Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím. A žádné místo tohoto slunečného státu není náležitě reprezentováno než město Luxor. Luxor je domovem nejen tří z nejvýznamnějších historických památek Egypta - Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů, ale také nabízí báječné klima pro jejich návštěvu.

Luxor leží na východním břehu řeky Nil a těší se na příjemné podnebí po většinu roku. Ovšem existují období, která jsou pro návštěvu příhodnější než jiná. Nejlepší čas k návštěvě Luxoru je od listopadu do března, kdy teploty dosahují příjemných 25 až 30 stůpňů Celsia. Tato období jsou velmi populární mezi turisty, takže pokud hledáte klidnější atmosféru, můžete zvážit návštěvu v dubnu nebo v říjnu, kdy jsou teploty mírně vyšší (až 35 stupňů Celsia), ale méně lidí je ve městě.

V létě, které trvá od května do září, mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia a místní obyvatelé i turisté hledají úlevu ve stínu nebo v klimatizovaných prostorech. V těchto měsících je vhodné být opatrný a udržovat hydrataci, protože horké počasí může způsobit úpal. Přestože je v létě méně turistů, mnoho lidí se vyhýbá návštěvě Luxoru kvůli výrazným horkům a náročným podmínkám.

Pokud se rozhodnete navštívit Luxor v příhodnějším období, můžete si vychutnat své návštěvy tří významných památek ve městě. Chrám Medinet Habu je jedním z nejvelkolepějších chrámů starověkého Egypta. Nachází se na západním břehu Nilu a je věnován faraonovi Ramzesovi III. Tento impozantní chrám je velký až na velký šok, ale jeho nádhera a detaily jsou neuvěřitelné. Podívejte se na nádherné reliéfní díla a pozorujte, jak se sluneční světlo odráží od kamenů chrámu.

Další nenapodobitelnou památkou, kterou nemůžete vynechat, je Dóra Hatšepsut, nejlépe dochovaný egyptský chrám na světě. Tento chrám chrání údolí Kralů a je pokládán za jednu z největších architektonických památek starověku. Být svědkem úžasného pohledu na slunce, které se odráží od těchto starověkých kamenných konstrukcí, je nezapomenutelný zážitek.

A konečně Údolí králů je nejvýznamnějším pohřebištěm starověkých faraonů. Toto tajemné místo, obklopené horami, bylo vybráno jako poslední odpočinek pro mnoho egyptských panovníků. Je umístěno na západním břehu Nilu a poskytuje jedinečný pohled do minulosti. Procházka podél hrobek a jejich zdobených stěn vás vezme na výpravu do dávného Egypta.

Navštívit Luxor a jeho historické památky znamená stát se svědkem úžasných kontrastů mezi slunečným počasím a starověkou kulturou. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto místo, můžete být si jisti, že Luxor vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egyptské město Luxor je jedním z nejvýznamnějších turistických center v zemi a nabízí nepřeberné množství historických a kulturních památek. Jedním z hlavních důvodů, proč sem lidé z celého světa míří, je možnost navštívit fascinující místa, jako je Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Aby návštěvníci mohli plně vychutnat svou cestu do Luxoru, je důležité vybrat si správné ubytování.

Luxor je bohatý na luxusní hotely s krásnými výhledy na Nil a s nabídkou vysoce kvalitních služeb. Tyto hotely vám umožní pohodlně relaxovat a načerpat nové síly po každém dni stráveném objevováním regionu. Některé z nich nabízejí také výlety a průvodce, kteří vám umožní lepší pochopení historie a kultury této oblasti.

Pro turisty, kteří se zajímají o Chrám Medinet Habu, je ideální volbou ubytování hotel v centru Luxoru. Tento chrám je jedním z nejvýznamnějších památek v okolí a jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Pobyt v hotelu v centru města vám umožní snadný přístup k této památce a také k místnímu bazaru, kde můžete nakoupit suvenýry a ochutnat místní kuchyni.

Pro ty, kteří mají zájem o Dóru Hatšepsut, je vhodné vybrat si ubytování v blízkosti této památky. Tento majestátní chrám s výjimečnou architekturou je mezi turisty velmi oblíbený a ještě více se vám dostane, pokud budete mít možnost navštívit ho v klidu a bez davů lidí. Ubytováním v okolí tohoto chrámu můžete získat snadný přístup k této unikátní památce a vychutnat si ji v relativně tichém prostředí.

Pokud jste sem přijeli kvůli návštěvě Údolí králů, doporučuji vám vybrat si ubytování v hotelu, který se nachází poblíž této lokality. Údolí králů je hrobkami slavných faraonů, a jejich nekonečnou řadou. Navštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti a vy si zde můžete prohlédnout významné památky, které jsou vystavené pouze v tomto specifickém regionu. Pobyt v blízkosti Údolí králů umožní snadný přístup k těmto hrobkám a vám tak zbývá více času na jejich prozkoumání.

Celkově vzato, Luxor je neuvěřitelně inspirativní destinací s nespočtem zajímavých a krásných památek. Při výběru ubytování je důležité vzít v úvahu vaše plány a zájmy, abyste mohli plně využít svůj čas v tomto unikátním městě. Ať už se rozhodnete ubytovat v centru města, u Dóry Hatšepsut nebo blízko Údolí králů, jistě zde zažijete nezapomenutelnou dovolenou a budete mít možnost prozkoumat jednu z nejbohatších historických oblastí světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Luxoru?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Luxoru, je letadlem z Káhiry, které trvá asi hodinu a půl. Alternativní možnosti jsou vlak (cca 10 hodin), autobus nebo půjčení automobilu.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Luxoru?

Nejlepší čas pro návštěvu Luxoru je v období od října do dubna, kdy teploty nejsou tak vysoké jako během letních měsíců, které přinášejí extrémní horko.

3. Jak je nejlepší se připravit na návštěvu údolí králů?

Je nutné mít na paměti, že Údolí králů je předmětem ochrany ze strany egyptské vlády, proto nejsou do této oblasti povoleny žádné vstupy se šperky, foťáky nebo jiným vybavením, které by mohlo poškodit artefakty. Kromě toho je nutné si obléct pohodlné boty a vhodné oblečení na slunce.

4. Jaký je vstup do Dóry Hatšepsut?

Vstup do Dóry Hatšepsut je možný pouze po úplném průchodu bezpečnostními kontrolami, které jsou přísně řízeny kvůli ochraně památek.

5. Může se v Chrámě Medinet Habu fotografovat?

Fotografování v Chrámě Medinet Habu není povoleno bez povolení. Pokud chcete fotografovat nebo natáčet video v chrámu, je nutné platit poplatek za profesionální licenci.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat údolí králů?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Údolí králů, je s průvodcem, který poskytne kompletní informace o tom, co vidíte a co očekávat, a vysvětlit vám historii míst, která navštívíte.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak získat místní měnu?

Místní měna egyptských liber může být získána v bankách v Luxoru. V mnoha obchodech a restauracích je přijímána také americká měna, ale máte větší šanci na skvělé ceny a nabídky, pokud platíte v egyptských liberách.

8. Je nutné mít na paměti bezpečnost při návštěvě Luxoru?

Egypt vyžaduje, aby byl turista v Luxoru vždy doprovázen průvodcem nebo národními strážci. Pokud není určován doprovod, je nejlepší být velmi opatrný a přizpůsobit se místnímu stylu oblékání a chování ke snížení potenciálních problémů s bezpečností.


Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná fascinujících a historických památek, a jedním z nejprázdnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je město Luxor. Toto město se nachází na východním břehu řeky Nil a je domovem několika nezapomenutelných památek, včetně Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatšepsut a Údolí králů.

Chrámy v Egyptě jsou nejen nádhernou památkou, ale také oknem do minulosti, která ukazuje na bohatství a slávu starověké egyptské civilizace. Chrám Medinet Habu je jedním z největších a nejkomplexnějších chrámů v Luxoru. Byl postaven faraonem Ramzesem III. ve 12. století před naším letopočtem a sloužil jako místo uctívání bohů a pochování faraonů. Jeho zachovalá stavba je obklopena vysokými zdmi a zdobena nádhernými reliéfy, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Dalším úžasným místem k návštěvě je Dóra Hatšepsut, což je pohřební chrám jedné z nejmocnějších a nejkontroverznějších žen ve starověkém Egyptě. Hatšepsut se stala faraonkou po smrti svého manžela a vedla Egypt po dobu 22 let. Její chrám je velmi neobvyklý svým architektonickým stylem, protože se skládá z terasovitých úrovní, které se stupňují do výšky a směřují k vzdáleným horám. Stavba je také zdobena překrásnými reliéfy a sochami, které ukazují Hatšepsut jako mocnou vládkyni.

Veřejil králů je další ohromující místo v Luxoru, které nesmíte vynechat. Toto údolí je považováno za nejvýznamnější hrobku egyptských faraonů a je domovem hrobek mnoha slavných vládců, včetně Tutanchamona a Ramesse IX. Návštěvníci mohou procházet úzkými koridory a hledět na nádherně zdobené stěny, které přístupně ukazují na život faraonů a jejich přípravu na posmrtný život.

Kromě těchto tří hlavních památek nabízí Luxor také spoustu dalších zajímavých míst k návštěvě. Například je tu Chrám Karnaku, který je největším chrámovým komplexem na světě a nachází se jen krátkou cestou od Luxoru. Navíc jsou zde také pohřebiště šlechticů a vozatajů v Údolí královen, kde se nachází hrobky manželek faraonů.

Pokud chcete objevit bohatou historii a krásu Luxoru, nejlepší doba k návštěvě je v zimě nebo na jaře, kdy je počasí mírné a příjemné. V létě může být velmi horko a nepohodlné pro dlouhé prohlídky.

Dovolená v Egyptě Luxoru je prostě nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie, archeologie a krás starověké civilizace. Prožijte strhující příběhy minulosti a projděte se po stopách faraonů v těchto úchvatných památkách.


Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt Luxor - Klenot faraonů očima cestovatele

Egypt je země se staletou historií a tajemnými památkami, které přitahují pozornost miliónů turistů každý rok. A jednou z nejzajímavějších destinací v Egyptě je město Luxor. Nachází se na východním břehu Nilu a bývalo starověkým městem Thebou. Při návštěvě Luxoru se návštěvníci mohou ponořit do fascinujícího světa faraonů a jejich monumentálních památek, mezi něž patří Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů.

Chrám Medinet Habu je jednou z nejimpozantnějších památek v Luxoru. Tento staroegyptský chrám byl postaven faraonem Ramsesem III. a sloužil jako jeho pohřební místo. Stavba je úžasným příkladem egyptské architektury a zobrazuje boj různých božstev s nešťastnými a zlými silami. Stěny chrámu jsou zdobeny fascinujícími reliéfy, které vyprávějí příběhy faraonova života a jeho vítězstvích. Návštěvníci si mohou prohlédnout také impozantní sloupy a chodbu pokrytou hieroglyfy.

Další významnou památkou v Luxoru je Dóra Hatšepsut, někdy nazývána také jako Deir el-Baharí. Jedná se o pohřební chrám faraonky Hatšepsut, jedné z nejvýznamnějších ženských vládkyň starověkého Egypta. Chrám je vytesán do skály a je přístupný přes monumentální terénní schody. Jeho architektura je velmi unikátní, s terasami a sloupy, z nichž některé jsou stále zachované do dnešní doby. Uvnitř chrámu se nacházejí úžasné sochy a reliéfy, které vyprávějí příběh vlády faraonky Hatšepsut. Dóra Hatšepsut je skutečně jedním z vrcholů egyptského umění.

Pokud se chcete ponořit do mystického světa egyptského pohřebního rituálu, nemůžete vynechat návštěvu Údolí králů. Toto údolí, nacházející se na druhé straně Nilu od Luxoru, bylo místem posledního odpočinku mnoha faraonů z Nové říše. Chrám je vytesán přímo do skály a je domovem hrobek jako je například hrobka Tutanchamona. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat některé z nejlépe zachovaných hrobek faraonů, které jsou plné fascinujících barevných malb, hieroglyfů a soch. Údolí králů je opravdu místem, které nás přenesou zpět do dávných dob a do světa egyptské mytologie.

Aby návštěvníci mohli co nejlépe prozkoumat tyto úžasné památky v Luxoru, je doporučováno si zakoupit letenku do Egypta. Luxor je snadno přístupný letištěm Luxor International Airport, které nabízí spojení s mnoha evropskými městy. Ve městě je také dostupná řada hotelů a turistických služeb, které zajistí pohodlný pobyt.

Luxor je skutečným rájem pro archeology, historiky a všechny, kteří se zajímají o starověký Egypt. Návštěva Chrámu Medinet Habu, Dóry Hatšepsut a Údolí králů je nezapomenutelný zážitek, který vás přenese skrze čas a přiblíží vám tajemství faraonů.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky