Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Thimphu (hlavní město)

Dovolená Bhútán Thimphu (hlavní město)


Pokud hledáte jedinečné a exotické místo pro vaši další dovolenou, pak nemusíte hledat dál než Bhútán a jeho malebné hlavní město Thimphu. Bhútán, známý také jako Země hmlistých hor, je jednou z nejuzavřenějších zemí na světě, a právě to dodává této destinaci tajemnost a magii. Thimphu je srdcem Bhútánu, a zde najdete zapálenou atmosféru, krásné památky a přírodu v její plné kráse.

Při návštěvě Thimphu se určitě vydejte na prohlídku svaté výšiny Buddha Dordenma, která dominuje nad městem. Tato socha je jednou z největších soch Buddhy na světě a je bezpochyby jedním z hlavních symbolů Bhútánu. Můžete se vydat na krátký trek k Buddhovi a obdivovat krásné výhledy na město a okolní krajinu.

Další zastávkou během vaší návštěvy by měla být tržnice Norzin Lam, která je centrem města a nejlepším místem pro nákupy a poznávání místní kultury. Zde najdete tradiční a ručně vyrobené zboží, jako jsou omalovánky thangka, dřevěné masky a šperky z koráliků. Také se nezapomeňte zdržet na tržišti se čerstvým ovocem a zeleninou, kde se můžete pokochat barevnými pyramidami mandarinek, granátových jablí a jiného exotického ovoce.

Pokud jste zvědaví na místní architekturu a historii, navštivte klášter Tashichho Dzong. Tento impozantní zámek byl postaven v 13. století a slouží jako office krále Bhútánu a také jako sídlo tamního ministra vnitra. Klášter je skvělým příkladem tradiční bhútánské architektury a svého druhu připomíná opravdovou pohádkovou pevnost. Uvnitř kláštera najdete nádherně zdobené sály a chrámy, které rozhodně stojí za vidění.

Pro milovníky přírody je ideální výlet do buddhistické zahrady či parku Centenary Farmers' Market, kde se setkáte se širokou škálou místní flóry a fauny. Tento park je známý svou klidnou atmosférou a krásnou zelení, kterou můžete obdivovat při procházce po chodnících a cestách. Můžete si zde také koupit čerstvé potraviny z místních farem, a tak ochutnat lahodnou bhútánskou kuchyni.

V Thimphu se také nachází Národní muzeum Bhútánu, které je největším muzeem v zemi. Zde se dozvíte více o historii, kultuře a tradicích Bhútánu a také uvidíte hodnotné artefakty, jako například nádherné thangky nebo starobylé sochy buddhů.

Navštěva Thimphu je zárukou nezapomenutelné dovolené plné dobrodružství a objevování. Od majestátních budov a svatých svatyň po nádhernou přírodu a autentickou kulturu, Thimphu má všechno pro ty, kteří touží po jedinečné a neopakovatelné zkušenosti. Takže pokud jste připraveni na dobrodružství a poznávání, zabalte si kufr a vydejte se do tohoto magického města v Bhútánu. Nejspíše budete odjíždět s nevymazatelnými vzpomínkami a touhou se sem znovu vrátit.


Počasí Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán, známý také jako Království nebes, se nachází v jižní Asii mezi Čínou a Indií. Země, která je obklopena impozantními horami a roztomilými vesničkami, nabízí neuvěřitelně rozmanité podnebí. Jedním z nejzajímavějších oblastí, co se týče počasí, je Thimphu - hlavní město této malebné země.

Thimphu se nachází ve vyšších nadmořských výškách, což ovlivňuje jeho klima. Město leží ve vysočině, takže se můžete těšit na chladnější počasí a studené zimy. Průměrná teplota v Thimphu se pohybuje mezi 5°C a 25°C. Během zimních měsíců, tj. od listopadu do února, může teplota klesnout až pod bod mrazu. Sníh je v tomto období běžný jev a dává Thimphu ještě kouzelnější atmosféru.

Naopak v letních měsících od června do srpna může být počasí deštivé a oblačné. Teploty dosahují příjemných hodnot kolem 25°C. Právě během monzunového období můžete zažít spektakulární dešťové přeháňky a proměnlivé podmínky. Pokud vás občasné deštivé dny neodradí, můžete si užít exotickou vegetaci a zelené kopce, které vykvétají poté, co pršelo.

Podnebí Thimphu nabízí návštěvníkům mnoho různých aktivit. V zimě si můžete užít horské procházky, lyžování nebo dokonce stavění sněhuláků. Extrémnější dobrodruzi mohou vytáhnout na horu Chele La, která je v této době pokrytá sněhem. Pro milovníky přírody a fotografování je monzunové období zajímavé, protože země vzkvétá do živých barev a nabízí úchvatné pohledy.

Vzhledem ke své poloze a klimatu je vhodné připravit se na různorodé počasí v Thimphu. Při návštěvě města byste měli mít s sebou teplé oblečení, ale také lehké pláštěnky nebo deštníky. Bez ohledu na roční období se vždy obraťte na místní obyvatele nebo průvodce, kteří vám poradí, jak se správně oblékat a jaké aktivity si můžete užít v daném počasí.

Thimphu je opravdu výjimečné město, ať už se jedná o jeho kulturu, kláštery nebo překrásné výhledy na okolní hory. Nenechte se odradit různorodým počasím a pusťte se do dobrodružství v této unikátní části světa. Bhútán vás přívítá se svým jedinečným kouzlem a ponese vás do jiného světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Thimphu (hlavní město)


Otázka: Jaké je hlavní město Bhútánu?
Odpověď: Hlavním městem Bhútánu je Thimphu.

Otázka: Kolik obyvatel má Thimphu?
Odpověď: Thimphu má přibližně 120 000 obyvatel.

Otázka: Jaké je hlavní náboženství v Bhútánu?
Odpověď: Hlavním náboženstvím v Bhútánu je buddhismus.

Otázka: Jaké jsou hlavní památky v Thimphu?
Odpověď: Mezi hlavní památky v Thimphu patří Národní památník Bhútánu, Tashichho Dzong (královský palác a klášter) a Motithang Takin Preserve (rezervace takinů).

Otázka: Jaké jsou hlavní festivaly v Thimphu?
Odpověď: Mezi hlavní festivaly v Thimphu patří Tsechu (buddhistický festival) a Thimphu Drubchen (festival s tradičními tanci a divadlem).

Otázka: Jaké je klima v Thimphu?
Odpověď: V Thimphu panuje mírné klima. Léto je zde relativně teplé a deštivé, zatímco zimy jsou chladné a suché.

Otázka: Jak se dostat do Thimphu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Thimphu, je letecky přistát na Mezinárodním letišti Paro a odtud se vydávat po silnici do Thimphu.

Otázka: Jaká je oficiální řeč v Bhútánu?
Odpověď: Oficiální řečí v Bhútánu je dzongkha, ale mnoho obyvatel mluví také anglicky.

Otázka: Kde se nachází Thimphu v Bhútánu?
Odpověď: Thimphu se nachází v západní části Bhútánu, na břehu řeky Wang Chuu.

Otázka: Jaké jsou další zajímavé destinace poblíž Thimphu?
Odpověď: Poblíž Thimphu se nachází například klášter Taktshang (Tygerský hnízdo) a hlavní město Punakha s Pohanaským palácem.

Otázka: Jaké jsou tradiční jídla v Bhútánu?
Odpověď: Mezi tradiční jídla v Bhútánu patří například ema datshi (pálivé jídlo s paprikou a sýrem) a momo (plněné knedlíky).


Ubytování Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán je malá země v jižní Asii, která je známá jako „poslední Šangri-la.“ Její překrásná příroda, klidní lidé a zelené hory ji dělají ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, městečko Thimphu je místem, kde si najdete nejen pohodlné a kvalitní ubytování, ale také mnoho atrakcí, které stojí za návštěvu.

Ubytování v Bhútánu se postupem času zlepšovalo, a tudíž naleznete v Thimphu celou řadu hotelů, penzionů a dalších typů ubytování. Pokud chcete být ubytováni v mírně luxusních podmínkách a s výborným servisem, měli byste zvažovat ubytování v 4 až 5 hvězdičkových hotelích v centru města. V těchto hotelech se setkáte s moderními západními vybaveními, včetně klimatizace, koupelen, televizí a dalších četných základních hotelových vybavení.

Pokud vám více vyhovuje ubytování v klasických penzionech, vybírejte z velkého množství rodinných ubytování a hostinců, které jsou v Thimphu dostupné. Tyto penziony jsou obvykle cenově dostupnější a zároveň nabízejí pohodovou atmosféru a příjemný domácí pocit. Většina těchto penzionů nabízí bezplatné parkoviště, poledníky a jednoduché snídaně. Pokud jste na cestě s rodinou nebo s přáteli, mohou být pronajmout velké apartmány s vlastním kuchyňským koutem a jídelnou.

Samozřejmě, pokud hledáte opravdový zážitek, mohli byste dát přednost ubytování ve vesnicích mimo Thimphu. Tyto vesnice poskytují hostům možnost poznat místní kulturu a zvyky a vychutnat si relaxaci v přírodě. Tyto vesničky nabízejí stylové ubytování, jako jsou domečky a chaty s tradičním dřevěným zařízením a krbem. Většina z nich má zahradu, což vám umožní vychutnat si prostor pod širým nebem.

Bhútán není země, která bude vhodná pro každého turistu, ale pro ty, kteří si chtějí užít klid a krásu přírody, nabídne úplný únik od každodenního shonu a čas na relaxaci a meditaci. A s řadou kvalitního ubytování, co nabízí Thimphu a další vesničky Bhútánu, si můžete být jistí, že si svůj pobyt opravdu užijete.


Letenka Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán, známý jako poslední království v blízkosti Himálaje, je zemí plnou přírodní krásy a starobylých tradic. Jeho hlavní město Thimphu je prostoupeno kulturou a historií a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do země, která si stále uchovává svou autenticitu.

Přestože Bhútán je relativně izolovanou zemí, je stále možné se tam dostat díky letenkám, které jsou k dispozici pro turisty z celého světa. Letiště Paro, nacházející se asi 50 km od Thimphu, je jediným mezinárodním letištěm v zemi. Přistání na letišti Paro je neuvěřitelným zážitkem, protože letadla musí manévrovat v úzkých údolích obklopených vysokými horami.

Po přistání v Paro je vám otevřen svět Bhútánu. Cesta do Thimphu vás zavede přes obdivuhodnou krajinu, která zahrnuje horské hřbety, řeky a tyrkysové jezera. Thimphu je umístěno na výšce přes 2000 metrů nad mořem a nabízí krásné výhledy na okolní kopce a údolí.

Hlavní město Bhútánu je přátelské a malebné. V centru města se nachází hlavní tržiště, kde se můžete projít a ochutnat místní speciality a nakoupit tradiční řemeslné výrobky. Zde také najdete malé dřevěné obchůdky, které prodávají ručně vyrobené suvenýry a oblečení, stejně jako místní lahůdky.

V Thimphu se rovněž nachází monumentální budova Tashichhoe dzong, která slouží jako sídlo krále a vlády. Jeho architektura je obdivuhodná a jeho interiér je bohatě zdobený tradičními bhútánskými uměleckými díly. Kromě toho je město domovem i mnoha klášterů a svatyní, které jsou důležitými duchovními centry pro místní obyvatelstvo.

Bhútán je země bohatá na přírodní krásy a turisté mohou těžit z návštěvy národních parků a chráněných oblastí v okolí Thimphu. Tyto oblasti jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně slonů, tygrů a vzácných ptáků.

Pokud máte štěstí, můžete se také zúčastnit tradičního festivalu, který se koná v Thimphu. Tyto barevné a veselé události nabízejí návštěvníkům možnost vidět tradiční tance, hudbu a obřady, které jsou součástí bhútánské kultury.

Letenka do Bhútánu a návštěva Thimphu je jedinečným zážitkem, který vám umožní prozkoumat tuto fascinující zemi. Bhútán zůstává tajemný a autentický a jeho hlavní město Thimphu je středobodem této jedinečné kultury a krásy. Jestliže hledáte dobrodružství v neznámé části světa, Bhútán a jeho hlavní město Thimphu jsou skvělým místem pro vás.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky