Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)

Ubytování Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipínský ostrov Bohol se nachází v centrální části země a je známý svou překrásnou přírodou a unikátními geologickými útvary. Tento ostrov je domovem Panglao Islandu a také slavných Chocolate Hills.

Panglao Island je turisticky oblíbené místo na Boholu a je známé svými bílými písečnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatým podmořským světem. Mnoho turistů sem míří přímo z města Tagbilaran, které je hlavním městem Boholu. Panglao Island nabízí velké množství resortů a hotelů, které poskytují komfortní ubytování a širokou škálu služeb. Podél pláže se nachází restaurace a bary, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a tradiční filipínskou kuchyni.

Panglao Island je také oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování díky svým korálovým útesům a množství pestrobarevných ryb. V blízkosti ostrova se nachází ochranná oblast Balicasag, která je známá pro svou biodiverzitu a možnost vidět žraloky a další mořské živočichy.

Dalším vrcholem návštěvy Boholu jsou slavné Chocolate Hills. Tato geologická formace je jedním z nejvýznamnějších symbolů Filipín a získala své jméno díky svému vzhledu během suchého období, kdy se travnaté kopce zbarví do hnědé barvy, připomínající čokoládová zrna. Těchto pokrytých travnatých vrcholků je přes 1 200 a rozprostírají se na ploše přibližně 50 čtverečních kilometrů. Nejlepší vyhlídkový bod na Chocolate Hills je na vyhlídce Carmen, která nabízí panoramatický výhled na tyto zvláštní útvary.

Kromě Panglao Islandu a Chocolate Hills nabízí Bohol také další mnoho krásných míst k návštěvě. Mezi ně patří například tarsierský rezervát, který je domovem ohroženého druhu malých primátů známých jako tarsi, a Lobocská řeka, kde si můžete vychutnat relaxační plavbu na tradičních filipínských člunech.

Pokud plánujete navštívit Filipíny, nezapomeňte zahrnout Bohol a jeho zajímavosti do svého itineráře. Ubytování na Boholu je dostupné ve všech cenových kategoriích, od luxusních resortů až po levné hostely, které nabízejí komfortní a cenově výhodné možnosti. Ať už se rozhodnete zůstat na Panglao Islandu nebo v Tagbilaranu, můžete si být jisti, že váš pobyt na Boholu bude nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou jedním z nejkrásnějších ostrovních rájů na světě a jejich východní ostrov Bohol je bezpochyby jedním z nejvíce fascinujících míst na této exotické destinaci. Bohol má mnoho překrásných pláží, úchvatnou přírodu a jedinečná místa, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější atrakce patří Panglao Island a Chocolate Hills.

Panglao Island je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Filipínách a nachází se jen pár kilometrů jižně od hlavního města Bohol, Tagbilaranu. Ostrov je známý svými nádhernými plážemi s jemným bílým pískem, azurovou vodou a korálovými útesy, které jsou domovem pro mnoho druhů barvitého tropického mořského života. Panglao Island je ideální pro potápění a šnorchlování, ať už jste začátečníci nebo pokročilí potápěči. Můžete objevovat úžasný podmořský svět, který se táhne po celé oblasti, včetně podvodních jeskyní, korálových zahrad a vraků.

Dalším nejpopulárnějším místem na Boholu jsou Chocolate Hills. Jsou to asi 1 200 zvlněných kopců, které se táhnou přes 50 kilometrů čtverečních. Název "Čokoládové kopce" dostaly kvůli svému vzhledu v suchém období, kdy se tráva na vrcholcích kopců změní na hnědé zbarvení, připomínající čokoládu. Toto je jedno z nejikoničtějších míst na Filipínách a určitě stojí za návštěvu. Nejlepší výhled na Chocolate Hills je ze výhledového místa ve městě Carmen. Můžete si zde vychutnat panoramatický výhled na tuto neuvěřitelnou krajinu.

Bohol nabízí také několik dalších zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nich je Tarsier Conservation Area, což je rezervace, kde žijí vzácní a ohrožení tarsieri, malí noční primáti s obrovskýma očima. Zde se můžete projet po jedinečném bambusovém raftu po řece Loboc a vychutnat si klidné panoráma okolního pralesa. Dalšími zajímavými atrakcemi jsou historické kostely, jako je kostel svatého Petra v Lobocu, který byl postaven v 18. století, a kouzelné přírodní útvary jako jsou vodopády Mag-Aso a Hinagdanan Cave.

Pokud se chystáte na dovolenou na Filipíny, Bohol s Panglao Island a Chocolate Hills by neměly chybět ve vašem itineráři. Nachází se zde opravdu fascinující místa, která vás nechají bez dechu svou přírodní krásou a exotickým prvkem. Připravte se na dobrodružství, relaxaci a objevování úchvatných možností, které vám tyto ostrovy nabízejí.


Letenka Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Letecká doprava se stává čím dál oblíbenějším způsobem cestování, a to zejména díky rychlosti a pohodlí, které nabízí. Pokud plánujete svou další dovolenou a rádi byste navštívili exotickou destinaci, pak byste měli zvážit letenku na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol.

Ostrov Bohol se nachází ve Visayanském souostroví na Filipínách a patří k jedné z nejkrásnějších destinací světa. Poblíž Boholu se nachází také malebný ostrov Panglao, který je spojený s Boholem pevninským mostem. Společně nabízejí jedinečnou kombinaci pláží, přírodních krás a unikátních geologických útvarů.

Jednou z hlavních atrakcí Boholu jsou tzv. Chocolate Hills neboli Čokoládové kopce. Tyto kopce jsou tvořeny více než tisíci kužely, které vypadají jako čokoládové bonbóny. Během suchého období se travnaté kopec promění v hnědou barvu, což jim dodává jejich charakteristický vzhled. Z vrcholů kopců se můžete vydat na vyhlídkové místo, odkud se vám naskytne úchvatný pohled na tuto přírodní památku.

Další zajímavou atrakcí na Boholu je tzv. Tarsier Sanctuary. Tento rezervát je domovem pro malá zvířata nazývaná tarseri filipínské. Jsou známé svými velkými očima a dlouhými prsty. V rezervátu se můžete procházet a pozorovat tyto fascinující tvory ve volné přírodě. Jejich zachování je důležité, protože se jedná o ohrožený druh.

Pakliže si přejete relaxovat na pláži, Paku Beach na ostrově Panglao je pro vás ideální. Tato pláž nabízí bílý písek, jasně modrou vodu a možnost potápění se, šnorchlování či jiných vodních aktivit. Pokud si chcete vychutnat klid a romantiku, mohli byste navštívit pláže Doljo a Alona, které jsou soukromější a méně přeplněné turisty.

V neposlední řadě, pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat do oblasti Loboc, kde se nachází jedna z nejkrásnějších řek na Filipínách. Můžete si pronajmout loď a vzdát se řekou, podívat se na okolní přírodu a vychutnat si klid a pohodu.

Pro svou cestu na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol a Panglao Island, si můžete zakoupit letenku do hlavního letiště v Manile nebo Cebu. Poté si můžete zajistit vnitrostátní let na letiště na Boholu. Můžete využít například letecké společnosti Philippine Airlines nebo Cebu Pacific Air.

Pokud sníte o dovolené na exotickém ostrově s impozantními přírodními krásami, nezapomeňte zvážit letenku na Filipíny, konkrétně na ostrov Bohol a Panglao Island. Tato destinace vám nabídne jedinečný zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Počasí Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny jsou známé svým tropickým podnebím a neustálým teplem, které láká turisty z celého světa. Ostrov Bohol není výjimkou. Nachází se ve středních Visayánských ostrovech a nabízí krásné přírodní scenérie, historické památky a písečné pláže.

Klima na Boholu je charakteristické vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po celý rok. Nejteplejší období je od března do května, kdy se teploty mohou pohybovat okolo 30 ° C. Vlhkost vzduchu je v té době také vysoká, což může být pro některé turisty nepohodlné.

Deštivé období na Boholu je mezi červnem a listopadem, kdy přicházejí monzunové deště. Tyto deště mohou být často silné a bouřlivé, ale obecně jsou krátkodobé. Pokud plánujete návštěvu ostrova v této době, je doporučeno si vzít do batohu deštník nebo pláštěnku.

Když se podíváme na Panglao Island, které je spojeno s Boholem mostem, zde najdeme stejné klimatické podmínky. Panglao je však známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a azurově modrou vodou. Toto místo je výborné pro milovníky slunění a ležení na pláži. Průměrná teplota na Panglao Island se pohybuje okolo 28 ° C.

Dalším velkým lákadlem na Boholu jsou Chocolate Hills, které jsou považovány za jedno ze sedmi přírodních divů Filipín. Tato zvláštní geologická formace zahrnuje více než 1 200 kopců, které vypadají jako čokoládové hrbolky. Vytvořeny byly erozí a zvětráváním vápenatých hornin. I když hojné srážky během deštivého období mohou způsobit, že kopce ztratí svou čokoládovou barvu, stále je toto místo velmi fascinující k vidění.

Vzhledem ke klimatickým podmínkám na Boholu, je nejlepší čas na návštěvu tohoto ostrova mezi prosincem a únoru, kdy je teplota příjemná a srážky jsou výrazně nižší. Turisté mohou užívat slunečního záření na plážích, objevovat rozmanitost podmořského světa nebo se vydat na exkurzi do Chocolate Hills.

Ať už se rozhodnete navštívit Bohol a jeho okolí v jakémkoli období, nezapomeňte vzít sluneční krém, lehké oblečení, plavecký oblek a připravit se na tropické podnebí. Ať už jste milovníkem sluníčka nebo přírodních krás, ostrov Bohol a jeho okolí, včetně Panglao Island a Chocolate Hills, vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Bohol (včetně Panglao Island a Chocolate Hills)


Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Bohol?
Odpověď: Existuje několik způsobů, jak se dostat na ostrov Bohol. Nejjednodušší možností je let z Manily na letiště v Tagbilaranu, které slouží jako brána na Bohol. Alternativně můžete také letět do letiště v Cebu a odtud pokračovat trajektem do přístavu Tagbilaran.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k navštívení na ostrově Bohol?
Odpověď: Na ostrově Bohol je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Nejvýznamnějšími atrakcemi jsou Chocolate Hills, historický chrám Baclayon, Tarsier Conservation Area, Loboc River s veslařskou lodí se stolováním a procházka na vodopádě Mag-Aso.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Chocolate Hills?
Odpověď: Návštěva Chocolate Hills obvykle trvá asi 1-2 hodiny. Závisí to na zvolené trase a na vašem zájmu o prozkoumání tohoto přírodního úkazu. Některé z nejlepších míst pro výhled na Chocolate Hills jsou vybaveny vyhlídkovými plošinami.

Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Panglao?
Odpověď: Panglao Island je připojen s ostrovem Bohol mostem, takže se na něj dostanete snadno autem nebo motorkou z centra Tagbilaranu. Také tu najdete trajektovou přepravu z přístavu Tagbilaran přímo na Panglao Island.

Dotaz: Co stojí za to vidět na ostrově Panglao?
Odpověď: Na ostrově Panglao si určitě nenechte ujít návštěvu Alona Beach, která je populární destinací pro plážové aktivity a potápění. Další zajímavá místa zahrnují Bohol Bee Farm, Shell Museum a Hinagdanan Cave.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Filipín Bohol je obvykle během suchého období mezi listopadem a květnem. Tyto měsíce nabízejí stálé podmínky pro plážové aktivity a turistické výlety. Mějte však na paměti, že je to také nejrušnější turistická sezóna, takže očekávejte větší množství turistů a vyšší ceny.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky