Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí, která se nachází v severovýchodní Africe a je známá svými památkami a archeologickými nalezišti. Mezi ty nejvýznamnější patří pyramidy v Gize, především pyramidy faraona Cheopse, a také Sfinga.

Počasí v Egyptě v oblasti Giza je charakteristické velkým množstvím slunečního svitu a vysokými teplotami. V létě (červen až srpen) může teplota dosahovat až 40 °C a více, proto je tato doba pro turisty méně příjemná. Naopak v zimě (prosinec až únor) jsou teploty příjemnější, v průměru kolem 20 °C.

I přesto, že se jedná o pouštní oblast, v Gize prší v průměru jeden den za měsíc v období zimy. V létě jsou srážky velice vzácné.

Pyramidy Cheopse jsou největší a nejimpozantnější stavbou z období starověkého Egypta. Stavba trvala přibližně 20 let a podle odhadů bylo na ní zapotřebí přibližně 100 000 dělníků. V současnosti se pyramida nachází v polovině ostrova na území Gize. Každý rok ji navštíví desítky tisíc turistů.

Sfinga se nachází před pyramidou Cheopse a je považovaná za nejstarší člověka podobnou sochu na světě. Více než 73 metrů dlouhá a 20 metrů vysoká socha v podobě lva s lidskou hlavou je velkým magnetem pro turisty z celého světa.

Navštívit Egypt a jeho památky je zážitek, na který nezapomenete. Připravte se ale na vysoké teploty, hydratujte se a chrante se před sluncem. A ačkoliv v zimě nejsou teploty tak vysoké, nezapomeňte ani na teplé oblečení do večerních hodin.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jednou z nejvíce fascinujících a známých turistických atrakcí je oblast Gíza. Nachází se zde jedno ze Sedmi divů světa - Velká pyramidy Cheopse a také obrovská socha Sfingy. Tyto monumenty jsou nejen symbolem Egypta, ale i jedním z nejvýznamnějších dědictví celé lidské civilizace.

Velká pyramida Cheopse je největší ze tří pyramid, které jsou umístěny na Gízské plání. Pyramida byla postavena před více než 4 500 lety jako hrobka faraona Cheopse, který vládl za 4. dynastie Starověkého Egypta. Její stavba je stále zahalena tajemstvím a techniku, jakou stavitelé použili při její konstrukci, není dodnes zcela známa. Přesto je do dnešní doby symbolem inženýrského a archeologického umění.

Pyramida Cheopse stojí ve výšce přes 140 metrů a průměrná délka jedné strany je kolem 230 metrů. Její dokonalá pyramidalní forma zůstává obdivuhodná dodnes, ačkoliv se podařilo postavit jen málo pyramid, které by se dosahu byť i jen zlomku této velikosti a dokonalosti. Interiér pyramidy je bohužel pro veřejnost uzavřen, ale památník v těsné blízkosti nabízí mnoho informací a artefaktů, které jsou spojeny s Cheopsovým pohřbem.

Nedaleko Velké pyramidy se nachází další jedinečné místo - Sfinga. Sfinga je socha, která zobrazuje tělo lva a hlavu člověka. Jedná se o největší sochu z monolitu na světě. Svou délkou 73 metrů a výškou 20 metrů je v Gíze přítomna od doby, kdy byla postavena starověkými Egypťany. Sfinga je považována za symbol moci a ochránce královských hrobek. Je velkým turistickým přitahovačem a jednou z ikonických památek Egypta.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a máte v plánu navštívit tuto oblast, je důležité připravit se na horké podnebí. Egypt má tropické a suché podnebí, takže je dobré si vzít lehké oblečení, přinést dostatek sluneční ochrany a dostatek vody. Zeptejte se svého cestovního průvodce na nejlepší časy návštěvy, protože v létě mohou teploty dosahovat extrémních hodnot.

Pokud jste milovníkem historie a kultury, návštěva Egypta a oblasti Gíza je nezapomenutelný zážitek. Procházka okolo Velké pyramidy Cheopse a Sfingy vás přenese do minulosti a ukáže vám neuvěřitelný kontext, ve kterém tyto památky vznikly. Egypt je země s bohatou historií a návštěva této části země je nezbytná pro pochopení jeho kultury a odkazu, který zanechal světu.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt není jen země s bohatou historií a kulturou, ale také nádhernými památkami, které přitahují miliony turistů každý rok. Mezi nejznámější patří pyramidy v Gíze, které jsou symbolem starověké civilizace a egyptského umění.

Při návštěvě Egypta je nutné navštívit hlavní město Káhiru a samozřejmě také Gízu, která se nachází pouhých 20 kilometrů jižně od Káhiry. V Gíze se nachází tři nejslavnější pyramidy - pyramidy Cheopse, Chafrenovy a Menkeureho, které se řadí mezi Sedm divů světa.

Pyramida Cheopse, největší a nejslavnější z nich, byla postavena v roce 2570 před naším letopočtem. Vysoká je 138 metrů a její základna měří 230 metrů. Vědci odhadují, že na její výstavbu bylo použito až 2,3 milionu kamenných bloků. Je to fascinující, že mnoho z těchto kamenů váží až 15 tun a byly přineseny z vzdálené oblasti na západozemí Nilu.

Druhou největší pyramidou v Gíze je podobně statná pyramidu Chafrenovy s výškou 136 metrů a základnou 215 metrů. Menkaurův komplex pyramid se nachází hned vedle nich a je nejmenší ze všech tří. I tak ale na návštěvníky působí velkolepě a tajemně.

Zdá se, že tyto pyramidy byly postaveny za účelem uctění faraónů a jejich bohů. Postavení pyramid v takové dokonalé geometrické rovnováze až 4 500 let před naším letopočtem, je dodnes záhadou. Tato mistrovská práce stavitelů je jedním z největších zázraků historie.

Nedaleko pyramid se nachází další egyptská památka, a to Sluneční loď Cheopse. Loď byla nalezena v díře vedle pyramidy a byla tam uložena více než 4 500 let. Po složité rekonstrukci je teď umístěna v muzeu, které se nachází na místě nálezu.

Areál pyramid je turistickou atrakcí, kde můžete najmout průvodce, projít celým prostorem a dozvědět se o historii Egypta a pyramid víc. Je také možné vyrazit na koni nebo velbloudovi a užít si tradiční západ slunce v poušti a pozorovat vzdálenou pyramidu Cheopse.

Pokud se plánujete vydat do Egypta, nezapomeňte si přinést klobouk a opalovací krém, protože teploty v poušti mohou být velmi vysoké. Navštívit pyramidy v Gíze je jedno z nejpůsobivějších zážitků v životě a nepochybně stojí za to.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí plnou neuvěřitelných historických skvostů, z nichž nejznámější jsou bezesporu pyramidy v Gíze. Tyto monumentální stavby jsou jedny z nejznámějších památek světa a každoročně přitahují tisíce turistů z celého světa.

Pokud se chystáte na návštěvu Egypta a plánujete navštívit pyramidy Cheopse a Sfingu, budete potřebovat letenku do Gízy. Z České republiky lze do Egypta letět z několika letišť, například z pražského Václava Havla, ale také z letišť v Brně, Ostravě či Košicích.

Při výběru letenky se může hodit využít služeb cestovní kanceláře, která vám nejen pomůže najít nejvýhodnější letenky, ale také zajistí vaše ubytování a další cestovní aranžmá. Většinou je možné koupit letenku s rezervací míst v usazení first class, business class nebo economy class.

Po příletu do Egypta se většinou první zastávkou turistů stává Káhira, hlavní město země, odkud je to do Gízy jen krátká cesta. Pyramidy jsou největší atrakcí města a při návštěvě se můžete těšit na úžasné pohledy a nezapomenutelné zážitky.

Pyramidy Cheopse, Chafre a Mykerinose jsou obdivuhodné stavby, které stojí na ploše 16,5 km². Kromě nich se zde nachází také mnoho menších pyramid, chrámů a hrobů. Největší a nejznámější z pyramid je právě ta Cheopsova, která dosahuje výšky 147 metrů a v době svého vzniku byla nejvyšší stavbou na světě. Při návštěvě pyramid byste rozhodně neměli vynechat ani blízkou Sfingu, která se nachází jen pár set metrů daleko.

Sphinx je starověká socha s tělem lva a hlavou faraona a je jedním z největších sochařských děl starověkého Egypta. V minulosti byla socha celá pokryta bílou vápnovou omítkou, ale dnes jsou vidět pouze malé zbytky této omítky. Sfinga má výšku 20 metrů a délku 73 metrů a nachází se přesně před pyramidou Cheopse.

Celkově je návštěva pyramid v Gíze zážitek, který si budete pamatovat po zbytek života. Letenka do Egypta Gízy je pro všechny milovníky historie a starověkých památek nezbytností a rozhodně byste si tuto nádhernou zemi měli oblíbit co nejdříve.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy:
1. Kde se nacházejí pyramidy v Egyptě?
2. Jak dlouho trvalo postavení pyramidy Cheopse?
3. Kolik výšek mají pyramidy v Gize?
4. Jaké jsou hlavní atrakce v pyramidách Giza?
5. Jaký je vstupní poplatek do pyramidy Cheopse?
6. Je možné vstoupit do pyramidy Cheopse?
7. Jaký je význam a symbolika pyramidy Cheopse?
8. Jsou pyramidy v Gize otevřené pro veřejnost?

Odpovědi:
1. Pyramidy se nacházejí v Gize, která je předměstím Káhiry, hlavního města Egypta.
2. Postavení pyramidy Cheopse trvalo asi 20 let.
3. Výška pyramid v Gize se liší, ale pyramidy Cheops, Chephren a Mykerinos mají výšku přes 130 metrů.
4. Hlavní atrakce v pyramidách Giza zahrnují samotné pyramidy a Sfingu. Turisté si mohou prohlédnout vnějšek pyramid a navštívit Sfingu.
5. Vstupní poplatek do pyramidy Cheopse se mění, aktuální ceny lze získat na místě nebo na oficiálních webových stránkách.
6. Ano, je možné vstoupit do pyramidy Cheopse, ale pouze do určitých částí.
7. Symbolika pyramidy Cheopse se liší, ale obecně se považuje za symbol moci a bohatství faraona.
8. Ano, pyramidy v Gize jsou otevřené pro veřejnost a turisté si je mohou prohlédnout.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky