Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Dotazy a odpovědi týkající se Egypta a Dendery (včetně chrámu Hathor) mohou zahrnovat následující:

1. Jak se dostanu do Dendery?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Dendery, je letecky do letiště v Luxoru, a odtud pokračovat po silnici do Dendery.

2. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Hathor v Dendě?
- Otevírací hodiny chrámu Hathor v Dendě se mohou lišit v závislosti na ročním období. Většinou je otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do chrámu Hathor v Dendě?
- Cena vstupenky do chrámu Hathor v Dendě se může měnit. Momentálně (na září 2021) je cena pro dospělého turistu 120 egyptských liber a pro studenty 60 egyptských liber.

4. Jak dlouho trvá prohlídka chrámu Hathor v Dendě?
- Prohlídka chrámu Hathor v Dendě může trvat zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na osobním zájmu a tom, kolik času si návštěvníci chtějí prohlídku užít.

5. Jaké jsou hlavní atrakce chrámu Hathor v Dendě?
- Hlavními atrakcemi chrámu Hathor v Dendě jsou jeho zachovalá architektura a nástěnné malby, hrobky a krypta pod chrámem, astronomická freska s Dendérským plánem a známý ztvárněný zápas faraóna Pepi I. s bohem Horusem.

6. Jaká je historie chrámu Hathor v Dendě?
- Chrám Hathor v Dendě byl postaven na příkaz faraona Pepiho I. z 6. dynastie v 23. století př.n.l. anebo 4. dynastie v 26. století př.n.l. Jeho stavba a renovace pokračovaly až do řecko-římského období.

7. Kdo byla bohyně Hathor a proč jí byl v Dendě postaven chrám?
- Hathor byla staroegyptská bohyně lásky, radosti, plodnosti a mateřství. Chrám v Dendě byl postaven jako její posvátný chrám, který měl sloužit jako místo uctívání a přinesení obětí této bohyni.

8. Je povoleno fotografování v chrámu Hathor v Dendě?
- Ano, je povoleno fotografovat v chrámu Hathor v Dendě, ale pouze bez přítomnosti blesku. Některé části chrámu mohou být zakázány k fotografování, a proto je lepší se informovat u zaměstnanců na místě.


Počasí Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Dendera je malé město v Horním Egyptě, které je známé především díky svému úchvatnému chrámu Hathor. Tato starobylá památka přitahuje turisty ze všech koutů světa, kteří chtějí poznat egyptskou historii a architekturu. Navštívte Denderu a vychutnejte si nejenom krásu chrámu, ale také místního počasí, které se v této oblasti v průběhu roku mění.

Dendera leží v pouštní oblasti, což znamená, že počasí zde bývá převážně slunečné a suché. V létě, které trvá od června do srpna, jsou teploty velmi vysoké a průměrná maximální teplota dosahuje 38 °C. Někteří turisté proto preferují návštěvu Dendery v zimě, která trvá od prosince do února, kdy jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20 °C.

V jarních a podzimních měsících jsou teploty mírnější, ačkoli může být večer a brzy ráno chladno. To je dobrá příležitost pro turisty, kteří chtějí prozkoumat chrám Hathor v klidu a vyhnout se většímu davu.

Dendera je také známá výskytem silných větrů, které se zde objevují především během jarních měsíců. Turisté by měli při návštěvě chrámu Hathor brát v úvahu tyto větrné podmínky a zvolit oděv, který je zabezpečí před pískem a prachem.

Pro milovníky hvězd se Dendera stává ideálním místem ke sledování noční oblohy. Díky absenci světelného znečištění z měst a čistého pouštního vzduchu je možné pozorovat hvězdy a planety s vysokou jasností. Mnoho turistů se proto rozhoduje zůstat v Dendeře přes noc a využít skvělé podmínky pro astronomii.

Návštěva chrámu Hathor v Dendeře je nezapomenutelným zážitkem, ať už kvůli jeho architektuře, bohatým reliéfům či historickému významu. Navíc místní počasí přidává na celkovém kouzlu tohoto místa. Buďte si však vědomi, že teploty mohou být extrémně vysoké v létě a v polovině dne je třeba se před sluncem chránit. V každém případě ale budete odměněni úchvatnou atmosférou a krásou Dendery.


Dovolená Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je zemí bohatou na historii a památky, které lákají miliony turistů z celého světa. Jednou z nezapomenutelných destinací v Egyptě je město Dendera, známé především svým nádherným chrámem Hathor.

Dendera se nachází na západním břehu řeky Nil, asi 50 kilometrů severně od Luxoru. Město je jedno z nejstarších osídlení v Egyptě a je známé svou bohatou historií, která sahá až do 4. tisíciletí před naším letopočtem.

Hlavní atrakcí Dendery je chrám Hathor, který byl postaven za vlády Ptolemaia IX. začátkem 1. století před naším letopočtem. Chrám je věnován bohyni Hathor, která byla v egyptské mytologii bohyní lásky, krásy a mateřství. Je považován za jednu z nejkrásnějších egyptských památek a je jedním z nejlépe dochovaných chrámů z období Ptolemaiovské říše.

Chrámový komplex má rozlohu přesahující 40 000 metrů čtverečních a je obklopen zdí s vstupní branou. Podél vnější strany zdi se nachází 24 kaplí, které byly věnovány různým bohům. Hlavní částí chrámu je pak samotný Hathorův chrám, který je přístupný po schodech vedoucích dovnitř.

Vnitřek chrámu je nádherně zdoben reliéfy a freskami vyobrazenými na stěnách. Mezi nejvýznamnějšími scénami je známý zobrazení Ptolemaia XII. a jeho dcery Kleopatry VI. Na stropě chrámu mohou návštěvníci obdivovat dva zvláště krásné reliéfy zobrazující oblohu a hvězdnou mapu.

Jeden z největších pokladů chrámu Hathor je zdejší zvonkohra, která je plně funkční a je označována jako jedna z nejstarších hudebních nástrojů na světě. Zvonkohra je vyrobená z mědi a obsahuje 42 zvonečků, které vytvářejí neuvěřitelně krásný zvuk.

Kromě chrámu Hathor je v Dendere také celá řada dalších památek, které stojí za prohlídku. Mezi nejvýznamnější patří chrám Isis, bazilika Arogdus a další menší chrámy a památníky.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, určitě nevynechejte návštěvu města Dendera a jeho slavného chrámu Hathor. Tato historická památka vás zcela jistě ohromí svou krásou a vzrušující historií. Ať už jste zájemci o egyptskou historii, architekturu nebo jen milovníci nádhery, Dendera vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Letenka Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je jednou z nejkrásnějších zemí na světě s neuvěřitelnou historií a kulturou. Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Egyptě je město Dendera a zejména jeho chrám Hathor. Pokud hledáte nevšední zážitky a chcete se přenést do doby starověkých Egypťanů, letenka do Dendery se vám bude skvěle hodit.

Dendera je starobylé město v horním Egyptě, které bylo kdysi hlavním městem 6. nomu. Jeho nejvýznamnější památkou je chrám Hathor, který byl postaven během vlády Ptolemaiovců na místě dřívějšího chrámu.

Chrám Hathor je nádherným příkladem ptolemaiovské architektury a jeho uchovává mnoho uměleckých děl. Mezi další významné památky patří také chrámový přístřešek, komora, zvonice a mnoho dalších.

Původně byl chrám určený pro kult bohyně Hathor, která byla bohyní lásky, krásy a radosti. Později byl však využíván i pro kult dalších bohů včetně Horuse. Zvláštní pozornost zaslouží kruhová kaple, která je jediným zbývajícím místem svého druhu v Egyptě a věnuje se kultu Rá a démonů stanovujících rok.

V chrámu je také možné spatřit mnoho uměleckých děl včetně reliéfů, soch a nápisů. Kromě toho jsou zde také důležité astronomické výpočty a kalendáře.

Pro cestu do Dendery je důležité získat letenku, nejlépe přímo do Káhiry, hlavního města Egypta. Dále pak cesta autobusem nebo taxíkem přibližně dvě hodiny k Dendere. Pokud se rozhodnete pro svépokojenější cestu, můžete si najmout soukromý automobil nebo přiblížit se k místu přijetím masky na zachování nedostatku pamětní skvrny.

Takže, pokud plánujete navštívit Egypt, neváhejte a zarezervujte si letenku do Dendery, abyste zažili unikátní oživení starověkého Egyntu a vychutnali si úžasnou atmosféru chrámu Hathor. Toto místo s historickou a kulturní hodnotou, které je tak velmi nádherné a pozoruhodné, zaručeně vtiskne nezapomenutelné zážitky a pocit zázračné krásy.


Ubytování Egypt Dendera (včetně chrámu Hathor)


Egypt je země bohatá na historická místa a památky, a jednou z nejzajímavějších lokalit je Dendera. Toto město se nachází přibližně 60 kilometrů severně od Luxoru a je domovem jednoho z nejlepších dochovaných chrámů v Egyptě, chrámu Hathor.

Dendera byla v minulosti jedním z nejdůležitějších náboženských center v Egyptě a zaslouženě tak zaujímá důležité místo na seznamu turistických atrakcí. Jeho historie sahá až do období starověkého Egypta a jeho existence je doložena již ze 6. dynastie. Nicméně, chrám Hathor, který stojí na místě současného Dendera, byl vybudován mnohem později, v době Ptolemaiovců a Římanů.

Chrám Hathor je považován za jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných památek na území Egypta. Je znám svými nádherně zdobenými sloupy a stropy, které jsou pokryty freskami. Fresky zobrazují různé scény z egyptské mytologie, bohy a bohyně a každodenní život obyvatel. Tato místa jsou nadmíru fascinující a pomáhají nám lépe porozumět starověké egyptské kultuře.

Chrám Hathor byl vybudován aby sloužil jako místo, kde se konaly rituály a obřady spojené s kultem bohyně Hathor. Hathor byla bohyní lásky, plodnosti a krásy, a její kult byl v Egyptě velmi populární. Díky svému významu a bohaté výzdobě byl chrám Hathor cílem mnoha poutníků a návštěvníků z celého Egypta.

Samotné město Dendera také nabízí možnosti pro ubytování a pobyt turistů. Existuje zde několik hotelů různých cenových kategorií, které nabízejí pohodlné pokoje a moderní vybavení. Většina hotelů se nachází v blízkosti chrámu Hathor, takže hosté mohou vychutnat krásy a historický šarm tohoto místa přímo před svým hotelem.

Návštěva Dendery a chrámu Hathor je nezapomenutelným zážitkem. Cestování do tohoto místa je jako cesta do minulosti, která nám umožňuje prozkoumat a pochopit bohatou historii a kulturu starověkého Egypta. Pocity, které vám tento chrám přinese, jsou zcela jedinečné a nepopsatelné slovy. Každý, kdo má zájem o egyptskou historii a kulturu, by si měl návštěvu Dendery rozhodně nenechat ujít.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky