Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Annecy

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Annecy


Dotaz: Kdy je nejlepší čas jet do Annecy?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Annecy je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a je spousta slunečných dnů. V létě se může město stát turisticky velmi rušným.

Dotaz: Jak se dostanu do Annecy?
Odpověď: Annecy má vlastní letiště, ale většina návštěvníků přijíždí vlakem nebo autobusem. Můžete také dorazit autem a zaparkovat na jednom z parkovišť ve městě.

Dotaz: Jak dlouho bych si měl/a rezervovat na pobyt v Annecy?
Odpověď: Doporučujeme si rezervovat alespoň 3-4 dny v Annecy, aby bylo dostatek času na prozkoumání města a okolí.

Dotaz: Co bych neměl/a minout v Annecy?
Odpověď: Určitě byste neměli minout procházku podél jezera Annecy nebo návštěvu historického města, kde najdete mnoho krásných budov a památek. Také byste měli vyzkoušet místní speciality, jako je tartiflette nebo raclette.

Dotaz: Kde najdu ubytování v Annecy?
Odpověď: V Annecy najdete mnoho hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména v letních měsících.

Dotaz: Jaký je jazyk mluvený v Annecy?
Odpověď: Oficiálním jazykem ve Francii je francouzština. V Annecy se většina obyvatel domluví také anglicky, ale doporučujeme se naučit alespoň základy francouzštiny.

Dotaz: Je Annecy bezpečné místo k návštěvě?
Odpověď: Ano, Annecy je bezpečným místem k návštěvě, s nízkou mírou kriminality. Doporučujeme však stále zůstat ostražití a pečlivě sledovat své cennosti.


Počasí Francie Annecy


Francie Annecy je město, které se nachází východně od Francie, mezi úbočími francouzských Alp a největším jezerem ve Francii, které má stejný název. Toto město je proslulé svou krásnou přírodou, ale také pro množství historických památek. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, určitě vás zajímá, jaké zde panuje počasí.

Klima v Annecy

Annecy má oceánské podnebí s mírnými zimami a příjemnými léty. Průměrná teplota v létě je kolem 25 stupňů Celsia a v zimě klesá teplota na -3 stupně. Většinu srážek přinášejí horské oblasti v okolí, ale déšť může přijít kdykoliv během roku. Nejvíce srážek je zaznamenáno v průběhu jara a podzimu.

Jaro

Jaro v Annecy začíná v březnu a trvá až do května. V tomto období se počasí pomalu zahřívá a obloha se často mění z oblačné na polojasné. Město vykazuje celkovou mírnou teplotu, která se pohybuje okolo 12-15 °C během dne a 5-8 °C v noci.

Léto

Léto v Annecy, jak již bylo zmíněno výše, je poměrně příjemné, s průměrnou teplotou kolem 25-28 stupňů Celsia. V červenci a srpnu může být velmi teplé, ale díky přítomnosti jezera se v noci brzy ochlazuje a snižuje tak vysoké teploty.

Podzim

Podzim v Annecy trvá zhruba od září do listopadu. Je to období, kdy se návštěvníci mohou těšit na snížení turistů a hezké počasí pro pěší túry. Průměrné teploty jsou o něco nižší než v létě, ale stále příjemné, s teplotou kolem 15-18 °C během dne a 5-10 °C v noci.

Zima

Zima v Annecy může být poměrně chladná, ale ne nepřekonatelná. Teplota klesne na -3 °C a sněžení není nic neobvyklého. Okolní hory poskytují nádhernou kulisu pro zimní sporty, jako jsou lyžování, snowboarding a další.

Závěr

Annecy je krásné město se spoustou přírodních atrakcí a historických památek. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, je důležité si uvědomit, že počasí může být nestabilní a že se v zimě můžete setkat s větším množstvím sněhu. Většinou však můžete očekávat příjemné počasí a krásné scenérie, které si užijete nejvíce z pohledu lodí na jezeře.


Letenka Francie Annecy


Letenka do Francie – Annecy: Proč tento kousek země okouzluje tolik turistů?

Annecy je město, které se nachází v jihozápadní Francii, asi 35 kilometrů jižně od Ženevy. Ačkoliv se jedná o menší město, každoročně přitahuje tisíce turistů z celého světa, a to především díky své jedinečné architektuře, krásné přírodě a mnoha historickým památkám a atrakcím.

Jedním z největších lákadel tohoto okouzlujícího města je jeho historické centrum, které je plné křivolakých uliček, starých kamenných domů a malých kaváren a restaurací. Tento malebný soubor ulic se nazývá "Venice of Savoy", tj. "Benátky Savojska", a zahrnuje mnoho památek a muzeí, jako například Hrad Annecy, Katedrála Saint-Pierre a Palác Isle.

Dalším oblíbeným místem mezi návštěvníky je Lac d'Annecy, což je nejčistší jezero v Evropě, obklopené nádhernou alpskou krajinou. Okolí jezera nabízí spoustu aktivit a zajímavostí pro turisty všeho druhu, od pěších túr a cyklistických výletů až po vodní sporty a milovníky přírody.

V neposlední řadě je Annecy také dobře známo pro své gastronomické speciality, zejména různé druhy sýrů, jako je například Reblochon, který je v místní kuchyni velkou lahůdkou.

Pokud tedy hledáte malebné evropské město s mnoha historickými památkami, úchvatnou přírodou a kulinárními specialitami, Annecy je pro vás to pravé místo. A co nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je pochopitelně letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Ženevy, a odtud je to pak jen krátká cesta autom nebo vlakem do Annecy. Takže pokud máte příležitost navštívit tuto malebnou část Francie, určitě ji nevynechejte.


Dovolená Francie Annecy


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě a láká na sebe tisíce návštěvníků každý rok. Jedním z jejích nejkrásnějších a nejromantičtějších míst je město Annecy, které se nachází v regionu Rhône-Alpes.

Annecy je známé také jako "Perla francouzských Alp" a je obklopeno impozantními horami a jezerem. Jeho malebné a dobové centrum je proslulé svými kanály a středověkou architekturou. Procházkou úzkými uličkami se můžete těšit na malebné domy s květinami a tradičními balkony, které vytvářejí skutečně pohádkovou atmosféru.

Hlavní atrakcí města je nádherné jezero Annecy. S jeho azurově modrou vodou a horami na pozadí je jezero jedním z nejkrásnějších v Evropě. Můžete si pronajmout vodní kolo nebo kajak a projet se po hladině jezera, nebo si rovnou zaplavat v jedné z mnoha pláží v okolí. Toto jezero je také oblíbeným místem pro rybaření a windsurfing.

Okolí Annecy nabízí také mnoho možností pro pěší turistiku a horská kola. Existuje mnoho stezek, které vás provedou překrásnou přírodou a umožní vám objevit okouzlující krajiny Francouzských Alp. Pro ty, kteří preferují méně fyzicky náročné aktivity, je tu rovněž možnost projížďky lodí po jezeře, což je ideální aktivita pro odpočinek a relaxaci.

Kromě toho je Annecy bohaté na historii a kulturu. Můžete navštívit zámek Annecy, který byl postaven na začátku 12. století a nabízí nádherný výhled na město. Historické centrum je také domovem mnoha muzeí a galerií, které vystavují umělecká díla a předměty z regionu.

Večery v Annecy jsou také kouzelné. Můžete si vybrat z mnoha útulných restaurací, kaváren a barů, které nabízejí vynikající francouzskou kuchyni a místní speciality. Pro romantickou atmosféru doporučuji navštívit centrum města po setmění, kdy se ulice ozáří světly a vytváří tak jedinečnou atmosféru.

Pokud hledáte ideální destinaci pro svou dovolenou, Annecy ve Francii je rozhodně dobrá volba. Nabízí nádhernou přírodu, skvělou kulturu a možnosti pro různé aktivity. Je to místo, které vás okouzlí svou krásou a romantikou a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Francie Annecy


Francie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Jeho bohatá historie, úchvatná krajina a kultura lákají každý rok miliony turistů z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů ve Francii je město Annecy, které se nachází na jihovýchodě země. Annecy je známé svým malebným jezerem, historickým centrem a nespočtem sportovních aktivit ve venkovním prostředí. Město nabízí také mnoho možností pro ubytování.

Annecy je velmi oblíbeným místem pro turisty, což znamená, že je zde široká škála možností ubytování. Cestovatelé zde mohou najít vše od luxusních hotelů až po útulné penziony. Jednou z nejpopulárnějších možností je pronájem apartmánu. Apartmány v Annecy jsou vybavené moderním nábytkem, dobře vybavenou kuchyní a soukromým sociálním zařízením. Mnoho z nich také nabízí skvělý výhled na jezero a okolní hory.

Pokud preferujete luxusní ubytování, Annecy nabízí také mnoho pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely mají obvykle bazény, wellness centra a restaurace s vynikající kuchyní. Většina z nich se nachází v historickém centru města, což je ideální umístění pro procházky po malebných uličkách města a prozkoumávání jeho památek.

Pro ty, kteří preferují levnější možnosti ubytování, Annecy nabízí také řadu penzionů a hostelu. Penziony jsou často rodinné podniky, které nabízejí příjemné a přátelské prostředí. Hostely jsou ideální volbou pro mladé cestovatele a ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem. Hostely v Annecy obvykle nabízejí sdílené pokoje a společné prostory, jako jsou kuchyňky a relaxační místnosti.

Jednou z výhod ubytování v Annecy je také jeho strategická poloha. Město se nachází nedaleko od alpských lyžařských středisek, což znamená, že je ideálním místem pro lyžování a snowboarding během zimního období. Annecy je také skvělou výchozí bod pro pěší turistiku a cykloturistiku v okolní přírodě.

Pokud plánujete navštívit Francii a chtěli byste strávit nějaký čas v Annecy, přemýšlejte o jejím ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, Annecy nabízí širokou škálu možností, které uspokojí všechny vaše potřeby. Ať už si vyberete luxusní hotel, útulný penzion nebo společný pokoj v hostelu, budete mít příležitost objevit krásy tohoto malebného města a okolní krajiny.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky