Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bulharsko Balchik

Ubytování Bulharsko Balchik


Bulharské pobřeží Černého moře se stává stále populárnějším cílem pro dovolenou. Mezi městy, která stojí za návštěvu, patří i malebné město Balchik a jeho okolí. Pokud hledáte klidné místo, kde strávit dovolenou v řešení se vám může stát ubytování v Balchiku.

Město Balchik se nachází na severu Bulharska, v oblasti Varna, a je to malé, ale půvabné přímořské městečko. Známé je především díky svému krásnému zámku, který kdysi sloužil bulharské královně jako letní sídlo. Dnes se zámek nachází v rozlehlém parkovém areálu se zahradami a fontánami a je otevřen pro veřejnost.

Přímo u zámku se nachází i přístav, kde si můžete pronajmout lodku a podniknout romantickou plavbu po moři. V Balchiku najdete i několik krásných pláží, kde si můžete užít sluníčka a koupání v moři. Nejoblíbenějšími jsou zde pláže Plaža v Balchiku a Plaža v Albene.

Co se týče ubytování v Balchiku, máte na výběr z mnoha hotelů, apartmánů a soukromých penzionů. V cenách se může lišit podle toho, jak blízko pláže nebo centra města se nachází. Většinou se ale jedná o velmi přijatelné ceny, které zůstanou v rámci vašeho rozpočtu.

Pokud nechcete trávit celou dovolenou pouze v Balchiku, můžete se vydat i do dalších okolních měst, jako jsou například

- Kavarna: malé městečko s krásnou pláží a moderním golfovým hřištěm
- Dobrič: historické město se zajímavou archeologickou expozicí
- Varna: třetí největší město v Bulharsku, známé především díky svému kulturnímu dědictví a krásné pobřežní promenádě

V Bulharsku vás také čekají další zajímavá místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Patří sem například:

- Nesebar: starobylé městečko na pobřeží s množstvím historických památek a romantickou atmosférou
- Veliko Tarnovo: mnohokrát opěvované město s bohatou historickou minulostí a krásným historickým centrem
- Plovdiv: druhé největší město v Bulharsku s nádherným řeckým divadlem a historickým centrem, které je zapsáno na seznamu UNESCO

Bulharsko může být pro vás příjemnou a cenově dostupnou destinací pro dovolenou. Pokud se rozhodnete navštívit Balchik, určitě si užijete klidnou atmosféru, krásné pláže a nezapomenutelné památky. S výběrem kvalitního ubytování v Balchiku vám pomůže Booking.com, kde najdete mnoho možností pro vaši dovolenou v Bulharsku.


Počasí Bulharsko Balchik


Balchik je malebné pobřežní město na severovýchodě Bulharska, které si získává srdce návštěvníků svou krásou a bohatou historií. Nachází se v provincii Varna u Černého moře a je oblíbeným turistickým cílem, zejména kvůli svému příjemnému středomořskému podnebí.

Počasí v Balchiku se v průběhu roku vyznačuje mírnými zimami a teplými léty. Zimní měsíce prosinec a leden jsou nejchladnější s průměrnou teplotou kolem 5 °C. Občas se může ochladit až na několik stupňů pod nulou, ale obvykle není sněhová pokrývka častá. Chladné větry z moře mohou způsobit mírné ochlazení, ale díky mírnému podnebí je i v zimě často slunečno.

Jaro a podzim jsou obdobím velkých teplotních výkyvů. Během března a dubna začíná teplota postupně stoupat a dosahuje průměru kolem 15 až 20 °C. Tyto měsíce jsou vhodné pro příjemné procházky po pobřeží a obdivování kvetoucí flóry města. Podzimní měsíce září a říjen se pyšní obdobnou teplotou, což je vítané pro turisty, kteří chtějí Balchik navštívit mimo hlavní turistickou sezónu.

Léto je nejrušnějším obdobím v Balchiku, kdy sem proudí turisté z celého světa, aby si užili slunce, tepla a čistého moře. Teploty v těchto měsících (červen, červenec, srpen) se pohybují kolem 25 až 30 °C, s některými dny přesahujícími i 35 °C. Moře je teplé a příjemné pro koupání. Přestože jsou letní měsíce teplé, mořské větry a lehká přímořská vlna udržují klima příjemné a neznesitelné vedro je vzácností.

Pokud plánujete navštívit Balchik, nejlepší doba je během jarních nebo podzimních měsíců, kdy je méně turistů a tepelné podmínky jsou příjemné. Léto sice přináší horké teploty, ale díky přímé blízkosti moře je snadné najít útočiště ve stínu a vychladit se v mořské vodě.

Balchik je jednou z mnoha perel bulharského přímoří, která láká turisty svou nádhernou přírodou, historickými památkami a příjemným počasím. Ať už se rozhodnete navštívit toto město v zimě nebo v létě, vždy vás přivítá svou pohostinností, bohatou kulturou a překrásnými plážemi u moře.


Dovolená Bulharsko Balchik


Dovolená v Bulharsku je oblíbenou volbou pro mnoho turistů díky svému krásnému pobřeží, bohaté historii a příjemnému klimatu. Jedním z nejatraktivnějších míst, které byste měli při návštěvě Bulharska navštívit, je Balchik.

Balchik je malebné město ležící na severovýchodě Bulharska, nedaleko od rumunských hranic. Toto přímořské město je známé svou nádhernou přírodou, historickým centrem a úchvatným výhledem na Černé moře.

Jednou z hlavních atrakcí v Balchiku je zámek a botanická zahrada. Zámek byl postaven na začátku 20. století bulharskou královnou Marií v italském stylu. Nyní slouží jako muzeum, kde si můžete prohlédnout královské sbírky a panoptikum. Botanická zahrada je největší svého druhu na Balkáně a rozhodně stojí za návštěvu. Skládá se z více než 2000 druhů rostlin a je plná exotických stromů, květin a zvířat.

Dalším nevyhnutelným zastavením je rybářská přístav, který je srdečním centrem města. Zde si můžete prohlédnout malebné lodě a vychutnat si čerstvý rybí oběd v jedné z místních restaurací. Pokud jste milovníkem moře, můžete si pronajmout loď a vydat se na výlet po Černém moři. Mnoho lodí nabízí delfíní safari, které je oblíbené zejména u rodin s dětmi.

Balchik je také známý svými krásnými plážemi. Přímořská promenáda nabízí mnoho drinkbarů a restaurací, kde si můžete vychutnat relaxační atmosféru a pozorovat slunce zapadající za obzor. Pláže jsou čisté a dobře udržované, a tak představují ideální místo pro opalování a koupání.

Pro ty, kteří mají rádi aktivnější dovolenou, je v okolí města mnoho možností. Můžete si například pronajmout kolo a projet se po malebném pobřeží nebo se vydat na pěší turistiku do nedalekých hor Stara Planina. V okolí Balchiku jsou také některé z nejlepších golfových hřišť v Bulharsku, které lákají golfisty z celého světa.

Balchik je také výchozím bodem pro objevování dalších zajímavých míst v Bulharsku. V blízkosti se nachází například město Varna s jeho nádherným aquaparkem a historkým centrem, archeologické naleziště Kaliakra nebo malebné městečko Nesebar s jeho úchvatnou starou částí.

Balchik je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v Bulharsku. Nabízí kombinaci přírodní krásy, historického bohatství a malebných pláží, která udělá vaši dovolenou nezapomenutelnou. Takže pokud plánujete dovolenou v Bulharsku, nezapomeňte zahrnout Balchik na svůj itinerář!


Letenka Bulharsko Balchik


Pokud hledáte malebné pobřežní městečko s bohatou historií a kulturou, pak Bulharsko má pro vás skvělou nabídku - Balchik.

Balchik se nachází v severovýchodní části Bulharska, pouhých 40 km od města Varna, na pobřeží Černého moře. Město je známé díky své bohaté historii - bylo založeno Řeky v 6. století před naším letopočtem, bylo obsazeno Římany, Gothy, Byzantinci a Osmany až do roku 1913, kdy se stalo součástí Bulharska.

Jedním z hlavních turistických lákadel v Balchiku je zámek královny Marie. Zámek byl postaven v roce 1924 pro rumunskou královnu Marii a sloužil jí jako letní sídlo. Je známý díky svým rozlehlým zahradám a parkům, které jsou plné exotických rostlin a květin. Dnes se zámek stal muzeem a lze si prohlédnout fascinující sbírku obrazů, fresky a sochy.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Botanická zahrada Balchik. Tato zahrada byla založena v roce 1940 a zahrnuje více než 3 000 druhů rostlin. V zahradách najdete i rybníky, vodopády a mnoho drobných staveb. Zahrada nabízí nádherný výhled na mořské pobřeží a může být krásným místem pro odpočinek a relaxaci.

Kromě toho se v Balchiku můžete vydat na prohlídku starého města a objevovat jeho úzké uličky, památky a tradiční bulharské domy. Užijete si i pěkné procházky na pobřeží Černého moře. Pláže jsou čisté a mají velmi jemný, bílý písek.

Balchik má mnoho možností ubytování, včetně luxusních hotelů, soukromých apartmánů, rodinných penzionů a dalších.

Většina návštěvníků Balchiku přilétá na letiště v blízkosti města Varna. Letenky na tuto trasu můžete najít od mnoha leteckých společností po celém světě. Pokud plánujete cestu do Bulharska, Balchik by měl být na vašem seznamu přání a jistě nebudete zklamáni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Balchik


1. Jak se dostanu z letiště do Balchiku?
- Z letiště Varna je možné využít taxi, autobus nebo pronájem auta.
2. Kolik trvá cesta z Varny do Balchiku?
- Cesta trvá přibližně 45 minut až 1 hodinu, v závislosti na dopravní situaci.
3. Jaké jsou nejlepší pláže v Balchiku?
- Nejlepší pláže v Balchiku jsou pláž Central Beach, pláž Bendida a pláž Balchik South.
4. Kde se nachází zámek v Balchiku?
- Zámek se nachází na východní straně města, nedaleko přístavu.
5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Balchiku?
- Nejlepší doba na návštěvu Balchiku je od května do září, kdy je teplota příjemná a mořská voda teplá.
6. Jaké turistické atrakce mohu navštívit v Balchiku?
- Kromě zámku je možné navštívit také botanickou zahradu, muzeum, archeologické naleziště Kaliakra a golfový resort BlackSeaRama.
7. Kde se dá ubytovat v Balchiku?
- V Balchiku jsou dostupné různé typy ubytování, od hotelů a penzionů po apartmány a pronájmy vil. Doporučené ubytování můžete najít na internetu nebo se poradit s místními cestovními agenturami.
8. Existují v Balchiku restaurace a obchody?
- Ano, v Balchiku je dostatek restaurací a obchodů, které nabízejí různé druhy jídla a suvenýrů.
9. Jaké aktivity mohu v Balchiku podniknout?
- Kromě plážování je možné podniknout výlety do okolí, vodní sporty, golf, procházky po městě a návštěvu místních památek.
10. Je možné si pronajmout auto v Balchiku?
- Ano, v Balchiku je možné si pronajmout auto u místních půjčoven, které nabízejí širokou škálu vozidel. Nicméně doporučuje se sjednat pronájem předem, zejména v letních měsících.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky