Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Belgie Spa

Letenka Belgie Spa


Belgie je země plná krásných historických měst, romantických krajů a malebných liduprázdných vesnic. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu města Spa, které se nachází v Valonsku, v blízkosti francouzských hranic. Město je zejména známé díky svým termálním lázním, které jsou považovány za nejstarší v Evropě. A jak se tam dostat? Nejlépe nákupem letenky do Belgie Spa.

Belgie Spa se nachází přibližně 45 km jihozápadně od národního letiště Brusel. Z letiště Brusel lze do Spa dorazit vlakem, autobusem nebo pozemní dopravou. Vlak trvá zhruba 2 hodiny, zatímco autobusovou cestu bude trvat přibližně 2,5 až 3 hodiny. Pokud cestujete z jiných evropských měst, vzdálenost od letiště Spa Francorchamps lze snadno kryt letenkou. Pro ty, kteří hledají snadnou a rychlou možnost přímého příletu, je také možné zvolit přílet na blízká letiště, jako například Düsseldorf nebo Köln, a následně přejet do Spa.

Město Spa, které nese přízvisko "Perla Ardenských hor", je známé díky svému minerálnímu prameni, který prý má léčebné účinky na trávení a nervový systém. Návštěvníci mohou navštívit místní lázně a vychutnávat si tamní krásné krajinky.

Mezi hlavní turistické atrakce v Spa patří závodní okruh Spa-Francorchamps, který je domácím okruhem belgického Grand Prix Formule 1, a Muzeum v zaklínadle. Můžete také prozkoumat historické čtvrti města, kde jsou k vidění krásné budovy z 19. století a nakupovat v lokálních obchodech a restauracích.

Celkově řečeno, návštěva belgického města Spa je jedinečný zážitek, který vás potěší jak svými termálními láznemi, tak také krásnou přírodou, sportovními zážitky a kulturálními pamětihodnostmi. Proto neváhejte a nakupte si letenku do Belgie Spa a vychutnejte si nezapomenutelnou dovolenou plnou překvapení a zážitků.


Dovolená Belgie Spa


Belgie je krásná země, plná malebných městeček, historických památek a úchvatných přírodních scenérií. Jestliže se chystáte na dovolenou do této země, návštěva města Spa by neměla chybět na vašem seznamu.

Spa se nachází v provincii Lutych, v regionu Valonsko a je známé díky svým přírodním termálním pramenům, které zde prý vytryskly již v antice. To udělalo toto město velmi populárním mezi bohatými a slavnými, kteří se zde scházeli již v 18. století.

Dnes je Spa považované za jeden z turistických center Belgie a nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky. Pokud hledáte relaxaci, můžete navštívit termální lázně v centru města a užít si příjemné koupele ve vodě o teplotě okolo 32 stupňů. Tato přírodní termální voda má léčebné účinky a je vědecky prokázáno, že pomáhá při léčbě bolestí svalů a kloubů.

Pokud hledáte více sportovního zážitku, můžete si pronajmout kolo a projet se po okolních kopcích, které nabízejí fantastické výhledy do kraje. Můžete také navštívit nedaleké lesy a parky a procházet se po malebných stezkách.

Milovníci historie budou mít možnost navštívit mnoho historických památek v okolí. Ve městě samotném můžete navštívit památník Vladimíra Iljiče Lenina, který je zde pochovaný. Můžete také navštívit opevněný hrad v nedaleké vesnici Theux nebo se vydat do Liège, které je plné působivých historických budov.

Kromě toho, že je Spa skvělou destinací pro dovolenou, můžete v něm také zažít mnoho kulturních akcí po celý rok. V létě se konají hudební festivaly a v zimě můžete navštívit rozsáhlé vánoční trhy, které jsou plné místních specialit a řemesel.

Pokud tedy hledáte ideální vyhlídky na víkendový výlet nebo krátkou dovolenou, Belgie Spa má vše, co byste si mohli přát a během pobytu se budete určitě cítit jako králové.


Počasí Belgie Spa


Belgie Spa je malebná oblast nacházející se v belgických Ardenách. Kromě svéch přírodních krás je také známá díky svým lázeňským zařízením a historickým památkám. Ale jaké je zde počasí?

Belgie Spa leží ve vlhkém mírném oceánském podnebí. To znamená, že zdejší počasí je mírné a poměrně vlhké po celý rok. Teploty se pohybují od chladných zimních dní kolem 0 °C až po teplé letní dny kolem 25 °C. Letní měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší období, která lákají turisty z celé Evropy.

Co se týče srážek, Belgie Spa dostává poměrně vysoké množství deště, zejména v průběhu roku. Průměrné roční srážky dosahují přibližně 1100 mm, přičemž nejdeštivějšími měsíci jsou srpen a prosinec.

Oblíbenou aktivitou v Belgii Spa je návštěva místních lázeňských zařízení, která nabízejí různé druhy terapií a wellness procedur. Ačkoli deštivé počasí může znemožnit venkovní aktivity, návštěvníci se často schovávají do místních kaváren a restaurací, kde mohou ochutnat místní speciality a užít si příjemného posezení.

Belgie Spa je také domovem historického okruhu Francorchamps, jednoho z nejstarších a nejprestižnějších závodních okruhů na světě. Každoročně se zde konají velké automobilové závody, které přitahují fanoušky motoristického sportu z celého světa.

Při plánování návštěvy Belgie Spa je dobré mít na paměti místní počasí a oblečení. Doporučuje se přinést si jak deštník, tak i lehké oblečení pro teplé letní dny. Pokud vás láká návštěva lázeňských zabijaček, je také vhodné si vybrat termín s ohledem na počasí a předpověď srážek.

Belgie Spa je fascinující destinací pro milovníky přírody, historie a wellness. S jeho mírným oceánským podnebím a bohatou nabídkou aktivity je jistě místem, které stojí za návštěvu bez ohledu na aktuální počasí.


Ubytování Belgie Spa


Spa je malebné město, které se nachází v provincii Lutych, v belgických Ardenách. Spa je známé díky svým termálním pramenům, krásné přírodě a bohaté historii.

Pokud plánujete navštívit Spa, je třeba si přemýšlet o ubytování. Existuje mnoho možností a všechny jsou přizpůsobené různým potřebám a příjmům. Níže najdete výčet nejlepších ubytování Spa.

Hotel Radisson Blu Palace

Radisson Blu Palace je luxusní hotel, který se nachází v centru města. Nabízí vynikající restauraci, wellness centrum, tělocvičnu a další vybavení. Pokoje jsou prostorné a moderní, s minibarem, televizí a klimatizací. Pokud hledáte luxusní ubytování s vynikajícím servisem a zázemím, Radisson Blu Palace je vaším ideálním výběrem.

Le Chateau de Francorchamps

Le Chateau de Francorchamps je historický zámek, který se nachází v krásné přírodě. Zámek má několik luxusních apartmánů, které jsou prostorné a vkusně zařízené. V zámku se také nachází restaurace a bar, kde můžete ochutnávat místní speciality. Pro milovníky historie a romantiku je Le Chateau de Francorchamps perfektní.

Hotel La Heid des Pairs

La Heid des Pairs je typický belgický hotel, který se nachází v klidné části města, a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Hotel má pokoje různých velikostí s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a televizí. Hosté mohou využívat bazén, saunu, tělocvičnu a další služby. La Heid des Pairs je ideální pro ty, kteří hledají klidné a příjemné ubytování.

B&B La Cabane du Bois Dormant

La Cabane du Bois Dormant je malebné B&B, které se nachází v krásné přírodě poblíž města. B&B nabízí jednu prostornou ložnici s výhledem na okolní krajinu. K dispozici je také terasa, kde si můžete vychutnat snídani nebo večeři. Hosté si mohou objednat masáže a relaxovat v jacuzzi. Pokud hledáte romantiku a klid, La Cabane du Bois Dormant je ideální volbou.

Všechny výše uvedené ubytování jsou skvělé volby pro ty, kteří chtějí navštívit Spa. Všechna ubytování jsou kvalitní, pohodlná a nabízejí vynikající zázemí pro hosty. Bez ohledu na to, které ubytování si zvolíte, bude váš pobyt v Spa nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Spa


Často kladené dotazy a odpovědi týkající se Belgie Spa mohou zahrnovat:

Dotaz 1: Co je Belgické lázně Spa?
Odpověď 1: Belgické lázně Spa jsou historické lázně a město ve východní Belgii. Jejich termální prameny jsou známé díky svým léčivým vlastnostem a místní tradici wellness.

Dotaz 2: Jak se dostanu do Belgických lázní Spa?
Odpověď 2: Do Belgie Spa se dá dostat různými způsoby. Je možné cestovat vlakem do přilehlých měst (např. Liège, Aachen nebo přímo do Spa). Dále je možné přijet automobilem nebo využít letiště v blízkém městě Liège.

Dotaz 3: Kde se nachází termální prameny v Belgických lázních Spa?
Odpověď 3: Termální prameny v Belgických lázních Spa se nacházejí ve spodní části města, ve čtvrti nazývané "Spa". Kromě termálních pramenů zde najdete také lázeňské hotely, wellness centra a další turistické atrakce.

Dotaz 4: Jakou lázeňskou léčbu nabízejí Belgické lázně Spa?
Odpověď 4: Belgické lázně Spa nabízí různé lázeňské léčby využívající minerální vody. Patří sem například koupele, masáže, saunování, bahenní zábaly a další procedury zaměřené na regeneraci a relaxaci.

Dotaz 5: Jaké turistické atrakce mohu navštívit v Belgických lázních Spa?
Odpověď 5: Kromě lázeňských léčebných procedur se v Belgických lázních Spa nachází také několik turistických atrakcí. Můžete navštívit například Královský pavilón, který je považován za symbol města, termální muzeum, kasino nebo krásný městský park.

Dotaz 6: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Belgických lázní Spa?
Odpověď 6: Belgické lázně Spa lze navštívit po celý rok. Léto je obvykle nejrušnějším obdobím, protože turisté se sjíždějí do města v hledání wellness a relaxace. Pokud preferujete klidnější atmosféru, doporučuje se navštívit Spa mimo letní sezónu.

Dotaz 7: Kolik trvá léčebný pobyt v Belgických lázních Spa?
Odpověď 7: Délka léčebného pobytu v Belgických lázních Spa záleží na individuálních potřebách a přáních. Lze si zvolit krátkodobý pobyt na několik dní nebo delší pobyt na týdny. Doporučuje se konzultovat s odborníky v lázeňských hotelech, aby bylo zajištěno, že dostanete dostatečnou terapii.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky