Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Belgie Leuven

Dovolená Belgie Leuven


Belgie je země bohatá na kulturní a historické památky, malebné krajiny a dobrou kuchyni. Mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa, která můžete v této zemi navštívit, patří i město Leuven.

Leuven se nachází necelých 25 kilometrů východně od Bruselu a má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do doby římské. Proslavilo se zejména svou univerzitou, která je jednou z nejstarších v celé Evropě a je dnes domovem mnoha studentů z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Leuven, nemůžete minout jeho nejznámější památku – gotickou radnici. Tento monumentální stavební komplex se tyčí na centrálním náměstí Grote Markt a je příkladem nádherné belgické architektury. Uvnitř radnice se nachází mimo jiné i muzeum, kde můžete zhlédnout mnoho cenných exponátů a dozvědět se více o historii města.

Další velkou atrakcí v Leuvenu je jeho univerzita. Můžete si prohlédnout množství historických budov a knihoven, které jsou plné tisíců knih a dokumentů. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty je gotická kaple, která se nachází v univerzitní knihovně. Prohlídka kaple je naprosto kouzelná – kaple je plná krásných vitráží a mimo jiné se zde nachází i unikátní sbírka starých muzikálních nástrojů.

Kromě kulturních památek město nabízí i mnoho dalších atrakcí. Můžete si zajít na procházku do parku Abdij van Park, kde najdete klášterní budovy a nádhernou kolegiátní kapli. Pokud máte rádi zvířata, určitě navštivte zdejší zoologickou zahradu. Pro milovníky piva tu také nechybí množství hospůdek a pivnic, kde si můžete vychutnat nejlepší belgická piva.

Co se týče ubytování, v Leuvenu najdete celou řadu hotelů a penzionů různých cenových kategorií. Ve městě je také mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

Celkově lze říct, že Leuven je jedním z nejkrásnějších a nejlépe udržovaných historických měst Belgie. Je ideálním místem pro ty, kteří touží po kulturních a historických zážitcích, ale zároveň chtějí zažít atmosféru moderního a živého univerzitního města. Určitě ho doporučujeme pro vaši další dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Leuven


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se belgického města Leuven mohou zahrnovat následující informace:

1) Jak se dostanu z letiště do Leuvenu?
-Od Bruselského letiště (letiště Zaventem) můžete využít přímého vlakového spojení do Leuvenu. Vlaky odjíždějí z letištního expresu každých 15 minut a do Leuvenu trvá cesta zhruba 15 minut.

2) Jak vypadá centrum Leuvenu?
-Centrum Leuvenu je charakteristické historickou architekturou, zejména gotickou radnicí a univerzitou. Dominantním prostorem je Grote Markt (Velké náměstí), které je obklopené malebnými historickými budovami a je oblíbeným místem pro setkání a odpočinek.

3) Které zajímavosti města byste doporučili navštívit?
-Zajímavosti města Leuven zahrnují gotickou radnici, která je zapsána na seznamu UNESCO, univerzitní budovy jako Oude Markt (Staré náměstí) s množstvím restaurací a kaváren a Kapucínský klášter s krásnou zahradou. Dále stojí za návštěvu gotický kostel sv. Petra a M-Museum, které představuje uměleckou galerii s kolekcí evropského umění.

4) Kde mohu strávit volný čas v Leuvenu?
-Leuven nabízí širokou škálu aktivit pro volný čas. Můžete se projít historickým centrem, navštívit některé z mnoha kaváren a restaurací, nebo prozkoumat okolní přírodu. Můžete také navštívit pivovar Stella Artois nebo pokračovat na výlet do nedalekého Bruselu.

5) Jak se dostanu do Leuvenu z jiných belgických měst?
-Leuven má dobré dopravní spojení s ostatními belgickými městy. Vlaky z Bruselu, Antverp, Gentu a dalších měst pravidelně jezdí do Leuvenu. Z Bruselu je to asi 20 minut vlakem.

6) Kdy je nejlepší čas k návštěvě Leuvenu?
-Leuven je krásné k navštívení po celý rok. Nejvíce turistů sem přichází během jara a léta, kdy je počasí příznivé pro procházky a posezení v kavárnách na náměstí. Město se také svým studenty ožívá na začátku akademického roku.

Doufám, že vám tyto informace o belgickém městě Leuven pomohou.


Letenka Belgie Leuven


Leuven je malebné město nacházející se v Belgii. Je to jedno z nejstarších měst v zemi a jeho historie sahá až do doby středověku. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví a prestižní univerzitě se stal Leuven oblíbeným turistickým cílem.

Pokud plánujete cestu do Belgie a hledáte zajímavé místo k návštěvě, Leuven by město, které byste neměli vynechat. To platí zvláště pro milovníky architektury a historie, protože ve městě se nachází několik významných staveb, které vás ohromí svou krásou.

Jednou z nejznámějších památek v Leuvenu je gotický radniční komplex na Grand Place, který patří mezi nejpozoruhodnější v celé Belgii. Tento nádherný komplex stavby z 15. století je považován za jeden z nejlepších příkladů brabantské gotiky a byl také zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Vnitřek radnice je plný uměleckých děl a klenotnice, které stojí za prohlídku.

Další zajímavou architektonickou památkou je univerzitní knihovna, která je domovem největšího světového shromáždění středověkých knih. Je to krásná budova navržená v renesančním stylu a nabízí fantastické výhledy na město z její věže.

Kromě historických památek je Leuven také známý tím, že je domovem nejstarší katolické univerzity v Evropě. Univerzita v Leuvenu byla založena v roce 1425 a dodnes je považována za jednu z předních evropských univerzit. V jejím areálu můžete najít několik vyhlášených muzeí, jako je například Muzeum umění a botanická zahrada.

Leuven je také městem piva, a proto by návštěvníci neměli opustit město bez ochutnání místních přírodních piv. V oblasti se nachází několik pivovarů a pivních zahrad, kde si můžete vychutnat tradiční belgické pivo. Příjemná atmosféra místních hospůdek nebo venkovních kaváren vám poskytne možnost se uvolnit a vychutnat si autentickou atmosféru belgického života.

Pokud plánujete návštěvu Leuvenu, lze se tam dostat letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do blízkého Bruselu, od kterého je Leuven snadno dostupný vlakem. Po příletu na letiště v Bruselu můžete přestoupit na přímý vlak do Leuvenu, což je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat do tohoto krásného města.

Pokud hledáte jedinečnou kombinaci historie, architektury a kulturního bohatství, Leuven je ideálním cílem pro vás. Toto malebné belgické město vás okouzlí svou krásou a nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Nezapomeňte si zajistit letenky a zařadit Leuven do vašeho itineráře, abyste mohli vychutnat vše, co toto místo nabízí.


Ubytování Belgie Leuven


Leuven, známé také jako Lovain, je malebné historické město nacházející se ve středu Belgie. Je domovem k prestižnímu Univerzitě KU Leuven, jedné z nejstarších univerzit v Evropě, která přitahuje studenty z celého světa. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví a živým atmosféře se Leuven stal oblíbenou turistickou destinací.

Pokud plánujete návštěvu Leuvenu, nebudete mít problém s ubytováním. Město nabízí širokou škálu možností pro všechny cestovatele, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů.

Jeden z nejpopulárnějších hotelů v Leuvenu je Martin's Klooster Hotel, který se nachází v bývalém kolostoru. Hotel kombinuje historické prvky s moderním komfortem a nabízí příjemné pokoje, relaxační zahradu a výbornou restauraci. Další možností je Hotel The Fourth, který se pyšní svou centrální polohou a luxusním zařízením. Jeho stylově zařízené pokoje a zážitek z pobytu v tomto designovém hotelu jsou jistě nezapomenutelné.

Pro ty, kteří hledají příjemné a cenově dostupné ubytování, jsou v Leuvenu k dispozici také penziony a apartmány. Pension De Blauwput se nachází v klidné části města a nabízí útulné pokoje s výhledem do zahrady. Jeho poloha je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat okolí a zároveň se rychle dostat do centra města. Zajímavou alternativou jsou také apartmány Green Park, které jsou prostorné, moderně zařízené a vybavené kuchyní, což je ideální pro ty, kteří preferují samostatné stravování.

Pro cestovatele s menšími rozpočty je Leuven také domovem několika hostelu. Hostel Blauwput Leuven se nachází ve stejnojmenném blízko centra města. Nabízí cenově dostupné pokoje s vlastní koupelnou a velkou společnou kuchyní, kde si hosté mohou připravit své vlastní jídlo a setkat se s dalšími cestovateli.

Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní hotel, útulný penzion, moderní apartmán nebo přátelský hostel, v Leuvenu najdete širokou škálu možností ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference budete mít jistotu, že v tomto krásném městě naleznete vhodné ubytování, které vám zajistí příjemný a pohodlný pobyt.


Počasí Belgie Leuven


Belgie a město Leuven jsou známé svým proměnlivým počasím po celý rok. Leuven se nachází ve středním regionu Belgie a je jedním z největších měst v provincii Vlámský Brabant. Jeho klima je ovlivněno převážně oceánským proudem a je charakterizováno mírnými zimami a vlhkými léty.

V zimě se teploty v Leuvenu pohybují kolem 0 °C až 5 °C. Sněžení je poměrně běžné, ačkoli množství sněhu se v posledních letech snížilo. Většina obyvatel si na zimu zvykla a připravuje se na chladné teploty a občasné sněhové přeháňky. Není neobvyklé vidět město pokryté vrstvou sněhu, což dává Leuvenu kouzelnou atmosféru.

Jaro v Leuvenu je obvykle mírné s teplotami kolem 10 °C až 15 °C. Mnoho květin a stromů začíná kvést, což přináší do města nádhernou barevnou paletu. Deštivé dny jsou běžné, a tak se obyvatelé i návštěvníci města zpravidla připravují na vlhké počasí s deštníky a pláštěnkami.

Léto je v Leuvenu teplé a vlhké s průměrnými teplotami kolem 20 °C až 25 °C. Slunečné dny jsou běžné a mnoho lidí tráví volný čas v zahradách a parcích města. Obyvatelé se chodí koupat do místních bazénů nebo se vypravují na krátké výlety na pláž. Léto je také obdobím různých festivalů a kulturních akcí, které lákají návštěvníky z celé Belgie i ze zahraničí.

Podzim v Leuvenu přináší mírné teploty, které se pohybují kolem 10 °C až 15 °C. Město se obléká do barev podzimu, které se odrážejí v listí padajícím ze stromů. Deštivé počasí je časté, a tak se obyvatelé chystají na zamžené dny s deštníky a bundami. Zároveň je podzim populárním obdobím pro procházky v přírodě a objevování okolních lesů a parků.

Celkově vzato, počasí v Leuvenu je převážně mírné a proměnlivé po celý rok. Obyvatelé města i návštěvníci se připravují na různé podmínky v závislosti na ročním období a snaží se využít možností, které toto klima nabízí. Bez ohledu na počasí je Leuven krásným městem s bohatou historií, jehož centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a nabízí mnoho aktivit a atrakcí pro každou roční dobu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky