Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Tagaytay

Počasí Filipíny Tagaytay


Tagaytay je malebné město ležící v provincii Cavite na Filipínách. Jeho poloha ve vyšší nadmořské výšce ho činí oblíbeným místem pro odpočinek a únik před horkým a dusným podnebím, které převažuje v nižších oblastech Filipín.

Jedním z nejzajímavějších aspektů počasí v Tagaytay je jeho mírnější klima ve srovnání s ostatními městy v zemi. Díky své poloze blízko sopky Taal, která se nachází ve stejnojmenném jezeře, město často zažívá příjemnější teploty a svěží větřík, který přináší osvěžení i v horkých letních měsících.

Průměrná teplota v Tagaytay se pohybuje mezi 20 a 25 stupni Celsia, což je o něco chladnější než v jiných částech Filipín. Nejteplejším měsícem je duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 stupňů Celsia, zatímco nejchladnějšími měsíci jsou leden a únor, kdy teploty mohou klesnout až na 15 stupňů Celsia.

Dalším charakteristickým znakem počasí v Tagaytay je oblačnost. Město často obklopují husté mraky, což vytváří krásnou atmosféru a idylický pohled na okolní kopce a jezero. Toto oblačné a mlhavé počasí je také příčinou mnoha deštivých dní, které se ve městě vyskytují po celý rok.

Díky kombinaci mírných teplot, svěžího větru a oblačnosti je Tagaytay ideálním místem pro dovolenou i relaxaci. Mnoho lidí sem přijíždí, aby si užilo příjemnou procházku kolem Taalského jezera, kde si mohou vychutnat krásné výhledy na sopku a okolní krajinu.

Navíc, díky své blízkosti k hlavnímu městu Manile, je Tagaytay oblíbeným cílem pro krátké výlety a víkendové pobyty pro místní i turisty. Mnoho rodin a páru sem jezdí na pikniky, ochutnat místní speciality v restauracích s panoramatickým výhledem, a prozkoumat různé atrakce, jako je například známý park People's Park in the Sky.

Celkově vzato, počasí v Tagaytay nabízí příjemnou změnu oproti horkému a vlhkému klimatu, které je typické pro mnoho oblastí Filipín. Bez ohledu na roční období, Tagaytay vás přivítá svým svěžím vzduchem, krásným výhledem a mírným teplem, což ho činí ideálním místem k odpočinku a relaxaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Tagaytay


Jaké jsou nejlepší aktivity v Tagaytay?

V Tagaytay se nachází mnoho turistických atrakcí, od návštěvy Taalova jezera s jeho ostrovem a sopkou až po zahrady a rekreaci v Picnic Grove. Někteří lidé také navštěvují chrámy a vodopády poblíž Tagaytay.

Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Tagaytay?

Nejlepší doba pro návštěvu Tagaytay je během suchého období v období od listopadu do února. V této době má město mírné počasí a krásné slunečné dny, což z něj dělá ideální místo pro strávení času venku.

Jak se dostat z Manily do Tagaytay?

Existuje několik způsobů, jak se z Manily dostat do Tagaytay. Nejrychlejší a nejpohodlnější možností je využít služeb taxíka nebo pronajatého vozidla. Turistické společnosti také nabízejí výlety do Tagaytay. Další možností je jet autobusem s cílem Nasugbu a vystoupit na křižovatce poblíž Picnic Grove.

Kolik stojí taxi z Manily do Tagaytay?

Cena taxi z Manily do Tagaytay se může lišit v závislosti na typu vozidla a dobu jízdy, ale obvykle se cena pohybuje od 1500 PHP až 2500 PHP.

Jsou v Tagaytay dobré restaurace?

Ano, v Tagaytay jsou mnoho dobrých restaurací, které nabízejí mnoho filipínských specialit a také mezinárodních jídel. Některé populární možnosti jsou Leslie's Roofdeck Restaurant, Josephine Restaurant a Antonio's Tagaytay.

Může být v Tagaytay chladno?

Ano, v Tagaytay může být chladnější než v jiných částech Filipín, hlavně v noci a během deštivých období. V období od prosince do února teplota klesá na 16-19 °C, což může být příjemné po horkém počasí v jiných částech Filipín.

Co se nachází poblíž Tagaytay?

V blízkosti Tagaytay se nachází mnoho dalších atraktivních míst, jako například Santiago Ridge, Sonya's Garden a čajovna Gourmet Farms v Silangu.

Je v Tagaytay bezpečno?

Ano, Tagaytay je obecně bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako všechna turistická místa, je třeba být obezřetný a vyhýbat se nebezpečným čtvrtím a situacím. Ztráta cenných předmětů může být problematická, takže je důležité dávat pozor na osobní věci a účastnit se výletů s renomovanými společnostmi.


Letenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay: Rajská destinace na Filipínách

Pokud hledáte exotickou destinaci s překrásnou krajinou, krystalicky čistými jezery a fascinujícím panoramatem vulkánů, neměli byste přehlédnout Tagaytay na Filipínách. Tato malebná obec, nacházející se asi 55 kilometrů jižně od hlavního města Manila, je jedním z nejoblíbenějších turistických míst v této oblasti.

Jednou z největších přitažlivostí nejen pro místní, ale i pro zahraniční návštěvníky, je zdejší Taalova sopka. Tento aktivní vulkán je obklopen jezerem, které mu dodává fantastický a téměř pohádkový vzhled. Můžete si zde užívat jedinečný výhled na kráter sopky, který si získal nálepku "krajiny, kterou nemůžete vynechat" na Filipínách. Je možné vyjet až na vrchol sopky pomocí člunu a využít příležitosti prozkoumat její úchvatnou kráterovou krajinu. Pokud si dáte na cestu na vrchol sopky záležet, můžete si na vlastní oči prohlédnout dýmající kráter a věřte nebo ne, často slyšet jeho praskot.

Tagaytay však nenabízí jenom sopky a jezera - město se také pyšní bohatou historií a kulturou. Jedním z příkladů je chrám svaté Marie (Our Lady of Manaoag), který se nachází na vrcholu hory. Tento chrám je oblíbeným poutním místem, kde se můžete poklonit patronce Manaoagské Panny Marie. Tam se také konají různé náboženské a kulturní slavnosti.

Dalším turistickým lákadlem v Tagaytay je dřevěná akvadukt Tourist@Pinatubo, která je oblíbená pro svůj neotřelý a zaříkavý design. Akvadukt vyniká díky svému modernímu a estetickému designu, a stojí za to vstoupit a prozkoumat jeho vnitřní prostory.

Navštívení Tagaytay rozhodně nemůže být kompletní bez ochutnání odlehčujícího taálu. Tato tradiční polévka, která se vyrábí z mléka, knedlíčků a masa, je oblíbená doma i v zahraničí. Získejte autentický zážitek a vyzkoušejte argentinu či silang. Můžete také ochutnat mnoho drobných specialit a dobroty, které jsou v oblasti k dostání.

Tagaytay je také nabízí mnoho luxusních resortů a hotelů, které jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v poklidné a relaxační atmosféře. Nemusíte tedy dlouho hledat, abyste našli perfektní ubytování přesně podle svých představ.

Takže pokud hledáte dokonalý spojení výjimečné přírodní krásy a kulturního bohatství, nejspíš byste měli zavítat do Tagaytay na Filipínách. Tato malebná destinace se svými sopkami, jezery a historickými památkami si bezpochyby zaslouží být na vašem cestovním seznamu.


Ubytování Filipíny Tagaytay


Tagaytay je malebné město na Filipínách, které se nachází přibližně 55 kilometrů jižně od Manily. Je oblíbeným cílem turistů díky svému příjemnému klimatu, úchvatným výhledům na okolní krajinu a hlavně díky své snadné dostupnosti z hlavního města.

Když už se rozhodnete navštívit Tagaytay, nejspíš budete chtít zůstat alespoň jednu noc. A naštěstí město nabízí širokou škálu možností ubytování, která splní požadavky každého cestovatele.

Pro ty, kteří si přejí luxusní ubytování a pobyt, v Tagaytay najdeme několik luxusních hotelů s pěti hvězdami. Tyto hotely nejenže nabízejí prvotřídní ubytování, ale také širokou škálu služeb jako je wellness centrum, venkovní bazén, restaurace s vyhlídkami a mnoho dalších. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou s maximálním komfortem a pohodlím.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je také dostupná řada cenově dostupných ubytovacích zařízení, jako jsou rodinné penziony a hostely. Tyto ubytování nabízejí příjemné a útulné pokoje za dostupné ceny. Mnohé z nich nabízejí také společné prostory pro setkání s dalšími cestovateli a sdílení zážitků.

Další možností ubytování v Tagaytay jsou pronájmy prázdninových domů a apartmánů. Mnoho místních obyvatel nabízí své domy k pronájmu pro turisty, což vytváří autentický zážitek z pobytu. Tyto domy a apartmány jsou obvykle plně vybavené a poskytují vám veškeré pohodlí domova mimo domov.

Ať už se rozhodnete zvolit jakoukoli formu ubytování, přesto si určitě vychutnejte nádherné výhledy, které Tagaytay nabízí. Nejznámějším výhledem je na kráter sopky Taal, která se nachází v jezeru, přímo nedaleko města. Je možné si dopřát romantickou večeři nebo kávu s výhledem na tento spektakulární přírodní úkaz.

Tagaytay je také dobře známým místem pro gastronomické zážitky. Město je plné restaurací, které nabízejí tradiční filipínskou kuchyni, stejně jako mezinárodní speciality. Pokud máte rádi čerstvé ovoce a zeleninu, nezapomeňte navštívit místní farmářské trhy, kde můžete ochutnat místní produkty.

Celkově vzato, Tagaytay je skvělým místem pro dovolenou, které nabízí úchvatné přírodní krajiny, vynikající kulinářské zážitky a širokou škálu možností ubytování. Ať už preferujete luxusní hotel, útulný penzion nebo pronájem prázdninového domu, připravte se na nezapomenutelný pobyt v tomto malebném městě na Filipínách.


Dovolená Filipíny Tagaytay


Tagaytay - skrytý klenot Filipín

Pokud hledáte dokonalý únik z ruchu města a chcete si užít přírodu a krásný výhled, nemůžete minout Tagaytay, malebné malé město na Filipínách. Nachází se přibližně 60 kilometrů jižně od Manily a nabízí nádhernou kombinaci života města a přírodního prostředí.

Jeden z hlavních lákadel Tagaytay je zdejší přírodní rezervace Taal, která je domovem jedinečného vulkánu Taal, který se vypíná z jiného jezera. Tento vulkán je aktivní a z Tagaytay můžete vidět jeho krásu a složitou topografii. Procházka po okraji kráteru je jedinečným zážitkem a je ideální pro milovníky dobrodružství.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva Zahrady bylinek Sonya. Tento rozlehlý komplex nabízí klidné a relaxační prostředí s nádherně upravenými zahradami plnými květin, bylin a aromatických rostlin. Můžete si zde také užít exkluzivní zážitek z tradičního filipínského masáže a vychutnat si tradiční vyhlášenou filipínskou kuchyni.

Pokud jste v Tagaytay, nemůžete také vynechat návštěvu oblíbeného místa v Rotorua. Jedná se o přírodní geotermální park s termálními prameny, gejzíry a bahenními lázněmi. Tady můžete pozorovat exploze gejzírů a vyzkoušet si termální koupání ve vyhřívaných bazénech. Tato oblast je známá také pro své horské biking a turistiku, takže pokud jste dobrodružný typ, nezapomeňte si vzít svou výbavu.

Aby vaše dovolená v Tagaytay byla kompletní, můžete se vydat na výlet na filipínské pláže. Zdejší pláže jsou známé svou krásou a čistotou vody. Můžete si zde vyzkoušet šnorchlování nebo potápění a objevovat úžasný podvodní svět. Město Tagaytay je také proslulé pro své lahodné dobroty, jako je čerstvá mořská ryba, grilované mořské plody a tradiční filipínské pokrmy, které si můžete vychutnat v místních restauracích.

Tagaytay je opravdu skrytým klenotem Filipín, který má mnoho nabídnout turistům, kteří touží po dovolené v krásném prostředí. Příroda, krásné výhledy, adrenalinové zážitky a výtečná filipínská kuchyně - to všechno můžete zažít v tomto malebném městě. Nechte se unést jeho krásou a relaxujte během svého pobytu. Tagaytay vás určitě nezklame!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky