Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Vis (ostrov Vis)

Dovolená Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko se stalo v posledních letech stále oblíbenější turistickou destinací a mnoho lidí si vybírá jako cíl své dovolené ostrov Vis. Tento ostrov, který se nachází v Jaderském moři, je ideálním místem pro ty, kteří chtějí užít si krásnou pláž, okouzlující krajiny a skvělé potápění.

Jedním z nejvýznamnějších míst na ostrově Vis je město Vis. Toto městečko je známé svou nádhernou přírodou a plážemi, což z něj dělá ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít klidné trávení dovolené. Existují zde různé typy ubytování, od soukromých apartmánů a penzionů až po hotely, které nabízejí prvotřídní služby.

Dalším zajímavým místem na ostrově Vis je městečko Komiza. Toto malebné vesnička se nachází na západním konci ostrova a nabízí krásné výhledy na okolní horizont. Místní pláže jako například Kamenice a Stiniva jsou naprostými skvosty. Je také možné si pronajmout loď a prozkoumat okolní ostrůvky a zátoky.

Ostrov Vis je také velmi oblíbeným místem pro potápění. S jeho křišťálově čistou vodou jsou podmořské útesy a jeskyněm skvělým místem pro potápěčské výlety. V okolí ostrova se nacházejí dokonce i vraky lodí, které zde byly potopeny během druhé světové války.

Pokud se chcete dostat na ostrov Vis, můžete si vybrat z několika možností. Dostanete se zde lodí, katamaránem nebo trajektem z různých přístavů na pevninské části Chorvatska.

Celkově vzato, ostrov Vis je krásné a klidné místo, kde si můžete opravdu odpočinout a užít si přírodu a moře. Pokud hledáte ideální destinaci pro své letní prázdniny, pak určitě zvažte návštěvu tohoto skvělého kousku Chorvatska.


Počasí Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko je známé svou krásnou přírodou, čistými plážemi a malebnými ostrovy. Mezi ty nejpopulárnější ostrovy patří ostrov Vis. Leží ve střední Dalmácii a je jedním z nejvzdálenějších chorvatských ostrovů od pevninského pobřeží. Ostrov Vis je oblíbený mezi turisty díky svému příjemnému středomořskému podnebí a jedinečné atmosféře.

Celoroční počasí na ostrově Vis je obecně mírné a teplé. V létě, které trvá od června do září, se teploty pohybují kolem 25-30°C. Mořská teplota je ideální na koupání a vody jsou krásně čisté. To dělá z ostrova Vis skvělé místo pro milovníky pláží a vodních aktivit.

Jaro a podzim jsou také vhodnými obdobími pro návštěvu ostrova. V dubnu a květnu se teploty pohybují okolo 20°C a okolní příroda rozkvétá. Podzim, konkrétně měsíce říjen a listopad, jsou mírnější a teploty klesají na přibližně 15-20°C. Tyto období jsou ideální pro procházky a objevování ostrova bez přílišného horka a turistického davu.

Zima na ostrově Vis je nejchladnějším obdobím. Od prosince do února je průměrná teplota kolem 10-15°C. Většina turistů se na ostrov vyhledává především v letních měsících, takže zimní období je klidnější a ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru ostrova bez většího shonu.

Je však třeba poznamenat, že předpověď počasí na ostrově Vis může být poměrně proměnlivá. Občas se mohou vyskytnout i příležitostné bouřky či déšť, zejména na jaře a na podzim. Ale obecně je počasí na Visu převážně slunečné a suché.

Ostrov Vis je opravdu jedinečným místem, které nabízí nejen krásné pláže a historické památky, ale také příjemné počasí. Ať už se rozhodnete ostrov navštívit v létě, na podzim či přes zimu, určitě nebudete zklamáni. Počasí na ostrově Vis se vám navždy vryje do paměti a dopřeje vám výjimečné zážitky.


Ubytování Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a ostrov Vis je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid, krásné pláže a jedinečnou atmosféru. Ostrov Vis se nachází v Jaderském moři a svou nedotčenou přírodou a malebnými vesničkami láká návštěvníky z celého světa.

Při plánování dovolené na ostrově Vis je důležité také zvážit ubytování. Výběr možností je dostatečný a zahrnuje různé typy ubytování, které splňují potřeby každého turisty.

Pokud preferujete útulnost a rodinnou atmosféru, můžete se rozhodnout pro soukromé apartmány. Většina domů nabízí pronájem apartmánů různých velikostí, od menších pro páry až po větší pro rodiny či skupiny přátel. Soukromé apartmány jsou často vybaveny vlastní kuchyňkou, což vám umožní připravit si vlastní jídlo a ušetřit nějaké peníze.

Další možností je pronájem pokojů v soukromých domech. Tato varianta je vhodná pro ty, kteří chtějí zažít větší interakci s místními obyvateli. Hostitelé často rádi sdílejí své znalosti a tipy o ostrově Vis, což vám pomůže objevit skryté klenoty místa.

Ostrov Vis nabízí také několik hotelů, které jsou vhodné pro ty, kteří hledají komfort a luxus. Hotely jsou obvykle vybaveny bazény, restauracemi a dalšími zařízeními, které vám umožní relaxovat a užívat si dovolenou naplno. Výhodou pobytu v hotelu je také to, že personál bude k dispozici s veškerými informacemi a doporučeními, které potřebujete.

Pro ty, kteří chtějí zažít přírodu na maximum, je na ostrově Vis k dispozici možnost kempování. Kempy se nacházejí v blízkosti přírodních pláží a nabízejí základní vybavení pro přespání ve stanu. Kempování je také cenově dostupnou možností, která vám umožní ušetřit peníze a přitom si užít přírodu.

Ostrov Vis je přístupný trajektem z pevninského Chorvatska i z dalších blízkých ostrovů. Přesun na ostrov a po ostrově je tedy snadný a dostupný. Vybírat můžete z různých lokalit na ostrově, každá má své specifické kouzlo.

Výběr ubytování je jedním z klíčových faktorů pro úspěšnou dovolenou. Bez ohledu na to, zda si zvolíte soukromý apartmán, hotel nebo kemp, skvělý pobyt na ostrově Vis je zajištěn. To, co je však nejdůležitější, je zažít atmosféru ostrova, ochutnat místní kuchyni a prozkoumat krásy přírody, které Vis nabízí.


Letenka Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


Ostrov Vis je jedním z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických cílů v Chorvatsku. Nachází se ve Středozemním moři, asi 45 km od pevninského pobřeží, a je jedním z nejvzdálenějších chorvatských ostrovů. Vis je známý svou bohatou historií, nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a vynikajícími možnostmi pro potápění a další vodní aktivity.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit tento nádherný ostrov, je nejlepším způsobem cestování letadlo. Existuje několik možností letenek do Chorvatska a záleží na vás, kterou si vyberete. Pokud plánujete navštívit Vis, máte několik možností.

Jednou z možností je letět do nejbližšího mezinárodního letiště, které se nachází na sousedním ostrově Hvar. Po příletu na letiště v Hvaru budete muset cestovat trajektem na ostrov Vis. Trajektové spojení mezi oběma ostrovy je pravidelné a trvá asi 1-2 hodiny, v závislosti na povětrnostních podmínkách. Po příjezdu na Vis se můžete ubytovat v jednom z místních hotelů, apartmánů nebo si pronajmout soukromou vilu, dle vašich preferencí.

Další možností je cestovat letecky přímo na ostrov Vis pomocí charterového letu. Některé letecké společnosti nabízejí sezónní charterové lety z hlavních evropských měst přímo na letiště na Visu. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a pohodlí při cestování.

Letenky na ostrov Vis se prodávají obvykle předem a doporučuje se je rezervovat včas, zejména v letních měsících, kdy je největší zájem o cestování do Chorvatska. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti.

Cestování letadlem na ostrov Vis vám poskytne pohodlný a rychlý přístup k tomuto úchvatnému chorvatskému ostrovu. Můžete si užít nádherné pláže, okouzlující malebná města, vynikající gastronomii a přírodní krásy ostrova Vis. K dispozici máte mnoho možností pro ubytování a atrakce a aktivit pro každého cestovatele.

Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko a ostrov Vis, zvažte letenku jako rychlý a pohodlný způsob cestování. Nezapomeňte si předem rezervovat letenku a vychutnat si nezapomenutelnou dovolenou na tomto nádherném chorvatském ostrově!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Vis (ostrov Vis)


1. Jak se dostanu na ostrov Vis?
Ostrov Vis je dostupný lodními trasami z přístavů Split a Dubrovník. Můžete se také dostat na ostrov letecky, přistáním na letišti Split a následným přívozem či trajektem.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Vis?
Na ostrově Vis najdete mnoho krásných pláží. Mezi nejoblíbenější patří pláž Srebrna, Stiniva, Rukavac, Stončica a pláž Grandovac.

3. Kde na ostrově Vis se dá ubytovat?
Na ostrově Vis najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Největší nabídka ubytování se nachází ve městech Vis a Komiža.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Vis?
Ostrov Vis je známý svou bohatou gastronomií. Mezi nejlepší restaurace na ostrově patří počeniatně Restaurant Lola, Konoba Pol murvu, Restoran Fort George a Restoran Pojoda.

5. Co rozhodně stojí za vidění na ostrově Vis?
Na ostrově Vis je mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Nejvíce doporučovaným je historické město Vis s jeho starou pevností a římské osady Issa. Dalšími zajímavými místy jsou Modrá jeskyně, Malá Duboka a vesnice Komiža.

6. Jak je počasí na ostrově Vis?
Počasí na ostrově Vis je typicky středomořské, s teplými lety a mírnými zimami. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, s průměrnou teplotou kolem 30°C. Nejchladnější je měsíc leden, s průměrnou teplotou kolem 10°C.

7. Kde nakoupit potraviny na ostrově Vis?
Na ostrově Vis najdete několik supermarketů, které nabízejí širokou škálu potravin a dalších potřeb. Rozhodně se ale doporučuje nakupovat ve městech Vis a Komiža, kde je větší výběr.

8. Jaké aktivity mohu vyzkoušet na ostrově Vis?
Na ostrově Vis se můžete věnovat různým aktivitám, jako je potápění, plavba na lodi, cyklistika, pěší turistika a windsurfing. Taktéž můžete navštívit vínařské farmy a ochutnat místní víno.

9. Jaký je časový posun na ostrově Vis?
Ostrov Vis se nachází v časové zóně GMT+2 (letní čas) a GMT+1 (standardní čas).

10. Jaké jsou nejbližší ostrovy, které mohu navštívit z ostrova Vis?
Z ostrova Vis se můžete vydat na výlet na nedaleké ostrovy jako je Hvar, Brač nebo Korčula. Tyto ostrovy jsou dostupné trajektem nebo katamaránem.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky