své plné kráse.

Jaro a podzim jsou také příjemnými obdobími, kdy jsou teploty mírnější a turistický ruch je obvykle menší. Je to ideální čas pro pohodlnou procházku po Andromeda Botanic Gardens a objevení různých druhů rostlin a květin, které zde rostou.

Co se týče srážek, Barbados má své deštivé období hlavně v průběhu zimy, od listopadu do února. Během tohoto období se mohou objevit občasné silné lijáky, ale většinu času je počasí stále příjemné. Deštivé období však přináší svou výhodu - květiny a stromy v Andromeda Botanic Gardens jsou zelenější a živější.

Andromeda Botanic Gardens není jen o počasí a rostlinách, ale také nabízí skvělý výhled na okolní krajinu. Nachází se v kopcovité oblasti, která je obklopena krásnou krajinou, včetně útesů a mořských výhledů. Návštěvníci se mohou těšit na malebné procházky a obdivovat scenérie, které ostrov nabízí.

Kromě obdivování přírody si návštěvníci Andromeda Botanic Gardens mohou také užít výstavy, workshopy a vzdělávací programy, které se zde často konají. Ti, kteří mají rádi botaniku, najdou v této botanické zahradě neomezené zdroje obdivu a znalostí o rostlinách.

Pokud se chystáte navštívit Barbados, určitě nezapomeňte zahrnout Andromeda Botanic Gardens do svého seznamu míst k navštívení. Tato překrásná botanická zahrada vás ohromí svou krásou a jedinečným pohledem na místní počasí. Ať už se rozhodnete navštívit během slunečných letních měsíců nebo během mírnějších období, jistě si užijete krásu tohoto místa a báječného počasí Barbadosu.


Ubytování Barbados Andromeda Botanic Gardens


Barbados má mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu a Andromeda Botanic Gardens je jedno z nich. Tato botanická zahrada se rozprostírá na 6 akrů a nabízí návštěvníkům celou řadu druhů rostlin a květin, které jsou specifické pro ostrov Barbados.

Pokud se rozhodnete navštívit Andromeda Botanic Gardens, nabízí se Vám možnost ubytování přímo v oblasti zahrady. Andromeda Cottage je jedním z nejoblíbenějších ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí prožít autentický zážitek, kdy jsou obklopeni krásou a klidem působivé zahrady.

Andromeda Cottage nabízí plně vybavené bydlení pro až šest osob. Interiér chaty je velmi světlý a vkusně zařízený. V interiéru naleznete vše, co potřebujete k pobytu, jako například plně vybavenou kuchyň, obývací pokoj, jídelnu, dvě ložnice a koupelnu se sprchou.

Zahrada Andromeda je navíc otevřena od pondělí do soboty, takže vám během pobytu stačí vyjít přímo z chaty a užít si procházku po krásné zahradě. Když už se rozhodnete pro tento pobyt, nezapomeňte zajít do samotného centra zahrady - Andromeda House. Tento dům se nachází v srdci botanické zahrady a nabízí Vám přístup k dalším zajímavým rostlinám.

V Andromeda Botanic Gardens naleznete kolem 600 různých druhů rostlin pocházejících z celého světa. Zahrada se pyšní také mnoha endemickými druhy rostlin, které jsou specifické pouze pro ostrov Barbados. Kromě toho uvidíte a ucítíte také nádherné květiny a okrasné stromy, které jsou tu celoročně v plném rozkvětu.

Andromeda Botanic Gardens a Andromeda Cottage jsou zkrátka ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít klid a krásy ostrova Barbados. Pokud se rozhodnete pro tento zážitek, nezapomeňte si zarezervovat ubytování v předstihu, jelikož je Andromeda Cottage velmi vytížené a má tendenci být rychle vyprodané.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky