Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Manaus

Dovolená Brazílie Manaus


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, Brazílie je tou správnou volbou. Město Manaus se nachází uprostřed amazonského pralesa a nabízí svým návštěvníkům mnoho příležitostí jak pro relaxaci, tak pro aktivní dovolenou plnou zážitků.

Manaus je hlavním městem brazilského státu Amazonas a leží u soutoku řeky Negro a Solimões. Je to největší město v Amazonii a důležité průmyslové centrum, které si udrželo své historické a kulturní dědictví. Mezi hlavní atrakce patří místní operní dům Teatro Amazonas a indiánský muzejní komplex.

Jedním z nejvýznamnějších zážitků, které můžete zažít v Manaus, je prohlídka amazonského pralesa. Můžete se vydat na jednodenní výlet, nebo si zarezervovat vícedenní trekkingovou expedici. Amazonský prales je plný divokých zvířat, druhů rostlin a říčních delfínů.

Pro místní kuchyni nesmíte vynechat restauraci Tambaqui de Banda, kde si můžete vychutnat tradiční pokrmy jako je brazilská ryba tambaqui, grilovaná pstruh nebo Moqueca, což je rybí polévka.

Další atrakcí, kterou si určitě nenecháte ujít, je návštěva místního trhu Adolpho Lisboa. Je to jedno z nejstarších míst v Manaus a nabízí mnoho stánků s místními potravinami, řemesly a suvenýry.

Pokud hledáte relaxaci, můžete si zajít do zahrady Park Jefferson Peres, která nabízí krásné výhledy na město a možnost si odpočinout v klidném prostředí.

V letních měsících můžete vyrazit na nezapomenutelnou plavbu po řece Amazon, kde si můžete užít krásy amazonského pralesa a úžasné výhledy. Zážitek jako žádný jiný.

Manaus je ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevovat nový svět a užít si přírodní krásy Amazonie. Kombinace kulturních zážitků, gastronomie a adrenalinových aktivit z této dovolené dělá nezapomenutelný zážitek. Brazílie, Manaus a Amazonie jsou synonymem pro zážitky, které si budete pamatovat navždy.


Počasí Brazílie Manaus


Brazílie je známá jako země s pestrou a rozmanitou klimatickou oblastí. Jedním z nejzajímavějších míst, co se týče počasí, je město Manaus, které leží v centrální části Amazonie.

Manaus je centrem brazilského státu Amazonas a nachází se asi 1 700 kilometrů od Brazílie hlavního města Brasílie. Toto město, které má asi 2,5 milionu obyvatel, je obklopeno nádhernou amazonskou džunglí a množstvím řek a jezer.

Klima v Manaus je tropické deštné. Teploty se pohybují od 20 do 30 stupňů Celsia během celého roku a vlhkost vzduchu je velmi vysoká. V průběhu roku se v Manaus vyskytuje období sucha a období dešťů. Období sucha trvá od července do října a jak už název naznačuje, je to období, kdy nedochází k dešťům. Teploty jsou během této doby zhruba stejné jako v jiných obdobích, ale vlhkost vzduchu klesá až o 50 procent.

Obdobím dešťů je pak zbytek roku. Nejvíce srážek připadá na měsíce duben a květen a v této době může pršet neustále i několik dní po sobě. Během období dešťů je vlhkost vzduchu velmi vysoká a může dosahovat až 100 procent.

V Manaus se také vyskytují příležitostné bouřky, které mohou být velmi silné a mohou doprovázet silné větry, dešťové přívaly a blesky.

Klima v Manaus je tedy velmi specifické a může být pro návštěvníky z jiných oblastí náročné. Doporučuje se se před návštěvou této oblasti informovat o aktuálním počasí a vhodné výbavě. Pokud jste ale připraveni přizpůsobit se místnímu počasí, může vás Manaus nadchnout svou jedinečnou přírodou a nezapomenutelnými zážitky.


Letenka Brazílie Manaus


Pokud se rozhodnete navštívit neuvěřitelně krásnou zemi Brazílii a hledáte místo, které vás dostane svou přírodní bohatostí a jedinečnými zážitky, město Manaus by mělo být na vrcholu vašeho seznamu. Ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody, Manaus nabízí všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.

Manaus se nachází ve střední části Brazílie a je nejen hlavním městem státu Amazonas, ale také bránou do srdce brazilského Amazonského pralesa. Město je obklopeno hustou vegetací, řekami a jezery, což z něj činí jedno z nejúžasnějších přírodních území na světě.

Při příletu do Manaus se ocitnete v moderním letišti Eduardo Gomes International, které odráží rychlý rozvoj města. Avšak to nejcennější na návštěvě tohoto města je to, co leží za jeho hranicemi.

Návštěvníci Manaus mají skvělé možnosti prozkoumávat Amazonský prales a jeho ohromující přírodu. Jedním z nejžádanějších zážitků je plavba po řece Amazonka, kde můžete vidět nesčetné druhy rostlin a zvířat, včetně legendárního růžového delfína. Lodění po křivolakých vodách vám poskytne neopakovatelný pohled na obrovské stromy, husté liány a exotické zvířata, která se pohybují v blízkosti řeky.

Dalším nedocenitelným zážitkem je návštěva místních indiánských komunit, které stále žijí tradičním způsobem života v této oblasti. Můžete se dozvědět o jejich kulturách, zvyklostech a ochutnat jejich tradiční jídla. Mnoho indiánských komunit také nabízí turistům možnost zúčastnit se tradičních tanců a rituálů.

Pro ty, kteří mají rádi sportovní vyžití, nabízí Manaus také řadu outdoorových aktivit. Můžete se vydat na trekkingové trasy, kde si vychutnáte nádherné výhledy na krajinu a objevíte neprobádané části pralesa. V letných měsících si můžete také vychutnat koupání v některém z mnoha jezer oblasti.

Manaus je také domovem fotbalového týmu, který nese stejný název jako město. Pro fotbalové nadšence je návštěva místního stadionu Arena da Amazônia naprosto nezapomenutelným zážitkem. Stadion byl postaven pro Mistrovství světa ve fotbale v roce 2014 a nabízí moderní infrastrukturu, která stojí za vidění.

Když jde o ubytování, Manaus nabízí širokou škálu hotelů a resortů, které splňují různé požadavky a rozpočty. Místní kuchyně také stojí za vyzkoušení, ať už přejdete do tradičního místního podniku, nebo vyzkoušíte luxusní restaurace.

Ať už jste zamilovaní do přírody, dobrodružství nebo máte rádi kulturu a sport, Manaus je perfektním místem pro všechny tyto zážitky. Připravte si letenku a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v srdci Amazonského pralesa.


Ubytování Brazílie Manaus


Manaus, hlavní město brazilského státu Amazonas, je jedním z největších a nejlidnatějších měst na severu země. Nachází se uprostřed amazonského pralesa a je významným turistickým cílem. Vzhledem k jeho strategické poloze uprostřed pralesa je přístupný pouze lodí nebo letadlem, což pro návštěvníky představuje unikátní dobrodružství.

Přestože v Manaus existuje mnoho ubytovacích možností, není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Nejběžnější volbou mezi návštěvníky je samozřejmě hotel. Město nabízí široký výběr hotelů různých cenových kategorií, které uspokojí potřeby všech typů turistů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů s veškerým komfortem a moderním vybavením až po jednoduchá a levná ubytování pro ty, kteří mají menší rozpočet.

Jedním z nejznámějších hotelů v Manaus je legendární Hotel Tropical Manaus. Nachází se v těsné blízkosti místních atrakcí, včetně Opery Amazonas, která je jednou z nejpamátnějších staveb ve městě. Hotel nabízí širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénu, fitness centra, restaurací a barů. Pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí, je to nejlepší volba.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější prostředí, existuje také velké množství menších penzionů a bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou brazilskou atmosféru a zároveň ušetřit peníze na ubytování. Mnoho z těchto penzionů je rodinně provozováno a nabízí příjemné a pohodlné prostředí.

Pokud se vydáte na dovolenou s menší skupinou lidí nebo s rodinou, můžete zvážit pronájem dovolenkového domu nebo bytu. V Manaus je k dispozici celá řada pronájem nabídek, které vám umožní získat větší prostor a soukromí za přijatelnou cenu. Pronájem bytu vám také umožní prožít město více jako „místní“ a zažít autentickou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco mimořádného, je možné se ubytovat přímo v pralese. Existuje několik rezervací a ekolodge, které nabízejí ubytování uprostřed divočiny. Tyto dobrodružné hotely často poskytují jedinečný zážitek, včetně možnosti procházek po stezkách v pralese, pozorování ptáků a prohlídky místní fauny a flóry.

Když navštívíte Manaus, je důležité si rezervovat ubytování dopředu, zejména pokud plánujete návštěvu během vrcholové sezóny. To může být náročné a hotely a ubytovací zařízení mohou být rychle obsazeny. Proto je nezbytné předem zvážit své preference a rozpočet a včas si rezervovat ubytování, abyste si z návštěvy tohoto fascinujícího brazilského města odvezli nejlepší zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Manaus


Níže jsou uvedeny některé časté dotazy a odpovědi týkající se Brazilského města Manaus:

Otázka: Kde se nachází Manaus?
Odpověď: Manaus je hlavním městem brazilského státu Amazonas a leží v severní části země na břehu řeky Amazonka.

Otázka: Jaké je počasí v Manaus?
Odpověď: Manaus má tropické a dešťové podnebí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27-32 °C po většinu roku. Nejvyšší srážky jsou obvykle zaznamenány v období od listopadu do května.

Otázka: Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Manaus?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Manaus patří Operní dům Amazonas, přístav Manaus, Přírodní vědecké muzeum, Mysí dům, indiánský rezervační park a návštěva brazilského pralesa.

Otázka: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Manaus?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Manaus je od června do srpna, protože teploty jsou mírnější a je nižší pravděpodobnost dešťových srážek.

Otázka: Jak se dostat do Manaus?
Odpověď: Lze se dostat do Manaus letecky, po vodě nebo přes silnice. Mezinárodní letiště Eduardo Gomes je největším letištěm v Manaus a nabízí přímé spojení s mnoha městy v Brazílii i v zahraničí.

Otázka: Jaká je tam cena za jídlo a ubytování?
Odpověď: Ceny za jídlo a ubytování v Manaus se mohou různit v závislosti na typu restaurace nebo hotelu. Obecně lze říci, že cena levného jídla se pohybuje okolo 10-20 R$ a za středně drahé 20-50 R$. Ceny ubytování začínají od přibližně 100 R$ za noc v levnějších hotelech a mohou dosáhnout několika tisíc R$ za luxusní hotely.

Otázka: Můžete mi říci něco o místní kultuře v Manaus?
Odpověď: Místní kultura v Manaus je ovlivněna především indiánskými kulturami a evropskými kolonizátory. Město je známé svými tradičními tanci, hudbou a různými festivály, jako je například festival Boi-Bumbá. Místní kuchyně je také rozmanitá a nabízí mnoho tradičních pokrmů z ryb a tropického ovoce.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky