Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Marsa Alam

Dovolená Egypt Marsa Alam


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou slunce, krásných pláží a úchvatného podmořského světa, pak je Egypt Marsa Alam tou správnou destinací pro vás. Tato malebná oblast leží na jihovýchodě Egypta, na břehu Rudého moře, a nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky sluníčka, vody a dobrodružství.

Hlavní předností Marsa Alamu je jeho krásná a nedotčená příroda. Zdejší pláže jsou nádherné, s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou, která vás vždy přitahuje ke koupání. Mnoho hotelů nabízí vlastní soukromé pláže, na kterých můžete strávit odpoledne opalováním a pozorováním podmořského života při šnorchlování. Pokud jste milovník potápění, Marsa Alam je také skvělou volbou, protože máte možnost objevit úžasný podmořský svět a obdivovat korálové útesy a různé druhy ryb.

Dalším lákadlem této oblasti je nedaleký národní park Wadi El Gamal. Tento park nabízí úchvatnou přírodu, kde můžete objevovat unikátní flóru a faunu, včetně vzácných druhů ptáků a obrovského množství endemických rostlin. Pro milovníky dobrodružství je toto místo rájem, jelikož se můžete vydat na trek či jeepový výlet po poušti, který vám otevře dveře k nádherným scenériím a skrytým oázám.

Marsa Alam je také vynikající destinací pro ty, kteří hledají klid a pohodlí. Město je stále ještě poměrně nedotčené masovou turistikou, a proto zde najdete mnoho luxusních a klidných resortů, které vám poskytnou veškeré pohodlí a vybavení, které si přejete během dovolené. Mnoho z těchto resortů nabízí nekonečné bazény, wellness centra, golfové hřiště a výbornou kuchyni, abyste si užili dovolenou naplno.

Za kulturou se můžete vydat do blízkého egyptského města Luxoru, kde se nachází úžasné památky, jako je například Údolí králů, chrám Karnak nebo chrám Luxor. Tato místa vám přiblíží bohatou historii a kulturu Egypta.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, krásných pláží a podmořského světa, tak se vydejte do Marsa Alamu v Egyptě. Tato malebná oblast nabízí zážitky pro každého, od milovníků dobrodružství a potápění až po ty, kteří hledají klid a pohodlí. Nezapomeňte se také vydat na výlet do blízkého Luxoru, abyste objevili bohatou egyptskou kulturu. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě Marsa Alam!


Ubytování Egypt Marsa Alam


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na východě země, u Rudého moře. Toto oblíbené turistické místo nabízí širokou škálu nabídek pro luxusní ubytování a vyžití pro všechny typy cestovatelů.

Marsa Alam je známá svými nádhernými plážemi s jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou Rudého moře. Proto je tento region velmi oblíbený pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou se skrývají úchvatné korálové útesy a pestrobarevné ryby, které lákají návštěvníky z celého světa.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, nabízí Marsa Alam řadu pětihvězdičkových hotelů a resortů. Tyto zařízení mají moderní pokoje a apartmány s výhledem na moře nebo zahradu, soukromé pláže, bazény, wellness centra a restaurace. Hosté se mohou těšit na prvotřídní služby, jako je masáže, thajské lázně a různé kosmetické procedury.

Pro milovníky golfového sportu je v Marsa Alam také k dispozici několik golfových hřišť. Tyto hřiště jsou pravidelně udržována a nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. K dispozici jsou také instruktoři, kteří poskytují lekce pro začátečníky i pokročilé hráče.

Marsa Alam je také významným místem pro milovníky vodních sportů. Návštěvníci se mohou věnovat windsurfingu, kitesurfingu a rybaření. V okolí se také nachází několik přírodních rezervací, které hostům umožňují objevovat unikátní ekosystémy a divokou přírodu Rudého moře.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolní krajinu, máte možnost navštívit historické památky jako starověké město Thebes či údolí králů. Marsa Alam je také výchozím bodem pro výlety na poušť, kde můžete zažít pravou beduínskou pohostinnost a poznat jejich tradiční zvyky.

Pro ty, kteří si přejí klid a relaxaci, je zde také možnost objednat si soukromé vily nebo apartmány přímo na pláži. Tato ubytování nabízejí osobní bazény, zahrady a kompletní soukromí. Hosté se mohou těšit na soukromé odpočinkové zóny s lehátky a slunečníky, stejně jako na vlastní občerstvení a grilování.

Marsa Alam je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají spojení s přírodou, luxusní ubytování a širokou škálu aktivit. S nádhernými plážemi, skvělým potápěním a šnorchlováním, historickými památkami a možností golfového hřiště je toto místo perfektní pro dovolenou celoročně.


Letenka Egypt Marsa Alam


Egypt je jednou z nejoblíbenějších destinací mezi turisty, kteří touží po přírodní kráse a nádherných plážích. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v Egyptě je Marsa Alam, která je známá svými křišťálově čistými vodami a korálovými útesy.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou destinaci, budete potřebovat letenku. Letenky do Marsa Alam jsou snadno dostupné z mnoha evropských měst. Můžete si vybrat mezi různými leteckými společnostmi, které nabízejí přímé lety do této oblasti.

Při výběru letu je důležité zvážit nejen cenu, ale také čas cestování. Většina letů z evropských měst trvá přibližně 4-5 hodin. Doporučuje se vybrat let, který přistává v dopoledních hodinách, abyste měli dostatek času na příjezd do vašeho hotelu a objevování okolí ihned po příjezdu.

Po příletu do Marsa Alam budete překvapeni krásou této oblasti. Město se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Místní vody jsou známé svou bohatou podmořskou faunou a flórou, a proto je Marsa Alam oblíbeným cílem pro milovníky vodních aktivit.

Kromě potápění a šnorchlování můžete také navštívit místní poušť nebo se projít po nádherných plážích. Marsa Alam je také výchozím bodem pro výlety do národního parku Wadi el Gemal, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, je zde mnoho luxusních resortů, které nabízí komfortní ubytování a širokou škálu služeb. Místní kuchyně je také velmi chutná, a proto se určitě vyplatí ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé mořské plody a tradiční egyptské pokrmy.

Při plánování svého pobytu v Marsa Alam je důležité také zjistit, jaké jsou platné cestovní podmínky a omezení v oblasti. To se může měnit v závislosti na aktuální situaci, proto je důležité sledovat pokyny místních úřadů a konzulátu.

Pokud hledáte exotickou destinaci s nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou, pak je Marsa Alam v Egyptě tou pravou volbou. Nenechte si ujít příležitost navštívit tento úžasný kout světa a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Vybrání si letenky do Marsa Alam je prvním krokem k objevení jedné z nejkrásnějších destinací na světě.


Počasí Egypt Marsa Alam


Marsa Alam je oblíbenou destinací pro dovolenou v Egyptě, o které se často hovoří díky svému překrásnému počasí. V této oblasti Egypta vládne typicky horké a slunné klima, které je ideální pro ty, kteří milují teploty nad 30°C.

Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře přibližně 270 km jižně od Hurghady. Město je často nazýváno rájem pro potápěče a šnorchlování díky svým křišťálově čistým vodám, korálovým útesům a bohatému podmořskému životu. Jedná se také o oblíbenou destinaci pro ty, kteří hledají klid a relaxaci na pláži.

Klima v Marsa Alam je jiné než na severním pobřeží Egypta. Zatímco Alexandrie a Káhira mají středomořské klima s mírnými zimami a teplými léty, Marsa Alam je typickým příkladem pouštního klimatu. Teploty zde dosahují svého vrcholu v červenci a srpnu, kdy se denní teploty mohou pohybovat kolem 38°C až 42°C. Noční teploty jsou obvykle příjemné a mohou se pohybovat kolem 25°C.

Díky teplému počasí je Marsa Alam vhodným místem pro dovolenou po většinu roku. Zimní měsíce, od listopadu do února, jsou poněkud chladnější s teplotami kolem 20-25°C. Dny jsou obvykle slunečné a příjemné a teploty v noci se snižují na 15-18°C. To je ideální doba pro ty, kteří preferují mírnější počasí a rádi se vyhýbají velkým horkým teplotám.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími, kdy teploty stoupají a klesají. V březnu a dubnu můžete očekávat teploty kolem 25-30°C, zatímco v říjnu a listopadu se teploty pohybují mezi 25-35°C. Slunečné, teplé dny jsou stále přítomné, ale ne tak intenzivní jako v letních měsících.

Léto je nejpřitažlivější čas pro návštěvu Marsa Alam, pokud toužíte po maximálním slunci a tepelném požitku. V červnu a září se teploty pohybují kolem 35-40°C a někdy dokonce přesahují 40°C. Je však třeba si uvědomit, že v letních měsících může být velmi horko a slunce velmi intenzivní. Je důležité dbát na prevenci úpalu a užívat ochrany proti slunci.

Rudé moře v okolí Marsa Alam zůstává zhruba po celý rok teplé, což je ideální pro vodní aktivity. Dokonce i v zimě dosahuje teplota vody kolem 23°C a v létě může stoupnout až na 30°C. Je to skvělé místo pro šnorchlování a potápění, protože voda je mimořádně čirá a korálové útesy jsou plné pestrobarevného podmořského života.

Celkově lze říci, že počasí v Egyptě, zejména v Marsa Alam, je atraktivní pro ty, kteří chtějí užít si slunce, teplo a krásy Rudého moře. Díky příznivému klimatu je Marsa Alam dostupná destinace po celý rok a každý si zde najde něco, co ho zaujme.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam


1. Jak se dostat z letiště do Marsa Alam?
Odpověď: Po příletu na letiště Marsa Alam existuje možnost využití taxislužby nebo pronájem auta. Cesta do Marsa Alam trvá přibližně 35-40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Marsa Alam?
Odpověď: Nejznámější pláže v Marsa Alam jsou Abu Dabbab, Marsa Mubarak, a El Qulan Rotana Beach.

3. Koho kontaktovat v případě potíží nebo nouze v Marsa Alam?
Odpověď: V případě nouze nebo potřeby řešení problémů v Marsa Alam můžete kontaktovat místní turistickou policii nebo svou hotelovou recepci.

4. Existují nějaké zdravotní předpisy nebo omezení v Marsa Alam?
Odpověď: Při cestě do Marsa Alam není vyžadováno žádné speciální očkování. Nicméně, je vždy dobré mít očkování proti hepatitidě A a tetanu v platnosti.

5. Jaké jsou hlavní atrakce nebo aktivity v Marsa Alam?
Odpověď: Hlavní atrakce v Marsa Alam zahrnují potápění a šnorchlování v korálových útesech, safari na poušti, návštěvu historických památek jako je chrám Sobek a Haroeris v Kom Ombo, a relaxaci na krásných plážích.

6. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Marsa Alam?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Marsa Alam je mezi říjnem a květnem, kdy je počasí příjemné a teplota vody je ideální pro potápění a šnorchlování.

7. Jaká je místní měna v Marsa Alam?
Odpověď: Místní měna v Egyptě je egyptská libra (EGP). Je doporučeno měnit peníze na letišti nebo ve směnárnách.

8. Mohu platit kreditní kartou v Marsa Alam?
Odpověď: Ano, většina hotelů, restaurací a obchodů v Marsa Alam přijímá platby kreditními kartami, zejména Visa a MasterCard.

9. Jaké jsou místní jazyky v Marsa Alam?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Marsa Alam je arabský jazyk. Ale většina lidí v turistických oblastech mluví anglicky.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Marsa Alam?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Marsa Alam minimálně 3 až 4 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání okolí, plážování a potápění.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky