Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dánsko Hørsholm

Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Hørsholm


1. Jak se dostat do Hørsholmu z letiště v Kodani?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je vzít vlak z letištní stanice na lince B ve směru Helsingør a vystoupit na zastávce Hørsholm.

2. Jaký je věk povolený pro konzumaci alkoholu v Hørsholmu?
Odpověď: Věk pro konzumaci alkoholu v Dánsku je 18 let.

3. Kam se v Hørsholmu vydat na nákupy?
Odpověď: Nejlepší místo pro nákupy v Hørsholmu je Hørsholm Midtpunkt, které je obchodním centrem se širokou nabídkou obchodů a restaurací.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Hørsholmu?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Hørsholmu patří zámek Hørsholm, Arboretum Hørsholm s krásnou zahradou a Gammel Hørsholm s historickou čtvrtí.

5. Jak dlouho trvá jízda z Hørsholmu do Kodaně?
Odpověď: Jízda z Hørsholmu do Kodaně trvá přibližně 30 minut vlakem.

6. Kde se dá v Hørsholmu najíst tradiční dánskou kuchyni?
Odpověď: Doporučujeme navštívit restauraci Restaurant Bretagne, která nabízí tradiční dánské pokrmy jako smørrebrød nebo ryby.

7. Existuje v Hørsholmu veřejná doprava?
Odpověď: Ano, v Hørsholmu je dostupná veřejná doprava ve formě autobusů a vlaků.

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Hørsholmu?
Odpověď: V Hørsholmu je několik hotelů a penzionů, kde si můžete rezervovat ubytování. Mezi populární hotely patří Hørsholm Park Hotel a Kokkedal Castle Copenhagen.

9. Kde se v Hørsholmu dá relaxovat a trávit volný čas?
Odpověď: Pro relaxaci a volný čas můžete navštívit park Hørsholm Slotspark, kde si můžete projít nebo si posedět na pikniku.

10. Jaké jsou nejbližší pláže k Hørsholmu?
Odpověď: Nejbližší pláže k Hørsholmu se nachází v okolí města Helsingør, jako například pláž Hornbæk nebo pláž Snekkersten.


Počasí Dánsko Hørsholm


Dánsko, konkrétně město Hørsholm, je známé svým chladným a vlhkým počasím celý rok. Nachází se na východě země, poblíž Kodaně, a také nedaleko Baltského moře. Zdejší klima je ovlivněno teplým Golfským proudem, což znamená, že zde nejsou tak extrémní teplotní rozdíly jako jinde na severu Evropy.

V létě, které zde trvá obvykle od června do srpna, je průměrná teplota kolem 20 °C, s vrcholovými hodnotami okolo 25-30 °C. Léto je relativně vlhké a oblačné, ačkoli slunečné a teplé dny jsou poměrně časté. Průměrný počet deštivých dní se pohybuje kolem 15, takže je vhodné si připravit deštník nebo pláštěnku.

Jesen v Hørsholmu, která trvá od září do listopadu, je dosti chladná s průměrnou teplotou kolem 10-15 °C. Počasí se stává proměnlivým a na podzim je obvyklé přechodné zhoršení počasí a bouřky. Deštivé dny jsou časté, a to především na konci podzimu.

Zima v Hørsholmu, trvající od prosince do února, je chladná a vlhká. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0-5 °C, ale naměřené teploty mohou klesnout i pod -5 °C. Sníh je poměrně běžný, ale jeho množství je často omezené. Zimní měsíce jsou také nejsušší v průměru s méně než deseti deštivými dny.

Jaro, od března do května, je přechodné období s teplotami se pohybujícími kolem 5-15 °C. Počasí je poměrně proměnlivé, s možností teplotních skoků během jednoho dne. Deštivé dny jsou opět časté, ale s přibývajícími a prodlužujícími se dny je tento roční období často považováno za příjemné.

Celkově lze říci, že počasí v Hørsholmu je mírně přímořské a proměnlivé. Je vhodné se připravit na různé klimatické podmínky a mít po ruce vhodné oblečení. Doporučuje se sledovat předpověď počasí a plánovat aktivity na základě očekávaných podmínek. Ať už je to procházka po blízkém lesu, návštěva některé z místních památek nebo trávení času na místních plážích, Hørsholm nabízí krásnou atmosféru, kterou občané i návštěvníci dokáží využít a užít si.


Ubytování Dánsko Hørsholm


Dánsko je země bohatá na krásná místa k návštěvě a jedním z nich je také město Hørsholm. Nachází se v severní části země a je oblíbeným cílem turistů, kteří si chtějí užít jak klidného pobytu, tak i kulturního vyžití.

Pokud plánujete návštěvu Hørsholmu, je důležité si předem zajistit ubytování. Město nabízí řadu možností od luxusních hotelů až po levnější hostely. Vyberte si tu možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a financím.

Luxusní hotely v Hørsholmu poskytují prvotřídní služby a veškeré pohodlí, které si můžete přát. Zdejší hotely mají často vlastní restaurace s bohatým jídelním lístkem, wellness centra, fitness centra a další vybavení, které vám umožní si opravdu užít a odpočinout si během pobytu. Vzhledem k tomu, že Hørsholm je relativně malé město, je vždy lepší rezervovat si pokoj v hotelu včas, abyste měli jistotu, že získáte ubytování podle svých představ.

Pro turisty s menším rozpočtem nebo ty, kteří chtějí sdílet zážitky s jinými cestovateli, jsou k dispozici také hostely. Hostely nabízejí společné pokoje s oddělenými postelemi a sdílenými sociálními zařízeními. Pobyt v hostelu je často cenově dostupnější než v hotelu a můžete se zde s ostatními turisty seznámit a sdílet cestovatelské zážitky.

Hørsholm je známé svými překrásnými přírodními scenériemi. Během svého pobytu rozhodně nezapomeňte navštívit zdejší parky a zahrady. Jednou z hlavních atrakcí je přírodní rezervace Rungstedlund, která je domovem slavné dánské spisovatelky Karen Blixen. Můžete si prohlédnout její bývalý dům a zahradu a užít si tichou pohodu okolních lesů a jezer.

Cestování do centra Hørsholmu je také snadné, protože město má dobrou dopravní dostupnost. Můžete využít místní autobusovou nebo železniční dopravu, která vás rychle doveze do okolních měst a památek. Například město Helsingør, známé díky hradu Kronborg, který je na seznamu UNESCO, je jen krátkou cestou vlakem od Hørsholmu.

Pokud plánujete návštěvu Dánska a hledáte klidné a krásné místo k odpočinku, Hørsholm je pro vás to pravé. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel nebo levnější hostel, prožijete nádherný pobyt v tomto malebném městě. Ať už se vydáte objevovat krásné přírodní scenérie, navštívíte památky nebo si užijete místní kulturu, Hørsholm vás rozhodně nezklame.


Dovolená Dánsko Hørsholm


Dánsko je jednou z nejkrásnějších zemí na severu Evropy a nabízí turistům mnoho zajímavých a atraktivních destinací. Jedním z těchto skvělých míst pro dovolenou je město Hørsholm, které se nachází v severní části země nedaleko Kodaně. Toto příjemné a malebné místo je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci, bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, historie nebo kultury.

Hørsholm je známé svými nádhernými plážemi a klidným prostředím. Jeho návštěvníci si mohou užívat slunečních paprsků a osvěžujícího pobytu na některé z místních pláží. Pláže jsou čisté, dobře udržované a nabízejí skvělé možnosti pro plavání, potápění nebo jen pro ležení na slunci a čtení knihy.

Pokud se zajímáte o historii, Hørsholm nabízí několik zajímavých historických památek. Jednou z nejpopulárnějších je nazývaná Karen Blixen Museet. Toto muzeum opravňuje domov, ve kterém slavná dánská spisovatelka žila a pracovala. Návštěvníci se zde dozvědí víc o jejím životě a díle prostřednictvím výstav a interaktivních expozic.

Další důležitou historickou památkou v Hørsholmu je hrad Rungstedlund. Tento impozantní hrad byl postaven na konci 16. století a sloužil jako rezidence pro místní šlechtu. Dnes slouží jako muzeum, které ukazuje návštěvníkům, jak žili a jaké bylo jejich každodenní život během různých historických období.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a volnočasové aktivity, Hørsholm nabízí mnoho krásných parků a zahrad. Jedním z nich je slavná Zahrada Dyrehaven, která je známá svými rozlehlými pastvinami, kde můžete vidět divoké jeleny a srny při svém přirozeném chování. To je perfektní místo pro pikniky, procházky nebo cyklistické výlety.

Pokud jde o ubytování, Hørsholm má řadu možností, které vyhovují rozpočtu a preferencím každého. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, stylovými penziony nebo dokonce pronájmout letní dům poblíž pláže. Místní restaurace pak nabízejí široký výběr tradiční dánské kuchyně, stejně jako další světové kuchyně.

Při návštěvě Hørsholmu nezapomeňte navštívit také nedaleké město Kodaně, které je hlavním městem Dánska. Zde si můžete prohlédnout slavnou malou mořskou vílu, navštívit královský palác Amalienborg nebo projít se po slavné třídě Strøget.

Celkově vzato, dovolená v Hørsholmu je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí odpočinout a užít přírodu, historii a pohostinnost Dánska. Toto malebné městečko vám nabídne nezapomenutelné zážitky a zanechá vás s pocitem, že jste objevili skrytý klenot severu Evropy.


Letenka Dánsko Hørsholm


Hørsholm je malé přístavní město na východě ostrova Sjælland v Dánsku. Nachází se v blízkosti Kodaně, hlavního města Dánska, a nabízí mnoho zajímavých věcí k prozkoumání.

Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Hørsholmu, je letecky. Můžete si zakoupit letenku do Kodaně a poté si najmout auto nebo vlak z Kodaně do Hørsholmu. Existuje mnoho spolehlivých leteckých společností, které nabízejí letenky do Kodaně za přijatelné ceny.

Jednou z nejlepších možností je letenka s leteckou společností SAS Scandinavian Airlines. Tato aerolinka nabízí letenky do Kodaně z několika evropských měst, včetně Berlína, Londýna a Paříže, za přijatelné ceny. Dále můžete nalézt levné letenky u společností Ryanair a EasyJet.

Od Kodaně lze dojet do Hørsholmu rychlíkem, který trvá zhruba 30 minut. Pokud si chtějí cestující udělat z Kodaně cestu výletní, mohou si pronajmout auto a projet se po okolí, což ještě více zlepší zážitek z cesty.

Hørsholm nabízí mnoho věcí k prozkoumání. Turisté mohou navštívit krásný zámek Kokkedal a vychutnat si skvělou atmosféru na jeho okolí. Navštívte také pavilon s vodopádem v Jægersborg Dyrehave a projděte se po pěších stezkách pro ochranu přírody. Příznivci historie si mohou prohlédnout Rustenborg Manor, malý zámek postavený před více než 300 lety. Dále v Hørsholmu najdete mnoho restaurací a obchodů, kde si můžete vychutnat dánskou kuchyni a nakupovat místní suvenýry.

Hørsholm je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v krásném prostředí. S pomocí levných letenek se do této malebné destinace dostanete snadno a za přijatelnou cenu. Přijeďte se podívat a nechte se okouzlit krásami Hørsholmu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky