Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Cyprus Troodoské hory

Ubytování Cyprus Troodoské hory


Cyprus je známý především svými slunnými plážemi a azurovým mořem, ale méně známou, avšak zato o to krásnější částí této ostrovní země jsou Troodoské hory. Nacházejí se v centrální části ostrova a jsou ideálním cílem pro milovníky přírody a dobrodružství.

Pokud hledáte ubytování v Troodoských horách, máte na výběr mezi různými možnostmi. Zde si můžete najít útulné horské chaty, penziony či hotely, které nabízejí skvělý výchozí bod pro objevování této malebné oblasti.

Horské chaty jsou velmi oblíbené mezi návštěvníky, kteří se chtějí skutečně ponořit do horské atmosféry. V chatách najdete veškeré vybavení, které potřebujete, a můžete si užívat klidu a pohody v srdci přírody. Tyto chytlavé chaty jsou obvykle postaveny z tradičních materiálů, jako je dřevo a kámen, a často mají kamenem vydlážděné dvorky, které nabízejí úchvatný výhled na okolní hory.

Pokud dáváte přednost více komfortnímu ubytování, můžete si vybrat z různých penzionů nebo hotelů. Tyto ubytovací zařízení jsou často umístěny ve vesnicích v okolí a nabízejí modernější vybavení a služby. Mají obvykle restaurace, bazény a další vybavení, které se postará o vaše pohodlí. I když možná nebudete mít tolik kontaktu s přírodou jako v chatách, stále si můžete užít krásné výhledy na hory a prozkoumat okolní přírodní rezervace.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Troodoských hor je Kykkos klášter. Tento klášter je známý svou ikonou Panny Marie, která je považována za zázračnou. Klášter je obklopen malebnými horami a jeho unikátní architektura a historie přitahují mnoho turistů. Ubytování v blízkosti kláštera vám umožní snadný přístup k nádherným procházkám po okolních horách.

Dalšími populárními aktivitami v Troodoských horách jsou pěší túry a horská kola. Existuje mnoho tras, které vás provedou úchvatnou krajinou a umožní vám objevovat nádherné vodopády, horské potoky a malebné vesnice. Během svého pobytu v Troodoských horách si můžete také vychutnat chladný horský vzduch a ochutnat místní tradiční kyperskou kuchyni.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování v Troodoských horách, nebudete zklamáni. Tato malebná oblast nabízí klid a pohodu, odpočinek od shonu běžného života a jedinečnou přírodu. Bez ohledu na to, jestli jste dobrodruh nebo prostě jen hledáte místo na relaxaci, Troodoské hory na ostrově Cyprus jsou ideálním místem pro vaši dovolenou.


Dovolená Cyprus Troodoské hory


Cyprus je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací v Středomoří a nabízí návštěvníkům úchvatnou přírodu, bohatou historii a slunečné pláže. Jedním z nejzajímavějších míst, které lze na ostrově navštívit, jsou Troodoské hory.

Troodoské hory leží ve střední části ostrova Cyprus a jsou jednou z nejrozmanitějších přírodních oblastí v zemi. Tyto hory jsou známé pro svou krásnou krajinu, horské stezky a zachovalé vesničky. Je zde možné se vydat na pěší túry a objevovat nádherné vodopády, čistá jezera a úchvatné výhledy.

Pro milovníky outdoorových aktivit jsou Troodoské hory ideálním místem k prozkoumání. Existuje zde velké množství tras různé obtížnosti, které vás provedou překrásnou přírodou. Můžete se vydat na celodenní túru či jen na krátkou procházku mezi smaragdově zelenými lesy a zajímavými skalními útvary. Během své procházky objevíte mnoho přírodních krás, jako jsou horské potoky a vodopády, které jistě udělají dojem.

V Troodoských horách se nachází také mnoho malebných vesnic, které stojí za návštěvu. Tyto tradiční vesničky vás přenesou do minulosti a ukážou vám autentický kyperský život. Můžete se projít úzkými uličkami, obdivovat kamenné domy a ochutnat místní speciality v typických restauracích.

Pokud máte rádi historii, nezapomeňte navštívit klášter Kykkos, který se nachází v samotných horách. Kykkos je nejbohatší a nejznámější klášter na Cyprusu a uchovává mnoho cenných ikon a relikvií. Tento klášter z 11. století je důležitým kulturním a náboženským centrem ostrova.

Neopomeňte také vyzkoušet tradiční kyperskou kuchyni, která je bohatá na chutě a vůně. Na spoustě míst v horách můžete ochutnat typické místní pokrmy, jako jsou ovčí střeva, halloumi sýr nebo kyperský chléb s olivami. Navíc, pokud se vydáte na návštěvu vinic v regionu, budete mít možnost ochutnat také vynikající kyperská vína.

Pokud plánujete dovolenou na Cyprusu, nezapomeňte zařadit výlet do Troodoských hor. Tato malebná přírodní oblast nabízí mnoho možností pro dovolenou plnou přírody, kultury a odpočinku. Ať už se rozhodnete pro pěší túru, návštěvu historických památek nebo relaxaci v přírodních lázních, určitě nebudete litovat návštěvy tohoto krásného místa.


Letenka Cyprus Troodoské hory


Troodoské hory: Skvělé putování po krásách Kypru

Cyprus je ostrov plný neuvěřitelných přírodních krás a fascinujících historických památek. Jedním z nejúchvatnějších a unikátních aspektů tohoto ostrova jsou jeho nezapomenutelné hory – Troodoské hory. Tato horská oblast se tyčí na středním západě Kypru a nabízí návštěvníkům více než jen úchvatné výhledy.

Jednou z nejpopulárnějších zážitků, které si mnoho turistů přeje, je prozkoumání Troodoských hor pěšky. Existuje mnoho stezek různých délek a náročnosti, které vás provedou překrásnou krajinou. Při procházce se ocitnete v malebných horských vesničkách, podél čistých horských potoků a pod nádhernými starověkými památkami. Můžete také zastavit v jednom z mnoha útulných horských hospůdek a ochutnat místní speciality.

Dalším zážitkem, který nemůžete vynechat, je návštěva kláštera Kykkos. Tento klášter byl založen v 11. století a je jedním z nejbohatších a nejvýznamnějších klášterů na Kypru. Jeho návštěva je vhodná nejen pro zbožné, ale i pro milovníky umění, jelikož je zde mnoho cenných ikon, fresky a relikvie. Klášter rovněž nabízí jedinečný výhled na okolní krajinu.

Kromě pěší turistiky a návštěvy klášterů jsou Troodoské hory také rájem pro milovníky lyžování. V zimních měsících se zde najdou sjezdovky vhodné pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Ve výšce kolem 1900 metrů se nachází lyžařské středisko s několika tratěmi a výborným vybavením.

Pokud se nechcete plně oddat aktivitám, můžete se také procházet po malebných horských vesnicích, jako je Omodos. Tato tradiční vesnice je známá svými úzkými uličkami, kamennými domy a přátelskými místními obyvateli. Zde si můžete zakoupit různé řemeslné výrobky a ochutnat víno z místních vinic.

Letenky na Kypr jsou snadno dostupné a letiště v Larnace je spojeno s mnoha evropskými destinacemi. Po přistání můžete si půjčit auto, které vás rychle a snadno přepraví na místo zájmu.

Troodoské hory na Kypru nabízí jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. Ať už se rozhodnete pro pěší turistiku, lyžování nebo jen pro procházky po vesnicích, jistě si odnesete nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Cyprus Troodoské hory


Cyprus Troodoské hory jsou jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších oblastí na Kypru. Toto neuvěřitelně krásné a přírodní území se nachází na centrálním pohoří Kypru, ve výšce asi 2 000 metrů nad mořem, což z něj činí jedno z nejchladnějších míst na ostrově.

Kvůli své nadmořské výšce a poloze na ostrově má Troodoské hory celoročně poměrně suché a mírné podnebí. Letní měsíce jsou zde teplé a suché, s průměrnou teplotou kolem 28°C a minimálními srážkami. Léto je tak ideálním obdobím pro procházky, turistiku, cykloturistiku a další venkovní aktivity.

Zimní měsíce na druhou stranu jsou studené a vlhké, s teplotami klesajícími na nulu a pod nulu. Zimní srážky jsou také poměrně hojné, což znamená, že nadcházející zimní období je ideálním časem pro lyžování a další zimní sporty.

Vzhledem k tomu, že se Troodoské hory nacházejí vysoko nad mořem, jsou v oblasti mnohé pěkné a malebné vesnice, jako je Platres, Kakopetria, a další, které poskytují úžasný výhled na okolní krajinu a příjemné pobytové možnosti v období návštěv nebo turistiky. Menší sídla jsou ideálním místem pro tradiční kyperské krovy, zemědělské festivaly, degustace vín a další kulturní aktivity a zážitky.

Jelikož je Troodoské pohoří turistickou destinací, bude pro turisty zajímavé vědět o místě a počasí. Měli by si vzít dostatek oblečení a vhodnou obuv, připravenou jak na letní výlety, tak zimní sporty nebo na procházky v chladnějším a vlhčím počasí. Ve vyšších nadmořských výškách se doporučuje vhodná výbava a příprava na moučky a zasněžené podmínky.

Obecně lze říci, že Troodoské hory na Kypru jsou místem pro turisty, kteří hledají krásné přírodní scenérie, kulturní dědictví, ale i adrenalinové zážitky a poklidné prostředí, kde se mohou zapojit do romatických procházek a dobrodružné turistiky stejně jako do rodinného sportu, výletu se psy nebo do dýchání čistého horského zraku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Troodoské hory


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí v souvislosti s Troodoskými horami na Kypru:

1. Jaká je poloha Troodoských hor na Kypru?
Troodoské hory se nacházejí ve vnitrozemí Kypru, na jihozápadě ostrova.

2. Jaká je nejvyšší hora v Troodoských horách?
Nejvyšší horou v Troodoských horách je Olympos s nadmořskou výškou 1 952 metrů.

3. Jak se nejlépe dostat do Troodoských hor?
Nejlépe se do Troodoských hor dostanete automobilem. Existuje také několik autobusových linek, které zajišťují dopravu do regionu.

4. Kolik času je potřeba strávit pro návštěvu Troodoských hor?
Návštěvu Troodoských hor můžete plánovat na jednodenní výlet, ale mnoho lidí si také vyhrazení několika dní, aby si užili krásu regionu a prozkoumali přilehlé vesnice.

5. Jsou v Troodoských horách turistické stezky?
Ano, v Troodoských horách je řada turistických stezek, které vám umožní prozkoumat přírodní krásy a historické památky regionu.

6. Jaké aktivity je možné v Troodoských horách podniknout?
V Troodoských horách si můžete vychutnat pěší turistiku, horskou cyklistiku, pozorování ptáků, navštívit kláštery a podniknout historické prohlídky.

7. Kde se v Troodoských horách nacházejí nejznámější kláštery?
Některé z nejznámějších klášterů v Troodoských horách zahrnují klášter Kykkos, klášter Machairas a klášter Trooditissa.

8. Je možné si v Troodoských horách pronajmout ubytování?
Ano, v Troodoských horách je k dispozici mnoho hotelů, penzionů a soukromých ubytování, ve kterých si můžete rezervovat pobyt.

9. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Troodoských hor na Kypru?
Nejlepší doba pro návštěvu Troodoských hor je na jaře (březen–duben) a na podzim (září–říjen), kdy je počasí příjemné a příroda je v plném květu.

10. Jsou v Troodoských horách lyžařská střediska?
Ano, v Troodoských horách se nachází lyžařské středisko s názvem Troodos Ski Resort. Nabízí zázemí pro lyžování a snowboarding a lyžařské kurzy pro začátečníky.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky