Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Ston

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Ston


1. Jak se dostat z Chorvatska do Stonu?
- Ze Splitu nebo Dubrovníku je možné se dostat do Stonu autobusem, který jezdí pravidelně.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce ve Stonu?
- Hlavní turistickou atrakcí ve Stonu je historický opevněný systém se dvěma pevnostmi a rozlehlými hradbami. Další zajímavosti zahrnují solné lázně a jemné pláže.

3. Kde se nachází solné lázně v Stonu?
- Solné lázně se nacházejí v blízkosti Stonu, v údolí u moře. Jsou to jedny z nejstarších solných lázní v Evropě.

4. Jak dlouho trvá prohlídka opevnění ve Stonu?
- Prohlídka opevnění ve Stonu obvykle trvá asi hodinu až hodinu a půl. Záleží na tom, jak podrobně si přejete prozkoumat jednotlivé části opevnění.

5. Kde se dá nejlépe ochutnat místní specialita – ústřice?
- Ston je známý svou produkci ústřic a místní restaurace nabízejí širokou škálu pokrmů s ústřicemi. Doporučuje se navštívit místní restaurace a ochutnat čerstvé ústřice přímo z moře.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Stonu?
- Ston je příjemné navštívit v jakémkoli ročním období, ale nejlepší čas na návštěvu je obvykle na jaře nebo na podzim, kdy je počasí mírné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné.

7. Jaké jsou možnosti ubytování ve Stonu?
- Ve Stonu a jeho okolí je k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

8. Je potřeba mít vízum pro návštěvu Stonu?
- Pokud jste občanem země, která je členem Evropské unie nebo Schengenské dohody, vízum pro návštěvu Stonu není potřeba. Většina turistů může vstoupit do Chorvatska bez víza a zůstat zde po dobu až 90 dnů.

9. Jaké jsou další zajímavé destinace v blízkosti Stonu?
- V blízkosti Stonu se nachází mnoho dalších zajímavých destinací, jako je Mali Ston, ostrov Korčula a Dubrovník, které stojí za návštěvu.


Počasí Chorvatsko Ston


Chorvatsko je známé svou krásnou a rozmanitou přírodou, a to samozřejmě zahrnuje i jeho počasí. Jedním z míst, které nabízí zajímavé počasí, je město Ston, ležící na poloostrově Pelješac.

Ston se nachází v jižní části Chorvatska, přibližně 55 kilometrů severozápadně od Dubrovníku. Díky své poloze u moře a horskému prostředí je zde počasí velmi příjemné a ideální pro dovolenou.

Letní měsíce v Stonu jsou typicky horké a slunečné. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 30 °C, a zatímco občasné výkyvy na teplotní stupnici nejsou neobvyklé, většina dní je trávena na plážích nebo užíváním vody na některém z místních ostrovů. Moře má teplotu příjemnou kolem 25 °C, což je ideální pro koupání a vodní sporty.

Podzimní období, konkrétně září a říjen, nabízí mírnější počasí a teploty kolem 20-25 °C. Toto období je také vhodné pro turistiku, procházky po historických místech a ochutnávání místní kuchyně. Moře je stále teplé a všichni milovníci slunce a vody si mohou užít poklidné dny u pláže.

Zima v Stonu je mírná, ale chladnější než v letních měsících. Průměrné teploty se pohybují kolem 10-15 °C, přičemž v některých dnech může být dokonce i o několik stupňů chladněji. To neznamená, že byste nemohli vychutnat svou dovolenou - Ston má své kouzlo i v zimě, s klidnými uličkami a malebnými výhledy na okolní krajinu. Je to také vhodné období pro návštěvu restaurací a ochutnávání místních specialit, jako je například čerstvě ulovená ryba.

Jaro je obdobím obnovy v Stonu. Teploty se začínají zvyšovat a krajinu pokrývá zelená a různě kvetoucí vegetace. Průměrné teploty v březnu a dubnu se pohybují kolem 15-20 °C. Toto období je ideální pro procházky po městě a okolních vesnicích, návštěvy vinic a ochutnávání místního vína.

Celkově lze říci, že počasí v Stonu nabízí ideální podmínky pro dovolenou po většinu roku. Příroda, moře a místní atmosféra spolu s příjemným počasím vytvářejí kombinaci, která láká turisty z celého světa. Stačí si jen vybrat nejvhodnější období a s radostí se vydat do tohoto malebného chorvatského města.


Letenka Chorvatsko Ston


Pokud hledáte perfektní dovolenou v Chorvatsku, pak byste neměli přehlédnout malebné městečko Ston. Nachází se na jižním pobřeží poloostrova Pelješac a je známé svými historickými památkami, překrásnými plážemi a vyhlášenými mořskými plody.

Pro cestu do Stonu je nejlepší zvolit letenku do nejbližšího letiště, které se nachází v Dubrovníku. Z letiště pak můžete využít veřejnou dopravu nebo si pronajmout auto a vydat se na dvouhodinovou cestu okolo malebného pobřeží a kopců na Pelješac.

Po příjezdu do Stonu si jako první můžete prohlédnout zachovalé hradby, které jsou jedním z nejvýznamnějších znaků tohoto města. Hradby jsou označovány jako "evropská Velká čínská zeď" a jsou nejdelší hradby na světě. Jejich délka dosahuje úctyhodných 5,5 kilometru a jejich původ sahá až do 14. století. Procházení těmito historickými hradbami je unikátním zážitkem a z věže se otevírají nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další atrakcí, kterou byste neměli vynechat, je solná farma. Ston má bohatou historii těžby soli, která sahá až do římských dob. Můžete si prohlédnout staré solné rybníky, kde se solná voda odpařuje a přesunovat se vypalovací pecí, kde se solné krusty sbírají. Návštěva solné farmy nabídne nejen fascinující historické informace, ale i možnost zakoupit si kvalitní domácí soli jako suvenýr.

Přestože je Ston malý, obklopuje ho několik nádherných pláží, kde se můžete osvěžit po procházce městem. Pláže v Stonu jsou spíše oblázkové s průzračným mořským dnem a příjemným teplým slunečním zářením. Když se začnete cítit hladoví, můžete ochutnat čerstvé místní mořské plody v jedné z mnoha restaurací poblíž pobřeží.

Pokud máte rádi víno, určitě byste měli vyzkoušet místní vinařství. Pelješac je známý svými výbornými výrobcemi vína, a tak si můžete vychutnat nejrůznější ochutnávky a objevovat nové lahůdky.

Pokud Vás láká adrenalinový sport, na Pelješacu je možnost vyzkoušet různé vodní aktivity jako windsurfing, kitesurfing nebo potápění. Přírodní krása pobřeží a čistá modrá voda se přímo nabízí pro tyto druhy zábavy.

Výlet do Stonu je vynikající příležitostí pro objevování malebného Chorvatska. Bezprostřední blízkost Dubrovníku a unikátnost města Ston nabízí skvělé možnosti pro strávení dovolené. Ať už se jedná o historické památky, překrásné pláže či gastronomické zážitky, Ston určitě neponechá nikoho na pochybách o své atraktivitě.


Ubytování Chorvatsko Ston


Ston, malebné městečko na poloostrově Pelješac v Chorvatsku, je živým důkazem bohaté historie a krásné přírody této oblasti. Jeho úzké uličky a dochované opevnění lákají návštěvníky ke komplexnímu poznání historie a tradičních chorvatských zvyků.

Pokud plánujete návštěvu této malebné lokalitě, budete potřebovat ubytování. Ať už preferujete luxusní hotely, malebné penziony nebo kvalitní apartmány, Ston vám nabídne širokou škálu možností.

Jedním z míst, která stojí za zvážení, je Hotel Ostrea. Nachází se na samotném pobřeží a nabízí krásný výhled na moře. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené, s veškerým potřebným vybavením. Hotel disponuje také venkovním bazénem, venkovní terasou a restaurací, která servíruje tradiční chorvatskou kuchyni.

Další možností ubytování jsou penziony v samotném centru města. Tyto historické budovy jsou často rodinně provozované a nabízejí autentický chorvatský zážitek. Pokoje jsou útulné a vkusně zařízené, mnohdy s výhledem na přístav nebo na starou pevnost. Mnoho penzionů má také vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční pokrmy připravené z čerstvých místních surovin.

Pro ty, kteří preferují vlastní kuchyňku a samostatnost, jsou tu také apartmány. Ston nabízí širokou škálu apartmánů různých velikostí a cenových kategorií. Tyto apartmány jsou vhodné pro rodiny s dětmi a skupiny přátel, protože často mají více ložnic a obývacích pokojů. Vybavení apartmánů zahrnuje kuchyňský kout, koupelnu, často i balkon nebo terasu.

Při hledání ubytování v Stonu nezapomeňte zvážit také jeho strategickou polohu. Poloostrov Pelješac je známý svými překrásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou nabídkou vodních sportů. Do města Ston je také možné vyrazit na výlety do blízkého okolí, například do nedaleké Dubrovníku, které je jednou z nejkrásnějších historických destinací v Chorvatsku.

Chorvatsko je turistický ráj, který neustále roste na popularitě. Ston je jednou z mnoha malebných lokalit, které lákají návštěvníky svou krásou a tradicí. Ať už preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo samostatný apartmán, sezónní nabídka ubytování v tomto městečku vám určitě splní všechny vaše představy o chorvatském dovolené.


Dovolená Chorvatsko Ston


Ston je malebné město v Chorvatsku, ležící na poloostrově Pelješac. Toto historické místo je oblíbenou destinací pro turisty, kteří chtějí zažít autentickou chorvatskou atmosféru a užít si malebné pláže a bohatou gastronomii.

Ston je známý svou rozlehlou kamennou stěnou, která je jednou z nejdelších na světě. Podobně jako čínská zeď, byla postavena jako obranný systém a sloužila k ochraně města Dubrovník. Dnešní návštěvníci mohou projít po jejích malebných uličkách a vychutnat si nádherný výhled na okolní krajinu.

Město je také proslulé svými solnými poli, která jsou nejstaršími a největšími v celé Evropě. Solné polní jsou důležitou součástí chorvatské kultury, a protože jsou velmi dobře zachovalá, byla zde dokonce postavena muzeum soli. Návštěvníci mohou vidět, jak se získává mořská sůl a dozvědět se více o historii tohoto průmyslu.

Pokud jde o pláže, Ston nabízí něco pro každého. V blízkosti města se nachází krásné štěrkové pláže s průzračně čistou vodou. Návštěvníci si zde mohou užívat sluneční paprsky a relaxovat nebo si zaplavat v Jaderském moři. Je zde také možnost pronájmu různých vodních sportovních vybavení, jako jsou kajaky nebo windsurfingová prkna.

Ston je rovněž známý svou bohatou gastronomií, zejména co se týče mořských plodů. Místní restaurace nabízejí čerstvého ryby, humra, ústřice a další lahodné speciality. Pro milovníky vína je region Pelješac známý svými vínořezy a vinnými sklepy, kde si turisté mohou vychutnat místní vína odrůdy Plavac Mali, které jsou vyrobeny z hroznů pěstovaných na slunných svazích poloostrova.

Ston je také výchozím bodem pro další výlety v regionu. Můžete navštívit nedaleké ostrovy jako Mljet, Korčula nebo Elafitské ostrovy. Můžete si také pronajmout auto a prozkoumat tyčící se horští krajinu nebo navštívit blízké Dubrovník, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Každoročně přitahuje Ston tisíce turistů, kteří hledají krásnou přírodu, bohatou historii a dokonalé pláže. S vřelým přijetím od místních obyvatel a pestrými aktivitami, jako je jízda na lodích, potápění a poznávání kulturního dědictví, se Ston stává jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Chorvatsku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky