Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Abu Simbel

Letenka Egypt Abu Simbel


Egypt je země plná fascinujících historických památek a památek, které lákají miliony cestovatelů z celého světa. Jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších je starověký chrám v Abu Simbelu. Nalezený na břehu Nilu, 280 km jihozápadně od Asuánu, je tento chrám nepřehlédnutelným skvostem egyptské historie a nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo ho navštíví.

Chrám v Abu Simbelu byl vybudován faraonem Ramessesem II. v 13. století před naším letopočtem. Byl postaven jako pomník a obraz slávy jeho vlády, ale také jako uctění boha Rea a dalších božstev. Co činí tento chrám tak jedinečným, je jeho impozantní velikost a monumentální sochy. Na fasádě chrámu se nachází čtyři sochy faraona Ramessese II., každá měřící až 22 metrů, které majestátně pozorují okolní krajinu.

Naproti chrámu faraona Ramessese II. se nachází menší chrám postavený jeho manželkou, královnou Nefertari. Tento chrám je považován za jeden z nejkrásnějších chrámů v Egyptě díky svému elegantnímu designu a zdobeným reliefovým obrazům. Na fasádě královnina chrámu se nachází šest soch - čtyři představují Ramessese II. a dvě Nefertari.

Pro mnoho návštěvníků není pouhá prohlídka obou chrámů krásným zážitkem - je to i příležitostí, jak zažít jedinečný fenomén, známý jako "Sluneční slavnost". Dvakrát do roka, v únoru a v říjnu, když slunce osvítí chrám přesně na místě, se prochází hlavní sál chrámu a osvěcuje tři sochy - sochu boha Rea, sochu boha Amuna a sochu Ramessese II. Pouhým okem je možné sledovat, jak světlo postupuje po chodbě, aby osvítilo sochy, což je úchvatný pohled.

Navštívit chrám v Abu Simbelu je jako cesta do minulosti. Cestovatelé se mohou dotknout historie a zažít atmosféru starověkého Egypta. Aby byla zajištěna ochrana a zachování chrámu, byl celý komplex přemístěn na vyšší místo v 60. letech 20. století, aby byl chráněn před stoupající hladinou Nilu. Samotná operace přemístění byla technologickým zázrakem.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, nezapomeňte zařadit chrám v Abu Simbelu do svého itineráře. Je to nezapomenutelný zážitek, který vám umožní odhalit krásu a bohatství starověké egyptské civilizace. Ponořte se do historie a prožijte jedinečný okamžik na břehu Nilu.


Dovolená Egypt Abu Simbel


Egypt je země bohatá na historii, kulturu a úchvatné památky. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lokalit v Egyptě je Abu Simbel. Tento starověký chrám se nachází na břehu jezera Násser a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Abu Simbel je známý především díky svým monumentálním sochám faraonů, které jsou vytesány přímo do skalní stěny. Chrám byl vybudován faraonem Ramessem II. v 13. století před naším letopočtem jako věčná pocta sobě i bohu slunce. Chrám byl přesunut o více než 60 metrů během stavby přehrady Asuánského jezera v 60. letech 20. století, aby ho ochránili před zatopením.

Když se přiblížíte k Abu Simbel, okamžitě si všimnete obrovských soch faraonů, které jsou zcela impozantní. Jsou to obrazy Ramesse II., které jsou 20 metrů vysoké a zdobí vchod do chrámu. Sochy mají detailně vytesané obličeje a jsou považovány za mistrovské dílo starověkého egyptského umění.

Jakmile vstoupíte dovnitř chrámu, ocitnete se v působivém prostoru s nádherně zdobenými sloupy, stěnami a oltáři. Vnitřek chrámu je plný hieroglyfů, které vyprávějí příběhy z různých období faraonovy vlády. Je fascinující prozkoumávat každý detail a zjišťovat význam jednotlivých symbolů a nápisů.

Nejimpresivnější moment v Abu Simbel je každoroční sluneční svatba, která se koná dvakrát do roka. 22. října a 22. února se sluneční paprsky dostávají do nitra chrámu a nasvětlují sochu boha slunce Re-Horachty na oltáři. Tato událost je svědectvím starověkých egyptských znalostí astronomie a architektury.

Abu Simbel je velkou turistickou atrakcí a je navštěvován tisíci návštěvníky každý rok. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, neměli byste vynechat tuto jedinečnou památku. Existují různé způsoby, jak se tam dostat, například autem, letadlem nebo výletní lodí po Nilu. Můžete si vybrat z různých nabídek prohlídek a zjistit více o historii tohoto fascinujícího místa od místních průvodců.

Navštívení Abu Simbel je nezapomenutelným zážitkem, který vás přenese do dob starověkého Egypta. Kromě toho můžete kombinovat návštěvu Abu Simbel s dalšími atrakcemi v Egyptě, jako je Chrámový komplex v Karnaku v Luxoru nebo pyramidy v Gíze.

Dovolená v Egyptě s návštěvou Abu Simbel je skvělou příležitostí se ponořit do fascinující historie a kultury této úchvatné země. Nechte se unést krásou a mystikou Abu Simbel a vytvořte si vlastní nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Abu Simbel


1) Co je Abu Simbel?

Abu Simbel je komplex dvou chrámů v jižním Egyptě, postavených faraonem Ramessem II. v 13. století př.n.l.

2) Jak se tam dostanu?

Nejjednodušším způsobem je leteckou linkou z Káhiry nebo Luxoru do Asuanu, odkud lze zajet autobusem nebo taxi.

3) Jaké jsou otevírací hodiny Abu Simbel?

Chrám je otevřen během dne, přesněji od 6:00 do 17:00.

4) Jaká je cena vstupenek?

Cena vstupenky pro dospělého cizince jsou 200 egyptských liber (asi 350 Kč).

5) Je nutné si rezervovat vstupenku předem?

V obvyklých časech není rezervace nutná, ovšem při návštěvě v hlavní turistické sezóně je lepší mít vstupenku v předstihu zakoupenou.

6) Je vhodné si s sebou vzít průvodce?

Návštěva Abú Simbel s průvodcem je doporučená, neboť hlavní chrám obsahuje mnoho historických a archeologických informací.

7) Jaké jsou převažující teploty v Abú Simbel?

Teploty se pohybují mezi 30 a 40 stupni Celsia v letních měsících a 20 a 25 stupni Celsia v zimě.

8) Existují nějaká omezení pro fotografování?

Fotografování ve vnitřních prostorách chrámu je zakázáno, ale venkovní oblastí lze fotografie pořizovat bez omezení.

9) Proč je Abú Simbel významné místo?

Abú Simbel je významné místo, neboť je to světově proslulý archeologický komplex, který představuje jedinečné dědictví starověkého Egypta.

10) Jak dlouho trvá prohlídka Abu Simbel?

Celková doba prohlídky se pohybuje okolo dvou hodin.


Počasí Egypt Abu Simbel


Egypt je známý svou sluncem, horkým klimatem a často se vyskytujícími písečnými bouřemi. Jednou z nejžhavějších oblastí v Egyptě je Abu Simbel.

Abu Simbel je malá obec nacházející se na jihozápadě Egypta, blízko hranic se Súdánem. Je známá především svými monumentálními skalními chrámy, které jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Tato impozantní stavba byla vytesána do skály v 13. století před naším letopočtem a je jednou z nejslavnějších egyptských památek.

Počasí v Abu Simbel je typicky pouštní. Léta jsou velmi horká a suchá, s teplotami často přesahujícími 40 stupňů Celsia. V některých případech se teploty mohou blížit i k 50 stupňům. V zimních měsících, konkrétně od listopadu do února, je počasí mírnější, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia ve dne a poklesy na přibližně 10 stupňů v noci. Nicméně, i v zimě se může stát, že teploty dosáhnou až 30 stupňů.

Přestože je tato oblast většinou suchá, občas se zde vyskytují deště. Období dešťů nastává zhruba od července do září a bývá doprovázeno bouřemi. Během bouří se může vyskytnout vítr a prachové nebo písečné bouře. Tyto bouře jsou obvykle krátkodobé, ale mohou způsobit obtíže turistům a ovlivnit jejich plány.

Při návštěvě Abu Simbel je nutné se vhodně obléknout a vzít si s sebou dostatek vody, abyste se vyhnuli úžehu nebo dehydrataci. Sluneční krémy s vysokým faktorem jsou také nezbytné k ochraně před slunečními paprsky. Rovněž je vždy lepší být opatrný při náhlých změnách počasí a sledovat, zda nejsou ohlášeny bouře.

Celkově vzato, pokud se rozhodnete navštívit Abu Simbel, připravte se na horké a suché počasí, které je typické pro egyptskou poušť. Nezapomeňte na ochranné prostředky proti slunci a udržujte se dobře hydratovaní.


Ubytování Egypt Abu Simbel


Egyptské město Abu Simbel se nachází na břehu jezera Nasser v horním Egyptě. Je známé především díky svému monumentálnímu chrámu, který je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tato pohádková destinace láká turisty z celého světa svým bohatým kulturním dědictvím a úchvatnou historií.

Ubytovací nabídka v Abu Simbel je poměrně omezená, přestože město je hojně navštěvováno turisty. Hlavním ubytovacím zařízením v Abu Simbel je resort a hotelový komplex, který leží přímo u jezera Nasser. Tato lokalita nabízí nádherné výhledy na jezero a obrovské sochy Ramsese II., které se nacházejí před chrámem v Abu Simbel.

Resort v Abu Simbel disponuje pohodlnými pokoji s vlastní koupelnou a příjemným vybavením. Hosté si zde mohou dopřát také gastronomické zážitky ve stylových restauracích, které specializují na tradiční egyptskou a mezinárodní kuchyni. K dispozici je také bazén, kde si mohou hosté odpočinout po celodenním objevování zázraků Abu Simbel.

Vzhledem k tomu, že město je malé a turistům nabízí omezenou infrastrukturu, je doporučeno rezervovat ubytování v Abu Simbel předem. Hosté by měli mít na paměti, že místní ubytovací zařízení mají kvalitní standardy a nabízí příjemný pobyt. Nicméně, kdo preferuje luxusní zařízení a širší nabídku služeb, může si vybrat ubytování v blízkém městě Asuán, které je vzdáleno asi 300 kilometrů od Abu Simbel.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit Abu Simbel, je velmi doporučeno začít objevování města brzy ráno. Turisté mají příležitost vidět slavnou sluneční osu v chrámu, která se stále vyskytuje dvakrát ročně - 22. října a 22. února. Tento okamžik je jedinečný a přitahuje mnoho návštěvníků.

Celkově vzato, ubytování v Abu Simbel nabízí turistům komfortní a klidný pobyt v jedné z nejkrásnějších destinací Egypta. Přírodní krása jezera Nasser a historické památky, jako je chrám Ramsese II., dělají z tohoto místa nezapomenutelnou destinaci pro milovníky kultury a historie. Chcete-li zažít opravdový kousek Egypta, Abu Simbel je bezesporu ideálním místem k návštěvě.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky