Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Belém

Letenka Brazílie Belém


Belém, nazývané také jako "Město mangrovníků", je fascinující destinace, která se nachází na severním pobřeží Brazílie. Toto starobylé město je hlavním městem státu Pará a jedno z nejvýznamnějších měst Amazonie. Pokud plánujete cestovat do Brazílie, je toto unikátní místo, které byste si určitě neměli nechat ujít.

Pokud hledáte levné letenky do Belému, máte hned několik možností. Město má svůj vlastní mezinárodní letiště, Mezinárodní letiště Val de Cães, které spojuje Belém s dalšími brazilskými městy, jako je Sao Paulo či Rio de Janeiro, stejně jako s některými světovými destinacemi.

Cesta do Belému je nejen cenově dostupná, ale také velmi pohodlná. Letadla jsou moderní a nabízejí širokou škálu služeb, abyste si cestu užili. Po příletu na letiště Val de Cães vás přivítá příjemné tropické podnebí, které je typické pro oblast Amazonie.

Belém má mnoho zajímavostí a atrakcí pro návštěvníky. Jednou z nejznámějších památek města je komplex Koloniálního centra, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto historické centrum je plné malebných uliček, koloniálních staveb a nádherných kostelů. V centru města se také nachází krásný park Mangal das Garças, kde můžete relaxovat a obdivovat místní flóru a faunu.

Belém je také známé svou bohatou kuchyní. Město nabízí širokou škálu tradičních brazilských pokrmů, jako je ovocná šťáva z acai, tacacá (pikantní polévka s krevetami) nebo maniokové placky. Místní trhy jsou také skvělým místem, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, ryby a další speciality místní kuchyně.

Belém je také výchozím bodem pro návštěvu okolních přírodních krás, jako je národní park Amazônia nebo fluvální ostrovy Marajó. Ti, kteří milují přírodu, se budou v Belému cítit jako v ráji.

Pokud máte rádi exotické dovolené plné dobrodružství, krásné přírody a jedinečné kultury, pak je letenka do Belému ta správná volba pro vás. Nezapomeňte si zajistit všechny potřebné dokumenty, včetně platného pasu a víza do Brazílie.

Nebuďte váhaví a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto fascinujícího města v srdci Amazonie. Letenka do Belému je cestovatelským lístkem do země zázraků a přírodního bohatství.


Dovolená Brazílie Belém


Dovolená je ideálním způsobem, jak si odpočinout a poznat nová místa. Pokud hledáte exotickou destinaci, plnou překvapení a krásné přírody, Brazílie je tím pravým místem pro vás. A mezi mnoha atraktivními městy této jihoamerické země se určitě vyplatí navštívit i Belém.

Belém je hlavní město brazilského státu Pará a leží na ústí řeky Amazonky. Jeho bohatá historie, kultura a příroda celou oblast dělají jedním z nejzajímavějších turistických cílů v Brazílii. Navštívit toto město znamená ochutnat jeho unikátní kuchyni, prozkoumat historické památky a zažít jedinečný přírodní svět.

Jednou z největších atrakcí Belému je Mercado Ver-o-Peso, což je největší otevřený trh v Latinské Americe. Zde můžete objevovat farmářské produkty, čerstvé ovoce a zeleninu, ryby, koření a mnoho dalšího. Je to skvělé místo, kde se ponořit do každodenního života Belému a ochutnat místní speciality.

Nedaleko od trhu se nachází historické centrum města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Ulice jsou zde lemovány koloniálními paláci, kostely a dalšími velkolepými stavbami. Mezi nejznámější památky patří Basílica de Nossa Senhora de Nazaré a Theatro da Paz, který je jedním z nejkrásnějších operních domů na světě.

Milovníky přírody jistě potěší návštěva Amazonského deštného pralesa. Belém má ideální polohu, která vám umožní objevovat i přilehlé národní parky a rezervace. Můžete si například udělat výlet na ostrov Marajó, který je domovem mnoha volně žijících zvířat, jako jsou kajmani, sloni a tapíři.

Další zajímavou destinací poblíže Belému je obec Alter do Chão, která má jednu z nejkrásnějších pláží v Brazílii. Pláž je obklopena pralesem a oblastí s čistou vodou, která vám umožní relaxaci a odpočinek od ruchu města.

A pro ty, kteří se chtějí nočního života, Belém nabízí řadu barů, klubů a restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality a poslechnout si tradiční hudbu.

Dovolená v Belému vám přinese nezapomenutelné zážitky a poznání unikátní brazilské kultury a přírody. Ať už jste dobrodruhové, milovníci gastronomie nebo historie, toto město vám nabídne vše, co potřebujete pro skvělou dovolenou.


Počasí Brazílie Belém


Belém, hlavní město brazilského státu Pará, se nachází na jihoamerickém kontinentě na severovýchodě země. Město se rozkládá na břehu řeky Amazonky, která je největší řekou na světě. Díky své poloze je klima v Belému tropické, což znamená horké a vlhké počasí po většinu roku.

Celoročně se v Belému udržuje vysoká teplota, která se pohybuje kolem 30 °C. Nejteplejšími měsíci jsou obvykle prosinec a leden, kdy průměrná teplota dosahuje až 33 °C. V noci se teploty mírně snižují, ale stále se drží okolo 25 °C.

Vlhkost vzduchu je v Belému vysoká a dosahuje průměrně 80 %. To je způsobeno nedalekou Amazonií a blízkostí řeky Amazonky. Vlhkost spolu s vysokými teplotami vytváří docela nepohodlné počasí pro turisty, kteří nejsou zvyklí na tropické podmínky. Je tedy nezbytné dostatečně se hydratovat a chránit před sluncem. Právě díky této vlhkosti má Belém také vysoký výskyt dešťových srážek.

Nejdéšťovější období v Belému nastává od listopadu do května. V těchto měsících se jedná o město s největším množstvím srážek v Brazílii. Průměrný roční úhrn srážek dosahuje téměř 2300 mm. Déšť padá zpravidla intenzivně a krátkodobě, a to nejčastěji v odpoledních hodinách.

Belém má také své vlastní specifické období sucha, které nastává od června do října. Během těchto měsíců je množství srážek výrazně nižší, přičemž mnoho dní v měsíci může být zcela bez deště. Suché období je proto považováno za ideální dobu pro návštěvu Belému.

Počasí v Belému může být nevyzpytatelné a rychle se měnit. Turisté by se proto měli připravit na různé klimatické podmínky. Přestože je Belém známé svým horkým a vlhkým počasím, turisté zde mohou objevit bohatou tropickou vegetaci, exotickou faunu a floru, a také se seznámit s místní kulturou a tradicemi brazilského severovýchodu.

Belém je fascinujícím místem nejen pro svou historii a kulturu, ale také pro své jedinečné klima. Turisté, kteří touží po tropickém dobrodružství, by měli navštívit toto město a prozkoumat jeho krásy, bez ohledu na různé počasí, které na ně může čekat.


Ubytování Brazílie Belém


Belém je město v Brazílii ležící v ústí řeky Amazonky. Toto město nabízí turistům nejen krásné historické památky a místní kuchyni, ale také možnost ubytování v jedné z mnoha hotelů.

Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování, je vhodným místem hotel Grand Mercure Belém. Tento hotel má vynikající recenze a nabízí hostům bazén, fitness centrum, restauraci a bar. Pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí veškerý komfort, který si může host přát. V hotelu je také konferenční centrum, což je ideální pro ty, kteří cestují kvůli pracovním záležitostem.

Pro turisty, kteří chtějí zůstat v centru města, ale s menšími náklady, je ideálním místem hotel Soft Inn Belém Batista Campos. Tento hotel se nachází v brázdě města a má skvělou polohu pro turisty, kteří chtějí prozkoumat místní památky. Tento hotel nabízí hostům klimatizované pokoje, sprchu a televizor. K dispozici je také recepce otevřená 24 hodin denně.

Pokud hledáte ubytování s atmosférou, je ideálním místem Belém Hostel. Tento hostel se nachází v historické čtvrti a nabízí hostům ubytování v pokojích nebo společných noclehárnavách. Hostel má také společenskou místnost, terasu s výhledem na město a bezplatné Wi-Fi. Tento hostel nabízí turistům ideální příležitost setkat se s jinými cestovateli a prozkoumat město společně.

Pro těch, kteří chtějí zažít místní kulturu, je ideálním ubytováním Kempinski Hotel Belém. Tento hotel nabízí luxusní pokoje s klimatizací, televizorem a minibarem. Má také kavárnu a restauraci, kde se podávají místní speciality. Hosté si mohou objednat exkurze a výlety do okolí, což je skvělá příležitost poznat místní obyvatele a získat náhled na místní kulturu.

Belém je skvělým místem k návštěvě a nabízí turistům mnoho možností ubytování. Všechny typy turistů si zde najdou vhodné ubytování, ať už hledají luxusní hotel nebo skromnější hostel. Při plánování cesty do Belému byste měli vzít v úvahu své preference a vybrat si ubytování, které bude nejlépe vyhovovat vaší budoucí cestě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Belém


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Brazílie, konkrétně města Belém, mohou být následující:

1. Kde se nachází Belém?
Belém je hlavním městem brazilského státu Pará a nachází se na severovýchodě země, přesněji na pobřeží Jižní Ameriky.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Belém?
Belém je známé pro své historické centrum, které je od roku 2006 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Dalšími populárními atrakcemi jsou Estação das Docas, Basílica Santuário de Nazaré a Mercado Ver-O-Peso.

3. Jak se dostanu do Belému?
Belém má mezinárodní letiště Val de Cães, které přijímá lety z různých destinací v Brazílii a také některých zahraničních letů. Město je také dobře spojeno zbytekem Brazílie prostřednictvím dálnic a silnic.

4. Jaké je klima v Belému?
Belém má tropické a vlhké klima se vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia.

5. Jaké jsou místní speciality v Belému?
Ve městě Belém si můžete vychutnat mnoho místních specialit, včetně açaí, tacacá (místní polévky), vatapá (směs mořských plodů a pomerančových olejů) a manioku v různých podobách.

6. Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Belému?
Belém je udáno jako nepředvídatelné město, kde často prší. Nejlepší časy návštěvy jsou proto v období od srpna do únoru, kdy prší méně a teploty jsou mírnější.

7. Co ještě mohu vidět poblíž Belému?
Belém se nachází v blízkosti Amazonie a Amazonka je jednou z největších atrakcí v této oblasti. Můžete se vydat na lodní výlety nebo plavbu po Amazonce, abyste si prohlédli deštný prales a jeho bohatou faunu a flóru.

8. Jaká je tam oficiální mluvená řeč?
Oficiální mluveným jazykem v Brazílii je portugalština.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky