Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Botswana Okavango Delta

Počasí Botswana Okavango Delta


Botswana Okavango Delta se nachází na území Botswany, přesněji na severu země, a je jednou z nejkrásnějších oblastí celé Afriky. Tato oblast je nejen oázou krásy a přírodního bohatství, ale také místem, které je vystaveno velmi specifickému počasí.

Okavango Delta je jedno z nejsušších míst v Botswaně, ačkoli se zde nachází řeka Okavango, která je jedním z největších vodních zdrojů v Africe. Voda v ní ale není nijak spojená s podzemními proudy, ale přichází sem z dalekého Zambezi. Kvůli této skutečnosti je tato delta jedinou vodou napájenou oblastí tohoto typu v celé Botswaně.

Díky této vodě a množství slunce, které tato oblast dostává, se zde forma stala v oblasti obrovských mokřadů a řek překrývajících se s rozsáhlými travnatými pláními. To vše vytváří příjemný a přitažlivý kontrast, který přitahuje turisty z celého světa.

Některé obyvatelé této oblasti si ale v tuto roční dobu opravdu nepřijdou na své. Od května do srpna zde dochází k období sucha a mnoho zvířat se vyhledává vody napájející Okavango Delta. V této době dochází k hromadnému přechodu do této oblasti a spousta zvířat se sem vrací kvůli nedostatku vody k řekám. Díky tomu se v této oblasti nachází velké množství savců, jako jsou sloni, zebry, nosorožci a další druhy.

Tato oblast se ale může změnit a stát se v intervalech velmi mokrou a vodnatou. Mohou zde tehdy vznikat obrovské jezera a samotná řeka se může rozrost do velkých rozměrů. Tyto přírodní změny jsou neodvratné a způsobují velké ztráty jak pro místní obyvatele, tak i pro turisty.

Bez ohledu na to, jaké je počasí, Botswana Okavango Delta je neuvěřitelně nádhernou oblastí, kterou si zaslouží být navštívenou. Přijďte a uvidíte s vlastníma očima, jak se tato krajina mění podle pohybu slunce a srážek.


Dovolená Botswana Okavango Delta


Botswana patří mezi nejkrásnější a nejzachovalejší přírodní oblasti na světě. Jeho nejznámější atrakcí je bezpochyby Okavango Delta, oblast plná překrásných vodních cest, bažin a ostrovů, která přitahuje turisty z celého světa.

Okavango Delta se nachází na severozápadě země a je jednou z největších vnitrozemských deltat na světě. Je to jedinečný ekosystém, který je zásobován vodou z řeky Okavango, která má svůj původ v horách Angoly. Řeka se v Botswaně rozlévá do rozsáhlé oblasti, vytvářející malebné vodní kanály, ostrůvky a rozlehlé sladkovodní bažiny.

Okavango Delta je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, lva, leoparda, geparda, nosorožce, zebry a nespočtu ohrožených druhů ptáků. Pro milovníky safari je proto Botswana a Okavango Delta doslova rájem. Turisté zde mají možnost pozorovat tyto úžasné tvory ve svém přirozeném prostředí, a to při safari ve 4x4 vozidlech, nebo dokonce při jízdě na slonech. Nejlepší doba na návštěvu Okavango Deltou je během suchého období od května do září, kdy je množství vody a zvířat nejvyšší.

Ale Okavango Delta není jen o safari. Pro turisty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je zde také mnoho příležitostí. Můžete se vydat na lodní vyjížďku po vodních cestách delty a prozkoumat tajemnou krásu tohoto místa. Botswana je také známá jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků, a tak se i v tomto ohledu jedná o ráj pro ornitology.

Pokud máte rádi vodní sporty, v Okavango Delta je možnost se věnovat kánoistice a řízení lodí po kanálech. Můžete také vyzkoušet rybaření a ulovit nějakou tu trofejní rybu. Pro milovníky přírody a fotografy jsou zde také organizovány pěší tůry, které vás provedou malebnými krajinami delty a umožní vám poznat místa, která byste jinak neobjevili.

Okavango Delta nabízí také širokou škálu ubytovacích možností. Od luxusních lodží a safari kempů po romantické chatky na ostrovech, vše je zde připraveno pro dokonalou dovolenou. Turisté mohou také zažít autentický africký kulturní zážitek v některé ze místních vesnic, kde se mohou seznámit s místními obyvateli a jejich zvyky.

Dovolená v Okavango Delta je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří chtějí zažít krásu africké divočiny. Je to přírodní ráj, který dokáže ohromit a oslnit každého návštěvníka. Pokud hledáte dovolenou plnou adrenalinu, krásné přírody a neuvěřitelných zážitků, Botswana a Okavango Delta jsou pro vás správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Okavango Delta


1) Kde se nachází Okavango Delta?
Okavango Delta se nachází v Botswaně, v jihozápadní Africe.

2) Jak se můžu dostat do Okavango Delty?
Nejlepším způsobem, jak se dostat do Okavango Delty, je letecky. Existují lety z hlavního města Gaborone nebo Maun, který je nejbližším větším městem k deltě. Po přistání v Maunu je možné přestoupit na malý letoun nebo se připojit k safari skupině, která vás doveze do deltové oblasti.

3) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Okavango Delty?
Nejlepší doba na návštěvu Okavango Delty jsou měsíce července a srpen, kdy je sucho a příležitost na pozorování divokých zvířat je vysoká. Další dobré měsíce jsou květen a červen, kdy začíná období sucha a zvířata migrují do oblasti.

4) Jaké zvířata můžeme v Okavango Deltě spatřit?
V Okavango Delte můžete spatřit širokou škálu divokých zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů, žiraf, krokodýlů, nosorožců a mnoha dalších. Delta je domovem také pro řadu vzácných druhů ptáků.

5) Můžu se v Okavango Delte vodit na lodích?
Ano, v Okavango Delte je možné se vodit na místních lodích známých jako mokoro. Mokora je tradiční kanoe vyřezávaná z dřeva a je rozhodně oblíbeným způsobem, jak prozkoumat deltovou oblast a její vodní cesty.

6) Je v Okavango Delte bezpečno na safari?
Okavango Delta je oblast s vysokou úrovní bezpečnosti a safari zde jsou prováděny pod vedením zkušených průvodců. Přesto je vždy důležité dodržovat pokyny průvodců a nepodceňovat divokou přírodu.

7) Existují v Okavango Delte ubytovací možnosti?
Ano, v Okavango Delte jsou dostupné různé ubytovací možnosti, od luxusních safari lodží až po kempování ve volné přírodě. Výběr záleží na vašich preferencích a rozpočtu.

8) Jak dlouho trvá safari v Okavango Delte?
Délka safari v Okavango Delte se obvykle pohybuje od několika dnů až po týdny. Mnoho lidí si vybere několikadenní safari pro základní prozkoumání oblasti, ale pokud máte čas, můžete si klidně zůstat déle a objevovat různé části delty.

9) Jaká je historie Okavango Deltys
Okavango Delta má bohatou historii, která sahá až 60 000 let zpět. Objevení prvních lidských stálých sídel v okolí delty se datuje do 10. tisíciletí př. n. l. Dědictvím prvních obyvatel bylo rybářství, lov a sběr. Dnes je Delta chráněná přírodní rezervace a turistická atrakce.

10) Je nutné mít očkování před návštěvou Okavango Delty?
Před návštěvou Okavango Delty je vždy doporučeno konzultovat s lékařem a zkontrolovat platnost standardních očkování, jako je žlutá zimnice nebo tetanus. Doporučuje se také preventivní léčba proti malárii, která je běžná v této oblasti.


Letenka Botswana Okavango Delta


Botswana se může pochlubit jedním z nejúchvatnějších přírodních divů na africkém kontinentu - Okavango Delta. Tato rozlehlá oblast, která se rozkládá na ploše přes 15 000 čtverečních kilometrů, je zároveň jednou z nejluxusnějších safari destinací na světě. Vydat se sem na dovolenou je bezpochyby nádherným zážitkem pro každého milovníka divoké přírody.

Jakmile se dostanete do hlavního města Botswany, Gaborone, je nejlepší způsob, jak se dostat do Okavango Delty, vzít letadlo. Okavango Delta je od Gaborone vzdálena přibližně 800 kilometrů, což znamená dlouhou, únavnou cestu autem. Naštěstí jsou zde vybudovány malé letiště, která nabízejí možnost letět přímo do srdce Delta.

Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Okavango Delta. Mezi ty nejpopulárnější z nich patří společnost Makgadikgadi Pans Flying Safari, Air Botswana nebo Safari Air. Tyto společnosti nabízejí komfortní lety, které vám umožní vychutnat si panoramatický pohled na krajinu během přeletu.

Po příletu do Okavango Delta si můžete vybrat z několika možností, jak prozkoumat tuto úchvatnou oblast. Jednou z nejpopulárnějších cest je safari na vodě. Okavango Delta je plná sítě řek a kanálů, které vytváří naprosto unikátní ekosystém. Proplouvání těmito vodními cestami vám umožní objevit bohatství divokého života, který obývá tuto oblast. Můžete se těšit na setkání s slony, krokodýly, buvoly, antilopami a mnoha dalšími živočichy.

Další možností je safari na souši. Místní dovedou turisty k nejlepším místům pro pozorování zvířat a často je také provedou odbornými výklady o flóře a fauně této oblasti. Během safari na souši se můžete těšit na setkání s lvy, leopardy, nosorožci, zebry a dalšími druhy divoké zvěře.

V Okavango Delta je také možné si pronajmout říční člun a proplout se sami po vodách delty. Tato možnost je ideální pro ty, kteří preferují vlastní nezávislost a tichý kontakt s přírodou.

Okavango Delta je také domovem mnoha luxusních safari lodží, které nabízejí ubytování pro náročnější turisty. Tyto lodže se pyšní výjimečným servisem a nabízejí majestátní pohledy na okolní krajinu. Strava je zde také na velmi vysoké úrovni, a to včetně tradičních botswanských specialit.

Vřele doporučuji navštívit Okavango Delta v Botswaně a zažít tuhle jedinečnou přírodní krásu na vlastní kůži. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro safari na vodě, na souši nebo si raději zapůjčíte vlastní člun, budete mít možnost prozkoumat některá z nejzachovalejších ekosystémů v Africe a zároveň se těšit z luxusního ubytování a doprovodných služeb. Okavango Delta je bezesporu jednou z nejlepších destinací pro milovníky zvířat a přírody.


Ubytování Botswana Okavango Delta


Botswana je jednou z nejúžasnějších afrických zemí, které nabízejí neuvěřitelné přírodní krásy. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v této zemi je bezpochyby Okavanga Delta, která je známá jako jedno z posledních nedotčených rájů na naší planetě. Tato oblast je domovem neuvěřitelného množství divokých zvířat a představuje jedno z nejlepších safari destinací na světě.

Okavango Delta je jednou z největších vnitrozemských delt na světě a je zásobárnou vody pro mnoho druhů živočichů během suchých měsíců. Delta se rozkládá na ploše přibližně 15 000 čtverečních kilometrů a je tvořena sítí vodních kanálů, ostrůvků a mokřadů, které přitahují ohromné množství živočichů. Voda do delty proudí ze sousední Angoly a vytváří tak jedinečné prostředí, které přitahuje milovníky přírody z celého světa.

Pro návštěvníky Okavanga Delty je zde mnoho možností ubytování, které splní jejich očekávání. Od luxusních safari lodží až po stany pod širým nebem, je zde ubytování pro každého. Mnoho lodží nabízí exkluzivní zážitek, kde můžete strávit svou dovolenou v absolutním pohodlí. Tyto lodže nabízejí výborné jídlo, luxusní ubytování a profesionální průvodce, kteří vám umožní objevit zázraky Okavanga Deltu.

Další možností je ubytování v mobilních táborech, které se nachází na různých místech v deltě. Tyto tábory nabízejí jedinečný zážitek a umožňují vám být blíže k přírodě. Při pobytu v těchto táborech se ocitnete uprostřed divoké přírody a můžete vidět zvířata přímo ze svého stanu.

Turisté, kteří chtějí zažít opravdovou dobrodružnou dovolenou, si mohou vybrat také jízdu na mokrých sloních zádech nebo projížďky ve vydlabaných kánoích zvaných mokoroty. Tato nezapomenutelná zkušenost vám umožní vidět divoká zvířata zblízka a objevovat krásu Okavango Deltu z jiné perspektivy.

Okavango Delta je domovem rozmanitého živočišného světa, včetně slonů, nosorožců, buvolů, lvi, leopardů, gepardů a mnoha druhů ptáků. Během safari v této oblasti máte možnost vidět tyto ohromující tvory ve svém přirozeném prostředí a pozorovat jejich chování. Průvodci a rangery v Okavango Deltě jsou velmi zkušení a mají hluboké znalosti o flora a fauna této oblasti, což zaručuje úspěch vašeho safari.

Okavango Delta je bezesporu jedním z nejlepších míst na světě pro safari. Tato oblast nenabízí pouze úžasnou přírodu a zvířata, ale také neuvěřitelný zážitek a možnost objevit něco mimořádného. Pokud jste příznivcem přírody a dobrodružství, Okavango Delta by měla být na vrcholu vašeho seznamu cestovních cílů.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky