Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Fernando de Noronha

Dovolená Brazílie Fernando de Noronha


Brazílie je známá svými úchvatnými plážemi, tropickými deštnými pralesy a kulturou. Jednou z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších destinací v Brazílii je ostrov Fernando de Noronha.

Fernando de Noronha je souostroví, které se nachází přibližně 354 km od pevninské části Brazílie, ve východní části Atlantiku. Ostrov je malý, měří pouhých 17 čtverečních km, ale nabízí nespočet přírodních krás a neopakovatelnou atmosféru.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí ostrova jsou jeho pláže. Právě pláže jsou známé pro svou nádheru, čistotu a neuvěřitelně azurovou vodu. 21 pláží, které se rozprostírají po celém ostrově, nabízí možnost relaxace, surfování, potápění, šnorchlování a další vodní aktivity. Pláže jsou často obklopené strmými skalami a útesy, což jim dodává na malebnosti.

Ostrov je také útočištěm pro množství mořských živočichů a vodního ptactva. Část ostrova tvoří chráněná oblast, kde se nachází národní park. Tato oblast je ideálním místem pro potápění a šnorchlování, protože můžete zahlédnout různé druhy ryb, korálů, želv a dokonce i delfínů a žraloků.

Kromě své nádherné přírody je ostrov také bohatý na historii a kulturu. Navštivte městečko Vila dos Remédios, které je historickým centrem ostrova. Zde můžete prozkoumávat staré budovy, kostely a muzea, která vám přiblíží historii ostrova a jeho vlivy z portugalské koloniální éry.

Jídlo je důležitou součástí brazilské kultury a na ostrově nejsou výjimkou. Můžete ochutnat tradiční brazilské pokrmy připravené z čerstvých mořských plodů, jako je langusta, ryby a kraby. Navíc si můžete dopřát exotické ovoce a koktejly z tropických plodů, které jsou v této oblasti hojně dostupné.

Pokud se rozhodnete navštívit Fernando de Noronha, je třeba si uvědomit, že ostrov má omezený počet turistů a dostupnost ubytování je omezená. Je nutné si dopředu rezervovat ubytování a také zakoupit vstupenky do národního parku.

Fernando de Noronha je jedinečnou a výjimečnou destinací, která nabízí kombinaci nádherné přírody, krásných pláží a fascinující historie a kultury. Jestliže hledáte dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a objevování nových míst, není lepší volbou než tento kousek ráje na zemi.


Počasí Brazílie Fernando de Noronha


Brazílie je známá svou rozmanitostí a krásnou přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je souostroví Fernando de Noronha, které se nachází na východním pobřeží Atlantiku.

Fernando de Noronha je tvořeno 21 ostrovy a skalisky a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrovy jsou pokryty bujným deštným pralesem a obklopeny azurově modrou vodou oceánu. To dává celému souostroví neuvěřitelnou atmosféru a krásu.

Jednou z nejzajímavějších věcí na Fernando de Noronha je jeho klima. Ostrovy leží v tropické zóně, takže počasí zde je teplé a vlhké po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 26°C a voda je teplá celý rok, což je skvělé pro milovníky pláží a vodních sportů.

Zahrnuje-li průměrné dešťové srážky, v Fernando de Noronha během roku spadne kolem 2000 mm srážek. Nejvyšší srážky jsou obvykle zaznamenány v létě, které trvá od prosince do března. To je také období, kdy může být počasí nejnestabilnější, s častými přeháňkami a bouřemi.

V zimě, která trvá od června do srpna, jsou srážky nižší a počasí je obvykle slunečné a suché. Tato doba je proto ideální pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy tohoto souostroví a vychutnat si jeho pláže.

Fernando de Noronha je také inspirací pro mnoho vědců a ekologů. Souostroví je domovem mnoha unikátním druhům rostlin a živočichů, které se jinde nevyskytují. Kromě toho je zde jedním z největších hnízdišť mořských želv na světě.

Zajímavé je, že na ostrovech existuje i systém limitovaného turistického vstupu. Každý den může být na ostrovy přijato jen určité množství turistů, což pomáhá udržovat přírodní rovnováhu a zamezit nadměrnému narušování prostředí.

Fernando de Noronha je opravdu jedinečným místem, které si zaslouží návštěvu. Jeho neuvěřitelná krása a fascinující klima jsou přesně tím, co dělá z Brazílie tak atraktivní a oblíbenou destinaci mezi turisty z celého světa.


Ubytování Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha je souostroví tvořené 21 ostrůvky nacházející se asi 350 km od pobřeží Brazílie. Tento malebný ráj je domovem jednoho z nejhezčích ostrovů na světě a je oblíbeným turistickým cílem pro ty, kteří hledají ubytování v přírodě a krásné pláže.

Hlavním ostrovem souostroví je Fernando de Noronha, který je součástí přírodního parku a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Je zde mnoho možností pro ubytování, od malých penzionů a pousad po luxusní hotely se vším všudy.

Pokud hledáte ubytování, které vám umožní prozkoumat ostrov a vychutnat si jeho přírodní krásy, pak je tu mnoho penzionů a pousad, které nabízejí cenově dostupné a pohodlné možnosti. Tyto ubytovací zařízení mají často swimmig pool, zahradu nebo terasu, kde si můžete odpočinout, relaxovat a vychutnat si okouzlující atmosféru ostrova.

Pro ty, kteří hledají větší komfort a luxusnější ubytování, existuje také několik luxusních hotelů na Fernando de Noronha. Tyto hotely mají často privátní pláže, wellness centra a wellness bazény, které nabízejí hostům nezapomenutelný zážitek.

Jednou z největších předností ubytování na ostrově Fernando de Noronha je jeho poloha blízko krásných pláží. Některé pláže jsou vyhledávány pro své bílé písečné pláže, azurově modré vody a úchvatné živočišné i rostlinné druhy. Jeden z nejznámějších pláží na ostrově je Baía do Sancho, která byla již dvakrát zvolena nejkrásnější pláží na světě. Další populární pláže na Fernando de Noronha jsou Praia do Cachorro, Praia do Leão a Praia do Sancho.

Při plánování vaší cesty na ostrov Fernando de Noronha, je důležité zohlednit místní přírodní pojistky a omezení. Ostrov má omezený počet turistů, kteří mohou zde ubytování, a proto je nutné si dopředu zajistit rezervaci ubytování a také zakoupit vstupenku do přírodního parku. Tato přírodní ochrana přispívá k udržitelnému rozvoji ostrova a zajišťuje jeho jedinečnou krásu i v budoucnosti.

Fernando de Noronha je skutečným rájem pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci pláží, úchvatné přírody a pohodlného ubytování. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel nebo menší penzion, určitě přijedete s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami na tento krásný ostrov.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Fernando de Noronha


1. Co je Fernando de Noronha?
Fernando de Noronha je brazilský ostrůvek a souostroví nacházející se v Atlantském oceánu, přibližně 350 km od severovýchodního pobřeží Brazílie.

2. Jak se dostanu na Fernando de Noronhu?
Nejbližším letištěm je Letiště Fernando de Noronha, avšak pouze několik vybraných leteckých společností provozuje přímé lety z hlavního území Brazílie. Nejběžnější trasa vede přes Recife nebo Natal.

3. Kolik stojí letenka na Fernando de Noronhu?
Ceny letenek se mohou velmi lišit v závislosti na sezóně, poptávce a místě odkud odletíte. Obecně platí, že letenky na Fernando de Noronhu jsou poměrně drahé.

4. Potřebuji vízum k návštěvě Fernando de Noronhy?
Pokud jste občanem Evropské unie, Spojených států amerických nebo některých dalších zemí, není pro vstup na Brazílii a na Fernando de Noronhu potřeba víza. Vždy se však ujistěte, že plníte všechny požadavky cestování do Brazílie.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Fernando de Noronhu?
Mezi nejoblíbenější pláže na ostrově patří Praia do Sancho, Praia dos Porcos a Baía dos Golfinhos. Tyto pláže jsou známé svou krásnou bílou pískovou pláží a křišťálově čistou vodou.

6. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Fernando de Noronhy?
Nejlepší doba na návštěvu Fernando de Noronhy je obvykle od září do března, kdy je tepleji a je menší šance na dešťové srážky.

7. Jaká jsou oblíbená místa k potápění na Fernando de Noronhe?
Fernando de Noronha je známé svými úchvatnými potopami. Oblíbená místa k potápění zahrnují Atol das Rocas, Cagarras, a Morro do Pico.

8. Co je na Fernando de Noronhe nejvíce oblíbeného k vidění a dělat?
Kromě nádherných pláží a potápění, na Fernando de Noronhe můžete také navštívit přírodní rezervace Tamar, národní park Dois Irmãos nebo se vydat na turistický výlet a užít si nádherný výhled na ostrov z Ponta da Sapata.

9. Jaký je tam jazyk?
Oficiálním jazykem Brazílie je brazilská portugalština, která je také běžně používána na Fernando de Noronhe.

10. Jaká je místní kultura a tradiční jídlo Fernando de Noronhy?
Místní kultura na Fernando de Noronhe je ovlivněna brazilskou a africkou kulturou. Tradiční jídla zahrnují moqueca (rybí guláš s kokosovým mlékem), tapiocu (placku z maniokové mouky) a acarajé (fritovanou kuličku z červené fazolové pasty naplněnou krevetami nebo jinými přísadami).


Letenka Brazílie Fernando de Noronha


Fernando de Noronha: Krásný ostrov v Brazílii, kam stojí za to cestovat

Fernando de Noronha, ležící ve východní části Brazílie, je jedinečným rájem pro milovníky přírody, plážových dovolených a potápění. Tento ostrov, který je také národním parkem, je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních lokalit v Jižní Americe a obklopen je jedním z největších mořských zápatí na světě.

Fernando de Noronha je z celého světa znám pro svou nádhernou biodiverzitu, jedinečný ekosystém a skvělé podmínky pro potápění. Když sem poprvé dorazíte, přivítá vás dokonalá kombinace průzračného moře, rozlehlých pláží s jemným pískem a dramatických skalnatých útesů.

Jižní část ostrova je chráněná v rámci přírodní rezervace, což z ní dělá rajskou destinaci pro obdivovatele ptáků a přírodních milovníků. Zde se nachází i hnízdiště vzácných druhů mořských želv, delfínů a různých druhů ryb. Hadice guamáry se potápí pod hladinu a želvy se prohánějí velkými plážemi. Takže pokud jste zároveň i milovníkem ekologie, Fernando de Noronha vás rozhodně nezklame.

Co se týče potápění, Fernando de Noronha nabízí některé z nejlépe hodnocených potápěčských lokalit na světě. Různorodost mořského života je úchvatná a podmořská flóra je nádherně barevná. Potápěči zde mohou objevit korálové útesy, školy ryb všech tvarů a velikostí, rejnoky, žraloky a želvy. Existují také wracky lodí, které jsou lákadlem pro pokročilé potápěče.

Pro ty, kteří upřednostňují aktivní dovolenou mimo vodu, jsou na ostrově k dispozici různé turistické trasy. Můžete si vybrat mezi procházkou po pláži, pěší turistice podél útesů nebo na horská kola. Krásná příroda a úchvatné scenérie se budou odkrývat za každým rohem a každý zážitek bude nezapomenutelný.

Co se týče ubytování, Fernando de Noronha nabízí různé možnosti, od chytrých luxusních hotelů a plážových vil po cenově dostupnější možnosti jako jsou penziony a hostely. Pokud plánujete svou cestu s předstihem, je vhodné si rezervovat ubytování dopředu, zejména v letních měsících, kdy je ostrov vyhledávanou destinací.

Je důležité zdůraznit, že kvůli ochraně přírody je návštěva Fernando de Noronha omezena. Každý návštěvník musí zakoupit povolení a platit vstupní poplatek. To je proto, aby se minimalizovalo množství turistů a ochránila se přírodní krása ostrova. Tento přístup pomáhá udržovat ostrov v nezměněné a nedotčené podobě.

Fernando de Noronha je tedy jedinečná přírodní destinace, která je stále předmětem obdivu mnoha lidí. Pokud jste přírodovědci, milovníci pláží nebo potápěči, tento ostrov by měl být na vrcholu vašeho seznamu míst k návštěvě. Chvíle strávené na Fernando de Noronha vám přinesou nádherné zážitky a vzpomínky na celý život.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky