Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Estonsko Rakvere

Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Rakvere


1. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Rakvere?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v Rakvere patří hrad Rakvere, který je jedním z nejlépe zachovalých středověkých hradů v Estonsku. Dalšími atrakcemi jsou Rakvere Aqva Spa, Přírodní rezervace Kõrvemaa, divadlo Rakvere Teater a historická oblast Rakvere Veski.

2. Jak se dostanu z Tallinnu do Rakvere?
- Nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Tallinnu do Rakvere, je cestovat autobusem. Autobusová doprava mezi Tallinnem a Rakvere je častá a trvá přibližně 1,5 hodiny. Alternativně můžete také využít vlakovou dopravu, přičemž jízda trvá přibližně stejně dlouho.

3. Kde se nachází nejlepší restaurace v Rakvere?
- V Rakvere se nachází několik kvalitních restaurací, které nabízejí estonskou i mezinárodní kuchyni. Mezi populární restaurace patří Restoran Rakvere, Restoran Paunvere Kõrts a Restoran La Boheme.

4. Kolik stojí vstupenka do hradu Rakvere?
- Vstupenka do hradu Rakvere závisí na věku a momentálních nabídkách. Obecně se pohybuje kolem 5-10 eur na dospělého a 3-5 eur na dítě. Doporučuje se vždy zkontrolovat aktuální ceny a otevírací dobu před návštěvou.

5. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Rakvere?
- V Rakvere najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Mezi nejlepší hotely v Rakvere patří Hotell Wesenbergh, Aqva Hotel & Spa, a Rakvere Hotel.

6. Jaké akce nebo festivaly se konají v Rakvere?
- V Rakvere se každoročně koná několik akcí a festivalů, které přitahují místní i turisty. Mezi nejpopulárnější patří Rakvere Silvester, hudební festival Jazzkaar Rakvere, a tradiční středověké turnaje na hradě Rakvere.

7. Má Rakvere blízko k přírodním rezervacím?
- Ano, Rakvere má blízko k několika přírodním rezervacím. Nejblíže je přírodní rezervace Kõrvemaa, která nabízí malebnou přírodu, lesy a jezera ideální pro výlety a turistiku.


Dovolená Estonsko Rakvere


Estonsko je krásná a unikátní destinace pro dovolenou, a jedno z měst, které stojí za návštěvu, je Rakvere. Toto malebné město se nachází ve středu severního Estonska a je plné zajímavých památek a příležitostí pro turisty.

Rakvere se může pochlubit svou bohatou historií, která je přítomná ve všech koutech města. Nejvýraznější památkou je středověký hrad Rakvere, který je dobře zachovaný a nabízí výhled na okolní krajinu. Návštěvníci si mohou prohlédnout věže, vstupní brány a různé expozice, které vyprávějí příběh této pevnosti. Zažijete pocit, jako byste se ocitli v minulosti.

Další zajímavou atrakcí v Rakvere je Muzeum Estonské války za nezávislost. Skládá se z venkovní výstavy tanků a vojenského vybavení, která je atraktivní zejména pro milovníky vojenské historie. Uvnitř muzea se dozvíte více o estonské válce za nezávislost po první světové válce a o období sovětské okupace.

Pokud máte rádi zvířata, nezapomeňte navštívit ZOO v Rakvere. Nachází se ve velmi příjemném prostředí a domovem zde najdete širokou škálu druhů zvířat, od klasických domácích zvířat až po exotické druhy. Je to skvělý způsob, jak strávit den s rodinou a prozkoumat přírodu.

Pro ty, kteří se chtějí odreagovat a nabrat novou energii, může být turistická trasa v Rakvere velkým lákadlem. Existuje mnoho tras, které vedou do okolní přírody a nabízejí nádherné výhledy na krajinu. Můžete si vybrat trasu, která odpovídá vašim fyzickým schopnostem a zájmu. Po procházce si můžete odpočinout v některé z místních restaurací a ochutnat místní kuchyni.

Estonsko je také známé pro své lázně a wellness centra a Rakvere není výjimkou. Zdejší lázně nabízejí širokou škálu relaxačních a kosmetických procedur, které vám pomohou zrelaxovat a znovu nabrat síly. Můžete si například vychutnat masáž, saunu nebo bahenní koupel.

Estonsko je opravdu krásné místo pro dovolenou a Rakvere nabízí mnoho zajímavých památek a aktivit. Ať už se zajímáte o historii, přírodu, zvířata nebo wellness, Rakvere má co nabídnout. Nakonec, nejlepší způsob, jak poznat Rakvere a vychutnat si všechny jeho krásy, je vydat se tam a prozkoumat to sami.


Letenka Estonsko Rakvere


Estonsko je jednou z nejkrásnějších zemí severní Evropy s bohatou historií a překrásnou přírodou. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je město Rakvere. Pokud váháte, kam jet na svou další dovolenou, pak letenka do Estonska a návštěva Rakvere je skvělou volbou.

Rakvere se nachází na severu Estonska a je jedním z nejstarších měst v zemi. Jeho historie sahá až do středověku, což můžete zřetelně pocítit při procházce jeho malebnými uličkami. Zdejší hrad je dominující dominantou města a stojí za to ho navštívit. Tento hrad je perfektním místem pro dobrodruhy a milovníky historie. Můžete si prohlédnout jeho impozantní místnosti plné exponátů, projít se po hradbách a zažít autentickou atmosféru minulosti.

Kromě hradu je v Rakvere také spousta dalších zajímavých míst k návštěvě. Například středověká mučírna, ve které si můžete vyzkoušet tajemné nástroje mučení a ochutnat autentickou středověkou stravu. Další nezapomenutelnou zastávkou může být i muzeum Rakvere Tarvas, které je věnované ochrannému symbolu města - daňkovi evropskému. Můžete zde získat zajímavé informace o této vznešené zvířeně a také proměnit se v děti a vyzkoušet si přípravu tradičního estonského medového piva.

Pro milovníky přírody je zde také spousta možností vychutnat si estonskou krajinu. Národní park Lahemaa leží nedaleko Rakvere a nabízí krásné prostředí pro procházky, cyklistiku nebo rybaření. Můžete také navštívit Rakvere se svými dětmi, protože v městě je moderní zábavní park Aqva, který nabízí velkou vodní plochu se skluzavkami a dalšími atrakcemi.

Vzhledem k atraktivitě tohoto místa není divu, že mnoho turistů si vybírá letenku do Estonska a právě do Rakvere jako svou dovolenou. Doporučuji vám nechat si trochu času na prozkoumání této malebné a historické destinace, což jistě budete litovat. Letenka do Estonska je díky příznivým letovým spojením snadno dostupná a Rakvere je město, které si zaslouží vaši pozornost.


Ubytování Estonsko Rakvere


Estonsko je malá baltská země s bohatou historií a malebnou přírodou. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je město Rakvere. Pokud plánujete cestu do Rakvere, je samozřejmě důležité vybrat si vhodné ubytování. V tomto článku se podíváme na různé možnosti a nabídky ubytování v této oblasti.

Rakvere je známé především svou hradní pevností, která je jednou z nejlépe zachovalých středověkých pevností v Estonsku. Město je také bohaté na historické památky, jako jsou kostely a muzea. Je proto oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Pokud hledáte luxusní ubytování, nejbližší možností je hotel "Art" nacházející se v historickém centru města. Nabízí moderně zařízené pokoje s vyhlídkou do okolního města a vstupem na terasu. Hotel je vybaven restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční estonskou kuchyni a také wellness centrem s bazénem a saunou.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, jsou k dispozici penziony a privátní apartmány. Penzion "Männiaru" je rodinně provozovaný penzion v blízkosti centra města. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou a snídaní. Penzion "Pargi" je situován v okouzlující čtvrti, kde se nachází hned několik restaurací a kaváren. Pokoje jsou zařízené ve venkovském stylu a mají společnou koupelnu.

Pokud preferujete větší prostor a soukromí, můžete si pronajmout apartmán. "Aasa Korterid" nabízí moderní apartmány s plně vybavenou kuchyní, koupelnou a ložnicí. Apartmány jsou situovány v klidné části města a mají vlastní parkování.

Pro milovníky přírody a kempování je ideální volbou Kemp Rakvere, který poskytuje ubytování v chatkách a možnost stanování. Kemp se nachází v lesnatém prostoru a je vybaven sprchovými zařízeními, kuchyňkou a venkovním posezením.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion, moderní apartmán nebo kemp, všechny tyto možnosti ubytování v Rakvere vám umožní strávit příjemný pobyt a prozkoumat krásy tohoto malebného města. Užijte si bohatou historii, architekturu a přírodu a nezapomeňte ochutnat místní speciality estonského jídla.


Počasí Estonsko Rakvere


Estonsko je zemí ležící na východním pobřeží Baltského moře. Rovněž se nacházejí v něm různá města, jedním z nich je Rakvere. Toto město se nachází v severní části země a může se pochlubit příjemným a místy fascinujícím počasím.

Klima v Rakvere je mírné a vlhké. To znamená, že po celý rok se mění počasí s přechodnými obdobími, a to i v půvabných letních měsících.

V létě, tedy od června do září, teploty v Rakvere často stoupají na příjemných 20-24 stupňů Celsia a místy dokonce přes 30 stupňů. Někdy se ovšem stává, že se počasí posune k chladu, a tak teploty klesají na pouhých 15 stupňů Celsia a pod. V této období je také k dispozici převážně slunečné počasí a umožňuje se v létě užívat různé sportovní aktivity venku, ať už jde o fotbal, plavání a nebo jízdu na kole.

V zimě se teploty pohybují kolem nuly a pod nulou a sněžení lze očekávat v období od prosince až do března. V Rakvere je velmi důležitá i kvalita sněhu, pokud jsou totiž sněhové vločky méně kvalitní, zvyšuje se riziko vzniku nebezpečných situací na silnicích.

Celkově může být počasí v Rakvere působivé a místy i náročné, ale to nebrání místním obyvatelům i turistům kdykoliv si užít krásu Estonska a jeho místních klimatických podmínek.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky