Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Alexandrie

Ubytování Egypt Alexandrie


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi je Alexandrie. Nachází se na severním pobřeží Egypta a je druhým největším městem po Káhiře. Alexandrie je známá svými historickými památkami, nádhernými plážemi a bohatým kulturním dědictvím.

Z hlediska ubytování je Alexandrie dostatečně vybavena různými možnostmi pro turisty. V centru města najdete mnoho luxusních hotelů a resortů, které nabízejí pohodlné pokoje a širokou škálu vybavení. Tyto hotely jsou často umístěny poblíž hlavních atrakcí, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historická místa a město pěšky.

Ale ne všichni turisté hledají luxusní hotely. Alexandrie také nabízí mnoho cenově dostupných možností ubytování ve formě menších hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení jsou často umístěny mimo centrum města a poskytují útulný a příjemný pobyt pro turisty s menším rozpočtem.

Pokud preferujete pobyt ve stylu domova, můžete zvážit pronájem bytu nebo apartmánu v Alexandrii. Mnoho místních obyvatel nabízí své byty k pronájmu turistům a to je skvělá možnost pro ty, kteří chtějí prozkoumat město a zároveň zažít místní kulturu a životní styl.

Pokud preferujete přímořskou atmosféru, pak pro vás Alexandrie nabízí také řadu plážových resortů. Tyto resorty se nacházejí přímo u moře a nabízejí širokou škálu rekreačního a vodního vybavení. Můžete si užívat slunečních paprsků na písečných plážích, plavat ve vyhřívaných bazénech a vychutnávat si jídlo a nápoje v resortových restauracích a barech.

Nezapomeňte také prozkoumat okolí Alexandrie, které nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a historická místa. Mezi nejpopulárnější výlety v okolí patří návštěva Káhiry, kde můžete navštívit Gízskou pyramidu a Egyptské muzeum. Mezinárodní letiště v Alexandrii je také ideálním výchozím bodem pro objevování dalších částí Egypta, jako je například Hurghada, která je známá pro své nádherné korálové útesy a potápění.

Navštěva Alexandrie je nezapomenutelným zážitkem a tu skvělé je, že máte možnost vybrat si z široké nabídky ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo krásný apartmán, Alexandrie vás nezklame svou pohostinností a krásou.


Počasí Egypt Alexandrie


Alexandrie, ležící na severním pobřeží Egypta, je jedním z nejkrásnějších a nejrušnějších měst v této zemi. Jeho unikátní poloha přímo u Středozemního moře přináší obyvatelům i návštěvníkům jedinečné podmínky počasí.

V Alexandrii panuje středomořské podnebí, které je charakteristické vlhkými zimami a horkými lety. Teploty se zde pohybují v rozmezí mezi 15 °C až 30 °C, přičemž nejvyšší hodnoty jsou zaznamenávány v červenci a srpnu. Zimní měsíce, tedy prosinec až únor, jsou mírnější s teplotami kolem 15 °C.

Přestože Alexandrie leží na severu, a tedy blízko Středozemního moře, srážky zde nejsou příliš hojné. Roční srážkové úhrny obvykle nepřesahují 200 milimetrů. Nejvíce srážek připadá na zimní období, ale i ty jsou spíše vzácné a převládá zde souvislý slunečný stav.

V létě je Alexandrie proslulá svými horkými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu. Tato kombinace často přispívá k pocitu dusna a utlumení aktivity. Lidé se proto snaží vyhledávat chladnější místa, jako jsou kavárny nedaleko pobřeží nebo moderní klimatizovaná prostranství v obchodech.

V zimě jsou naopak teploty příjemné a dostatečně vyšší než v jiných evropských zemích. Místní obyvatelé a návštěvníci si mohou užít procházky po plážích a objevování historických památek bez nepohodlí. Alexandrie je pro své mírné podnebí lákavou destinací pro lidi, kteří hledají únik před chladným zimním počasím.

Je třeba poznamenat, že v Alexandrii může být silný vítr. Tento jev je způsoben geografickou polohou města a jeho blízkostí k moři. Silný vánek, který je občas doprovázen písečnými bouřemi, může ovlivnit pobyt v této oblasti.

Celkově lze říci, že počasí v Alexandrii je příjemné a příznivé pro turisty po většinu roku. V létě je však důležité si pamatovat na horké teploty a vysokou vlhkost vzduchu, které mohou vyžadovat opatření pro ochranu před přehřátím a dehydratací. V zimě pak očekávejte mírné a příjemné počasí, které nabízí ideální podmínky k prozkoumávání tohoto fascinujícího historického města.


Letenka Egypt Alexandrie


Egypt je země noblesní kultury a exotické krásy. Pokud se rozhodnete navštívit Alexandrii, úžasný přístavové město na pobřeží Středozemního moře, nebudete litovat. Toto město je známé pro svoje krásné pláže, histórii, památky a umění. Letenky do Alexandrie se hodí pro ty, kteří se rádi potápí, projímají se historií a také těm, kdo holdují shoppingu.

Pro ty, kteří mají rádi pozorování vodních zvířat, Alexandrie je plná možností k potápění a šnorchlování. Město má mořský park, kde si můžete pronajmout potápěčské vybavení a vidět úžasnou podmořskou dravou a další vodní život. Dále můžete navštívit Qaitbayho pevnost, což je velmi známá památka. Tato pevnost je postavená v 15. století a sloužila jako ochrana před nájezdy Turků a evropských armád.

Když se dostanete do centra města, navštivte Bibliotheca Alexandrina, velmi známá egyptská knihovna, ukrytá v krásném futuristickém mikro-světě. Tato knihovna je po roce 2002 nádherně obnovena a nabízí mnoho zajímavých výstav a kulturních akcí.

Pro ty, kteří si chtějí užít přírodní krásy, navštivte Corniše, pobřežní promenádu, která je ideální na procházky. Zde můžete vidět místní lidi, kteří prodávají své zboží na trzích, v obchodech a v restauracích.

Pokud máte raději nákupy, návštěva Egypta a Alexandrie je ideální pro vás. Existuje mnoho trhů, kde si můžete koupit egyptské koření, ryby a zlatý šperk. Pro ty, kteří hledají nákupní centra, navštivte San Stefano Mall, největší nákupní centrum v Alexandrii.

A navíc, díky spolupráci mnoha leteckých společností, je cena letenek do Alexandrie velmi přijatelná. Pokud si chcete ušetřit peníze, navštivte tuto krásnou zemi během mimo sezóny.

Takže pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou krás a zážitků, Alexandrie je zaručeně tím správným místem. Země plná kultury, umění, historie a přírodních krás není jen o pyramidách a Nilu, ale také o úžasných městech, jako je Alexandrie. Nenechte si ujít tuhle unikátní příležitost a zarezervujte si letenky do Alexandrie co nejdříve.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Alexandrie


1) Jak se dostanu z Káhiry do Alexandrie?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Káhiry do Alexandrie, je autobusem nebo vlakem. Jízda trvá přibližně 2 až 3 hodiny.

2) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Alexandrie?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Alexandrie je na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a není takový turistický ruch. Léto je velmi horké.

3) Co je nejznámějším památkou v Alexandrii?
Odpověď: Nejznámější památkou v Alexandrii je Alexandrijská knihovna, která je moderní obnovou slavné starověké knihovny.

4) Jaké jsou nejlepší pláže v Alexandrii?
Odpověď: Nejlepší pláže v Alexandrii jsou Maamoura Beach a Montaza Beach. Oba jsou populární mezi turisty i místními obyvateli.

5) Co si mohu prohlédnout v Alexandrii kromě památek?
Odpověď: Kromě památek můžete navštívit Alexandrijský národní muzeum, Yacht Club, či projít se po příjemné promenádě Corniche.

6) Jaká je místní kuchyně v Alexandrii?
Odpověď: Místní kuchyně v Alexandrii je ovlivněna středomořskou kuchyní, nabízí čerstvé ryby, mořské plody, pokrmy z kozího masa a různé druhy salátů.

7) Co je vhodné obléknout na návštěvu památek v Alexandrii?
Odpověď: Je vhodné mít při návštěvě památek v Alexandrii na sobě kryté ramena a nohy, jelikož Egypt je muslimská země s určitými zvyklostmi.

8) Kolik dní bych měl plánovat na návštěvu Alexandrie?
Odpověď: Doporučuje se plánovat dvoudenní návštěvu Alexandrie, aby měli turisté dostatek času na prohlídku hlavních památek a procházku po městě.


Dovolená Egypt Alexandrie


Egypt je zemí, která leží na severovýchodě Afriky a nabízí mnoho míst, kde si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou. Jedním z těch nejkrásnějších měst této země je Alexandrie.

Alexandrie je jedno z největších měst v Egyptě a nachází se na pobřeží Středozemního moře. Je to město, které se během tisíciletí vyvinulo do jednoho z nejvýznamnějších center kultury, vzdělání a obchodu. Město má bohatou historii, která sahá až do období starověkého Egypta.

Pokud se rozhodnete jet na dovolenou do Alexandrie, neváhejte a navštivte muzeum Bibliotheca Alexandrina. Je to jedna z nejvýznamnějších knihoven na světě a je zde mnoho kulturních akcí, koncertů a přednášek.

Dalším zajímavým místem, které rozhodně nemůžete nechat ujít, je Citadel of Qaitbay. Tento středověký hrad leží na mysu a nabízí nádherný výhled na Středozemní moře. Mnoho turistů rádo prochází věže a hradební zdi a fotí si krásné fotografie.

Kromě muzea a hradu najdete v Alexandrii také mnoho dalších památek, jako je například velký Alexandrovo sloup, Pompeiova sloupcová síně, muzeum řeckorománské kultury a mnoho dalších.

Ale Alexandrie není jen o památkách. Město je obklopeno dlouhou pláží a nabízí skvělé podmínky pro vodní sporty, jako je například potápění, šnorchlování nebo jetové lyžování. Pláže jsou čisté a udržované a nabízejí mnoho možností k odpočinku a relaxaci.

Pokud cestujete s dětmi, určitě zavítejte do zábavního parku Alexandria Zoo. Tento park se nachází v centru města a nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu.

Alexandrie je také skvělým místem k nakupování. Najdete zde mnoho tržnic a obchodů, kde můžete zakoupit místní suvenýry a památky. Také zde najdete mnoho moderních nákupních center, kde najdete značkové výrobky a řadu dalších produktů.

V Alexandrii je mnoho možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou. Nabízí skvělou kombinaci kulturních zážitků, plážového života, vodních sportů a nákupů. Ať už se rozhodnete navštívit město s rodinou nebo s přáteli, určitě nebudete litovat svého rozhodnutí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky