Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Batanes Islands

Letenka Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands - neuvěřitelný rajský koutek na Filipínách

Když přijde řeč na Filipíny, mnoho lidí si představí bílé písečné pláže, azurovou vodu oceánu a palmové stromy ohnuté pod váhou exotického ovoce. A tato představa není nijak daleko od pravdy. Filipíny se mohou pochlubit některými z nejkrásnějších pláží na světě. Ale to není všechno, co tato země nabízí.

Pokud jste dobrodružný cestovatel, když osobně upřednostňujete pevninskou krásu před pobytovými letovisky, pak byste měli vzít v úvahu návštěvu Batanes Islands. Tento malý souostroví se nachází na severu Filipín, v Luzonském moři. Je obklopeno modrozelenými vodami oceánu a skládá se z deseti ostrovů, které jsou natolik malebné, že se vám budou jevit jako místa vytržená z pohádek.

Jednou z hlavních výhod Batanes Islands je, že tyto ostrovy dosud zůstávají ve velké míře nedotčeny turismem. Ačkoli se stávají stále populárnějšími, přesto si uchovávají svou autentičnost a přirozenou krásu. Na rozdíl od jiných turistických destinací, které jsou plné davů lidí, zde si můžete užít klidného a relaxačního pobytu v přírodě.

Jako součást návštěvy Batanes Islands byste měli navštívit hlavní ostrov, který se nazývá Batan. Zde se nachází hlavní město Basco, které je centrem kultury a historie na ostrovním souostroví. Můžete navštívit místní památky, jako například fotogenní Basco Lighthouse, který vám nabídne úchvatný výhled na oceán.

Dalšími atrakcemi na ostrově Batan jsou skalní útesy, známé jako Marlboro Hills, které údajně připomínají šetrně zkropenými vrcholy. Tyto útesy jsou dokonalým místem pro milovníky přírody a turisty, kteří si chtějí užít krásný výhled na zasněžené hory a průzračné modré vody.

Dalším ostrovem, který stojí za návštěvu, je Sabtang. Tento ostrov je známý svými tradičními vesnicemi, kde se stále dodržuje starý životní styl. Můžete se projít úzkými uličkami a obdivovat tradiční kamenné domy, zvané "vakul", které se staly symbolem Batanes.

Pokud jste milovníkem přírody, neměli byste také vynechat ostrov Itbayat. Tento ostrov vám nabídne úžasné skalnaté útvary a zajímavé geologické útvary. Můžete se vydat na procházku po Itbayatském hřebeni, což je neuvěřitelně malebná stezka s úchvatným výhledem na oceán.

Pokud plánujete navštívit Filipíny, Batanes Islands by určitě neměly chybět na vašem seznamu. Toto malé a autentické souostroví je skutečným rájem pro cestovatele, kteří touží po přírodě, klidu a kráse. Ať už se vydáte na pěší túry po útesech, objevujete tradiční vesnice nebo si jen užíváte slunce na pláži, Batanes vám nabídne nezapomenutelné zážitky a nejsou se nicím podobné.


Ubytování Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands: Skvělé místo pro jedinečné ubytování na Filipínách

Pokud hledáte exotické místo k pobytu, které vám nabídne skvělé výhledy, přístup k malebné přírodě a autentický pohled na filipínskou kulturu, neváhejte vyrazit na Batanes Islands. Tento skupinový souostroví, nacházející se na severu Filipín, je známé svým neuvěřitelným přírodním krásou a unikátními tradicemi.

Batanes Islands se skládají ze tří hlavních ostrovů - Batan, Sabtang a Itbayat. Když se ubytujete na těchto ostrovech, můžete očekávat nezapomenutelný zážitek. Místní obyvatelé, známí jako Ivatané, jsou nesmírně pohostinní a rádi sdílí svou kulturu a tradice s návštěvníky.

Na Batanes Islands najdete mnoho typů ubytování, které budou odpovídat různým preferencím. Oblíbenou možností je pobyt v tradičních kamenných domácích zvaných "lighthouses" (světlíky) nebo "vakuls" (domky odolné vůči silným větrům). Tato ubytování jsou postavena z místního kamene, kterým se staví většina budov na ostrovech. Tyto domy jsou nejen pevné a odolné vůči přírodním živlům, ale také poskytují jedinečný pohled na překrásné moře a zelenou krajinu.

Další možností je pobyt v moderních hotelích nebo penzionech, které nabízejí vybavené pokoje a běžné pohodlí. Tyto ubytování jsou přímo v sídelních oblastech a umožní vám lépe seznámit se s každodenním životem Ivatanů. Budete mít příležitost ochutnat tradiční jídlo, poslechnout si místní hudbu a naučit se tradičním řemeslům jako je tkaní nebo výroba kamenných dlaždic.

Pokud preferujete dobrodružnější zážitek, můžete si pronajmout jednodušší chatky nebo stanování na plážích či venkovských oblastech. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumávat přírodu a okolní ostrovy. Zde máte možnost vychutnat si jízdu na kajaku, šnorchlování, výlety na rybářských loďkách, nebo procházky po malebných horských stezkách.

Batanes Islands jsou také domovem mnoha kulturních a historických památek, které můžete navštívit během svého pobytu. Mezi nejznámější patří starobylé kostely všech tří ostrovů, které jsou postaveny ze stejného kamene jako místní domy. Tyto kostely jsou považovány za národní památky a nabízejí pohled na bohatou historii regionu.

Jedno je jisté - když se ubytujete na Batanes Islands, nejenže si užijete krásu přírody a jedinečné tradice, ale také získáte vzácný pohled na místní kulturu. Batanes je dosud relativně neobjeveným turistickým lákadlem a jeho neporušená krása a pohostinnost obyvatel vás naprosto okouzlí.

Takže jestli hledáte místo na Filipínách, kde se můžete ponořit do místní kultury, prozkoumat přírodu a prožít autentickou dovolenou, neváhejte navštívit Batanes Islands. Určitě to bude unikátní zážitek, který si na dlouho zapamatujete.


Dovolená Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands: Skrytý klenot Filipín

Filipíny jsou zemí známou svými krásnými plážemi, bohatou kulturou a úchvatnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších a nejexkluzivnějších turistických cílů na Filipínách jsou Batanes Islands. Tyto ostrovy jsou známé svou nedotčenou přírodou, malebnými kopcemi a fascinujícími hrázděnými domy.

Batanes Islands se nachází v severní části Filipín, v provincii Batanes. Skládají se z deseti obydlených ostrovů a třiceti pěti menších ostrůvků. Největším a nejdůležitějším ostrovem je Batan, kde se nachází hlavní město, Basco. Další důležitý ostrov je Sabtang, který je snadno dostupný trajektem z Batanu.

Jednou z hlavních přitažlivostí Batanes Islands je jejich neobyčejná příroda. Ostrovy jsou obklopeny úchvatnými skalními útesy a průzračným mořem. Turisté mohou navštívit Takhlawanan Beach, která je známá svým žlutým pískem a jasně modrou vodou. Dalším oblíbeným cílem je Marlboro Hills na ostrově Batan, kde si mohou návštěvníci vychutnat panoramatický výhled na zelené kopce a pastvinami procházející krávy.

Batanes Islands jsou také známé svými tradičními hrázděnými domy, které se nazývají Ivatan houses. Tyto domy jsou postaveny z kamene a jsou velmi pevné, aby odolaly silným větrům a zemětřesením. Mnoho z těchto domů je stále obýváno místními obyvateli, kteří zachovávají tradiční ivatanské životní styl.

Pro místní kulturu je také typický tradiční tanec a hudba Ivatan. Návštěvníci mohou vidět místní taneční skupiny, jak představují svůj kulturní dědictví prostřednictvím těchto tradičních uměleckých forem. Pro ty, kteří mají rádi umělecké řemeslo, je zde také možnost zakoupit si ivatanské suvenýry vyrobené ručně, jako jsou šperky, keramika nebo tradiční textil.

Ačkoli Batanes Islands mají velký turistický potenciál, zůstávají relativně neobjevené a nestihly se příliš turisty zaplnit. To je díky své odlehlosti a omezené přístupnosti. Nejtěžší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letecky z hlavního města Filipín, Manily. Existují také trajekty, které přepravují pasažéry z přístavu v městě Curimao na Luzonu na Batanes.

Přestože cesta na Batanes Islands může být náročnější, je to naprosto stojí za to. Tato oblíbená destinace nabízí nádhernou přírodu, fascinující kulturu a přátelské obyvatele. Batanes Islands jsou dokonalým místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v úžasném a nedotčeném prostředí.

Takže, pokud plánujete svou další dovolenou na Filipínách, nezapomeňte zařadit Batanes Islands do svého itineráře. Budete ohromeni krásou tohoto skrytého klenotu Filipín.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Batanes Islands


1. Jak se dostat na Filipínské Batanes Islands?
Odpověď: Nejrychlejší způsob, jak se dostat na Batanes Islands, je letadlem z Manily nebo Clarku. Existují také námořní spoje z přístavu v Aparri na Luzonu.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě Batanes Islands je od března do června, kdy je počasí obvykle nejstabilnější. Vyhněte se období deštivého a tajfunového počasí od července do září.

3. Kolik trvá let z Manily do Batanes Islands?
Odpověď: Let z Manily do Basco, hlavního města Batanes Islands, trvá zhruba hodinu a půl.

4. Jaká je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po Batanes Islands, je najmout si motorku nebo cyklomobil, které jsou dostupné k pronájmu na místě. Existují také veřejné tricykly a jeepney pro kratší výlety.

5. Kolik stojí ubytování na Batanes Islands?
Odpověď: Ceny ubytování na Batanes Islands se liší podle typu a kvality ubytování. Od levných homestay po luxusní hotely se ceny pohybují od 1000 pesos (cca 600 Kč) do 10 000 pesos (cca 6 000 Kč) za noc.

6. Jaká je nejlépe hodnocená atrakce na Batanes Islands?
Odpověď: Nejlepše hodnocenou atrakcí na Batanes Islands je severní poloostrov Batan s jeho malebnými vesnicemi, majákem v Basco a skalními formacemi. Také South Batan nabízí krásné pláže a historickou pevnost.

7. Jaký je místní jazyk na Batanes Islands?
Odpověď: Místní jazyk na Batanes Islands je ivatan, kterým mluví domorodí obyvatelé. Nicméně, v turistických oblastech se angličtina používá běžně, ačkoliv základní znalost několika frází v ivatanu může být užitečná.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity na Batanes Islands?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity na Batanes Islands patří procházky po malebné přírodě, návštěva historických míst a tradičních vesnic, objevování skalních útesů a surfování na plážích. Vychutnat si lze také místní kuchyni a kulturu.

9. Existují na Batanes Islands možnosti potápění?
Odpověď: Ano, Batanes Islands nabízí několik možností potápění v krásném korálovém útesu s čistou vodou. Přítomnost mnoha druhů ryb a podmořských živočichů dělá z Batanes ideální místo pro potápění.

10. Jaké jsou limitace a zákazy na Batanes Islands?
Odpověď: Na Batanes Islands platí několik limitací a zákazů, jako je přísný dozor nad přírodními rezervacemi a chráněnými oblastmi, omezení lovu a sběru korálů a jiných mořských živočichů a zákaz kácení stromů bez povolení místních úřadů.


Počasí Filipíny Batanes Islands


Filipíny Batanes Islands jsou skupinou ostrovů nacházejících se na severu Filipín. Tyto ostrovy jsou známy pro své krásné krajiny, kulturní dědictví a tradiční způsoby života svých obyvatel. Kromě toho, Filipíny Batanes Islands jsou také známy pro své unikátní klima.

Počasí v Batanes Islands je velmi proměnlivé, a to kvůli vlivu severních pasátů. Tento vliv způsobuje, že oblast je obecně chladnější a vlhčí než většina ostatních oblastí na Filipínách. Během období dešťů, které trvá přibližně od srpna do prosince, prší téměř každý den. Během zbytku roku, od ledna do května, je klima obvykle suché a slunné.

Jednou z nejvýraznějších vlastností počasí Batanes Islands je intenzivní vítr. Severní pasáty jsou zodpovědné za tuto sílu větru, což způsobuje, že tato oblast je často považována za nejvíce větrnou na Filipínách. V některých obdobích, jako je období bouří, vítr může dosahovat extrémně vysokých rychlostí, což může způsobit problémy při plavbě a výletů na ostrově.

I přesto, že počasí Batanes Islands může být často proměnlivé, tato oblast nabízí svým návštěvníkům úžasné výhledy na oceán, útesy a zelené kopce. Pokud se chcete podívat na tuto krásnou oblast, nejlepší doba k návštěvě je v období sucha, od ledna do května. V této době můžete očekávat slunné a jasné dny s méně deštěm a větrem.

Celkově lze říci, že počasí Filipíny Batanes Islands může být velmi dramatické a proměnlivé. Nicméně, s několika informacemi o klimatu a vhodné době k návštěvě, můžete plánovat svou cestu a užít si krásy této unikátní oblasti Filipín.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky