Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dominikánská republika Los Haitises National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Los Haitises National Park


Q: Jaká je historie Los Haitises National Park?
A: Los Haitises National Park byl založen v roce 1976 jako přírodní rezervace s cílem chránit místní lesy, jeskyně a více než 100 druhů ptáků a dalších živočichů.

Q: Jak se dostanu do Los Haitises National Park?
A: Nejlepší je jet z města Samana nebo Sabana de la Mar, odkud lze najmout lodě nebo vydat na pěší túru. Park není přístupný autem.

Q: Jaké aktivity lze v parku provádět?
A: V parku je možné podnikat pěší túry, vodní sporty (kajaky, windsurfing) a vyjet na lodi, aby si turisté prohlédli pláže a výběžky.

Q: Co bychom si měli přivést s sebou pro návštěvu parku?
A: Doporučuje se si s sebou přinést pitnou vodu, opalovací krém, klobouk, moskytiéry, pohodlnou obuv a fotoaparát.

Q: Která roční doba je nejlepší pro návštěvu Los Haitises National Park?
A: Nejlepší roční období pro návštěvu parku je od listopadu do března, kdy je počasí nejlepší a není takový horký. Během letního období může být velmi horko a vlhko, což může být pro turisty nepříjemné.

Q: Jaké jsou nejlepší pláže v Los Haitises National Park?
A: Mezi nejkrásnější pláže v parku patří Cayo Levantado, Pláž Moron, Playa Rincon a El Limon.

Q: Když si chci pronajmout loď, jaký je průměrný nájem a jak dlouho trvá?
A: Pronájem lodi trvá obvykle 3 až 4 hodiny a cena se pohybuje od 50-80 USD za osobu.

Q: Které jeskyně jsou nejlepší pro návštěvu?
A: Mezi nejpopulárnější jeskyně v parku patří Cueva de la Arena a Cueva de la Línea.

Q: Je nutné mít na návštěvu parku průvodce?
A: Je vhodné mít průvodce, protože tuto oblast si lze prohlédnout jenom s povolením parku. V parku Cueva de la Línea je průvodce povinný.

Q: Jaké jsou nejlepší ubytování poblíž Los Haitises National Park?
A: Nejbližším městem je Sabana de la Mar, které má několik hotelů a možností ubytování. Další možnosti ubytování jsou v městě Samana.


Počasí Dominikánská republika Los Haitises National Park


Dominikánská republika je známá svým krásným počasím a přírodními krásami. Jedním z nejznámějších národních parků v této zemi je Los Haitises National Park. Tato oblast nabízí jedinečnou kombinaci deštných lesů, podmořských jeskyní a nepřekonatelné přírodní krásy.

Los Haitises National Park se nachází na východním pobřeží Dominikánské republiky, v provincii Hato Mayor. Park zahrnuje rozlohu přibližně 208 kilometrů čtverečních a byl vyhlášen v roce 1976. Jeho název „Haitises“ pochází z domorodého jazyka Taíno a znamená „hora“ nebo „vysoký kraj“.

Jeden z nejpůsobivějších rysů parku jsou jeho mangrovníky. Tyto rostliny rostou ve sladké i slané vodě a utvářejí komplexní systém vodních cest. Mangrovníky jsou domovem mnoha druhů živočichů, včetně ohrožených mořských želv a mláďat manatů. Národní park Los Haitises také ponúká útočiště pro mnoho druhů ptáků a je oblíbeným místem pro pozorování ptáků.

Dalším fascinujícím rysem tohoto parku jsou podzemní světy. Los Haitises National Park je známý svou síťí podmořských jeskyní, které jsou skvělou možností pro dobrodružné potápění nebo prozkoumání. Tyto jeskyně, s jejich unikátními stalaktity a stalagmity, poskytují úkryt řadě světově jedinečných organismů, včetně netopýrů a vzácných ryb.

Počasí v Los Haitises National Park je typicky tropické, s vysokými teplotami po většinu roku. Průměrné teploty se pohybují od 25 do 30 stupňů Celsius. Srážky jsou relativně vysoké, zejména během období dešťů, které nastává od května do listopadu. Během těchto měsíců mohou být srážky občas velmi silné, což způsobuje dočasnou změnu v charakteru parku.

Navštívit Los Haitises National Park je jedinečný zážitek. Místní ekosystémy a přírodní krásy tohoto parku jsou zařazeny mezi nejcennější na Dominikánské republice a přitahují návštěvníky z celého světa. Možnosti pro trekking, kajak na mangrovových jezerech a potápění v podzemních jeskyních jsou ohromující a poskytují nezapomenutelné zážitky.

Los Haitises National Park je příkladem toho, jak příroda může být krásná a zároveň zranitelná. Je důležité, abychom chránili tuto oblast a respektovali její ekosystémy. Cenné kulturní a biologické dědictví parku nám připomíná, jak jedinečná a křehká naše planeta je, a inspiruje nás k ochraně přírody pro budoucí generace.


Ubytování Dominikánská republika Los Haitises National Park


Dominikánská republika je země bohatá na nádhernou přírodu a úchvatné národní parky. Jeden z nejznámějších a nejkrásnějších parků v této zemi je Los Haitises National Park, který se nachází na severovýchodě země. Pokud plánujete návštěvu Dominikánské republiky, neměli byste minout možnost navštívit toto úžasné místo.

Los Haitises National Park se rozkládá na ploše více než 1 600 kilometrů čtverečních a je jedním z největších národních parků na Kubě. Své unikátní jméno získal podle pohanského názvu divokých hor. Park je charakterizován jeho zvláštními geologickými útvary, vlhkými jeskyněmi, mangrovovými lesy, korálovými útesy a nádhernými plážemi.

Jeskyně v Los Haitises jsou vzrušující prozkoumávání. Tyto úžasné jeskyně byly přirozeným úkrytem pro Taíno indiány, kteří spolu s jejich nádhernými skalními malbami přispěli k historickému a kulturnímu významu tohoto místa. Jeskyně jsou vyhlášené svými stalaktity a stalagmity, které tvoří úchvatné tvary a nádherné prohlídky. Návštěvníci mají možnost prozkoumat tuto fascinující podzemní krajinu s průvodcem, což je jedinečný zážitek.

Další jedinečnou částí Los Haitises National Park jsou mangrovové lesy. Tato nepřístupná a tajemná místa představují obrovskou biologickou různorodost a jsou domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. Návštěvníci budou fascinováni možností pozorovat vzácné volavky, pelikány a další ptáky, kteří zde hnízdí. Procházkou těmito lesy je možné pozorovat řadu zajímavých rostlin a zvířat, včetně krabů, leguánů a endemického plazů jako je Anolis minusculus.

Park také zahrnuje mnoho ostrovů a pláží, které umožňují návštěvníkům si užít slunce a písek. Pláže Los Haitises jsou obklopeny nádherným tyrkysovým mořem a nabízejí nádherné výhledy. Tyto pláže jsou ideálním místem pro odpočinek, slunění a objevování korálového útesu v okolí.

Kvůli své neuvěřitelné přírodní kráse a biologické různorodosti byl Los Haitises National Park vyhlášen národním parkem a chráněným územím. Je důležité, abychom si tuto krásu uchovávali a respektovali. Návštěvníci by měli dodržovat pravidla parku, jako je neodkládání odpadků a vysoký stupeň ohleduplnosti k přírodě.

Pokud plánujete návštěvu Dominikánské republiky, nezapomeňte zařadit do svého itineráře návštěvu Los Haitises National Park. Tento park nabízí jedinečné zážitky a krásné přírodní scenérie, které vás zcela pohltí. Ubytování v okolí parku je poměrně snadné najít, ať už preferujete luxusní hotely nebo menší, tradiční ubytování. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Dominikánské republice a prozkoumejte nádherný Los Haitises National Park.


Letenka Dominikánská republika Los Haitises National Park


Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi, pestrým podvodním životem a historickými památkami, které lákají turisty z celého světa. Avšak kromě těchto atrakcí nabízí země také jedinečný přírodní poklad - Los Haitises National Park.

Los Haitises National Park se nachází na severovýchodě Dominikánské republiky a je součástí provincie Samaná. Park je jedním z nejvýznamnějších ekosystémů v zemi a představuje domov řadě ohrožených druhů.

Charakteristickým rysem parku jsou výrazné vápencové hory a ostrůvky, které zde vyčnívají z moře. Tyto útvary vytvářejí nezapomenutelnou kulisu pro průzkum parku. Mezi nejznámější z těchto ostrůvků patří Cayo Levantado, který je oblíbeným místem pro relaxaci a odpočinek návštěvníků.

Vrcholem návštěvy Los Haitises National Park je jeho jedinečná příroda. Park se rozkládá na ploše přesahující 1500 km², což z něj činí největší přírodní rezervaci Dominikánské republiky. Jeho lesy jsou bohaté na endemické rostliny, které se nedají najít nikde jinde.

Dalším vzrušujícím prvkem parku jsou jeho mangrovníkové bažiny. Tyto bažiny jsou domovem mnoha vzácných živočichů, jako jsou krokodýli, pelikáni, kolibříci a řada dalších ptáků. Návštěvníci mohou prozkoumávat tyto jedinečné ekosystémy pomocí lodí, které vyplouvají z blízkého města Sabana de la Mar.

Dalším zajímavým rysm parku jsou jeho jeskyně a dómky. Tyto temné a tajemné jeskyně sloužily jako posvátná místa pro původní obyvatelé Dominikánské republiky, Tainovy. V jeskyních se nacházejí rytiny, které poskytují informace o životě obyvatel během té doby.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o archeologii a geologii, je Los Haitises National Park nepochybně fascinujícím místem. Park je také domovem mnoha ohrožených druhů živočichů, včetně hmyzu, plazů a ptáků. Je proto důležité, aby návštěvníci dodržovali přísná pravidla týkající se ochrany přírody a zvířat, aby se zajistilo dlouhodobé zachování parku.

Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte zařadit Los Haitises National Park do svého itineráře. Tento národní park nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat přírodní bohatství země a zažít nezapomenutelné dobrodružství. Připravte se na to, že budete obklopeni úchvatnými krajinami, fascinujícími jeskyněmi a vzácnými druhy zvířat. Nechte se unést krásou a bohatstvím Dominikánské republiky ve vzduchu a objednejte si letenku přímo do tohoto exotického ráje.


Dovolená Dominikánská republika Los Haitises National Park


Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších destinací v Karibiku a nabízí nádherné pláže, horské vrcholky, koloniální města a překrásnou přírodu. Jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit v této zemi je Los Haitises National Park, který se nachází na severovýchodě ostrova.

Los Haitises National Park je biologicky rozmanitý region, který zahrnuje mangrovníkové lesy, jedinečné ekosystémy, jeskyně a impozantní korálové útesy. Park je domovem pro mnoho ohrožených druhů živočichů, jako jsou krokodýli, želvy mořské, vyhynulé haitijské ovce a mnoho druhů exotických ptáků.

Jedním z nejvíce působivých prvků Los Haitises National Park jsou rozsáhlé jeskyně, které se nacházejí v celém parku. Tyto jeskyně nabízejí návštěvníkům možnost prozkoumat fascinující podzemní svět, který je plný stalaktitů, stalagmitů a podivuhodných krápníkových formací. Některé z těchto jeskyní obsahují také pravěké skalní malby pocházející od původních obyvatel tohoto regionu.

Dalším významným prvkem Los Haitises National Park jsou mangrovníkové lesy, které tvoří jedinečný ekosystém. Tyto lesy poskytují útočiště mnoha druhům mořských živočichů a zároveň chrání pobřeží před erozí a povodněmi. Návštěvníci mohou prozkoumat tyto lesy pomocí lodních vyhlídkových výletů, které nabízejí úchvatné výhledy na tuto přírodní krásu.

Kromě toho, že je Los Haitises National Park jedinečným přírodním územím, je také důležitým kulturním dědictvím Dominikánské republiky. Toto území má velký historický a kulturní význam a bylo považováno za posvátné místo původními Taino indiány. V parku jsou stále patrné staré rituální jeskyně a petroglyfy, které dodávají parku zvláštní atmosféru.

Aby se zajistilo udržitelné využívání parku a ochrana jeho přírodního bohatství, je turistická činnost v této oblasti regulována a kontrolována. Návštěvníci musí dodržovat přísná pravidla, aby minimalizovali svůj dopad na životní prostředí a zajistili zachování tohoto jedinečného místa pro budoucí generace.

Pokud hledáte dobrodružství a zároveň si chcete užít krásy přírody a místní kulturu, navštívit Los Haitises National Park by mělo být na vrcholu vašeho seznamu při plánování dovolené v Dominikánské republice. Tento park vám nabídne nepopsatelné zážitky, které si budete pamatovat celý život.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky