Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Čierna Hora Sveti Stefan

Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Sveti Stefan


1. Co je Sveti Stefan?
Sveti Stefan je ostrov v Černé Hoře, který se nachází poblíž Budvy. Dříve byl ostrov spojený s pevninou, ale v 15. století byl přeměněn na pevnost a později na luxusní hotel.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Černé Hoře?
V Černé Hoře je mnoho krásných pláží, mezi nejlepší patří Jaz, Buljarica, Mogren, Žanjice, Lučice a Plavi horizonti.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Černé Hoře?
Černá Hora nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou katedrály ve městech Kotor a Cetinje, národní park Durmitor, Ostrogský klášter, který je vytesaný do skály, a jezero Skadar.

4. Můžu pít vodu z kohoutku v Černé Hoře?
Voda z kohoutku v Černé Hoře není pitná, doporučuje se pít balenou vodu.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Černé Hory?
Nejlepší čas na návštěvu Černé Hory je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a snížená pravděpodobnost srážek.

6. Potřebují turisté víza pro vstup do Černé Hory?
Víza pro vstup do Černé Hory nejsou potřebná pro většinu zemí, Avšak některé země, např. některé státy bývalého SSSR, potřebují víza.

7. Jaké jsou místní jídla v Černé Hoře?
Místní speciality zahrnují ryby a mořské plody, ovce a skopové sýry, masová jídla, jako je pljeskavica a cevapi, a různé druhy pečiva.

8. Jaký je nejlepší způsob dopravy po Černé Hoře?
Nejlepší způsob dopravy po Černé Hoře je autem nebo na motorce, protože většina měst a atrakcí jsou vzdálené a nejsou spojeny veřejnou dopravou.

9. Jaké jsou nejlepší ubytování v Sveti Stefanu?
Sveti Stefan nabízí mnoho luxusních hotelů a resortů, jako je např. Aman Sveti Stefan a Hotel Adrovic.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity v Sveti Stefanu?
V Sveti Stefanu můžete užívat slunce na pláži, plavat a potápět se, procházet se v historickém centru, nebo navštívit místní promenády s obchody a restauracemi.


Dovolená Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je malebná země ležící na Balkánském poloostrově. Tato země je bohatá na krásnou přírodu, pohádkové pláže a historické památky. Mezi nejvíce vyhledávané turistické cíle v Černé Hoře patří jedno z nejznámějších letovisek, Sveti Stefan.

Letovisko Sveti Stefan se nachází na stejnojmenném ostrově, který je spojen s pevninou úzkým náspem. To vytváří velmi charakteristický a malebný pohled, který je rázem poznávacím znamením této oblasti. Samotné městečko je postavené na strmém kopci a přitahuje turisty svým kouzlem.

Sveti Stefan je nejen místem pro relaxaci a odpočinek, ale nabízí i mnoho dalších atrakcí. Procházky po úzkých kamenných uličkách oživených květinovými dekoracemi jsou nezapomenutelným zážitkem. V centru města se nachází i věž s výhledem na celou oblast, ze které je nádherný rozhled na azurové moře a pláže.

Pláže v Sveti Stefan jsou jedinečné svým spojením přírody s luxusem. Tento poloostrov nabízí pláže s jemným pískem, kamínky i oblázky. Každý si zde najde svoje oblíbené místo pro opalování a koupání. Díky čistému moři a skvělým podmínkám pro potápění, je Sveti Stefan oblíbenou destinací pro milovníky vodních sportů.

Sveti Stefan také láká milovníky historie. Útočiště bylo založeno v 15. století a sloužilo jako opevnění proti útokům nepřátel. Dnes je toto místo slavným luxusním letoviskem, které v sobě uchovalo své historické jádro. Malebné kamenné domky připomínají minulost a vytvářejí romantickou atmosféru.

Pro ty, kteří chtějí poznat další místa v okolí, je Sveti Stefan ideálním výchozím bodem. V blízkosti se nachází přístavní město Budva, které je bohaté na historické památky a nabízí mnoho kulturního dědictví. Nedaleko je i národní park Lovćen, který je vyhlášený svými výhledy a krásnou přírodou.

Pokud tedy plánujete dovolenou plnou relaxace na krásných plážích, procházky po historických památkách a objevování nádherné přírody, není lépší volbou než Sveti Stefan v Černé Hoře. Kromě toho, že se budete cítit jako zkrásnělá celebrita nebo krásná princezna, si zde také odpočinete od každodenního stresu a načerpáte novou energii.


Ubytování Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací v Evropě. A jedním z nejoblíbenějších míst k pobytu v této zemi je virtuálně nedotčené ostrovní letovisko Sveti Stefan.

Sveti Stefan se nachází na malém ostrově v Adrijanamu a je spojen s pevninou malebným úzkým mostem. Toto elegantní letovisko bylo původně rybářskou vesnicí, která byla později přeměněna na luxusní hotelový komplex. V roce 1960 byl Sveti Stefan vyhlášen kulturní památkou a dodnes zachovává svůj starobylý ráz.

Přestože je ostrov považován za exkluzivní hotelový komplex, jeho okolí nabízí širokou škálu ubytování, které vyhovuje každému rozpočtu. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými rodinnými penziony a levnějšími apartmány. Všechny tyto možnosti ubytování vám přinášejí jedinečný pohled na malebné letovisko.

Luxusní hotely na Sveti Stefanu nabízejí svým hostům vysoce kvalitní služby a krásné pokoje s výhledem na moře. Tyto hotely jsou vybaveny všemi moderními pohodlími a přinášejí pocit elegance a luxusu. Výhled na azurovou vodu a bílé písečné pláže je nezapomenutelný.

Pro ty, kteří hledají útulné a cenově dostupné ubytování, jsou tu rodinné penziony. Tyto penziony mají přátelskou atmosféru a poskytují komfortní pokoje a apartmány. V přilehlých úzkých uličkách najdete také tradiční restaurace a kavárny, které nabízejí čerstvé mořské plody a další speciality.

Pokud preferujete samostatnost a velkou prostornost, můžete si pronajmout apartmány. Na Sveti Stefanu a v blízkém okolí je k dispozici mnoho apartmánových komplexů, které mají vlastní soukromou pláž a bazén. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří chtějí vychutnat svou dovolenou v klidu a poklidu.

Ubytování v Sveti Stefanu vám umožňuje nejen objevovat krásy tohoto malebného letoviska, ale také navštěvovat okolní atrakce. V blízkosti se nachází město Budva, které je bohaté na historické památky a atmosféru středověkého opevnění. Můžete se také vydat na výlet do národního parku Durmitor, který je přímořským rájem pro outdoorové nadšence.

Pobyt v Sveti Stefanu v Černé Hoře je skutečným příjemným zážitkem. Toto malebné ostrovní letovisko vám poskytne dokonalou kombinaci luxusu, historie a krás přírody. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, útulném penzionu nebo prostorném apartmánu, zážitek z vaší dovolené zde bude nezapomenutelný.


Počasí Čierna Hora Sveti Stefan


Čierna Hora je krásnou zemí ležící na pobřeží Jaderského moře a nabízí turistům mnoho přírodních krás, kulturního dědictví a možností pro aktivní dovolenou. Mezi turistické perly patří také malebné městečko Sveti Stefan, které se rozkládá na malém poloostrově, spojeném s pevninou malým průhledným mostem.

Jak ale vypadá počasí v této oblasti? Čierna Hora a Sveti Stefan jsou oblíbenými destinacemi pro letní dovolenou, a proto je zde opravdu příjemné středomořské klima. Léto v Černé Hoře přináší teploty okolo 30°C a více. Průměrná teplota vzduchu od července do srpna se pohybuje kolem 26°C. Noční teploty klesají na asi 20°C, čímž je příjemné spát a prožívat večerní program na terase. Voda v moři se ohřívá na 24-28°C.

Pokud plánujete návštěvu během jara, tak se můžete těšit na mírnější počasí s průměrnou teplotou okolo 20 až 22 °C (moře něco kolem 16-18 °C) a obyčejně více slunečných dnů než v zimě. V zimě je pobřeží poměrně klidné a tiché, řada hotelů je zavřena, ale ty největší jsou obvykle otevřené celoročně. Počasí bývá vlhké a chladnější, řada dešťových dnů, přičemž teploty se pohybují okolo 10 až 15 °C.

Celkově lze říci, že většina mladých lidí má nejraději srpen a začátek září, kdy teplo a slunce připravují krásné pláže, úžasné koupání v Jaderském moři a velmi hezké počasí na výlety po okolí. Turisté se mohou těšit na slunečné dny, příjemné teploty a vynikající atmosféru. Pokud se chystáte do Černé Hory a na Sveti Stefan, zajisté si užijete nádhernou dovolenou.


Letenka Čierna Hora Sveti Stefan


Letenka Čierna Hora - Sveti Stefan: Kľúč k rajskému ostrohu

Ak hľadáte úchvatné miesto s krásnymi plážami a nádhernou prírodou, nezabudnite si zaplánovať dovolenku v Čiernej Hore. Letenka do tejto malebnej krajiny je štartovacím bodom pre nekonečné dobrodružstvá a objavovanie skvostov, ktoré krajina ponúka. Jedným z najznámejších miest, ktoré by ste na svojej dovolenke nemali vynechať, je ostrov svetoznámeho letoviska Sveti Stefan.

Sveti Stefan je s malým ostrovom spojený s pevninou mostom a nachádza sa v Budve. Tento malebný ostrov bol kedysi rybárskou osadou, ale postupne sa vyvinul na luxusný hotelový komplex. Na pevnom ostrove sa nachádza jedinečné kamenné obydlie s kopulou, ktoré bolo skutočným srdcom dediny. Počas času sa táto miestna pamiatka začala meniť na luxusný hotel, ktorý privíta svojich návštevníkov so všetkými pohodlnosťami a vynikajúcim servisom.

Kúpanie na plážach Sveti Stefana je neopakovateľným zážitkom. Je obklopený najjemnejším pieskom a tyrkysovým morom. Pláže sa skrývajú v zálive, ktorý dodáva pohodlie a súkromie návštevníkom. Môžete sa pohodlne usadiť na lehátka, nechať sa hriadať slnkom a len si vychutnávať nádherný výhľad na čisté more a malebný ostrov. K plážam v Sveti Stefane máte prístup ako hostia hotela, tak aj ako verejnosť, ale nepokúšajte sa prekročiť hranice privátneho hotela, keďže vstup je povolený iba ubytovaným hosťom.

Okrem nezabudnuteľného plážového zážitku v Sveti Stefane, sa môžete tiež vydať na prechádzku po úzkych uličkách ostrova a objavovať jeho kultúrnu dedičinu a poklady. Malebné domy vo vidieckom štýle vás pohltia svojou autenticitou a charakterom. Miestne reštaurácie vás osloví chuťovými lahôdkami čiernejorskej kuchyne a vychutnáte si miestne víno, ktoré je teraz medzinárodne uznávané.

Keď sa ocitnete na Svetom Stefane, nezaobiďte si vychutnať nádherný východ a západ slnka. Tieto magické okamihy vytvárajú neopísateľnú atmosféru a ponúkajú vám príležitosť relaxovať a zaplaviť vaše smysly pokojom a uvoľnením.

Akúkoľvek letenku na Sveti Stefan si musíte dobre naplánovať, pretože ostrov je veľmi žiadaným miestom turistov a dostupnosť miest je obmedzená. Ak chcete využiť výhodnejšie ceny, odporúčame vám rezervovať letenky skôr a zabezpečiť si svoje miesto v krajine snov vopred.

Ak teda snívate o dovolenke v rajskom prostredí s nádhernou prírodou a úchvatnými plážami, neváhajte a rezervujte si letenku do Čiernej Hory a nevynechajte Sveti Stefan. Zaručujem vám, že táto dovolenka vás pohladí na duši a prináša vám nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky