Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Estonsko Hiiumaa

Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Hiiumaa


1. Jak se dostanu na Hiiumaa?
Na Hiiumaa se můžeš dostat trajektem z přístavu Rohuküla přibližně za hodinu.

2. Existuje na Hiiumaa letiště?
Ano, na Hiiumaa je letiště, které se nachází nedaleko města Kärdla.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Hiiumaa?
Mezi nejlepší pláže na Hiiumaa patří pláž Tahkuna, Kõpu pláž a Järveotsa pláž.

4. Kam jít na výlet na Hiiumaa?
Jako výlet se můžeš vydat do města Kärdla, navštívit maják Kõpu nebo se projít po Napiš působivé pobřežní stezce.

5. Kde se dá ubytovat na Hiiumaa?
Na Hiiumaa se dá ubytovat v hotelu nebo v soukromí v pronajatém apartmánu.

6. Existují na Hiiumaa cyklistické stezky?
Ano, na Hiiumaa existuje několik cyklistických stezek, které vedou přes krásnou přírodu a pamětihodnosti.

7. Je to na Hiiumaa v létě rušné?
V létě na Hiiumaa bývá více turistů, nicméně můžeš si najít klidná místa k relaxaci a užít si místní krásy.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na Hiiumaa?
Výborné gastronomické zážitky nabízejí například restaurace Kassari Puhkekeskus, Hiiu Kala a Keldrimäe kohvik.

9. Jaké jsou nejlepší muzea na Hiiumaa?
Na Hiiumaa se nacházejí například muzeum Hiiumaa, muzeum Kärdla a muzeum Kõpu maják.

10. Kdy se konají slavnosti na Hiiumaa?
Na Hiiumaa se konají různé slavnosti a festivaly po celý rok. Mezi nejznámější patří Hiiumaa folklórní festival, Hiiu Folk a Hiiu Õllefestival.


Dovolená Estonsko Hiiumaa


Estonsko je země, která se nachází na východě Evropy a je známá svou bohatou historií, krásnou přírodou a úchvatnou kulturou. Jedním z jejích nejvíce fascinujících turistických cílů je Hiiumaa, druhý největší ostrov Estonska, který leží v Baltském moři. Svým klidem a nádhernou krajinou je Hiiumaa idylickým místem pro dovolenou.

Hiiumaa je známá svou malebnou přírodou. Ostrov je plný lesů, květin a nádherných pobřežních scenérií. Můžete se projít po zapadlých plážích s jemným pískem a fascinujícími útesy, nebo si užít relaxaci na jedné z mnoha odlehlých pláží, které jsou často téměř opuštěné. Ostrov je také domovem mnoha druhů zvířat, včetně medvědů, losů a lišek, takže byste si mohli udělat exkurzi do přírody a pozorovat zdejší faunu a flóru.

Hiiumaa je také bohatá na kulturní dědictví. Na ostrově se nachází mnoho historických památek, jako jsou starobylé kostely, majáky a muzea, které připomínají bohatou historii tohoto místa. Můžete navštívit hrad Kõpu, který je nejstarší dochovanou cihlovou věží majáku na světě, a prozkoumat historické vesnice, kde se kouzlo minulosti míchá s moderním životem.

Milovníci outdoorových aktivit budou nadšeni nabídkou Hiiumaa. Můžete si pronajmout kolo a projet se po některých z mnoha cyklistických tras, které ostrov má, nebo si vyzkoušet jízdu na koni a prozkoumat ostrov zvířecími síly. Rybaření je také velmi oblíbenou aktivitou mezi turisty, protože Baltské moře je plné různých ryb.

Kromě krásné přírody a kulturního dědictví nabízí Hiiumaa i příležitosti k odpočinku a relaxaci. Na ostrově najdete mnoho lázeňských hotelů a wellness center, kde si můžete dopřát masáže a další procedury. Můžete se také vydat na výlet na jednu z blízkých menších ostrovů, které leží kolem Hiiuma, a objevovat další skryté krásy moře.

Na Hiiumaa zkrátka najdete vše, co potřebujete pro ideální dovolenou. Příroda, kultura, outdoorové aktivity a relaxace čekají jen na vás. Přijďte a objevte toto nádherné místo, které je jedním z nejlépe střežených tajemství Evropy.


Letenka Estonsko Hiiumaa


Estonsko je země překrásných přírodních krás, neokoukaných míst a jedinečné kultury. Pokud tedy plánujete cestu do této oblasti, určitě byste neměli vynechat návštěvu ostrůvku Hiiumaa, který se nachází na poloostrově Tahkuna.

Jako turista si samozřejmě kladete otázku, jak se sem vůbec dostat. Nejlepší volbou bude letecky. Existuje několik leteckých spojení, která vás na Hiiumaau přepraví. Kromě toho se můžete vydat i vlastní dopravou, nebo přepravní službou.

Mezi nejoblíbenější letiště, která cestujícím nabízejí přímé spojení s Hiiumaa, patří Tallinn a Helsinky. Z Tallinnu se na Hiiumaau přepravíte přibližně za 30 minut. Cena letu obvykle bývá kolem 45 eur. Z Helsinek na Hiiumaa trvá let asi 45 minut, cena letenky se však pohybuje výrazně výš – průměrně kolem 100 eur.

V rámci letu na Hiiumaa byste se měli připravit na nádherný pohled na pobřeží a okolní přírodní krásy. Ostrůvek samotný je velmi malý, přesto nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst, které stojí za to vidět.

Mezi nejzajímavější turistické atrakce patří například Hiiumaa muzeum, kde se dozvíte o místní historii a kultuře. Dále stojí za návštěvu překrásné pláže, kde můžete zažít zcela jedinečné okamžiky.

Hiiumaa také nabízí návštěvníkům spoustu kulturních akcí, včetně festivalů, trhů a jiných událostí. Nedaleko ostrova se nacházejí i další zajímavé místa, jako je například národní park Soomaa nebo ostrov Dagö.

Celkově vzato, letenka na Hiiumaa je skvělou volbou pro každého turistu, který si chce užít výjimečnou přírodu, čistý vzduch a kulturní bohatství estonského národa. Vysoce doporučuji vydat se sem a užít si nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Estonsko Hiiumaa


Hiiumaa je druhým největším ostrovem v Estonsku a nachází se v Baltském moři na západě země. Přestože je ostrov menší než přední turistické destinace v Estonsku, nabízí bohatou kulturu, krásnou přírodu a klidné pláže. Pokud se chystáte navštívit Hiiumaa, musíte se zaměřit na správné ubytování, které vám umožní plně vychutnat si pobyt na tomto malebném ostrově.

V centru Hiiumaa se nachází Hiiu vallavalitsus, kde je možné nalézt několik ubytovacích možností. Místní hotely nabízejí pohodlné pokoje se všemi moderními vybaveními. Luxusnější hotely mají také sauny, bazény a wellness centra. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají nadstandardní ubytování, ale jsou také příhodné pro rodiny s dětmi.

Pokud hledáte klidnější a intimnější atmosféru, můžete se ubytovat v jednom z místních penzionů. Tyto penziony nabízejí pokojové ubytování v malebných domcích, kde budete mít možnost poznat místní kulturu a tradice. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do prostředí ostrova, je to skvělá volba.

Pro milovníky přírody a autentických zážitků je možnost využít venkovské turistické farmy, které se nacházejí po celém ostrově. Tyto farmy nabízejí ubytování v pokojích na farmě, kde se můžete potěšit farmářským životem a ochutnat čerstvé produkty přímo z farmy. Většina z nich má také zahrady, kde si můžete sami natrhat bylinky nebo si zahrát s domácími zvířátky. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají autentický a klidný zážitek.

Další možností je pronájem chaty nebo apartmánu na Hiiumaa. Toto ubytování je vhodné pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost. Chata nebo apartmán vám zajistí vlastní kuchyň, kde si můžete připravit vlastní jídlo. Je to ideální volba pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří hledají větší prostor a svobodu.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z výše uvedených ubytovacích možností, je důležité si zarezervovat své ubytování předem, protože ostrov Hiiumaa je stále méně známou turistickou destinací, a tak se ubytování může brzy naplnit, zejména během letních měsíců.

Hiiumaa sice není nejvyhledávanější turistickou destinací v Estonsku, ale nabízí nádhernou přírodu, malebné vesnice a klidné pláže. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, tradiční penzion, venkovskou farmu nebo pronájem chaty či apartmánu, vždy si užijete skvělý pobyt na tomto půvabném ostrově.


Počasí Estonsko Hiiumaa


Estonsko je malá země v severní Evropě, která se může pochlubit množstvím krásných ostrovů. Jedním z těchto ostrovů je Hiiumaa. Hiiumaa je jedním z největších estonských ostrovů a leží ve východní části Baltského moře. Toto místo je známé svou bohatou flórou a faunou, nádhernými plážemi a malebnými krajinami. Počasí na Hiiumaě je ovlivněno převážně kontinentálním podnebím, což znamená chladná léta a poměrně studené zimy.

Léto na Hiiumaě je obdobím, kdy se ostrov stává oblíbeným turistickým cílem. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C, což je ideální počasí pro návštěvu pláží a vodních sportů. V létě můžete očekávat také velké množství slunečných dní, což je ideální pro procházky po překrásných přírodních rezervacích Hiiumaa. Ostrov také nabízí bohatý kulturní program v létě, včetně hudebních festivalů a tradičních folklórních událostí.

Zimy na Hiiumaě jsou poměrně chladné a sněhové. Průměrné teploty se pohybují kolem -5 °C až 0 °C. V zimě je možné zažít také mrazivé větry, které přicházejí z východu. Tyto podmínky vytvářejí ideální prostředí pro zimní sporty, jako je lyžování a bruslení na zamrzlých jezerech. Hiiumaa také nabízí zajímavé možnosti pro turisty v zimním období, jako je například procházka za polárním zářením.

Jaro a podzim jsou obdobím, kdy se počasí na Hiiumaě mění a přechází z chladných na mírné teploty. Právě v těchto ročních obdobích je ideální prozkoumávat města a vesnice na Hiiumaě, stejně jako historické památky, jako je maják Kõpu, který je jedním z nejstarších majáků v severní Evropě.

Celkově pokud plánujete návštěvu Hiiumaě, je důležité být připraven na změnu počasí. Od slunečných a teplých dní v létě, až po zasněžené krajiny v zimě, Hiiumaa nabízí mnoho jedinečných zážitků pro návštěvníky celoročně.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky