Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Sharm El Sheikh Dahab

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Dahab


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sharm El Sheikh a Dahab?

Nejlepší doba na návštěvu obou destinací je od září do května, kdy je teplota příjemnější a nejsou zde horké letní měsíce.

2. Jaké aktivity je možné v těchto místech podniknout?

Ve Sharm El Sheikh se můžete vynořovat, potápět, surfovat, plachtit, šnorchlovat a vychutnávat si krásnou plážovou atmosféru. V Dahab se můžete potápět a šnorchlovat v Rodeu, šnorchlovat a navštívit Káhiře či Petru.

3. Je možné najít v Sharm El Sheikh a Dahab ubytování v různých cenových kategoriích?

Ano, v obou destinacích je možné najít ubytování v různých cenových kategoriích, včetně luxusních hotelů a levných hostitelů.

4. Jak je v Sharm El Sheikh a Dahab dostupná doprava?

Doprava v Sharm El Sheikh a Dahab je poměrně snadná a lze využít taxi, místních autobusů nebo pronajmout automobil nebo motorku.

5. Je bezpečné cestovat do Sharm El Sheikh a Dahab?

Ano, obě destinace jsou považovány za bezpečné turistické cíle, ale je vždy vhodné dodržovat základní bezpečnostní opatření a sledovat aktuální upozornění a doporučení.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je krásná země, která láká mnoho turistů z celého světa. Pokud plánujete cestu do Egypta a hledáte ubytování, může být pro vás zajímavou destinací Sharm El Sheikh Dahab.

Sharm El Sheikh Dahab je jedno z nejpopulárnějších turistických míst v Egyptě a nachází se na východním pobřeží Sinajského poloostrova. Toto místo láká turisty nejen krásným azurovým mořem, ale také úžasnou podmořskou faunou a flórou. Pokud jste fanouškem potápění, Sharm El Sheikh Dahab určitě není jen další obyčejnou destinací. Podmořský svět vás zde nadchne svou krásou a neuvěřitelnými podmořskými scenériemi.

Pokud hledáte ubytování v Sharm El Sheikh Dahab, můžete se těšit na mnoho kvalitních hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí různé ubytování od pokojů po luxusní apartmány a vily. Pokoje v těchto hotelech jsou čisté, moderní a dobře vybavené. Hotely v Sharm El Sheikh Dahab jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi.

Některé z nejpopulárnějších hotelů v této oblasti jsou Hilton Sharks Bay Resort, Savoy Sharm El Sheikh a Coral Sea Water World Resort. Tyto hotely nabízejí vynikající služby, bazény, restaurace s mezinárodní kuchyní, sauna a fitness centrum. Hilton Sharks Bay Resort a Savoy Sharm El Sheikh nabízejí také soukromou pláž, kde si můžete vychutnat sluneční paprsky, když nejste v moři.

Jinou možností je rezervovat si ubytování prostřednictvím Airbnb. Tato služba nabízí řadu cenově dostupných možností ubytování v Sharm El Sheikh Dahab. Můžete si vybrat pokojové apartmány a vily s vlastní pláží nebo si pronajmout celý byt či dům. Airbnb je také dobrá volba pro ty, kteří chtějí zažít kulturu a místní způsob života.

Celkově řečeno, Sharm El Sheikh Dahab nabízí mnoho kvalitních možností ubytování. Záleží jen na vás, co bude vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu. Ať už se rozhodnete pro hotel nebo pronájem apartmánu, budete mít zaručeně skvělou dovolenou v tomto krásném egyptském městě.


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, ale také na své teplé a suché klima. Oblasti jako Sharm El Sheikh a Dahab jsou oblíbenými turistickými cíli, především díky svým krásným plážím a teplému, příjemnému počasí.

Sharm El Sheikh, nacházející se na jižním konci Sinajského poloostrova, nabízí svým návštěvníkům nádherné pobřeží Rudého moře a slunečné počasí prakticky po celý rok. Teploty se zde pohybují od příjemných 22°C v zimě až k horkým 38°C v létě. Období od května do září je považováno jako nejteplejší a nejsušší se zaznamenanými teplotami přes 40°C.

Podobné počasí můžete očekávat i v Dahabu, který se nachází asi 80 km severovýchodně od Sharm El Sheikh. Dahab je proslulý svým jedinečným koralovým útesem a jako ideální destinace pro potápění. Turisté se zde setkávají s teplotami mezi 22 a 38°C, podobně jako v Sharm El Sheikh.

Ať již se rozhodnete navštívit Sharm El Sheikh nebo Dahab, můžete si být jisti, že bude místem plným tepla a slunce. Pamatujte, že v letních měsících bude v této oblasti velmi horko a je důležité dbát na dostatečný přísun tekutin a vyhýbat se přímému slunci v nejteplejších hodinách dne. V zimě se pak můžete kochat příjemnými teplotami a teplým mořem, takže pokud plánujete zimní dovolenou, Sharm El Sheikh a Dahab by mohly být ideálním místem pro vás.

Mějte na paměti, že během určitého období mohou být v této oblasti vysoké teploty beglího vítru, které totiž přinášejí písek do oblastí pobřeží. Tento meteorologický jev se nazývá Chamsin a trvá několik dní. Pokud plánujete cestu do této oblasti, měli byste si v období od března do května dát pozor na tyto vysoké teploty a následky, které tyto větry přinášejí.

Kromě toho, že jsou Sharm El Sheikh a Dahab skvělé destinace pro milovníky slunce a moře, nabízejí také řadu historických a kulturních památek. Sharm El Sheikh je například zajímavé pro jeho blízkost ke starověkému městu Faraonů – Gize, kde se nachází Velká pyramidy. Dahab je zase oblíbené pro své úchvatné koralové útesy a nádherné západy slunce.

Celkem lze tedy říci, že cesta do Sharm El Sheikh a Dahabu bude pro každého turistu nezapomenutelným dobrodružstvím plným tepla, písku a překrásného Rudého moře.


Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Dovolená se stává jedním z nejoblíbenějších způsobů relaxace a odpočinku. Jedním z atraktivních míst pro dovolenou je Egypt, konkrétně město Sharm El Sheikh Dahab.

Sharm El Sheikh Dahab je malebný středisko nacházející se na Sinaji, což je poloostrov v Egyptě. S překrásnými plážemi, tyrkysovou vodou a bohatým korálovým útesem přímo u břehu je to ideální místo pro milovníky potápění a šnorchlování.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Sharm El Sheikh Dahab, můžete si zvolit ubytování v jednom z mnoha luxusních resortů, které nabízejí veškeré vybavení a služby pro pohodlný a relaxační pobyt. Některé z nich se nacházejí přímo u pláže, takže se můžete každý den probudit do krásného výhledu na moře.

Pokud hledáte dobrodružství, Sharm El Sheikh Dahab je také správným místem pro vás. Můžete se vydat na výlet do pouště Sinaj a prozkoumat starobylé koptské kláštery a posvátná místa. Nebo se můžete vydat na safari v poušti a zažít vzrušení z jízdy na velbloudovi.

Pro ty, kteří preferují vodní sporty, je zde mnoho možností. Potápění a šnorchlování jsou zde velmi populární díky bohatství korálového útesu a pestrosti mořského života. Můžete se také vydat na jízdu na lodi s prosklenou podlahou, abyste si mohli prohlédnout podmořský svět, aniž byste se museli potápět.

Ve večerních hodinách můžete v Sharm El Sheikh Dahab zažít noční život, který je plný restaurací, barů a klubů. Můžete si vychutnat tradiční egyptskou kuchyni nebo ochutnat mezinárodní speciality. Pokud máte rádi tanec, můžete si užít nezapomenutelný večer v jednom z mnoha tanečních klubů.

Dahab je také známý svou relaxační a klidnou atmosférou, takže pokud se chcete odpočinout a načerpat energii, je toto správné místo pro vás. Můžete si užívat lenošení na pláži, masáže nebo wellness procedury v luxusních lázních.

Sharm El Sheikh Dahab je skutečným rájem na zemi pro ty, kteří hledají dovolenou plnou krásy, dobrodružství a relaxace. Přírodní krásy, kulturní bohatství a pohostinnost egyptského lidu vám společně poskytnou nezapomenutelný zážitek. Takže neváhejte a vydejte se do tohoto malého ráje na Sinaji a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Sharm El Sheikh Dahab.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Dahab


Egypt je země plná fascinujících a mnohdy tajemných kultur a zvyklostí. Tato země nabízí turistům množství překrásných památek a zajímavých míst, ale jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty je bezesporu město Sharm El Sheikh a letovisko Dahab. Pokud tedy toužíte po středomořské dovolené, vřele vám doporučujeme zvažovat letenku do Egypta.

Sharm El Sheikh je velmi oblíbeným turistickým místem v Egyptě. Leží na poloostrově Sinaj na východě země, jen asi 20 kilometrů od Divokého zálivu Rudého moře. Jedná se o velmi moderní letovisko s mnoha hotely, restauracemi a obchody. Pro milovníky plážového života je zde připraveno velké množství písečných pláží, které se vyznačují nezaměnitelně tyrkysovou barvou moře. Vedle toho si turisté mohou užít i mnoho vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, plachtění a windsurfing.

Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je město Dahab. Nachází se na východě Sinaje, jen několik kilometrů od Sharm El Sheikh, a je to velmi oblíbený turistický cíl. Město je ideální pro ty, kdo hledají klidnou dovolenou daleko od shonu velkých hotelových komplexů. Má svůj jedinečný styl a atmosféru, spoustu malých kaváren, restaurací a obchodů s místními výrobky. Největší atrakci zde však tvoří tyčící se stěny hor, které tahají k sobě horolezce z celého světa.

Egypt a jeho letoviska nabízejí turistům jedinečnou příležitost na odpočinek a odpojení se od reality. Dovolená v egyptském Sharm El Sheikh nebo Dahabu je skvělou volbou pro ty, kdo touží po odpočinku, ale zároveň nechtějí přijít o možnost zažít něco nového a poznat novou zemi a kulturu. Proto pokud plánujete letovisko na Rudém moři, vyberte si Egypt a užijte si bezstarostnou dovolenou v jednom z těchto míst.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky