Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Espoo

Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Espoo


Zde jsou nějaké časté dotazy a odpovědi týkající se Finska, konkrétně města Espoo:

1. Jaký je počet obyvatel města Espoo?
Espoo má přibližně 290 000 obyvatel.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Espoo?
Nejlepší doba na návštěvu Espoo je od května do září, kdy je počasí příjemné a můžete si vychutnat venkovní aktivity.

3. Jak se dostanu do Espoo?
Existuje několik způsobů, jak se dostat do Espoo. Nejběžnější je přiletět na letiště Helsinki-Vantaa a poté se dostat do Espoo vlakem, autobusem nebo taxíkem. Můžete také přijet lodí nebo trajektem z Helsinek.

4. Jaký je hlavní jazyk v Espoo?
Hlavním jazykem v Espoo je finština, ale většina obyvatel také mluví anglicky.

5. Jaká jsou oblíbená místa k návštěvě v Espoo?
Mezi oblíbená místa k návštěvě v Espoo patří Národní park Nuuksio, Muzeum umění Espoo, Aaltoova univerzita a věž Cathedral of Espoo.

6. Existují nějaké kulturní festivaly v Espoo?
Ano, v Espoo se koná několik kulturních festivalů po celý rok. Mezi nejznámější patří Espoo Day, Espoo Ciné International Film Festival a Espoo Flamenco Festival.

7. Jaké aktivity mohu dělat v přírodě v Espoo?
V Espoo můžete podniknout různé venkovní aktivity, jako jsou turistika, cyklistika, plavání a pěší výlety ve skvělé přírodě a nádherných jezerech.

8. Kde se mohu ubytovat v Espoo?
Espoo nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Můžete si vybrat podle svých preferencí a rozpočtu.

9. Jaká je doprava v Espoo?
V Espoo je dobře rozvinutá veřejná doprava, včetně vlaků, autobusů a metra. Můžete také využít taxi služby nebo si pronajmout auto.

10. Jaká jsou tradiční jídla v Finsku?
Tradiční finská jídla zahrnují ryby, jako je losos a siika (sigena maréna), různé druhy rybí polévky (kalakeitto) a karjalanpiirakka (karijský koláč) - plněný obilný koláč.


Letenka Finsko Espoo


Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte netradiční destinaci, možná byste měli zvážit návštěvu Finska a jeho druhé největší město Espoo.

Espoo se nachází asi 20 kilometrů od finského hlavního města Helsinek a je nejvíce známa svou moderní architekturou a krásnou přírodou. Navštívit můžete mimo jiné Espoovskou katedrálu, která je jedním z nejvyhledávanějších turistických míst ve Finsku. Katedrála byla postavena v roce 2005 a stojí na místě, kde stávala stará dřevěná kostelík.

Dalším turistickým lákadlem je Pakrácký dům, který byl postaven v roce 1910 a je dnes patří mezi nejvíce dochované dřevěné domy ve Finsku. Dům hostí výstavy a kulturní akce.

Pro milovníky přírody je ideální místem na procházky a pikniky vrch Tapiola, který se nachází v blízkosti Espoo. Kalokairi je další přírodní krásou, která je nejvíce známa svými krásnými jezírky a lesy. Na letenku do Finska se tedy můžete těšit na procházky v krásné přírodě.

Espoo je rovněž největším centrem výzkumu a technologie ve Finsku. Také se zde nachází množství univerzit a vysokých škol, což potvrzuje jeho postavení jako vzdělávacího a kulturního centra Finska.

Pokud cestujete s rodinou, měli byste zvážit návštěvu Muzea moderního umění EMMA, které hostí celou řadu výstav a kulturních akcí pro rodiny.

Letecká společnost Finnair nabízí letenky do Espoo po celý rok, takže neváhejte a zarezervujte si svou cestu. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v krásném prostředí Finska!


Dovolená Finsko Espoo


Espoo je jedním z největších měst ve Finsku, které je ideálním cílem pro letní dovolenou. Nachází se jen pár kilometrů od Helsinek, hlavního města Finska, a přestože je velké, nabízí bohaté možnosti pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

Jedním z největších lákadel Espoo je jeho pobřeží. Máte možnost vychutnat si klidné pláže a užívat si dlouhé procházky po břehu moře. Mnoho lidí se sem také sjíždí za vodními sporty, jako je plachtění nebo kajak.

Další zásadní atrakcí Espoo je Národní pobřežní park, který nabízí úchvatné výhledy na otevřené moře. Park je jednou z největších přírodních rezervací ve Finsku a je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a rostlin. Můžete vyrazit na procházky nebo se projet na kole, abyste využili prostředí a krásu tohoto parku.

Pokud jste milovníkem architektury, nezapomeňte navštívit Muzeum moderního umění Kiasma, které se nachází ve východní části města a nabízí širokou škálu výstav současného umění. Zde můžete obdivovat díla finských umělců, stejně jako mezinárodního uměleckého dědictví.

Pro milovníky zvířat je zde také ZOO města Espoo, která je domovem mnoha druhů zvířat. Můžete se těšit na setkání s medvědy, soby, tuleňi a mnoha dalšími druhy, které jsou běžně přítomny ve Finsku. ZOO nabízí také možnost provést vlastní prohlídku parku nebo se připojit k jedné z mnoha organizovaných procházek.

Espoo je také výchozím bodem pro výlety do okolních ostrovů, jako je například Nuuksio. Ostrov je velmi oblíbený pro výlety do přírody a nabízí mnoho turisticky atraktivních výhledů. Můžete se tady procházet po malebných lesích, rozhlednách a vodopádech a užívat si tak krásu finské přírody.

Ať už si vyberete kteroukoli z těchto atrakcí, Espoo nabízí skvělé možnosti pro letní dovolenou. Můžete si užívat klidnou atmosféru pobřeží a přírody, nebo se podívat na moderní umění a potěšit se zvířaty ve ZOO. Ať tak či tak, Espoo si zaslouží příležitost být vaším cílem pro letní dovolenou ve Finsku.


Ubytování Finsko Espoo


Finsko je země plná přírodních krás, ale také moderních měst, jako je Espoo. Nachází se nedaleko Helsinek a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Pokud plánujete tuto oblast navštívit, je důležité mít perfektní ubytování. V tomto článku se podíváme na některé možnosti, které jsou vám k dispozici.

1. Hotel Scandic Espoo

Nacházející se v srdci města, tento hotel je ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlí a stylový design. S 94 pokoji, které jsou vybaveny moderními prostředky, jako jsou plazmové televize a bezplatné Wi-Fi připojení, si tady určitě užijete luxusní pobyt. K dispozici jsou také restaurace, bary a tělocvičny pro hosty.

2. Original Sokos Hotel Tapiola Garden

Tento hotel je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Nachází se v zelené čtvrti Tapiola v Espoo, která je známá svým designem zahrady a parků. Tento hotel nabízí 154 prostorných pokojů, které jsou vybaveny klimatizací, plazmovou televizí a bezplatným Wi-Fi připojením. Na místě jsou také restaurace, bary, posilovna a sauna.

3. Forenom Aparthotel Espoo Leppävaara

Pokud hledáte ubytování, které vám dává více nezávislosti, doporučujeme Forenom Aparthotel Espoo Leppävaara. Nachází se v obchodní čtvrti Leppävaara a nabízí útulné studiové apartmány s plně vybavenou kuchyní. Hosté mohou využívat také prádelnu a bezplatné Wi-Fi připojení. Tato možnost je ideální pro ty, kteří hledají střední cenu ubytování s vyšším stupněm flexibility.

4. Hotell Korpilampi

Pokud se chystáte do Finska za lyžováním nebo jinými zimními sporty, Hotell Korpilampi je tou nejlepší volbou pro vás. Nachází se v blízkosti ski areálu Serena a je obklopen přírodou. Hotel nabízí 151 pokojů a apartmánů, krytý bazén, sauna a fitness centrum. Hosté mohou využít bezplatné Wi-Fi připojení i parkování.

5. Hostel Rastila Camping Helsinki

Pokud hledáte jednoduché ubytování za přijatelné ceny, Hostel Rastila Camping Helsinki je ideální volbou. Nachází se v těsné blízkosti Helsinek a je obklopen krásnou přírodou. Hostel nabízí nejen ubytování v pokojích, ale také v tradičních finských chatkách. Hosté mohou využít bezplatné Wi-Fi připojení a parkování.

V Espoo je mnoho možností ubytování a záleží jen na vašich preferencích, kterou z nich si vyberete. Ujistěte se, že vybíráte tuto možnost včas, protože v období turistické sezóny mohou být místa rychle vyprodána. Udělejte si tedy dobrý plán a užijte si svou dovolenou v Finsku naplno.


Počasí Finsko Espoo


Finsko je známé svými dlouhými a drsnými zimami, a město Espoo není výjimkou. Nachází se ve Finsku v blízkosti Helsinek a patří k největším městům v zemi. Jeho poloha na pobřeží Baltského moře přináší nejenom zimu, ale i výrazné vlivy oceánu.

Klima v Espoo je typické pro oblast severské Evropy. Průměrná teplota v lednu, což je nejchladnější měsíc, se pohybuje kolem -5 až -8 stupňů Celsia. Někdy se však teploty mohou propadnout až na -20 stupňů Celsia, zvláště v případech, kdy se na obloze ustálí vysoký tlak. Těm nejsilnějším zimám se říká "rozedřelé kalhoty" a jsou charakterizovány extrémně nízkými teplotami a velkým množstvím sněhu.

Sníh je v Espoo velmi častý a pokrývá krajinu v průměru alespoň na 100 dní v roce. Místní obyvatelé využívají tuto situaci a věnují se různým zimním sportům, jako je běh na lyžích, snowboarding nebo bruslení na zamrzlých jezerech. V zimních měsících se také konají různé zimní festivaly a slavnosti, které přitahují mnoho návštěvníků.

Přestože zima v Espoo může být tvrdá, léto přináší značné změny. Průměrná teplota v červenci, nejteplejším měsíci, se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia, a místní obyvatelé a turisté mohou využívat dlouhé dny a slunečné počasí. Pobřeží Baltského moře a okolní jezera také nabízejí příležitosti k vodním sportům a rekreaci.

Je však důležité zmínit, že počasí v Espoo je velmi proměnlivé a může se rychle měnit. Může se stát, že během jednoho dne zažijete slunečné počasí, přeháňky i silný vítr. Proto je vhodné být připraven na různé povětrnostní podmínky, zejména během změny ročních období.

Celkově lze říci, že počasí v Espoo je typické pro severskou Evropu. Zima je dlouhá a chladná, se sněhem a nízkými teplotami, zatímco léto je teplejší a slunečnější. Bez ohledu na povětrnostní podmínky je však Espoo krásným místem k navštívení a nabízí řadu aktivit a krásné přírodní scenérie.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky