Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Český Krumlov

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Český Krumlov


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Česka a Českého Krumlova:

Dotaz: Jak se dostat do Českého Krumlova?
Odpověď: Nejlepší možností je cestovat vlakem nebo autobusem. Z Prahy trvá cesta vlakem přibližně 2,5 hodiny a autobusem asi 3 hodiny.

Dotaz: Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Českém Krumlově?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří Krumlovský zámek, který je jedním z největších hradů v Evropě, a historické centrum města, které je zapsáno na seznamu UNESCO.

Dotaz: Kde se dá ve Českém Krumlově ubytovat?
Odpověď: Město nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů. Nejlepší je rezervovat si ubytování dopředu, zejména v hlavní turistické sezóně.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Českého Krumlova?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je na jaře (květen a červen) nebo na podzim (září a říjen), kdy je město nejkrásnější a není tak přeplněné turisty.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Krumlovského zámku?
Odpověď: Prohlídka zámku trvá přibližně 1-2 hodiny, zahrnuje prohlídku hlavních expozic a zahrad.

Dotaz: Jaké aktivity je možné v Českém Krumlově podniknout?
Odpověď: Kromě prohlídek historických památek můžete si vyzkoušet rafting na řece Vltavě, projížďky na kole, turistiku po okolních vrších nebo navštívit některou z místních galerií nebo muzeí.

Dotaz: Můžu si pronajmout loď na řece Vltavě v Českém Krumlově?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout lodě na řece Vltavě a prozkoumat okolí Českého Krumlova z vodní perspektivy.

Dotaz: Existuje nějaká restaurace, ve které je možné ochutnat tradiční českou kuchyni v Českém Krumlově?
Odpověď: Ano, v Českém Krumlově najdete několik restaurací, které podávají tradiční česká jídla, jako je vepřo-knedlo-zelo nebo svíčková.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Česka a Českého Krumlova. Při plánování návštěvy je dobré se pokusit získat co nejvíce informací předem, aby byl pobyt co nejpříjemnější.


Dovolená Česko Český Krumlov


Pokud hledáte ideální dovolenou v Česku, nezapomeňte zahrnout do svých plánů návštěvu města Český Krumlov. Toto malebné město, které se nachází v jižních Čechách, si získává srdce návštěvníků díky svému historickému centru, památkám a krásné přírodě.

Český Krumlov je známý svým jedinečným a dobře zachovalým historickým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Hlavní dominantou města je Český Krumlovský zámek, který je považován za jeden z nejvýznamnějších stavebních komplexů ve střední Evropě. Prohlídka zámku vám umožní nahlédnout do života šlechty a procházet se krásnými zahradami. Navštivte také zámecký park, který je ideálním místem na piknik nebo odpočinek.

Dalším ohromujícím místem, které byste neměli vynechat během své návštěvy Českého Krumlova, je historické centrum s nejstarší dochovanou českou třípatrovou loubkovou mosteckou budovou. Procházejte úzkými uličkami a obdivujte krásné historické domy. Jedním z nejslavnějších míst v centru je Latrán, což je historická část města, která se nachází pod zámkem. Zde můžete objevovat tradiční řemesla, jako je výroba skla, keramiky nebo dřevěných hraček.

Pokud hledáte přírodní krásy, Český Krumlov je obklopen úchvatným venkovem. Prozkoumejte okolní lesy, jezera a řeky. Máte možnost navštívit Napajedla, což je přírodní rezervace zhruba 7 km od města. Zde můžete sledovat ptáky, procházet se mezi rozkvetlými loukami nebo si vychutnat piknik u vody.

Pro milovníky kultury je Český Krumlov také domovem mnoha festivalů a kulturních událostí po celý rok. Nejvýznamnějším z nich je Mezinárodní festival Egon Schiele Art Centrum, který se koná každoročně v létě a představuje práce významných umělců z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit toto kouzelné město, můžete se ubytovat v jednom z mnoha historických hotelů nebo penzionů, které nabízí autentický pohled na českou kulturu a atmosféru. Neměli byste také zapomenout ochutnat tradiční českou kuchyni, kterou lze v místních restauracích ochutnat.

Pokud hledáte kombinaci historie, přírody a kultury, Český Krumlov je pro vás ideálním místem pro dovolenou. Nechte se svést krásou tohoto malého českého města a zažijte nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Česko Český Krumlov


Město Český Krumlov, které se nachází v jižních Čechách nedaleko českého hranice s Rakouskem, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst v Česku. Jeho historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a přitahuje návštěvníky z celého světa svou jedinečnou atmosférou.

Když sem přijedete, budete potřebovat ubytování a v Českém Krumlově máte na výběr velkou škálu možností. Město nabízí různé druhy ubytování, které vyhoví každému cestovateli a každé kapse.

Pokud hledáte luxusní zážitek, můžete si vybrat některý z několika historických paláců a hotelů, které se nacházejí přímo v centru města. Tyto hotely kombinují moderní pohodlí s historickým šarmem a nabízejí luxusní pokoje s veškerým vybavením, jako je například klimatizace, minibar, vlastní koupelna a Wi-Fi připojení. Navíc často mají vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat gastronomický zážitek.

Pro ty, kteří preferují menší, rodinný typ ubytování, je v Českém Krumlově také mnoho penzionů a rodinných hotelů. Tyto ubytovací zařízení poskytují útulné pokoje za přijatelnou cenu a často mají možnost stravování ve vlastní restauraci nebo snídani zahrnutou v ceně.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem je ideální možností ubytování v hostelu. Český Krumlov má několik levných hostelů s možností ubytování v pokojích sdílených s dalšími cestovateli. Hostely obvykle nabízejí společný kuchyňský kout, kde si můžete uvařit vlastní jídlo, a společenskou místnost, ve které se můžete setkat s dalšími cestovateli.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, můžete si také pronajmout celý apartmán nebo pokoj v soukromém domě. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší prostor a možnost vaření.

Ať už zvolíte jakýkoli typ ubytování, v Českém Krumlově nebudete zklamáni. Město je malé, a tak je všechno dobře dostupné a můžete se snadno dostat do všech důležitých památek a atrakcí, které toto historické město nabízí. Navíc se těšte na krásné výhledy na řeku Vltavu a okolní zelené kopce.

Ubytování v Českém Krumlově je snadné a může vyhovět každému rozpočtu a preferencím. Ať už jste romantický pár, rodina s dětmi nebo cestovatel na průzkum samotného města, určitě si najdete to správné místo pro odpočinek a relaxaci po prohlídce tohoto nádherného místa.


Počasí Česko Český Krumlov


Český Krumlov, malebné historické město v Jižních Čechách, je oblíbenou turistickou destinací po celý rok. Jeho jedinečná atmosféra a bohaté kulturní dědictví přitahují návštěvníky z celého světa. Ale co je dobré vědět o počasí v tomto regionu?

Český Krumlov leží ve středoevropském podnebném pásu a má typické kontinentální podnebí. To znamená, že zde můžeme očekávat teplá léta a chladné zimy. Jaro a podzim jsou obvykle mírné, ačkoliv mohou být poměrně proměnlivé.

V létě se teploty v Českém Krumlově pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. Občas se ale může dostat i přes 30 °C. Prší především ve formě krátkých, ale silných letních bouřek. Horká léta mohou být doprovázena suchem, což může mít vliv na zemědělství i přírodní život v okolí.

Podzim je období, kdy se příroda v Českém Krumlově mění v nejkrásnější barvy. Teploty klesají na příjemných 10-15 °C a noci mohou být chladné. Občasné deště jsou běžné, ale nejsou tak intenzivní jako v létě.

Zimy v Českém Krumlově jsou typicky studené a sněhové. Teploty klesají pod bod mrazu, zejména v noci, ačkoliv ve dnech může být alespoň několik stupňů nad nulou. Sněhové srážky jsou časté a vytvářejí kouzelnou zimní krajinu. Toto období je pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování, ideální.

Jaro je často proměnlivé a počasí se může rychle měnit. Teploty se postupně zvyšují a v dubnu a květnu se obvykle pohybují kolem 15-20 °C. Je to období, kdy se příroda probouzí k životu a květiny začínají kvést.

Při plánování návštěvy Českého Krumlova je vhodné sledovat předpověď počasí a přizpůsobit se aktuálním podmínkám. Nezapomeňte si vzít vhodné oblečení, ať už je to ochrana před sluncem v létě, nebo teplé vrstvy na podzim a v zimě.

Každé období má v Českém Krumlově své kouzlo a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Bez ohledu na počasí si můžete vychutnat bohatou historii, umění a přírodu tohoto malebného města.


Letenka Česko Český Krumlov


Česko, země bohatá na historii a krásné přírodní scenérie, je domovem mnoha památek a malebných měst. Jedno z těchto kouzelných míst je Český Krumlov, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst v České republice.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Český Krumlov a poznat jeho pevninský půvab, je letecká doprava skvělou možností, jak se dostat do tohoto malebného města. Letenka Česko Český Krumlov vám umožní překonat velkou vzdálenost za krátkou dobu a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto historického místa.

Pokud přiletíte do Prahy, hlavního města Česka, z letiště můžete využít různé dopravní prostředky, aby jste se dostali do Českého Krumlova. Jedna z nejrychlejších a nejpohodlnějších možností je letadlo. Existují pravidelné lety z mezinárodního letiště Václava Havla v Praze do letiště v Českých Budějovicích, které se nachází ve vzdálenosti jen asi 30 kilometrů od Českého Krumlova.

Po příletu do Českých Budějovic se můžete snadno dostat do Českého Krumlova několika způsoby. Můžete si pronajmout auto a jet po silnici, což vám umožní vidět krásnou českou krajinu nebo se můžete rozhodnout pro veřejnou dopravu. České Budějovice jsou dobře spojeny s Českým Krumlovem vlakem a autobusem. Jízda trvá asi 30 až 45 minut a nabídne vám další možnost obdivovat nádherné prostředí jižních Čech.

Když se dostanete do Českého Krumlova, toto malebné město vás zcela pohltí svým úžasným charakterem. Staré, úzké uličky, malebné domy a historické budovy vás vtáhnou do minulosti. Hlavním centrem je hrad Český Krumlov, který je zapsán na seznamu UNESCO a je největším hradem v České republice. Můžete si prohlédnout jeho impozantní nádvoří, nádhernou zahradu a místní muzeum, kde se dozvíte více o historii tohoto místa.

Kromě hradu stojí za návštěvu i historické centrum města, které je plné kaváren, restaurací, obchodů a uměleckých galerií. Můžete si prohlédnout barokní divadlo, které je jedním z mála dochovaných divadel tohoto druhu na světě. Milovníci přírody mohou zajít do nedalekého Národního parku Šumava, který je ideálním místem pro horskou turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity.

Letenka Česko Český Krumlov je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit toto okouzlující město a jeho okolí. Bez ohledu na to, zda jste z Česka nebo zahraničí, letadlo vám ušetří čas a nabídne vám příležitost vidět krásu české krajiny z výšky. A jakmile přistanete v Českých Budějovicích, stačí jen hodinová cesta, abyste se ocitli v jednom z nejkrásnějších měst v Česku - v Českém Krumlově.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky