Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dominikánská republika Samaná

Dovolená Dominikánská republika Samaná


Dominikánská republika je země plná krásných pláží, zelených hor a turistických atrakcí, které vám poskytnou nezapomenutelnou dovolenou. Jedno z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v Dominikánské republice je bezesporu oblast Samaná.

Samaná se nachází na poloostrově v severovýchodní části země. Můžete sem dorazit letecky přímo do města Samaná, nebo trajektem ze Santo Dominga. Celá oblast se pyšní neuvěřitelnou biodiverzitou a množstvím přírodních záznamů, pročež se turisté z celého světa sem sjíždějí.

Prvním a nejvíce neonovým místem Samaná jsou vody laguny Los Haitises. Toto místo bylo nedávno vyhlášeno za přírodní park a je domovem přibližně 110 druhů ptáků, jako jsou pelikáni a jiní koroptví ptáci. V těchto vodách se také nachází nespočet ostrůvků a krasových jeskyní. Pro milovníky přírody a fotografy je tato oblast neuvěřitelně zajímavá.

Dalším populárním místem Samaná jsou Kaskádové vodopády El Limón. Tyto vodopády se nachází jen několik kilometrů od města a jejich výška dosahuje přes 50 metrů. Okolí vodopádů nabízí obrovské množství travnatých oblastí a poskytuje neopakovatelný pohled na okolní krajiny.

Hlavním městem Samaná je Sant Antonia de Samaná, které je dnes domovem více než 35 000 obyvatel. Tato lokalita nabízí nejlepší možnosti ubytování, restaurace a další věci, které se turistům mohou hodit. Samotné město je bohaté na kulturu a historii a návštěvníci zde mohou najít mnoho památek z koloniálních dob.

Samozřejmostí je, že hlavní turistickou atrakcí Samaná jsou její pláže. V oblasti se nachází několik nejkrásnějších pláží na světě. Mezi nejpopulárnější patří Las Terrenas, Playa Rincon, Playa Bonita a Las Galeras.

Pokud chcete být částí něčeho neuvěřitelně krásného a kouzelného, určitě si zvolte Samaná jako místo na vaši další dovolenou. Toto místo má tolik zvláštností, že vás jistě ochromí nádhernou přírodou, krásnými plážemi a netradiční kulturou. Takže neváhejte a udělejte si nějakou tu dovolenou v této nádherné oblasti Dominikánské republiky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Samaná


1. Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Samaná?

Oblast Samaná je plná krásných pláží, jako jsou Playa Rincon, Playa Bonita, Playa Coson, Las Terrenas a mnoho dalších. Záleží na vašich preferencích. Některé jsou lehce přístupné, zatímco jiné jsou dostupné pouze lodí.

2. Kolik stojí taxi z letiště do Samaná?

Cena taxíku z letiště El Catey do oblasti Samaná se pohybuje mezi 40 a 60 USD v závislosti na vzdálenosti a počtu cestujících.

3. Která je nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky?

Nejlepší čas na návštěvu Dominikánské republiky je od prosince do dubna, kdy je nejstabilnější počasí a nejnižší vlhkost.

4. Je bezpečné cestovat do Samaná?

Samaná je považována za bezpečnou oblast Dominikánské republiky. Je však nutné dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je nedávání pozor na cennosti nebo nechodit osaměle do temných uliček.

5. Může se mluvit anglicky v Samaná?

Ano, angličtina je běžně mluvená v oblasti Samaná, ale místním obyvatelům pomůže, pokud budete mluvit španělsky.

6. Je potřeba očkování pro návštěvu Dominikánské republiky?

Některá očkování jsou doporučena pro návštěvu Dominikánské republiky. Nejlepší je konzultovat to s vaším lékařem před odjezdem.

7. Jaký je místní jídlo v Samaná?

V Samaná je tradiční kuchyně založena na rybách a mořských plodech, ale je zde také mnoho dalších místních specialit, jako jsou Tostones (opečené banány), empanadas (plněné koláče) a mnoho dalších.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity v Samaná?

V Samaná lze podniknout mnoho aktivit, jako jsou potápění, rybolov, surfování, vodopády El Limón, návštěva ostrova Cayo Levantado a mnoho dalších.

9. Jaká je místní měna a kde si mohu vyměnit peníze?

Místní měnou je dominikánský peso (DOP). Je možné si ho vyměnit v místních bankách, směnárnách a v některých hotelových recepcích.

10. Je běžné dávat spropitné?

Spropitné je běžné ve většině restaurací a kaváren a obvykle se pohybuje mezi 10 a 15% z celkové částky. V hotelech se spropitné běžně dává komukoľvek, kdo s vámi pracuje, jako jsou domácí personál, úklidový personál a bagážníci.


Letenka Dominikánská republika Samaná


Dominikánská republika je krásný a vyhledávaný cíl mezi turisty z celého světa. Jeho bílé písečné pláže, tyrkysově modrá moře a tropický klima ji činí ideálním místem pro dovolenou. Jedním z nejkrásnějších míst v Dominikánské republice je pravděpodobně oblast Samaná. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, je třeba si zajistit letenku co nejdříve.

Samotná oblast Samaná se nachází na severním pobřeží Dominikánské republiky. Je to jedinečná destinace plná přírodní krásy a malebných pláží. Díky svému zvláštnímu geografickému umístění, Samaná získala přezdívku "zahrada Dominikánské republiky". Toto území je totiž obklopeno jednou z největších přírodních rezervací v Karibiku - Santuario de las Ballenas.

Samotná letenka do Samaná je snadno dostupná z mnoha evropských letišť, jako jsou Madrid, Paříž, Frankfurt nebo Londýn. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety do hlavního letiště v Samaná - El Catey International Airport. Z letiště si pak můžete snadno zajistit přepravu do vašeho ubytování.

Po příletu do Samaná budete překvapeni neuvěřitelnou krásou této oblasti. Malebná horská krajina se táhne až k pobřeží, nabízejíc nádherné výhledy na oceán. Pokud jste milovníky přírody, určitě byste neměli vynechat návštěvu některých z nejznámějších přírodních rezervací v okolí, jako jsou Los Haitises National Park nebo El Limón waterfall.

Pro ty, kteří mají rádi pláže a vodní aktivity, tu je spousta možností. Pláže v Samaná jsou zcela úchvatné. Mezi nejpopulárnější patří Las Terrenas, Playa Rincon a Playa Frontón. Bílý písek a tyrkysově modré moře vytváří téměř celoročně dokonalé podmínky pro odpočinek na pláži, koupání, potápění nebo surfování.

Pokud rádi poznáváte místní kulturu, můžete navštívit některou z místních vesnic v Samaná. Dominikánská kultura je bohatá a plná života. Zde máte možnost ochutnat místní speciality, poslechnout živou hudbu, nebo se zapojit do tradičních tanců. Každý krokem si můžete vychutnávat atmosféru této krásné země.

Celkově je Samaná skvělou volbou pro ty, kteří hledají vzrušující dovolenou plnou přírodních krás a aktivit. Množství letenek do Samaná je k dispozici po celý rok a nabízí různé možnosti pro váš cestovní rozpočet. Nebojte se a vydejte se na dovolenou do Dominikánské republiky, je to rozhodně země, kterou si zamilujete.


Počasí Dominikánská republika Samaná


Dominikánská republika je známá svým nádherným počasím a exotickými plážemi. Jednou z nejoblíbenějších destinací v této zemi je Samaná, což je provincie na severovýchodě ostrova Hispaniola.

Samaná je známá svým tropickým klimatem, které se vyznačuje horkými léty a teplotami kolem 30 °C až 35 °C. Teplo zde panuje po celý rok, ačkoli období od května do října je nejteplejší, přičemž srpen a září jsou nejhorkějšími měsíci. V těchto měsících se teplota může vyšplhat až k 38 °C.

Co se týče srážek, Samaná je jedním z nejdeštivějších regionů v Dominikánské republice. Nejvíce srážek zde spadne v období od května do listopadu, což je období tzv. dešťových sezón. Během tohoto období je zde hojně mírných a krátkých lijáků, které mohou trvat několik minut až hodin. Právě díky těmto přeháňkám je zde vegetace bohatá a zelená.

Lidé obvykle přijíždějí do Samaná za sluncem a nádhernými plážemi, které jsou tu naprosto úchvatné. Jemný bílý písek se spojuje s tyrkysovou vodou Karibského moře, což tvoří idylický pohled. Teplota vody je příjemná po celý rok, pohybuje se kolem 27 °C až 29 °C. Díky tomuto příjemnému klimatu můžete kdykoliv využít možností vodních sportů nebo jednoduše relaxovat na pláži.

Pokud plánujete navštívit Samaná, ideálním obdobím je mezi listopadem a dubnem, protože tyto měsíce jsou méně deštivé a teploty jsou mírnější. Vzhledem k tomu, že Samaná je turisticky populární destinací, je dobré si zarezervovat ubytování a letenky s předstihem.

Samaná je nádhernou destinací, která nabízí kombinaci nádherného počasí, pláží a přírodních krás. Bez ohledu na roční období, budete s sebou domů odnést vzpomínky na sluneční záření, teplé mořské vody a úžasné západy slunce.


Ubytování Dominikánská republika Samaná


Dominikánská republika se může pyšnit mnoha krásami, ale Samaná je jednou z nejkrásnějších oblastí, které stojí za návštěvu. Jestliže plánujete cestovat do této destinace, vybrat si správné ubytování by mělo být vaší prioritou. Proto jsme pro vás připravili návod, jak najít to správné ubytování v Samaná.

Hotel Bahia Principe Grand El Portillo

Jedním z nejoblíbenějších hotelů v Samaná je Bahia Principe Grand El Portillo. Tento hotel se nachází na krásné pláži, kde si můžete užít relaxaci na slunci nebo si zaplavat v průzračném moři. Tento hotel nabízí pokoje s výhledem na moře nebo do zahrady, klimatizaci, bezplatné Wi-Fi a další vybavení. Navíc zde naleznete množství restaurací a barů, kde si můžete vychutnat delikátní pokrmy a nápoje.

Grand Bahia Principe Cayacoa

Dalším skvělým ubytováním v Samaná je Grand Bahia Principe Cayacoa. Tento hotel nabízí krásné pokoje a apartmány s výhledem na moře nebo zahrady. V tomto hotelu jsou k dispozici čtyři restaurace, které nabízejí různorodé pochoutky. Tento hotel má také fantastické střešní terasy, kde si můžete vychutnat krásný výhled a slunce.

Sublime Samana Hotel & Residence

Sublime Samana Hotel & Residence nabízí jedinečný zážitek v Samaná. Tento hotel nabízí 20 prostorných vil a apartmánů s vybavenou kuchyní a velkými terasami s výhledem na moře. V tomto hotelu se nachází bazén, spa a restaurace, kde si můžete vychutnat skvělou kuchyni.

Villa Serena

Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je Villa Serena perfektním řešením. Tento malý hotel se nachází v příjemné zahradě u pláže Cosón, která je jednou z nejkrásnějších pláží v Samaná. Villa Serena nabízí 22 pohodlných pokojů s výhledem na zahradu nebo moře. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Když hledáte ubytování v Samaná, je důležité si uvědomit, že v této oblasti najdete jak luxusní hotely, tak levnější ubytování. Záleží jen na vás, co chcete za své peníze získat. V Samaná můžete najít ubytování bez problémů, a proto se můžete těšit na krásnou dovolenou v této destinaci.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky