Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bolívie Sajama National Park

Dovolená Bolívie Sajama National Park


Bolívie je země bohatá na krásnou přírodu a fascinující kulturní dědictví. Jednou z nejzajímavějších turistických destinací v Bolívii je Sajama National Park, který leží v departementu Oruro, na západě země. Tento národní park nabízí nádherné scenérie, neobyčejnou biodiverzitu a během dovolené vám umožní poznat zajímavou historii regionu.

Sajama National Park byl vytvořen v roce 1939 a je nejstarším národním parkem v Bolívii. Park se rozkládá na území více než 100 000 hektarů a nachází se ve výšce od 4 200 do 6 542 metrů nad mořem. Jeho nejcharakterističtější dominantou je sopka Nevado Sajama, která je nejvyšším vrcholem Bolívie. Obklopuje jej také řada dalších sopek, termální prameny, jezera a přírodní rezervace, které hostí unikátní druhy rostlin a zvířat.

V Sajama National Park je možnost podniknout náročné výpravy na horské vrcholy, jako je Nevado Sajama nebo Cerro Jankho Huyo. Tyto výstupy jsou vhodné pro zkušené horolezce a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Pro méně zkušené turisty je možné podniknout procházky kolem termálních pramenů nebo navštívit jedno z jezer, jako je například Lago Chungara, které se nachází nedaleko parku.

Jedním z nejvíce fascinujících aspektů národního parku Sajama je jeho bohatství na flóru a faunu. Park hostí více než 300 druhů rostlin a 50 druhů savců, včetně vzácných a endemických druhů. Zde můžete spatřit vikuně, lamu, kondory, alpaky a mnoho dalších druhů, které jsou charakteristické pro andskou oblast. Existuje také několik archeologických nalezišť a pamětihodnosti, které dokládají přítomnost domorodých kultur v této oblasti.

Pro turisty, kteří se zajímají o místní kulturu a historii, je možné navštívit okolní vesnice, které jsou známé pro svou tradiční architekturu a řemeslné výrobky. Tato oblast je domovem lidu Aymara, který je známý svými textiliemi, ručně vyrobenými hliněnými nádobami a tradičními ceremoniemi. Místní obyvatelé jsou také velmi vstřícní a ochotni sdílet své zkušenosti a tradice se zájemci.

Když se rozhodnete navštívit Sajama National Park, je důležité si uvědomit, že oblast se nachází ve vysoké nadmořské výšce, a tudíž je dobré se dobře připravit na změny podnebí a výškovou nemoc. Je také vhodné si dopředu zapůjčit nebo zajistit vybavení pro turistiku v horách, protože možnosti občerstvení a ubytování jsou v této odlehlé oblasti omezené.

Navštěva Sajama National Park je zážitkem, který vás přenesie do krásných a odlehlých koutů Bolívie. Umožní vám poznat přírodní krásy andského regionu, objevit bohaté druhy rostlin a zvířat a získat přehled o místní kultuře a tradicích. Je to ideální dovolená pro ty, kteří hledají dobrodružství a přírodu mimo utahané turistické trasy.


Počasí Bolívie Sajama National Park


Bolívie je země bohatá na krajinnou rozmanitost a dramatické scenérie. Nachází se ve srdci Jižní Ameriky, tato země je domovem mnoha přírodních pokladů, včetně národního parku Sajama. Ten leží ve stejnojmenném regionu v blízkosti hranice s Chile.

Sajama National Park je nejvyšším národním parkem v Bolívii a zahrnuje oblasti nad hranicí 4 000 metrů nad mořem. Jeho dominující funkcí je nejvyšší hora v Bolívii, Sajama, která dosahuje výšky 6 542 metrů. V tomto regionu se nachází také další sopky, termální prameny a mnoho dalších ekosystémů.

Co se týče počasí, Sajama National Park je typický svou alpskou klimou s dlouhými, chladnými zimami a relativně krátkými lety. V zimě, která probíhá od června do srpna, jsou zde často velmi nízké teploty a silné větry. Teploty v noci mohou klesnout pod -20 °C, což ztěžuje přístup a pobyt v parku. Oblečení musí být teplé, odolné vůči větru a dobře izolované. V létě, které přichází od prosince do února, se teploty mírně zvyšují, ale stále zůstávají chladné, často se pohybují kolem 0 °C. I když je léto mírnější, stále je nutné připravit se na chladné počasí.

Celý rok v Sajama National Parku může být dostatečně vlhký, ačkoli srážky jsou většinou omezeny na letní měsíce. Během deště je park obklopen nádhernými kvetoucími rostlinami a barevnými horskými loukami, což je pro návštěvníky fantastické zážitky. Proto je letní období nejlepší čas pro návštěvu tohoto parku a prozkoumání jeho divoké přírody.

Sajama National Park je také domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných andských kondorů, velbloudů a několika endemických druhů růžových plameňáků. Pro milovníky přírody je tedy tato oblast neodolatelným lákadlem.

Sajama National Park poskytuje návštěvníkům neuvěřitelné výhledy na alpskou krajinu, vrcholy And, sopečné pláně a geotermální zóny. Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, je zde mnoho aktivit, které mohou podniknout, včetně horské turistiky, horských túr a pozorování volně žijících zvířat.

Celkově řečeno, Sajama National Park je kočovníkem snad neschopným přechodu. Jeho jedinečná kombinace obrovského sopečného pohraničního řetězce a alpské krajiny poskytuje fascinující pohled na přírodu v Bolívii. Pokud hledáte nepředstavitelnou přírodní krásu a zážitky, přidejte Bolívii a Sajama National Park na seznam svých cestovních destinací.


Letenka Bolívie Sajama National Park


Pokud jste milovník dobrodružství a krás přírody, Bolívie je pro vás to pravé místo. Jedním ze skvostů této jihoamerické země je Sajama National Park. Tento park, nacházející se v Andách, je domovem mnoha unikátních druhů rostlin a zvířat, a nabízí návštěvníkům neobyčejné možnosti prozkoumání a objevování.

Sajama National Park je nejvyšším národním parkem v Bolívii a rozkládá se na ploše více než 1000 čtverečních kilometrů. Park je pojmenován po sopce Sajama, která s výškou přesahující 6542 metrů tvoří nejvyšší bod Bolívie. Tato sopka je také oblíbenou turistickou atrakcí, kterou můžete vyzkoušet vystoupáním na její vrchol.

Sajama National Park je známý svou bohatou biologickou rozmanitostí. Zde můžete spatřit plameňáky, kondory, nandu, či alpaky. Park je také domovem ohrožených druhů jako je například stříbřitý lišejník a vizcacha čilská. Kromě zvířat můžete spatřit i unikátní rostlinné druhy, včetně kaktusů rostoucích ve vysokých nadmořských výškách.

Jedním z nejzajímavějších bodů Sajama National Park je geotermální oblast. Zde můžete navštívit termální prameny a sauny, které nabízejí relaxaci a léčbu na zimních chladných dnech. Tyto termální prameny jsou také známy svými léčebnými vlastnostmi a jsou oblíbeným místem pro odpočinek po dlouhém dni v přírodě.

Pro objevovatele a horolezce je Sajama National Park také ideálním místem. Park nabízí mnoho různých trekových a horolezeckých tras, které vám umožní prozkoumat okolní krajinu a vychutnat si úchvatné výhledy. Jedním z nejoblíbenějších výletů je výstup na vrchol sopky Sajama. Přestože výstup vyžaduje vytrvalost a dobrou fyzickou kondici, odměnou vám budou nádherné výhledy na okolní krajinu.

Kromě všech těchto aktivit, můžete také navštívit místní vesnice a poznat tradiční bolivijskou kulturu. Vesničky v okolí parku nabízejí příležitost prozkoumat místní řemesla, ochutnat tradiční jídla a poznat pohostinnost místních obyvatel.

Pokud plánujete návštěvu Sajama National Park, nejjednodušším způsobem, jak se tam dostat, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do bolivijského hlavního města La Paz. Z La Paz je možné se dopravit do města Sajama, které je vstupní bránou k parku.

Sajama National Park v Bolívii je tedy jedinečným a fascinujícím místem pro příznivce přírody. Krásná příroda, ohromující výhledy a možnost přímého kontaktu s místními obyvateli, všechny tyto prvky dělají z tohoto parku nezapomenutelnou destinaci. Nebojte se vydat za dobrodružstvím a odemkout tajemství této nádherné části Bolívie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Sajama National Park


1. Jaký je vstup do Sajama National Park?
Vstup do parku je možný pouze s průvodcem a povolením od správy parku.

2. Kde se mohu ubytovat v Sajama National Park?
V parku je několik ubytování, jako například horské chaty, turistické domy, apartmány či kempování v designated areas.

3. Je nutné mít speciální vybavení pro návštěvu parku?
Ne, nicméně doporučuje se mít vhodné oblečení na horskou turistiku a ochranu proti slunci.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Sajama National Park?
Nejlepší doba je od května do září, kdy je suché období.

5. Kde se můžu připojit k trekkingovým výpravám?
Trekkingové výpravy jsou k dispozici od různých turistických společností.

6. Je v parku many options for wildlife watching?
Ano, park má pestrou faunu, zahrnující lamy, alpaky, vícevlásčce a mnoho dalších druhů.

7. Jaké jsou návštěvní poplatky do parku?
Poplatky se liší podle typu návštěvy a služeb. Doporučuje se kontaktovat přímo správu parku.

8. Můžu si camp ve svém vlastním stanu?
Ano, ale pouze v designated areas.

9. Jak se dostanu do Sajama National Park?
Nejbližší letiště je v La Paz, poté lze dopravu zajistit přes turistické společnosti nebo pronajmout auto.

10. Co dalšího musím vědět, abych se na návštěvu parku připravil?
Doporučuje se přemýšlet o aklimatizaci na vysokou nadmořskou výšku a zajistit si cestovní pojištění.


Ubytování Bolívie Sajama National Park


Sajama National Park je jedním z největších a nejkrásnějších chráněných území v Bolívii. Nachází se ve vznešené oblasti Andy, v blízkosti hranic s Chile. Park se rozprostírá na ploše více než 1 000 kilometrů čtverečních a je domovem neuvěřitelně různorodého ekosystému.

V parku se nachází nejvýše položená hora Bolívie, Sajama, která je také jedním z hlavních lákadel pro turisty. Sajama dosahuje výšky téměř 6 500 metrů nad mořem a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Je to jedinečné místo pro horolezce a turisty, kteří mají rádi horskou turistiku.

Sajama National Park je však zajímavý nejen svými horami, ale také svou bohatou biodiverzitou. Park je domovem mnoha endemických a chráněných druhů rostlin a zvířat, které jsou jedinečné pro tuto oblast. Můžete zde pozorovat vzácné andské kondory, nandu, alpaky a mnoho dalších druhů volně žijících zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit Sajama National Park, budete mít možnost ubytovat se v unikátních a autentických ubytovacích zařízeních. V blízkosti parku se nachází několik malebných horských vesnic, které nabízí možnost trávit noc v tradičních adobe domech, které jsou postaveny z materiálu, typického pro tuto oblast.

Tyto ubytovací zařízení nabízejí základní pohodlí a příležitost prozkoumat okolní přírodu a kulturu. Cestovatelé mohou objevovat nádherné horské scenérie, procházet se starými kopci a navštěvovat místní farmy, kde se pěstuje a pracuje na ochraně tradičních plodin.

V blízkosti parku se nacházejí také termální prameny, které poskytují příjemné a relaxační prostředí pro návštěvníky. Po celém dni stráveném turistikou a objevováním přírodních krás parku si můžete dopřát teplou lázeň a prožít autentickou místní zkušenost.

Sajama National Park je skvělým místem, kde se můžete připojit k přírodě, zažít jedinečnou kulturu a objevovat neuvěřitelnou biodiverzitu této oblasti. Je to ideální cíl pro milovníky přírody, horolezce, turisty i ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Pokud chcete zažít jedinečnou zkušenost a objevovat nádherné scenérie, přijďte do Sajama National Park. Ubytování v blízkosti parku vám poskytne autentickou zkušenost s místní kulturou a přírodou. Budete mít možnost vidět některé z nejúžasnějších krajin na světě a vychutnat si klid a krásu tohoto magického místa.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky