Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dominikánská republika Isla Saona

Letenka Dominikánská republika Isla Saona


Isla Saona: Ráj v srdci Karibiku

Dominikánská republika je známá svou překrásnou krajinou, bílými plážemi a tyrkysovými vodami. Mezi jedno z nejoblíbenějších turistických míst v této oblasti patří bezpochyby ostrov Isla Saona.

Ostrov Isla Saona se nachází na jihovýchodě Dominikánské republiky a je součástí přírodní rezervace Parque Nacional del Este. Tato nebeská oáza se rozpíná na ploše přes 110 kilometrů čtverečních a je domovem bohaté flóry a fauny.

Jedním z hlavních důvodů, proč se Isla Saona stala tak oblíbeným cílem turistů, jsou její nádherné pláže. Při příjezdu na ostrov budete nadšeni turistickou ikonou - pláží s názvem Canto de la Playa. Tato pláž s bílým pískem a palmami se táhne na několik kilometrů a její voda je tak průzračná, že můžete vidět ryby a korály plavat ve vzdálenosti.

Další neustálou oblíbenou zastávkou na Isla Saona je stará rybářská vesnice Mano Juan. Tato malá osada je domovem okolo 200 rybářů a nabízí autentický pohled na život na ostrově. Zde můžete ochutnat čerstvé mořské plody, navštívit místní trh a zakoupit si tradiční suvenýry.

Nejbližším městem k Isla Saona je Bayahibe, které je výchozím bodem pro většinu výletů na ostrov. Zde se můžete vydat na jednodenní výlet lodí a prozkoumat krásy Isla Saona. Vodní taxi je také populární možností přepravy.

Jinou oblíbenou atrakcí na Isla Saona je návštěva "Piscina Natural". Jedná se o přírodní bazén u pobřeží, který je ideální pro odpočinek a relaxaci. Voda je zde mělká a teplá, což dělá z tohoto místa skvělé místo pro opalování a pozorování životního prostředí.

Vzhledem k rostoucí popularitě Isla Saona je doporučeno plánovat návštěvu v dopoledních hodinách, abyste se vyhnuli davům turistů. Existuje také možnost pronájmu soukromé lodi, která vám umožní strávit více času na ostrově a objevit méně známé oblasti.

Pokud se chystáte navštívit Dominikánskou republiku, nezapomeňte zařadit Isla Saona do svého itineráře. Tento rajský ostrov nabízí nezapomenutelné zážitky, které vás okouzlí svojí přírodou a krásou.


Ubytování Dominikánská republika Isla Saona


Isla Saona: Rajský ostrov Dominikánské republiky

Dominikánská republika je známá svými idylickými plážemi, tyrkysovými vodami a kokosovými palmami. Mezi mnoha turistickými destinacemi se však jedno místo vyzdvihuje svou neskutečnou krásou - Isla Saona. Tento maličký ostrov, nacházející se na jihovýchodě země, je opravdovým rájem na zemi.

Isla Saona se nachází v zálivu Cotubanamá, který je součástí národního parku Del Este. Od hlavního turistického centra Punta Cana je vzdálený přibližně 50 kilometrů a je přístupný pouze lodí. Cesta na ostrov je již sám o sobě nezapomenutelným zážitkem. Během plavby můžete obdivovat neuvěřitelné podvodní scenérie a možná uvidíte i delfíny, kteří hrají ve vlnách.

Po příjezdu na ostrov vás okouzlí bílé písečné pláže a průzračné tyrkysové moře, které se táhne do nekonečna. Isla Saona je známá také pro svou naftalínově modrou lagunu, kde se můžete vykoupat a ochutnat čerstvé kokosové mléko přímo z plodu.

Pokud hledáte ubytování na Isla Saona, nemusíte se bát. I když je to malý ostrov, nabízí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí strávit více času na tomto ráji. Jednou z možností je pobyt v některém z privátních resortů, které se nacházejí na ostrově. Tyto luxusní hotely nabízejí veškeré pohodlí a služby, které si můžete přát během dovolené. Pravidelně hostí mnoho svatebních obřadů a jsou oblíbenou vyhlídkou pro páry, kteří hledají romantickou atmosféru.

Pro dobrodružnější turisty je zde možnost strávit noc v jednom z mnoha plážových táborů. Tyto tábory vám umožní zažít opravdovou kouzelnou atmosféru ostrova a slyšet zvuky přírody přímo z vaší přístřešky. Na pláži si můžete užít upřímnější a autentičtější zkušenost s místními lidmi.

Důležité je však vědět, že Isla Saona nenabízí luxusní přívěsy a hotely s pětihvězdičkovým servisem, které byste mohli najít v hlavních turistických letoviscích Dominikánské republiky. Ostrov je jedinečný svou přírodou a klidem, který nabízí. Je to skvělé místo pro odpočinek a relaxaci.

Pokud se chystáte navštívit Dominikánskou republiku, nezapomeňte v plánu zahrnout návštěvu tohoto malebného ostrova. Isla Saona vám poskytne zážitek, který nezapomenete. Užijte si prázdniny na bílých písečných plážích, relaxujte u tyrkysových vod a poznávejte místní kulturu. Isla Saona je skutečným rájem, který stojí za to objevovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Isla Saona


1. Co je Isla Saona?
Isla Saona je ostrov nacházející se v Karibiku, patřící k Dominikánské republice a je oblíbeným turistickým místem.

2. Jak se na Isla Saona dostanu?
Nejlépe se na Isla Saona dostanete lodí ze sousedního města Bayahibe nebo Punta Cany.

3. Jaká je délka plavby na Isla Saona?
Délka plavby na Isla Saona z Bayahibe trvá přibližně 45 minut. Z Punta Cany to záleží na rychlosti lodě, ale obvykle to trvá od 1,5 do 2 hodin.

4. Co si vzít na Isla Saona?
Doporučujeme vzít si plavky, ručník, sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem a pití. Pokud bude plánována celodenní exkurze, pak i občerstvení.

5. Co na Isla Saona udělat?
Na Isla Saona si můžete relaxovat na pláži, koupit si něco k jídlu a pít nápoje v plážových barech, jezdit bambusovými čluny, potápět se a šnorchlovat, projít se po ostrově a prozkoumat tamní přírodu.

6. Kdy je nejlepší navštívit Isla Saona?
Nejlepší měsíce pro návštěvu Isla Saona jsou od listopadu do dubna, kdy je nejméně deštivých dnů a teploty jsou příjemné. V létě je velmi horko a mohou být časté bouřky.

7. Jaká je cena pro vstup na Isla Saona?
Cena vstupu na Isla Saona závisí na způsobu, jakým se na ostrov dostanete, ale obvykle se pohybuje mezi 40 až 100 dolarů.

8. Potřebuji vízum pro vstup na Isla Saona?
Občané České republiky a Slovenska nepotřebují vízum pro vstup na Isla Saona, pokud pobývají na ostrově méně než 90 dnů.

9. Jaké jsou nejlepší pláže na Isla Saona?
Nejlepší pláže na Isla Saona jsou Playa Palmilla, Playa del Este, Playa Canto de la Playa a Playa Saona.

10. Jaké jsou nejlepší hotely na Isla Saona?
Na Isla Saona najdete především menší hotely a bungalovy. Mezi ty nejlepší patří Casa de Campo Resort and Villas, Saona Lodge, Paraiso Caño Hondo a Dreams Dominicus La Romana.


Počasí Dominikánská republika Isla Saona


Dominikánská republika je krásná země okouzlující své návštěvníky svou tropickou přírodou a bohatým kulturním dědictvím. Jedním z jejích nejvíce fascinujících míst je Isla Saona, ostrov s písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a bujnou vegetací.

Počasí na Isla Saona je typické pro tropickou oblast s vyšší vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota během dne se pohybuje kolem 30 °C a v noci klesne na 22-24 °C. Nejvyšší teploty jsou zaznamenávány v červenci a srpnu, kdy může teplota dosáhnout až 35 °C, zatímco nejnižší teploty jsou v lednu a únoru, kdy se teplota může snížit na 20-22 °C.

Isla Saona bývá obvykle velmi slunečná a jasná, přesto ale během léta mohou být večery trochu bouřlivé. Déšť se vyskytuje obvykle od května do října a může být velmi intenzivní a krátkodobý. Tropické deště přinášejí krátké silné bouřky, zejména v období od srpna do října, kdy bývá nejvíce srážek. Po bouřce většinou následuje opět slunce. Nicméně, vzhledem k tomu, že se Isla Saona nachází v Karibiku, je obvykle nejlepší čas na návštěvu od prosince do března.

Nejlepší pláže na Isla Saona jsou Playa del Este, která se nachází na východním pobřeží a Playa de las Palmillas, kde najdete křišťálově čistou vodu a bílý písek. U této pláže se také nachází mnoho podmořských jeskyní a korálových útesů.

Isla Saona je bezesporu krásným místem, které stojí za návštěvu. Pokud se chystáte na návštěvu, mějte na paměti, že roční období ovlivňuje počasí, ale i tak se můžete těšit na slunné a horké dny a vodu ideální k prozkoumávání podmořského života.


Dovolená Dominikánská republika Isla Saona


Dominikánská republika je jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Karibiku a její nejkrásnější ostrov je bezesporu Isla Saona. Leží na jihu země, nedaleko od většího ostrova La Romana.

Isla Saona je dobře známa svými krásnými bílými plážemi a jasně modrými vodami. Nedávná rekonstrukce infrastruktury této oblasti znamená, že i přes velké množství návštěvníků se zachovala jeho původní krása. Populární zábava zahrnuje potápění, šnorchlování, rybolov a jízdu na lodích.

Pro ty, kteří preferují odpočinek na pláži, jsou tu samozřejmě nekonečné možnosti pro relaxaci, stejně jako procházky po barevném pobřeží a pozorování místních rybářů při práci.

Většina návštěvníků sahá po oblíbené lodi a vyráží tou nejznámější turistickou trasou, kde se potkávají s želvami, řasami a jinými místními druhy zvířat. Výlet na Isla Saona však může nabídnout mnohem více.

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Isla Saona, je pobyt v resortové oblasti na samotném ostrově. Tyto hotely obvykle nabízejí soukromé pláže, místa pro šnorchlování a mnoho dalších zábavných aktivit. Návštěvníci se také mohou projít po plážích, kde jsou zachovány pozůstatky tří plavidel ztroskotaných v 20. století, až do vzdálené oblasti ve vnitrozemí v blízkosti lokality Mano Juan.

Nakonec je dobré si pamatovat, že na Isla Saona se mohou vyskytnout ještě netknuté oblasti, které ještě nebyly objeveny turisty. Pokud máte rádi dobrodružství, může být cesta do těchto oblastí tou pravou volbou.

Celkově řečeno, Isla Saona je krásná, exotická a nezapomenutelná destinace a rozhodně stojí za návštěvu, zejména pro milovníky přírody a nádherných pláží.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky