Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Cyprus Akamský polostrov

Dovolená Cyprus Akamský polostrov


Cyprus, nejen slunečný ostrov, ale také překrásný kousek země ležící na Akamském polostrově, je jednou z nejžádanějších destinací pro dovolenou. S pestrou historií, nádhernými plážemi a jedinečnou kulturou nabízí Cyprus nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.

Akamský polostrov, který se nachází na západě ostrova, je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších koutů Cyprusu. Tato oblast je známá svou zachovalou přírodou a spektakulárními výhledy na Středozemní moře. Každý krok po Kamenném lesu nebo Sídruových zátokách vás přenese na místo, kde se můžete ztratit v úžasné kráse přírody.

Jedním z největších lákadel Akamského polostrova je národní park Akamas, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny, a také skrývá jedinečné geologické útvary. Milovníci přírody ocení túry po trase Aphrodite, která vede k vodopádu Caledonia, nebo balzámy se relaxujícím lázním v přírodních termálních pramenech Bath of Aphrodite.

Pláže na Akamském polostrově jsou považovány za některé z nejkrásnějších na ostrově. Pláž Lara Beach je známá jako místo, kde karety karety tříhřbeté přicházejí na břeh snést svá vejce. Tato pláž je však chráněna a není přístupná veřejnosti. Naštěstí existuje mnoho dalších pláží, jako je Latchi Beach nebo Blue Lagoon, které jsou ideální pro relaxaci, slunění a vodní sporty.

Navštívení Akamského polostrova vám také poskytne příležitost poznat bohatou historii tohoto místa. V oblasti se nachází několik archeologických nalezišť, jako je Baths of Aphrodite, kde podle legendy bohyně lásky a krásy odpočívala, nebo starověké město Marion, které je známé svými antickými památkami.

Není pochyb o tom, že Akamský polostrov na Cypru je jedním z těch míst, která by neměla chybět ve vašem itineráři při návštěvě ostrova. Tato oblast nabízí nádhernou přírodu, nepřeberné množství aktivit a fascinující historii. Ať už si vyberete procházku po národním parku, relaxaci na pláži nebo objevování archeologických nalezišť, Akamský polostrov na Cyprusu vás jistě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Akamský polostrov


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Akamský polostrov na Kypru?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Akamský polostrov, je pomocí vlastního vozu. Existují však také autobusové linky a taxi služby, které vedou na různá místa na polostrově.

2. Co bychom měli vidět během návštěvy Akamského poloostrova?
Akamský polostrov nabízí mnoho zážitků pro návštěvníky, od procházek po horských stezkách až po návštěvu starověkých klášterů a památek. Taktéž jsou zde mnoho příležitostí ke koupání a potápění v průzračných vodách.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Akamském polostrově?
Na Akamském poloostrově je mnoho písečných pláží, jako např. Coral Bay, Lara Bay nebo Foresters Beach. Doporučuji si vybrat pláž v závislosti na vašich zájmech a potřebách, protože některé jsou ideální pro sportovní aktivity, zatímco jiné jsou lepší pro klidnou a relaxingovou atmosféru.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Akamského polostrova?
Pro návštěvu Akamského poloostrova se doporučuje návštěva na jaře a na podzim, kdy teploty jsou méně provokující a okolní příroda je v květu nebo plném zbarvení. Léto je populární, ale také velmi horké a přeplněné turisty.

5. Je nutné se obávat komárů nebo jiných hmyzích druhů v tomto regionu?
Akamský polostrov obvykle není zasažen mnoho komáry, ale některé oblasti mohou být potenciálním místem pro hmyzí druhy jako např. tmavý hmyz nebo včely, na kteří byste se měli být připraveni. Doporučuji si přinést repelent proti hmyzu, pokud se vydáváte na turistiku odpoledne nebo v noci.


Počasí Cyprus Akamský polostrov


Cyprus Akamský polostrov leží na západě Kypru a rozkládá se na ploše 230 km². Tento region je významný svým unikátním klimatickým a geografickým charakterem. V tomto článku se zaměříme na počasí, které v této oblasti panuje.

Cyprus Akamský polostrov se nachází na západě Kypru, což znamená vliv Středozemního moře a horkého suchého podnebí. Léta zde bývají horká a suchá s teplotami vysokými až 35 °C, zatímco zimy jsou vlhké a mírné. Srážky jsou zde v průměru nižší než na zbytku ostrova, ale během zimy může pršet poměrně hojně.

V létě je v oblasti Cyprus Akamský polostrov velmi horko a slunečno. Slunce vychází velmi brzy ráno a zapadá pozdě večer. Během dne je velmi vysoké množství UV záření a proto je nutné se chránit před jeho negativními účinky. Voda v moři je teplá a čistá a ideální pro koupání.

V zimě bývá o něco chladněji, ale stále se jedná o příjemné počasí. Srážky během této doby mohou být vyšší, ale většinou se jedná o krátkodobé deště. Teploty se pohybují od 10 °C do 20 °C a to znamená, že v této době roku se dá stále strávit příjemný čas v přírodě.

Pro turisty je Cyprus Akamský polostrov ideálním místem pro celoroční dovolenou. Základem naší přípravy na cestu do této oblasti však musí být informace o počasí. Dobré znalosti počasí vám umožní vybrat si nejvhodnější místo k pobytu, a tak si užít dovolenou, která bude přizpůsobena vašim potřebám a přání. Za každého počasí můžete najít zajímavou aktivitu a ať už je cílem vaší cesty koupání, turistika nebo poznání nových zemí a kultur, Cyprus Akamský polostrov vám nabízí to, co potřebujete.


Ubytování Cyprus Akamský polostrov


Cyprus Akamský polostrov se nachází na západním pobřeží ostrova Cyprus a je jednou z nejkrásnějších a nejnedotčenějších částí ostrova. Polostrov je známý svými neuvěřitelnými plážemi, písečnými dunami, skalnatými útesy a křišťálově čistým mořem.

Jedna z hlavních atrakcí Cyprus Akamského polostrova je národní přírodní rezervace Akamas. Tato přírodní oáza je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně endemického druhu orchideje, která je známá svou krásou. Národní rezervace je také domovem malých populací kyperského muflona, který je známý svými charakteristickými zakroucenými rohy.

Polostrov nabízí různé možnosti ubytování pro turisty. Na výběr jsou luxusní hotely, apartmány, vily a tradiční venkovské domy známé jako "agroturistické" ubytování. Mnoho z těchto ubytování se nachází v blízkosti pláží, které jsou oceněné modrou vlajkou za svou čistotu a kvalitu.

Akamský polostrov je rájem pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Zde můžete podniknout pěší turistiku, horskou cyklistiku, jízdu na koni a dokonce i jeepové safari. Polostrov je také známý svými úžasnými potápěčskými a šnorchlovacími lokalitami. Pod vodou můžete obdivovat korálové útesy, jeskyně a různé druhy ryb.

Další zajímavostí polostrova je Latchi Fishing Village, která nabízí autentickou kyperskou atmosféru a přístav, kde se prodávají čerstvé ryby. Zde si můžete vychutnat tradiční mořskou stravu a ochutnat čerstvé ryby a plody moře.

Pokud se rozhodnete navštívit Cyprus Akamský polostrov, nezapomeňte navštívit také Aphrodite Baths, které jsou spojeny s mýtem o bohyni lásky, Afroditě. Místní legenda říká, že koupání v těchto lázních vám přinese krásu a mládí.

Večer si můžete užívat romantickou procházku po pobřeží a obdivovat západ slunce nad mořem. Polostrov nabízí také velký výběr restaurací, barů a klubů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a zároveň si užívat nočního života.

Cyprus Akamský polostrov je ideálním místem pro pohodovou dovolenou v přírodě. Pokud máte rádi klid a krásu přírody, budete zde rozhodně nadšení. Polostrov nabízí nádherné pláže, úchvatné scenérie a možnosti pro mnoho aktivit. Prozkoumejte tuto skrytou krásu Cyprusu a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Cyprus Akamský polostrov


Cestování do zahraničí může být v současné době poměrně komplikované, avšak to neznamená, že byste neměli plánovat své budoucí cesty. Pokud váháte, kam byste mohli odjet na dovolenou, může být pro vás dobrou volbou Kypr a konkrétně pak Akamský polostrov, který se nachází na západním pobřeží ostrova.

Abychom se dostali na Akamský polostrov, musíme se nejprve podívat na lety do Kypru. Většina z nás nejspíše přiletí na letiště v Larnace nebo v Pafosu, odkud se budeme muset přesunout na západ. Je možné si pronajmout auto, ale mnohem jednodušší a pohodlnější variantou jsou místní autobusy, které spojují Akamský polostrov s okolními městy a plážemi.

Akamský polostrov nepatří mezi nejznámější turistické destinace na Kypru, což může být pro mnohé návštěvníky přínosem. Můžete si zde užít klidné prostředí a narazíte zde na méně turisty než na jiných místech ostrova. Na Akamském polostrově se nachází národní park Akamas, kde můžete procházet přírodou a pozorovat místní flóru a faunu.

Mezi nejnavštěvovanější pláže na Akamském polostrově patří Lara a Fontana Amorosa. Pláž Lara je známá především díky karetovým želvám, které se zde každoročně vylíhají. Pokud byste si chtěli vyzkoušet nějaké vodní sporty, můžete se vydat na pláž k Latchi, která je ideální pro windsurfing a jachting.

Pokud máte chuť na historii, určitě byste neměli vynechat klášter Agios Neofytos, který se nachází nedaleko vesnice Tala. Klášter byl založen ještě v 12. století a v současné době slouží jako muzeum s interesantními expozicemi.

Akamský polostrov je ideálním místem pro ty, kteří milují přírodu a klidnou atmosféru. A jelikož sem nejezdí tolik turistů, můžete užít si své dovolené bez davů lidí a ušetřit si zbytečný stres. Takže pokud hledáte cestování do méně frekventovaných destinací, Kypr a Akamský polostrov mohou být tou správnou volbou pro vás.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky